(detali)

Orai Šiauliuose

Konkursai

Gin­ta­ras JU­SIUS, KTU mais­to moks­lo ir tech­no­lo­gi­jų stu­den­tas
Gamink ir BALSUOK
Gin­ta­ras JU­SIUS, KTU mais­to moks­lo ir tech­no­lo­gi­jų stu­den­tas
Visi dalyviai

Savaitės populiariausi

lankomiausikomentuojamiausi
Festivaliai ir didžiosios šventes
Ieškoti

Facebook

Keturi kampai

Kurdami savo oazę pasirūpino ir miesto šaligatviu

2014 m. liepos 24 d.
Irena ir Algis Čelkiai, gyvenantys beveik Joniškio miesto centre, savo nedideliame kieme, kuriame kadaise derėjo avietės ir agrastai, susikūrė jaukią, kupiną spalvų oazę. Negana to, visuomeniškai nusiteikęs daugiabučio medinio namo gyventojas ir komendantas kaimynus pakvietė sutvarkyti miestui priklausantį šaligatvį prie namų. Vyras sako: pinigų trūksta, mieste yra ir didesnių objektų, tad kai ką galime sukurti savo rankomis.
Irenos ir Algio Čelkių gėlynus nuo smalsių praeivių akių iš gatvės pusės slepia ilgas medinis sodria žalia spalva dažytas daugiabutis...

Kaip ma­žas bu­tas tam­pa erd­vus ir funk­cio­na­lus

2014 m. liepos 24 d.
Butai su maža virtuve, siauru koridoriumi, ankšta vonia ir tualetu šiandien daugelio gyventojų netenkina ir jie stengiasi sušiuolaikinti savo gyvenamąją erdvę. Kaip išplėsti erdvę mažame bute, pataria architektė Ilona Vaznonienė.
Norint kuo naudingiau išnaudoti gyvenamąją erdvę, pasak architektės, reikėtų įvertinti esamus ir ateities poreikius. Kitas žingsnis – išsiaiškinti, kokie patalpų pakeitimai įmanomi ir įstatymais leistini. Ne mažiau svarbu – pinigų ir laiko sąnaudos. Jų didesniems pokyčiams reikės daug, todėl vertėtų pamąstyti, ar investicija atsipirks...

Karštą vasarą sugeria lininiai marškiniai

2014 m. liepos 24 d.
Kelmėje vykusiuose žemaičių etnomuzikavimo ir tradicinių amatų vasaros kursuose pirmą kartą veikė ir lininių drabužių siuvimo sekcija.Buvo galima pasimokyti pasisiūti senoviškų lininių marškinių, šiuolaikinių tunikų, labai tinkančių vilkėti karštą vasarą. Sekcijos vadovė dailininkė dizainerė Justina Žebelienė kursų dalyves supažindino su lino savybėmis, senovės lietuvių apranga.
Dailininkė dizainerė Justina Žebelienė, kursų dalyves mokiusi pasisiūti lininius drabužius, pirmiausia patarė laikytis tikslumo. Vos kelių milimetrų ar dar menkesnis netikslumas gali sugadinti visą darbą, ir lininis...

Lėlininkė apdovanota už kultūrines iniciatyvas

2014 m. liepos 17 d.
Minint Valstybės dieną specialia rajono Kultūros centro nominacija „Esi tarnas, vadinasi – karalius“ apdovanota Lėlių namų Žagarėje įkūrėja, kaliausių manijos iniciatorė Aušra Petrauskienė.
Aušrai Petrauskienei įteikta speciali kultūros karaliaus karūna ir apdovanojimą liudijantis raštas. Šis apdovanojimas skiriamas kultūros savanoriams, be atlygio dirbantiems kultūros labui, organizuojantiems įvairias iniciatyvas, kurios įgauna pripažinimą visuomenėje.
Joniškietė lėlininkė Aušra Petrauskienė – žinoma rajono tautodailininkė, pelniusi tautinio paveldo sertifikatą už...

Iš ak­menų su­dė­jo pa­mink­lą bend­ruo­me­nei

2014 m. liepos 17 d.

