(detali)

Orai Šiauliuose

Konkursai

Gin­ta­ras JU­SIUS, KTU mais­to moks­lo ir tech­no­lo­gi­jų stu­den­tas
Gamink ir BALSUOK
Gin­ta­ras JU­SIUS, KTU mais­to moks­lo ir tech­no­lo­gi­jų stu­den­tas
Visi dalyviai

Savaitės populiariausi

lankomiausikomentuojamiausi
Festivaliai ir didžiosios šventes
Ieškoti

Facebook

Aktualijos

Mokyklos pastato nuteistųjų integracijai nedavė

2011 m. liepos 4 d.
Šiaulių miesto taryba nesiryžo vietoje iškeldintos iš pastato Žemaitės gatvė 71 Jono Laužiko specialiosios mokyklos leisti įsikurti nuteistųjų integracijos centrui. Aplinkinių namų gyventojai pradėjo protestuoti prieš tokią įstaigą.
Labdaros ir paramos fondas „KRIS — Šiaurės Vakarų Lietuvoje“, V. Karpovo teigimu, maždaug prieš tris mėnesius kreipėsi į miesto savivaldybę dėl patalpų fondo projektui „Nuteistųjų ir asmenų, išėjusių iš įkalinimo įstaigų, integracija į darbo rinką Šiaulių regione“.
V. Karpovas anksčiau vadovavo šiam labdaros ir paramos fondui, o dabar atstovauja...

Nesvarstė reklamos užsienio kalbomis

2011 m. liepos 2 d.
Sprendimo projekte buvo numatyta leisti verslininkams pėsčiųjų bulvare nuo Draugystės prospekto iki Žemaitės gatvės reklamą apie renginius, parduotuves, turizmą, transporto ir kitas paslaugas išorinėje reklamoje skelbti ne tik lietuvių, bet ir kitomis dviem užsienio kalbomis pasirinktinai.
„Gerai, kad nepasitarę su miesto gyventojais, nepaleidome į bulvarą kokių nors hieroglifų“, — replikavo Tarybos narys Stasys Tumėnas.

Universiteto taryba pirmininko neišrinko

2011 m. liepos 2 d.
Šis klausimas atidėtas iki kito posėdžio, vyksiančio liepos 18 dieną. Tada bus svarstomas ir Tarybos veiklos reglamentas.
Naująją universiteto Tarybą sudaro 9 nariai: Alfonsas Armalas, UAB „Šiaulių plento grupė“ generalinis direktorius, Dirkas Cvikas, UAB „Baltik vairas“ valdybos pirmininkas ir direktorius, Juvitas Giniotis, viešosios įstaigos Šiaulių universiteto gimnazijos direktorius,Donatas Jurgaitis, infrastruktūros prorektorius, Klaidas Polikevičius, Šiaulių universiteto studentų atstovybės prezidentas, Arūnas Rupšys, UAB „Ruvera“...

Sveikatingumo projektas ,,Augu sveikas„

2011 m. liepos 1 d.
Dainora Radienė, Aukštabalio pradinės mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui, informuoja, jog pavasarį pradėtas projektas tęsis iki 2012 m. gruodžio mėnesio. Jo metu organizuojamos sporto varžybos, paskaitos, praktiniai užsiėmimai, piešinių konkursai, šventės, popietės moksleiviams, rengiami stendiniai pranešimai ir lankstinukai.
Rudenį planuojama surengti Šiaulių miesto pradinių klasių mokinių praktinę-pažintinę konferenciją „Sveikata — didžiausias turtas“.
Už projektui įgyvendinti skirtas lėšas mokykla jau yra įsigijusi sportinio...

Kodėl tyli registratūra?

2011 m. liepos 1 d.
Kodėl tyli registratūra?Atsako Nijolė JURGILIENĖ, Šiaulių apskrities ligoninės viešųjų ryšių specialistė:
— Nuo 2011 metų birželio 2 dienos iki liepos 2 dienos V. Kudirkos gatvėje 99 (Konsultacijų poliklinikos adresas) vykdomi galutiniai analoginės telefonų stoties perjungimo į skaitmeninę stotį darbai, todėl galimi laikini trumpalaikiai ryšio sutrikimai. Vakar ir užvakar Konsultacijų poliklinikos registratūroje neveikė po vieną telefoną. Darbai eina į pabaigą, kitą savaitę ryšys turėtų veikti be trukdžių.

Gimnazijoje diegiamas nuotolinis mokymas

2011 m. liepos 1 d.
Nuotolinis mokymas diegiamas III gimnazijos (11) klasei (nuo 2012 m. rugsėjo 1 d. — ir IV gimnazijos (12) klasei). Gimnazijos dalykų mokytojai yra sukūrę elektroninę 11 klasės kurso versiją.
Laima Tiepelienė, gimnazijos Neformaliojo švietimo ir pagalbos skyriaus vedėja, informuoja, jog nuotolinį mokymąsi gali rinktis ir mokiniai, ir suaugusieji, kurie dėl įvairių priežasčių negali įgyti žinių tradicinėje bendrojo lavinimo mokykloje.
Tarp jų — ir emigrantai, jų vaikai, imigrantai, jaunuoliai, turintys psichologinių bendravimo...

