(detali)

Orai Šiauliuose

Konkursai

Gin­ta­ras JU­SIUS, KTU mais­to moks­lo ir tech­no­lo­gi­jų stu­den­tas
Gamink ir BALSUOK
Gin­ta­ras JU­SIUS, KTU mais­to moks­lo ir tech­no­lo­gi­jų stu­den­tas
Visi dalyviai

Savaitės populiariausi

lankomiausikomentuojamiausi
Festivaliai ir didžiosios šventes
Ieškoti

Facebook

Gyvenimo spalvos

Kaimo vargonininkas

2009 m. liepos 11 d.
Kražiškis Vytautas Šveikauskas, vaikystėje klebono pamokytas groti vargonais, pamilo muziką, giesmes ir dainas. Dėl to, kad patarnavo bažnyčioje, sovietiniais laikais jo nepriėmė į J.Tallat — Kelpšos muzikos mokyklą. Teko tarnauti kariuomenėje. Tik vedęs ir žmonos Augutės paaikintas Vytautas pradėjo mokytis muzikos. Vytautas Šveikauskas dirba vargonininku Kražių, Pašilės ir Karklėnų bažnyčiose. Jis dėsto muzikos teoriją Kelmės meno mokyklos Kražių filiale, vadovauja sakralinės muzikos ansambliui ir bažnyčių chorams. Pats dainuoja operų arijas Kelmės...

Meistras gilzes pavertė paveikslais

2009 m. liepos 11 d.
Dar neįėjus į meistro namus supranti, kad čia gyvena kruopštus, talentingas, kūrybingas žmogus. Ant durų pakabinta metalinė lentelė, išpuošta ornamentais, kurioje iškalta „S. Vyšniauskas“. Šiaulietis Stanislovas Vyšniauskas — savamokslis kūrėjas, išmokęs kurti net iš gilzių. Jos — vaikystės prisiminimai apie karo siaubą. redakcija@skarastas.lt
1935 metais gimęs Kelmėje, Stanislovas Vyšniauskas karo žiaurumą patyrė jau gyvendamas Šiauliuose. Prisiminimai neišdyla net ir praėjus daugiau nei šešiasdešimčiai metų.
Jis prisimena ryškias šviesas bombarduojant miestą, gaisrus...

Apie keliautoją ne į Mėnulį

2009 m. liepos 11 d.
Šiaulietis Petras Turskis, atšventęs 60-metį — keliautojas, daugkartinis dviračių turizmo čempionatų nugalėtojas, aktyvus visuomenininkas. Tai žmogus, išugdęs ne vieną kartą turistų, matęs ir šilto, ir šalto.
„Taip, aš Petras, bet ne ponas“, — su šypsena veide sveikinasi į redakciją atėjęs keliautojas Petras Turskis. Linksmai šnekučiuojamės apie užplūdusį karštį ir prasidėjusį ilgai lauktą vasaros sezoną — nepriekaištingas oras užkietėjusiam keliautojui turbūt yra didžiausią džiaugsmą suteikiantis dalykas.
Pašnekovas skuba išskleisti pluoštą atsineštų kelionių fotografijų. Beveik...

Lietuvybės puoselėtoja

2009 m. liepos 4 d.
Kelmiškė Nomeda Jokubauskienė du dešimtmečius puoselėja lietuviškąją etninę kultūrą. Kelmė išgarsėjo kiekvieną vasarą rengiamais amatų kursais, į kuriuos suplūsta žmonės iš visos Lietuvos. Apie Kelmės kraštą knygas rengia mokslininkai. Kantičkines giesmes ir kulinarinį krašto paveldą siūloma įtraukti į nematerialaus kultūros paveldo sąvadą. Kelmė tapo pavyzdiniu etninės kultūros puoselėjimo centru.
Šiomis dienomis Nomeda sunkiai rado laiko pokalbiui. Kelmės kultūros centro Folkloro skyriaus vedėja rūpinosi tautodailininkų ir folkloro ansamblių išvykimu į Lietuvos tūkstantmečio dainų šventę. Savo amatą...

Pažadintas parkas

2009 m. liepos 4 d.
Skaistgirio miestelio parkas (Joniškio rajone), kuriam prieš porą metų suteiktas pagrindinio kūrėjo ir rūpintojo Jono Viliūno vardas pamažėle prabunda: jis žingsnis po žingsnio atkovojamas iš žolių, beverčių krūmokšnių glėbio, sodinami nauji medeliai, gėlynai. Vietiniai žmonės mena, kad kažkada, prieš kelis dešimtmečius kuriamo parko pažiūrėti į Skaistgirį važiuodavo ekskursijos.
Skaistgirio Jono Viliūno vardo parke tarsi žiogai čirpia darbininkų žoliapjovės. Šienaujama pieva, moteriškės ravi ir sodina gėlynus. Paėjėjus takais nuo kalnelio šalia estrados atsiveria...