„Pastačiau paminklą bendruomenei“, – sako S. Gliaudys apie vieną iš savo paminklų.
Gerų idėjų nestingantis gamtininkas paminklus iš akmenų sumąstė, kai sūnaus Stasio, Vainagių girininko, sodyboje jam pabodo matyti atvežtus ir paskleistus akmenis.
„Žiūriu, jau piktžolėmis apaugę, – pasakoja S. Gliaudys. – Kilo mintis juos suburti į krūvą, į „bendruomenę“ – tada jokios piktžolės neperaugs ir neįveiks. Kaip neįsikeroja piktžolės tvirtoje bendruomenėje.“
Apie 3,5 metro aukščio paminklo akmenys nesucementuoti. Sudėti taip, kad vienas kitą prilaiko. Dėjo...

Sode pražydo įspūdinga lelija

2014 m. liepos 17 d.
Radviliškietės Antaninos Samaškienės sodą jau savaitė puošia įspūdingo grožio lelija, ant kurios stiebo žydi per 70 žiedų.Sodų bendrijoje „Pušelė“ įvairiausiių gėlių auginanti A. Samaškienė netveria džiaugsmu – per 28-erius metus, kai vasaras leidžia sode, jos šeima sulaukė įspūdingos dovanos. Gėlių darželyje, visai šalia bulvių lauko, pražydo vyšninė lelija, užmezgusi per 70 žiedų.
„Mėginome su dukra skaičiuoti. Suskaičiavom iki 71 ir pametėm skaičių, nors dar liko nesuskaičiuotų žiedų“, – sakė sodininkė.
A. Samaškienė nežinanti, nei kodėl ši lelija tapo išskirtinė iš visų kitų, nei kokia jos veislė.
„Atrodo...

Įsibėgėja daugiabučių renovavimo vajus

2014 m. liepos 17 d.
Gyventojų bendrijos raginamos renovuotis daugiabučius namus. Renovuoti skatinančių įstaigų atstovai linkę kiekvienam papasakoti, kaip tai naudinga ir šilumos besiilginčiam kūnui, ir kišenei. Gyventojai neskuba tuo patikėti.
Daugiabučių namų modernizavimo programą administruojančios Būsto energijos taupymo agentūros, Teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos, renovacijos darbus atliekančios UAB „Medingė“, pastatus administruojančio Kuršėnų komunalinio ūkio vadovai ir specialistai susirinko prie vieno iš renovuojamų – Kuršėnų miesto Vytauto gatvės 8-ojo namo...

Vaikystės žaislas virto meno kūriniu

2014 m. liepos 10 d.
Šiaulių meno galerijoje „Akis“ atidaryta netikėta paroda. Gausiai susirinkusiems lankytojams pristatyta žinomos lėlininkės, Panevėžio J. Miltinio dramos teatro scenografės Ritonės Klizienės kartu su galerijos šeimininke Janina Kildušiene sukurtų pliušinių meškučių kolekcija. Iš sendinto pliušo ypač kruopščiai pasiūti meškiai priminė mielus vaikystės žaislus.„Ši paroda – tarsi prisiminimų vakaras, grįžimas į vaikystę, nes greičiausiai mes visi būdami vaikai žaidėme su meškučiais“, – pristatydama parodą sakė „Akies“ šeimininkė J. Kildušienė.
Jai vienai teko atsakyti į visus susidomėjusių...

Sim­po­ziu­me atgimsta akmens ir žmogaus bičiulystė

2014 m. liepos 10 d.
Antradienį Kelmėje prasidėjo šeštasis akmentašių simpoziumas, skirtas akmens dainiumi vadinamo kelmiškio akmentašio Juozo Liaudanskio gimimo 110-osioms ir Kelmės 530-osioms įkūrimo metinėms. Iki liepos pabaigos akmeninius akcentus, skulptūras kurs keturi akmentašiai.Per ankstesnius simpoziumus devyni kūrėjai Kelmei yra padovanoję 26 skulptūras.
Akmentašių dirbtuvėse Kelmėje nuo praėjusio antradienio galima išgirsti tašomą akmenį – prasidėjusiame šeštajame simpoziume kuria keturi akmentašiai: kelmiškis Valdas Bandza, kražiškis Linas Mockus, šiaulietis Kazys Bimba...