Pabrangintas miesto transportas

2011 m. liepos 1 d.
Nuo liepos 15 dienos autobuso bilieto, perkamo spaudos kioskuose kaina nuo 1,40 išaugs iki 1,70 lito.
Perkant autobuse bilieto kaina bus 1,80 lito. Mikroautobuso bilietas nuo liepos 15 dienos kainuos nebe 1,80 lito, o 2 litus.
Nuo rugpjūčio 1 dienos autobuso mėnesinis bilietas nuo 85 litų brangs iki 97 litų.
Vienkartinis bilietas kioske su 50 procentų nuolaida kainuos 0,85 lito, vienkartinis bilietas autobuse su 50 procentų nuolaida kainuos 0,90 lito, vienkartinis bilietas kioske su 80 procentų nuolaida...

Viešumas pristabdė Tarybos buldozerį

2011 m. liepos 1 d.
Vakar Šiaulių miesto tarybos posėdyje nepavyko prastumti nei 77 milijonų litų verto futbolo maniežo, nei kino verslo Šiaulių bulvare projektų. Abu šiuos abejotinus ir įtartinus sandorius paviešino „Šiaulių kraštas“.
Meras su svita susilaikė
Šiaulių meras Justinas Sartauskas, pirmininkavęs Tarybos posėdžiui, pranešė, kad darbotvarkės išimtas klausimas dėl sporto komplekso Dainų parke statybos, eksploatavimo ir ugdymo paslaugų teikimo, įgyvendinimo tikslingumo ir pirkimo sąlygų patvirtinimo.
Dieną prieš posėdį meras J. Sartauskas „Šiaulių kraštui“ teigė nesibaiminantis...

Leista formuoti daugiau klasių

2011 m. liepos 1 d.
Šiaulių specialiojo ugdymo centrui ateinančiais mokslo metais leista suformuoti dvi pirmąsias klases vietoj numatytos vienos ir dvi vienuoliktąsias klases vietoj anksčiau numatytos vienos.
Į Tarybos posėdį buvo atėję penkių nepatenkintų dėl tokių išimčių mokyklų atstovai, bet jiems nepavyko įrodyti Tarybai, kodėl nereikia formuoti papildomų klasių.

Palapinių miestelis išdygs „Saulės“ sporto mokyklos stadione

2011 m. birželio 30 d.
Per šių metų Europos vyrų krepšinio čempionatą („Eurobasket 2011“) Šiauliuose, kaip ir Klaipėdoje, Panevėžyje, Alytuje, įsikurs laikinos stovyklavietės, kuriose apsistos į pirmenybes atvyksiantys krepšinio aistruoliai iš visos Europos. Šiauliuose palapinių miestelis išdygs vos už kilometro nuo Šiaulių arenos — „Saulės“ sporto mokyklos bazėje Pramonės gatvėje. Kitos potencialios vietos — Dainų parke prie Teniso kortų — atsisakyta, nes nenorėta trukdyti šio mikrorajono gyventojams. UAB „Tent Resorts“ atstovo Vyginto Gasparavičiaus duomenimis, stovyklavietėje Šiauliuose...

Užvirė kova dėl pirmokų

2011 m. birželio 30 d.
Prieš siūlymą jau sukilo penkios miesto centro pagrindinės mokyklos. Mažėjant mokinių, jos prarastų dalį būsimų pirmokų, jeigu Centro pradinei mokyklai bus leista suformuoti tris pirmąsias klases vietoj dviejų.
Salduvės, Ragainės, Vinco Kudirkos, Medelyno ir Dubijos pagrindinių mokyklų bendruomenės surašė raštą politikams. Jas palaiko Šiaulių švietimo profesinių sąjungų susivienijimas.
Reikalaujama nedaryti išimčių ir laikytis mokyklų tinklo pertvarkos plano. Siūloma Centro pradinę, kuri esą neatitinka bendrojo lavinimo mokyklai keliamų reikalavimų, integruoti į pagrindines...

Apklausa dėl Kryžių kalno bažnyčios su apgavystės prieskoniais

2011 m. birželio 30 d.
Šiaulių rajono turizmo ir verslo informacijos centras, vadovaujamas politikės, „išdūrė“ visą rajono savivaldybę su meru priešakyje. Ne tik viešame tinklapyje, bet ir Savivaldybės panosėje — išplatino pranešimą, kviečiantį balsuoti, kad nereikia bažnyčios prie Kryžių kalno. Dėl įtakos Kryžių kalnui susikibo ne tik dvasininkai, bet ir politikai.
Viename iš internetinių portalų atsirado kvietimas pasirašyti peticiją „Aš prieš bažnyčios statybą prie Kryžių kalno“. Galimybės pasisakyti „už“ bažnyčios statybą nepalikta.
Tinklapyje nurodyta, kad peticijos paskelbimo...