Sportas gydo

2009 m. liepos 4 d.
Vincas Baškys apie atostogas dar negalvoja, nes prieš akis keletas sporto renginių, kuriems reikia pasiruošti. Energingas, linksmas, veiklus ir nesiskundžiantis sveikata. Ponas Vincas, paklaustas, kur viso to paslaptis, šypteli: „Sportas!“
Vinco Baškio diena prasideda pusę septynių ryto. Padaro mankštą ir dainuodamas su šypsena eina į darbą. Su sportine apranga gatvėje šio žmogaus nesutiksite. Visada pasitempęs. „Kitaip negaliu. Jei nepasirišu kaklaraiščio, kažko trūksta“, — juokiasi V. Baškys. Sporto mokykloje „Atžalynas“ V. Baškys eina...

Vyšnių festivalyje — Loretos Ripskytės poezija

2009 m. liepos 4 d.
Žagarės vyšnių festivalyje bus pristatyta „Šiaulių krašto“ žurnalistės Loretos Ripskytės poezijos knyga.
Liepos 16— 19 dienomis Žagarėje vyks vyšnių festivalis „Aš mylėjau tave tau nežinant...“ Antrąją festivalio dieną 17 valandą Žagarės kultūros centre bus pristatyta „Šiaulių krašto“ žurnalistės Loretos Ripskytės poezijos knyga „Matyk ne akimis“.
Tai pirmasis Joniškio literatų klubo narės, buvusios šio klubo prezidentės Loretos Ripskytės eilėračių rinkinys. Paklausta, kodėl jis pavadintas „Matyk ne akimis“, autorė sakė šiuo pavadinimu skaitytojams norinti...

Vokiečio amatininko netraukia Vokietija

2009 m. birželio 27 d.
Kelmiškis batų taisyklos savininkas Evaldas Šlentneris, atkūrus Lietuvos nepriklausomybę turėjo galimybę grįžti į Vokietiją kaip repatriantas. Tačiau Lietuvoje užaugęs, kaip svetimšalis nemažai patyčių čia ištvėręs amatininkas į etninę savo tėvynę grįžti nepanoro. Nevažiavo Vokietijon ir jo vaikai.
Kelmės centre įsikūrusi batų taisykla. Kas keliolika minučių veriasi durys. Ateina vis nauji klientai. Kam pakalti bato pakulnę, kam patrumpinti rankinės rankeną, kam susiūti iširusią avalynės siūlę. Taisyklos savininkas Evaldas Šlentneris deda į šoną taisomą batą ir eina prie kliento...

Pasiligoję medžiai tampa meno kūriniais

2009 m. birželio 27 d.
Radviliškio rajono Kunigiškių kaime gyvenantis Antanas Bitis naujam gyvenimui prikelia medžius, kuriuos pakirto ligos ar kitos negandos. Išnykti pasmerktus medžius savamokslio kūrėjo Antano išmonė paverčia meno kūriniais. Antanas Bitis su gamta susidraugavo nuo vaikystės, kai dar ganė karves. Jau tada pro Antano akis nepraslysdavo įvairesnių formų medžiai bei jų šakos. Iš jų vaikinukas dažniausiai pasigamindavo piemeniui galinčių praversti lazdų, kurios nuo įprastų skirdavosi originalumu.
Su metais Antanas juto vis didesnį poreikį išeiti į mišką...

Profesorės Sibiro universitetai

2009 m. birželio 27 d.
Šiaulių universiteto profesorė Ona Danutė Klumbytė vargo mokyklą išėjo Sibire. Šiandien profesorė su ašaromis akyse šypsosi: lengviau buvo tremtį išgyventi nei dabar apie ją papasakoti.
Švėkšnoje (Šilutės rajonas) gimusi D. Klumbytė augo mokytojų inteligentų šeimoje. Prieš tremtį abu tėvai mokytojavo Kauno apskrities Vandžiogalos pradinėje mokykloje, tėvas dirbo šios mokyklos vedėju.
Šeimos idilė baigėsi 1941 metų birželio 14 dieną, kai su 50 kilogramų nešuliais buvo išvežti į Jonavos geležinkelio stotį. Prasidėjo tėvų bei trylikametės Danutės, vienuolikmečio brolio Vytuko ir...

