(detali)

Orai Šiauliuose

Konkursai

Gin­ta­ras JU­SIUS, KTU mais­to moks­lo ir tech­no­lo­gi­jų stu­den­tas
Gamink ir BALSUOK
Gin­ta­ras JU­SIUS, KTU mais­to moks­lo ir tech­no­lo­gi­jų stu­den­tas
Visi dalyviai

Savaitės populiariausi

lankomiausikomentuojamiausi
Festivaliai ir didžiosios šventes
Ieškoti

Facebook

Gyvenimo spalvos

Medikei patinka greičio ir jėgos pojūtis

2015 m. birželio 20 d.
Technika į šiaulietės odontologės-ortopedės Betos Vasiukonytės gyvenimą atėjo vaikystėje. Prisimena, kaip sėdėdama ant senelio kelių sukiojo šeimos moskvičiaus vairą. Baigusi mokyklą, būsima gydytoja gimto miesto gatvėse jau burzgė dviračiu motociklu.Paskutinis gydytojos pomėgis – keturratis motociklas.Savaitę laukęs garaže, kone kiekvieną savaitgalį motociklas tiesiog privalo Betą Vasiukonytę pavežioti suplanuotu maršrutu.
Važiuoja ne viena: kas padėtų, jei žvyro karjere jos „Polaris Sportsman“ užklimptų.
Apie gražuolį galingąjį savo keturratį moteris...

Narvoje kaimynus jungia tiltas

2015 m. birželio 20 d.
Narvos (Estija) ir Ivangorodo (Rusija) tvirtoves skiria tik tiltas per upę. Narvoje, trečiajame pagal dydį Estijos mieste, gyvena 3 procentai estų. Vietiniai estai, gatvėje išgirdę gimtąją kalbą, atsisuka – greičiausiai bus pažįstamas.Narvoje Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos direktorė Rūta Žirgulytė ir Amerikos skaityklos koordinatorė Roma Baristaitė dalyvavo tarptautinėje konferencijoje „Skaitymo skatinimo programos imigrantams“.
Šiaulių biblioteką ir Narvos centrinę biblioteką sieja bendradarbiavimo sutartis. R. Baristaitė...

Rasa Aškinytė: 100 puslapių ir ne daugiau

2015 m. birželio 20 d.
Šiaulių kultūros centre „Laiptų galerija“ viešėjo rašytoja Rasa Aškinytė, kurios knyga „Žmogus, kuriam nieko nereikėjo“ nugalėjo 2014 metų knygos suaugusiesiems nominacijoje. Susitikime su šiauliečiais rimtai ir su humoru rašytoja pasakojo apie naujausią romaną, gyvenimą ir visas jėgas išsunkiantį hobį.„Šiaulių kraštas“ užrašė keletą rašytojos minčių ir atsakymų į skaitytojų klausimus.– Pradėjau rašyti, kai man buvo 35-eri, prieš šešerius metus. Prieš tai man nė į galvą nešovė, kad galėčiau rašyti. Dirbu universitete ir daug rašydavau mokslinės literatūros, kol supratau, kad neturiu nei talento, nei gabumų, kad...

Fotografija tapo pragyvenimo šaltiniu Anglijoje

2015 m. birželio 13 d.
Prieš 14 metų iš Žagarės kilęs Vaidotas Gerikas susikrovė nedidelį lagaminą ir išvyko vasarai į Angliją skinti braškių. Jaunas vaikinas, susižavėjęs svečioje šalyje patirta vidine laisve, ilgai uogų lysvėse nevargo – įsijungė į labdaringą veiklą, muzikinį vietos gyvenimą, kur pasinaudojo per chorvedybos studijas įgytomis žiniomis. Dar po kelerių metų lietuvis prisiminė užleistą pomėgį – fotografiją, kuri jam atvėrė kelią į Anglijos žurnalus.
Į Angliją Vaidotas Gerikas išvažiavo 2001 metais, baigęs muzikos pedagogikos studijas Rokiškio kultūros mokykloje, vėliau – chorvedybą Klaipėdos...

Modelius rinkosi Naujojoje Akmenėje

2015 m. birželio 13 d.
Naujosios Akmenės kultūros rūmų parodų salone veikia Ramintos Vainutytės fotografijų paroda „Veidai“. Jos autorė daugumą modelių rinkosi savo gimtajame mieste Naujojoje Akmenėje.
Fotografė Šiaulių universitete yra baigusi dailės ir dizaino studijas, dabar kuriasi Vilniuje. Iki šiol yra surengusi dvi autorines parodas Šiauliuose ir vieną Joniškyje.
Parodos atidaryme autorė sakė, kad kūrybinei minčiai išreikšti pirmiausia susiranda erdvę, o paskui pasirenka modelius tose vietose rengiamoms fotosesijoms.
Pasidžiaugė, kad Naujojoje Akmenėje lengva...