Apleistas kampelis virto gražiausia sodyba

2014 m. liepos 10 d.
Kuršėnų kampelis, kuris dar maždaug prieš dešimtmetį buvo apleistas ir kuriame stūksojo sena trobelė, dabar tapo gražiausia miesto sodyba. Jos šeimininkai ją puoselėja, nenuleidžia rankų.
Atrodo, kad sodyboje žalumynų, gėlių yra tik tiek, kiek būtinai reikia, kad atrodytų gražiai. Ir gėlių spalvos kruopščiai suderintos. Ir grožio salelės – kitur jos tartum nerastų vietos.
Patvoryje – nedidukės tujos. Rena Plečkauskienė ir dabar geru žodžiu mini Šiaulių turgavietėje jas pardavusį mažeikietį prekiautoją. Išgirdęs, kad iš tujų ketinama sodinti gyvatvorę, dėjo ant grindinio vieną...

Žaislas žaliais plaukais moko rūpintis

2014 m. liepos 3 d.
Ant palangės dygsta žali oliziuko plaukai. "Rūpestėliai" – taip šiuos žaisliukus vadina juos gaminanti šiaulietė Ina Rudauskaitė. Pjuvenos, moteriškos pėdkelnės, augalų sėklos ir fantazija – pagrindinės želdinuko oliziuko sudedamosios dalys.„Oliziukai labai smagūs, nes galima sukurti įvairių formų, dydžių, pridėti akytes, ausytes... Viskas priklauso tik nuo fantazijos“, – aiškina kūrybos procesą I. Rudauskaitė.
Jos nuomone, toks žaisliukas tinkamiausias vaikams, nes tai savotiškas augintinis – rūpestėlis, jį reikia prižiūrėti, laistyti, kad želdinukai užaugtų...

Visų amatų meistras

2014 m. liepos 3 d.
Junkiluose (Kelmės raj.) gyvenantis Jonas Černauskas – savo kaime pats reikalingiausias žmogus. Nors Jono kojos jau daug metų sužalotos, tačiau jo rankos ir protas viską gali. Moterys jam neša sutaisyti prakiurusius puodus, vyrai prašo iš nereikalin gų maišų pasiūti brezentą uždengti priekabą. Anksčiau jis darydavo kubilus, iš skardos pagamindavo kibirus ir šutintuvus, darė arkliams pakinktus, o krepšių nupynęs gal kokį tūkstantį, nes pina juos nuo vaikystės.Junkiliškiai sako, jog be Jono Černausko šiandien neįsivaizduoja savo gyvenimo. Šeimininkės Jonui neša...

Šiaulietė kuria želinius šedevrus

2014 m. birželio 26 d.
Šiaulietę Olgą Marcišauskienę drąsiai galima vadinti želinių tortų meistre, o jos gaminius – meno kūriniais. Prieš kelerius metus internete atsitiktinai aptikusi spalvingą tortą moteris taip užsikabino, kad noras kurti ir tobulėti nepaleidžia iki šiol.Pirmasis internete atsitiktinai atrastas želinis tortas, patikina ponia Olga, iš tiesų buvo nepakartojamai gražus, todėl ir užsidegė noru jį žūtbūt perkelti į savo namų virtuvę.
Lyg pro mikroskopą ištyrinėjusi želinės technologijos ypatybes, paskaičiusi, kokiais įrankiais kuriamos želinės gėlės ir pastudijavusi...

Gyventojai laukia statybininkų

2014 m. birželio 26 d.
Daugiabučio renovacijos nekantriai laukia Šiaulių miesto Vilniaus gatvės 99 daugiabučio namo gyventojai. Jau pasirašyta statybos rangos darbų sutartis. Tai – pirmasis namas Šiauliuose, kuris bus renovuojamas pagal Savivaldybės energinio efektyvumo didinimo daugiabučiuose namuose programą. Rangovas UAB „Aiba“ pradeda projektavimo darbus, netrukus prasidės ir renovacija.„Namo gyventojų dauguma balsavo "už" ir aš kėliau ranką, nenorėjau stabdyti renovacijos ir kenkti jaunesniems kaimynams“, – „Šiaulių kraštui“ sakė pensininkė Irena Jakimavičienė...

Technologija, atėjusi iš tolimos praeities

2014 m. birželio 19 d.
Puodžiaus padarytas gaminys ištraukiamas iš degimo krosnies ir panardinamas į duonos ar miltų raugą. Kuo ilgiau jis laikomas rauge, tuo labiau pajuosta. Ant jo iš ąsočio raugas pilamas, kad ąsotis išsimargintų raštais. Ši molio apdirbimo technologija – raugo keramika.
Raugo keramika yra vienas iš archajiškiausių molio apdirbimo būdų. Mokslininkai yra nustatę, kad jis Baltijos šalyse naudotas dešimtajame – dvyliktajame amžiuose, dar prieš pradedant naudoti glazūrą gaminiams papuošti.
Manoma, žmonės ieškojo būdų apdoroti molį, kad jis būtų tinkamas naudoti...