Kapitono laukia trečioji misija

2009 m. birželio 20 d.
Lietuvos karinių oro pajėgų (KOP) Aviacijos bazės Oro operacijų paramos eskadrilės vadas kapitonas Aleksiejus Bojevikas rengiasi trečiajai misijai Afganistane ir jau žino, kada į karštą pasaulio tašką vyks ketvirtąjį kartą — kitą žiemą. 36-erių kapitonas savęs nevadina ekstremalu ir juokauja, kad auginti vaikus — didesnis iššūkis.
Į trečiąją misiją A. Bojevikas išskris liepos pabaigoje. Šiauliečio pareigos misijoje — Goro provincijos atkūrimo grupės (PAG) Oro uosto aptarnavimo grupės vadas, skrydžių vadovas.
A. Bojevikas įsitikino: nesvarbu kelinta...

Joniškiečiai „Piršlybas“ išvežė į Uralą

2009 m. birželio 20 d.
Joniškio suaugusiųjų mėgėjų teatras „Žiburys“, Rusijoje parodęs spektaklį pagal Antono Čechovo pjesę „Piršlybos“, sulaukė pagyrų ir gavo tris nominacijas: už savitą pastatymo savitumą, režisūrą ir Grojančio šuns vaidmenį, kurį atliko Modestas Jukna.
Zarečno mieste (Rusijos federacija) tarptautiniame teatrų festivalyje „Ir juokas, ir ašaros, ir meilė...“ parodytas spektaklis „Piršlybos“ vertinimo komisiją sužavėjo scenografiniu pateikimu bei režisūrine interpretacija. Komisijos pirmininkas, Tarptautinės mėgėjų teatrų asociacijos Rusijos centro viceprezidentas...

Tarsi vienos rankos pirštai

2009 m. birželio 13 d.
Kelmės rajone Pagryžuvio kaime gyvenantys Nijolė ir Antanas Bagūnai gavo Socialinės apsaugos ir darbo ministro padėką už tai, kad priglaudė, apdovanojo savo meile ir puikiai auklėja dvi iš globos namų paimtas sesutes. Tris savo vaikus užauginusi pora sako, jog didžiausią dovaną jiems skyrė pats likimas.
Dabar Bagūnų namuose gyvena penkiese — tėvai, jaunėlis jų sūnus penkiolikmetis Justas ir dvi globotionės dvidešimtmetė Jūratė ir dešimties metų Neringa.
„Išeinu į tvartą šerti gyvulių, o Jūratė žvalgosi pro langą — laukia, kol tvarte užges šviesa. Kai užgęsta...

Draugystė močiutes gelbsti nuo vienatvės

2009 m. birželio 13 d.
Mažoje, tamsioje iš lentų suręstoje Kriukų miestelio (Joniškio rajonas) trobelėje susibėga keturios močiutės. Jos — jau ir promočiutės. Moteris suveda vienatvė, bendros problemos, namų šeimininkės 90-metės Elenos Tubaitės šiluma ir nuoširdumas. Šiuo metu, kai ypač pasigendama žmonių artumo, jos tapo tikru miestelio draugystės simboliu.
Į žemą, seną, mažais langeliais Kapų gatvėn žvelgiančią trobelę pamažu renkasi moterėlės. Atviros durelės jų laukia nuo ryto, viduje pakūrenta, nes vasaros pradžia netikėtai atšiauri.
Čia užsuka 83-ejų Ona Blavaščiūnienė, našlė, palaidojusi sūnų. Dukra...

Šventikas — atrastas gyvenimo kelias

2009 m. birželio 13 d.
Nuo vasario mėnesio Šiaulių stačiatikių cerkvės šventiku paskirtas Olegas Štelmanas prisistatė kiek neįprastai — surengęs fotografijų parodą „Stačiatikių cerkvės Lietuvoje“. Įspūdinga ir šventiko biografija: dirbo suvirintoju, vaidino teatre, išmoko groti gitara, rašo eiles. Buvusios praeities jis nenuvertina. Visko, ko išmoko, pravečia šiandien.
O. Štelmanas gimė Minsko srityje (Baltarusija). Baigęs 8 klases įstojo į statybininkų mokyklą mokytis suvirintojo specialybės. Tuo pačiu metu lankė vakarinę mokyklą, sportinės gimnastikos, dviračių sporto, šuolių į vandenį būrelius, rado laiko...