Tėvo džiaugsmai ir pareigos

2015 m. birželio 6 d.
Aukštas pareigas visuomenėje gali pasiekti ne kiekvienas vyras. Tėvu tapti gali beveik kiekvienas. Būti geru, rūpestingu tėvu – garbingiau negu blogu Seimo nariu ar ministru, nes atsakingas tėvas gali išauginti atsakingą Seimo narį ir ministrą.Požiūris į tėvystę šiandien keičiasi. Tėvas nėra vien duondavys. Jis dalyvauja vaikų auklėjime. Tėvo pavyzdys įgyja vis gilesnę prasmę.Kelmiškiai Laura ir Evaldas Rimkai gyveno pagal įprastą planą. Abu baigė aukštuosius mokslus, dirbo, draugavo, susituokė...
Laura pradėjo lauktis pirmagimio. Tuomet įprasti planai susijaukė...

Nuo Kalėdų vasarą iki drugelių

2015 m. birželio 6 d.
Opaaaaa! Kelionės yra magiškas dalykas, po jų gimsta tik saujai žmonių suprantami pokštai, susiformuoja kelioninės šeimos. Braškintis autobusu iki Strasbūro, justi kalėdinę dvasią Tauberio Rotenburge, pasidaryti asmenukę su lape Riquewihro pasakų miestelyje ar delne laikyti drugelį Mainau saloje – svarbiausia yra ne tikslas, bet kelionė.Autobuse gidė Lina organizuoja "protmūšį". „Juk jūs spaudos atstovai ir išsilavinę žmonės, turite žinoti!“ – ragina. Į Strasbūrą keliavo Lietuvos televizijų, naujienų portalų, dienraščių, spaudos atstovų, karikatūristų grupė, konkursų apie Europo Parlamentą...

Fotografas įamžina gamtos dramą

2015 m. birželio 6 d.
Šiaulietis gamtos fotografas Mindaugas Macaitis šiemet Lietuvos fotografų apdovanojimuose „Gintarinis žaltys-2014“ geriausiai įvertintas net dviejose teminėse nominacijose: „Lietuvos kraštovaizdis“ ir „Geriausia nespalvota nuotrauka“.Fotografui gražiausios nuotraukos gimsta gimtajame Kelmės rajone. Dėl gero kadro jis lenktyniauja su audros debesimis ir įveikia „pelėdišką“ prigimtį – atsikelia prieš aušrą.Penktą kartą vykstančiuose Lietuvos fotografų apdovanojimuose „Gintarinis žaltys-2014“ M. Macaičiui komisija aukščiausią įvertinimą skyrė...

Įkurta nauja respublika Lietuvoje

2015 m. birželio 6 d.
Įvyko tai, ko Lietuvoje dar nebuvo. Paskutinę 2015 metų gegužės mėnesio dieną 52 Lietuvos piliečiai, kurių dauguma buvo iš Šiaulių, taip pat iš Panevėžio bei kitų vietovių, susibūrę grįžtančiame iš Karaliaučiaus krašto (Kaliningrado srities) „Busturo“ autobuse, įkūrė „Tolminkiemio kelio respubliką“.Respublikos prezidente vienbalsiai išrinkta Izolina Natalija Lingienė. Jai uždėta prezidentės regalija iš lietuviško gintaro ir į ją jau kreiptasi – „Jos Ekscelencija“.
Įdomiausia, jog ši respublika įkurta Lietuvos valstybėje, tačiau neužėmė ir nepretenduoja užimti jos teritorijos...

Ar mylėsimės su ro­bo­tu?

2015 m. gegužės 30 d.
Robotas labiau – skalbimo mašina ar močiutė? Robotikos akademijos instruktorius ir konsultantas Kristijonas Vasiliauskas įtikina – močiutė turi daugiau robotams priskiriamų bruožų. Žmonės yra biologiniai robotai. Robotikos žinovas neatmeta mokslininkų teiginių, kad 2050 metais robotai iškils kaip atskira rasė, su jais žmonės mylėsis ir tuoksis.Robotikos žinovui K. Vasiliauskui tik 22-eji, tačiau jau vadovauja beveik dvejus metus veikiančiai Robotikos akademijai. „Anglijoje studijavau politiką ir tarptautinius santykius, bet kuo daugiau...