Moksleiviams vasarą įsidarbinti nelengva

2011 m. birželio 29 d.
Vyresniųjų klasių moksleiviai prasidėjus vasaros atostogoms dairosi darbo — nori įgyti patirties ir užsidirbti vieną kitą papildomą litą. Šiaulių teritorinės darbo birža jiems siūlo tik 5 darbo vietas ir pataria darbo ieškotis savarankiškai. Praėjusią vasarą moksleiviai buvo įdarbinami lauko prekybos vietose — pardavinėjo ledus, akinius nuo saulės, įvairias smulkmenas. Šiemet dirbantis moksleivis — retenybė. Visame Šiaulių pėsčiųjų bulvare aptikome tik vieną dirbančią moksleivę — mergina pardavinėjo pilstomą girą.
Pirmąkart įsidarbinusi šešiolikmetė „Lieporių“ gimnazijos...

Vaikams — dar viena aikštelė bulvare

2011 m. birželio 29 d.
Savivaldybė šią aikštelę planavo rengti Rūdės ir Vilniaus gatvių sankryžoje, tačiau nustatyta, kad ten po žeme yra daug inžinerinių tinklų, todėl šios vietos atsisakyta.
Pirmoji vaikų žaidimų aikštelė bulvare įrengta rekonstruojant pėsčiųjų bulvarą, priešais Didždvario gimnaziją. Joje mamos su vaikais laukia eilėje, kad vaikai galėtų pažaisti.

Šiaulių dramos teatrui lieka vadovauti Antanas Venckus

2011 m. birželio 29 d.
Šiaulių dramos teatro vadovo pareigoms užimti konkursą laimėjo dabartinis Šiaulių dramos teatro vadovas aktorius Antanas Venckus, informuoja Kultūros ministerija. Į vadovo vietą pretendavo du kandidatai, kurie pristatė Šiaulių dramos teatro penkerių metų perspektyvinę kūrybinės veiklos programą, atspindinčią teatro nuostatuose numatytų tikslų bei uždavinių įgyvendinimą.
Su konkursą laimėjusiu asmeniu sudaroma terminuota darbo sutartis penkeriems metams.

VADOVAS: Ateinančius penkerius metus Šiaulių dramos teatrui vadovaus dabartinis teatro vadovas...

Stovykla su anglišku polėkiu

2011 m. birželio 28 d.
Iki liepos vidurio gimnazijoje įsikūrusioje stovykloje anglų kalbos įgūdžius tobulins 130 mokinių iš Šiaulių miesto, Radviliškio, Kuršėnų, Mažeikių.
Mokymų vadovai — JAV universitetų, koledžų ir vidurinių mokyklų mokytojai ir dėstytojai, mokantys anglų kalbos kaip antrosios arba užsienio kalbos.
Šią stovyklą organizuoja Viskonsino tarptautinė švietimo, mokslo ir kultūros organizacija (WIESCO) JAV ir Šiaulių Didždvario gimnazija.
WIESCO tokias stovyklas organizuoja Lenkijoje, Latvijoje, Lietuvoje, Brazilijoje, Makedonijoje. Lenkijoje tokios...

Pasirašyta rekonstrukcijos sutartis

2011 m. birželio 28 d.
Pasak mokyklos direktoriaus Aivaro Strockio, šaltos žiemos paromis sporto salėje termometras rodydavo aštuonis laipsnius šilumos. Po rekonstrukcijos salėje bus šilčiau, tačiau vietų skaičius nesikeis — toliau talpins apie 500 žiūrovų.
V. Vaitkaus teigimu, didelių sunkumų iškilti neturėtų. Bene didžiausias darbas — viena sporto salės sienų bus ardoma ir keičiama: dedamas mūras iš blokelių, langai.
Darbus planuojama baigti per 90 kalendorinių dienų nuo sutarties pasirašymo. Pasak V. Vaitkaus, juos gali tekti atlikti savomis lėšomis, nes Europos Sąjungos...

Kolegija išleidžia 665 absolventus

2011 m. birželio 28 d.
Pirmąją absolventų laidą išleidžia Verslo ir technologijų fakultete vykdomos Autotransporto elektronikos ir Verslo informatikos studijų programos.
Per aštuonerius savo, kaip aukštosios mokyklos, gyvavimo metus, Šiaulių valstybinė kolegija išleido 5607 absolventus.

Jaunieji aktoriai viešėjo Norvegijoje

2011 m. birželio 27 d.
Antradienį iš Norvegijos grįžo Šiaulių moksleivių namų vaikų ir jaunimo teatro studija „Kompanija šauni“, vadovaujama Dalės ir Virginijaus Dargių. Norvegijos Stavangerio mieste šiauliečiai viešėjo savaitę. Ten lankė norvegų mokyklas, kartu su jais kūrė vaidinimus. ruta_
Pagal jaunimo mainų programą „Gyventi ir mokytis“ savaitei į Norvegiją vyko 16 kolektyvo narių bei jų vadovė D. Dargienė.
Šį projektą inicijavo šiaulietė Viktorija Rudytė, kuri šiuo metu gyvena Norvegijoje ir Stavangerio menų gimnazijoje vadovauja norvegų teatro grupei.
Prieš metus ji pakvietė savo auklėtinius...

Dienos populiariausi

Šiauliuose — keturios naujos parodos

2011 m. liepos 4 d.
daugiausiai komentuotas