Žemės menas kuria ypatingus medžius

2014 m. birželio 19 d.
Šiaulių dailės mokyklos moksleivių darbai tapo turistine atrakcija. Parengtas specialus žemėlapis, vedantis prie organiškai su gamta susiliejusių darbų. Pasak mokytojo menininko Viliaus Šliuželio, žemės meną kuria daugelis žmonių, patys to net nežinodami.Prieš keletą metų dabartiniai Šiaulių dailės mokyklos trečiokai gamino pirmuosius žemės meno darbus. Kūriniai buvo masyvūs, todėl reikėjo tinkamos erdvės juos eksponuoti.
Netikėtai į „dailiokus“ kreipėsi Šiaulių gamtininkų stoties gamtininkai, kurie paprašė gamtiškų darbų. Taip miške, einant link Salduvės piliakalnio, atsidūrė sapnų gaudyklės...

Kulinarijos žinovė dalijosi maisto ruošimo paslaptimis

2014 m. birželio 12 d.
Radviliškyje apsilankiusi žinoma kulinarijos knygų ir laidų autorė, kraštietė Beata Nicholson ne tik pristatė savo naująją knygą, bet ir nešykštėjo patarimų maisto gaminimo klausimais.Netoli Radviliškio gimusi ir augusi kraštietė susirinkusiems pasakojo, kad prie maisto gaminimo prisidėdavo dar vaikystėje.
„Ir Kalnelio Gražionių kaime šalia Radviliškio, ir vėliau, gyvenant Kėdainiuose, tėvai turėjo daržą ir kiekvieną vasarą reikėdavo tėvams padėti jį ravėti. Gal todėl vaikystėje labiausiai pavydėjau daugiabučiuose namuose gyvenantiems vaikams, nes jiems nereikia ravėti daržų, jų...

Miško pavėsyje veši rododendrai

2014 m. birželio 12 d.
Vainagių miške (Kelmės rajonas), Šiaulių miškų urėdijos medelyno kaimynystėje, jau aštuntus metus auga rododendrai. Miškininkai sako, kad eksperimentas auginti šį puošniažiedį visžalį augalą laukinės gamtos sąlygomis pasiteisino su kaupu.Didžiuliais įvairiaspalvių rododendrų žiedais iš tolo mojuojantis parkas telpa trisdešimties arų miško plote. Žiedų gausybė – raudoni, violetiniai, purpuriniai, geltoni, balti. Vieni krūmai jau bebaigią žydėti, kiti gaiviai kvepėdami dabar tik pradėjo puikuotis prieš visus miško lankytojus.
Sumanymas auginti rododendrų krūmus miške Šiaulių botanikos...

Lazda – ir inteligentiškumo ženklas

2014 m. birželio 12 d.
O kam lazdos buvo naudojamos be būtinybės tarpukaryje?
Kolekcininko pateiktose nuotraukose su lazdomis įsiamžino jauni vyrai, valdininkai, inteligentai, studentai.
„Manau, jog lazda buvo inteligentiškumo požymis, koks gi ponas be prašmatnios lazdos“, – svarsto P. Kaminskas.
„Šiaulių krašto“ inf.

Dizainerė keičia vestuvinės suknelės svajonę

2014 m. birželio 5 d.
Šiaulietė dizainerė Raimonda Silė prisiima atsakomybę keisti merginų vestuvinės suknelės svajonę. Jos kurtos vestuvinės suknelės – su ant šilko tapytomis gėlėmis, augalų ornamentais, siuvinėtos kristalais, karoliukų gėlėmis ar puoštos stručio plunksnomis. „Vestuvinė suknelė – ne vienai dienai. Ją prisiminsite visą gyvenimą“, – įsitikinusi dizainerė.„Esu batsiuvys be batų“, – juokiasi dizainerė. Ant manekeno pakabintas gėlėtas audinys – būsimos jos pačios suknelės dalis. Siuvant kitiems, sau laiko lieka mažiau.
Megzti R. Silę vaikystėje išmokė tėtis. Būdama šešerių mergaitė mezgė šalikus...

Dienos populiariausi

DIENOS RECEPTAS

2014 m. liepos 24 d.
daugiausiai komentuotas