Pavenčio akmuo tampa ąsočiu

2015 m. gegužės 30 d.
Kuršėniškis tautodailininkas akmentašys Stanislovas Kovėra intensyviai darbuojasi, darydamas akmeninį ąsotį. Jis pakeis kitą, medinį, Kuršėnų – puodžių sostinės – simbolį, pasitinkantį į miestą atvykstančius nuo Telšių ir Micaičių.
Iš Kuršėnuose, netoli tautodailininko, akmentašio Stanislovo Kovėros namo, padarytos savotiškos palapinės sklinda dūzgimas, virš jos kyla dulkės. Tai – ženklas, kad tautodailininkas darbuojasi.
Apdirbamas apie pusantros tonos sveriantis akmuo jau įgijo ąsočio formą. Bet darbo dar daug.
Atvežtą didelį akmenį S. Kovėra pirmiausia...

Medžioklės trofėjų kolekcija dovanota Žagarei

2015 m. gegužės 30 d.
Žagarės (Joniškio r.) dvaro rūmus papuošė dovanota viena įspūdingiausių šalyje medžioklės trofėjų ir specialiosios literatūros kolekcija.
Vieną didžiausių Lietuvoje gydytojo, docento, medicinos mokslų daktaro, medžioklės trofėjų eksperto Viktoro Zažeckio sukauptą trofėjų ir specialiosios medžioklės literatūros kolekciją Žagarės regioninio parko direkcijai perdavė artimieji. Pats jos savininkas šios dienos nesulaukė, Anapilin iškeliavo prieš dvejus metus.
Kolekcijoje – 37 tauriojo elnio, net 114 stirninų ragų, šeši briedžio, vieni šiaurinio elnio bei ožiaragio, dveji...

Ieškojo dinozaurų laikų liekanų

2015 m. gegužės 30 d.
Praėjusią savaitę Ventos (Akmenės r.) regioninio parko direkcijos organizuota paleontologinė ekspedicija sudomino per 30 entuziastų. Dauguma jų dalyvavo abi renginio dienas.Iš Raseinių rajono atvyko dvidešimties moksleivių ir pedagogų grupė, keli jų – iš Skuodo rajono. Pavienių entuziastų buvo iš Akmenės, Kuršėnų, Papilės. Dalyvavo geologai mokslininkai iš Vilniaus universiteto.
Ekspedicijos dalyviai žvalgė Šaltiškiuose esantį slėnį, kuris susiformavo tarp kalvų, supiltų ekskavatoriais kasant molio karjerą.
Šaltiškiai yra vienintelė vieta Lietuvoje, kur matomos...

Avangardinių madų paradas

2015 m. gegužės 30 d.
Radviliškio Gražinos pagrindinėje mokykloje šalies mokyklų jaunieji dizaineriai pristatė avangardinio meno kolekcijas. Devintą kartą surengtoje respublikinėje šventėje pademonstruotos 25 kolekcijos.Saulius JUŠKEVIČIUS

Avangardinio meno festivalio „Aš kitoks“ 25-ios kolekcijos buvo suskirstytos į tris kategorijas: „Gatvės mada“, „Netradicinė avangardinė apranga iš netradicinių medžiagų“ ir „Avangardinės kolekcijos – mini spektakliai“.
Pirmieji savo kolekcijas pristatė „Gatvės mados“ kategorijos dalyviai. Šioje kategorijoje iš devynių planuotų...

Skarelių kolekcionierė

2015 m. gegužės 23 d.
Prieš porą dešimtmečių per radiją dažnai skambėdavo daina „Oi, motinėle“, kurioje minimas baltos skarelės ir obels motyvas tarsi susilieja į vieną – mamos paveikslą. Šios dainos jaukus fonas užpildė Joniškio Raudonojoje sinagogoje pristatytą pedagogės, tautodailininkės Ugnės Vaineikienės skarelių parodą.Pusantro šimto skaručių – nuo caro Nikolajaus II laikų iki šiandienos, lietuviškų ir parvežtų iš Meksikos, Egipto ar Prancūzijos, – unikali kolekcija, atskleidžianti moterų istorijas.
Baltos, gėlėtos, „turieckos“ – plunksniniais raštais margintos, languotos su...