Mokytoja leidžia legendų knygas

2009 m. birželio 6 d.
Šiaulių rajono Voveriškių pagrindinės mokyklos mokytoja Gitana Kazimieraitienė, pamėgusi legendas, išleido jau antrąją jų knygą ir ruošiasi dar dvi išleisti.
Kauno leidykla „Šviesa“ išleido Gitanos Kazimieraitienės, Voveriškių pagrindinės mokyklos geografijos mokytojos, sudarytą knygą „Legendos pasakoja: Europos ir Azijos geografiniai objektai“.
Leidinyje pateikiamos pagrindinės geografinės ir istorinės žinios apie šalis, kai kuriuos jų miestus, kalnus, ežerus, upes, kalvas, garsėjančius savo atsiradimo legendomis ir padavimais.
Knyga...

Šaukėnuose trumpam atgimė senovinis turgus

2009 m. birželio 6 d.
Ponia su baltu skėčiu, čigonas taškuota palaidine, staiga iš nežinia kur atsiradę žydai, pusmetrio silkės, vaško žvakės, arklių žvengimas ir nepaliaujantis šurmulys, susimaišęs su akordeono virkavimu. Šaukėnuose praėjusį šeštadienį buvo filmuojamas teatralizuotas videofilmas „Šaukėnų senovinis turgus ir papročiai“. Šaukėnų istorija skaičiuojama 510 metų, nuo 1499-ųjų, kuomet dvarui buvo suteikta teisė laikyti 2 karčemas ir rengti turgus.
Mintis sukurti filmuką apie gilias tradicijas ir papročius turintį Šaukėnų turgų kilo Šaukėnų kraštotyros muziejaus muziejininkei...

„Lietuva — mano tėvynė“

2009 m. birželio 6 d.
Šiauliuose gyvenanti 80-metė Genovaitė Sinušienė atsispiria dukters kvietimams važiuoti kartu gyventi į Angliją. „Lietuva — mano tėvynė, dėl kurios ir tėvelis Fabijonas Mackevičius, ir mama Agota, ir brolis Jonas paaukojo tiek daug“, — moteris pasineria į ryškius vaikystės ir jaunystės.
Apie pirmuosius tėvelio kovos už Lietuvą bandymus ponia Genovaitė iš mamos išgirdo jau gerokai paaugusi, mat pati tais laikais dar nebuvo gimusi. Kelerius metus kartu su kitais emigrantais JAV padirbėjęs Fabijonas Mackevičius, atsisakęs planų statytis didžiulį...

Ištvermės išbandymas dviračiu

2009 m. gegužės 30 d.
Fotografas, orientacininkas, dviračių sporto entuziastas Evaldas Kievišas mielai sutinka supažindinti su 33 kilometrų „Kurtuvėnų žiedo“ trasa, kurią pats išbandė porą kartų. Jis ruošiasi sekmadienį (gegužės 31 dieną) trasoje vyksiančiam šalies dviračių maratono pirmajam etapui. „Tikras ištvermės išbandymas“, — šypteli mūsų kelionės vadovas. Įspūdžius papildo istorinės vietos, maudynės ežeruose ir gražūs gamtovaizdžiai.
Kol vykstame į Bubius (nuo čia pradėsime maršrutą), ponas Evaldas papasakoja, kada susidomėjo dviračių sportu: „Maždaug prieš šešerius septynerius metus, kai...

Alkoholiko išpažintis

2009 m. gegužės 30 d.
Saulius atsisėsdavo prie šuns būdos. Šalia pasistatydavo trilitrinį stiklainį su samagonu. Šnekėdavosi su šunimi ir gerdavo. Kartais kalbėdavosi su savimi veidrodyje. Keldavo taurelę ir sveikindavo pats į save. Alkoholis pavogė dvidešimt trejus jo gyvenimo metus. Ačiū Dievui, ne visą gyvenimą. Prieš keletą metų ištrauktas iš liūno Saulius dabar nori padėti kitiems. Todėl iš Raseinių penktadieniais važinėja į Kelmę. Čia į anoniminių alkoholikų klubą suburia ir moko iš naujo gyventi paslydusius žmones.
Sauliaus nuopolis prasidėjo dar paauglystėje. Augo be tėvo. Jį matė tik porą kartų per...

Dienos populiariausi

Medicinai dar ne sunkiausias laikas

2009 m. liepos 16 d.
lankomiausias

Joniškyje automobilis mirtinai sužalojo dviratininkę

2009 m. liepos 16 d.
daugiausiai komentuotas