Mikeliu įvertinta bibliotekininkė

2015 m. gegužės 23 d.
Vakar Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Aido“ filiale Bibliografijos-informacijos skyriaus vedėjai Rimai Giržadienei įteiktas tradicinis Mikelio prizas už nuopelnus kraštotyros veikloje. Kartu paminėtos Šiaulių kraštotyros draugijos įkūrimo 88-osios metinės.Mikelis R. Giržadienei skirtas už kraštotyros sąjūdžio puoselėjimą, parodų ir renginių organizavimą, kraštotyros idėjų skiepijimą jaunajai kartai.
„Aš – kitokia kraštotyrininkė, nei kiti. Mano pagrindinis darbas – garbių žmonių, kraštotyrininkų, darbų sklaida. Kad ateinančios kartos nepamirštų savo krašto...

„Aušros“ muziejus praturtės paveikslais

2015 m. gegužės 23 d.
Dailininkės Sofijos Romerienės anūkė Mariša Helena Romer viešai pažadėjo Šiaulių „Aušros“ muziejui padovanoti savo tėvo, dailininkės sūnaus Andriaus Romerio, portretą. Vasarą apie 30 Lietuvos dailininkų darbų iš savo kolekcijos muziejui oficialiai perduos kolekcininkas Edmundas Armoška.M. H. Romer, gyvenanti Jungtinėje Karalystėje, pirmadienį Vilniaus meno galerijoje „Kunstkamera“ aplankė S. Romerienės (1885–1972) parodą „Sofijos pasaulis“.
Į Lietuvą ji atvyko su dovanomis: du peizažus padovanojo Lietuvos Respublikos prezidentūrai, Andriaus Romerio...

Žiūrėk savęs ir būk malonus kitiems

2015 m. gegužės 16 d.
Pradžia Nr. 92 (7015)
Nijolė SAIMININKIENĖ
Neklausiu, kaip pradedate savo dieną – tai asmeniškas jūsų reikalas. Galiu tik įsivaizduoti, kad kažkas, kasydamas šonus ir žiovaudamas, eina kaisti kavos, kažkas mankštinasi, kažkas plakasi žalią kokteilį, kažkas rūko balkone.
Kai anksti rytą Honkonge su reikalais einu per netoliese esantį parką Šam Šui Po, čia žmonės mankštinasi.
Visaip. Kažkas grupelėse pagal kinų muziką daro tai-či, kažkas vaikšto su žingsniamačiu, kažkas bėgioja ristele ar daro lėtus tempimo judesius tiesiog sėdėdami ant...

„Maro diena“ su Andriumi Tapinu

2015 m. gegužės 16 d.
Radviliškio viešojoje bibliotekoje savo naująją, jau antrąją, knygą „Maro diena“ pristatęs populiarus žurnalistas ir rašytojas Andrius Tapinas su radviliškiečiais dalijosi savo pamąstymais apie knygų rašymą ir jų pristatymą.Pasak A. Tapino, kai parašai vieną knygą, dar negali vadintis rašytoju, tačiau kai atsiranda antroji knyga, jau gali išdidžiai ištarti: „Aš rašytojas.“
Kalbėdamas apie kūrybą, įkvėpimą, rašytojas pasidalijo savo patirtimi.
Anot jo, kai pradedi rašyti knygą, jautiesi kaip su meiluže – norisi su ja pabūti kuo ilgiau.
„Įpusėjęs rašyti knygą, jau...

Pažintinis takas pasakoja akmenų istoriją

2015 m. gegužės 9 d.
Tytuvėnų regioninio parko teritorijoje, Kiaunorių miške, atidarytas pažintinis takas, pasakojantis akmenų istoriją.Akmenų ruožai, dar kitaip vadinami rūžomis – išskirtinis ledynų palikimas, glūdintis šiuose miškuose.
Akmenų rūžos pažintinis takas tęsiasi 1,3 kilometro.
Akmenų pylimai žymi slūgsojusio ledyno plyšimo vietas, buvusių ledyninių marių kranto linijas.
Akmuo – paslaptingas Žemės kūrinys. Viskas prasideda nuo mažučio, vos įžiūrimo kristalo, kuris gimsta Žemės gelmėse tarp ugninės magmos, verdančių tirpalų ir įkaitusių dujų. Kristalas pritraukia ir prisijungia įvairius...

Dienos populiariausi

„Robinzonus“ į žygį veda nuteistas pedagogas

2015 m. birželio 20 d.
lankomiausias

Aiškinsis seniūnės veiksmų teisėtumą

2015 m. birželio 20 d.
daugiausiai komentuotas