(detali)

Orai Šiauliuose

Konkursai

Gin­ta­ras JU­SIUS, KTU mais­to moks­lo ir tech­no­lo­gi­jų stu­den­tas
Gamink ir BALSUOK
Gin­ta­ras JU­SIUS, KTU mais­to moks­lo ir tech­no­lo­gi­jų stu­den­tas
Visi dalyviai

Savaitės populiariausi

lankomiausikomentuojamiausi
Festivaliai ir didžiosios šventes
Ieškoti

Facebook

Aktualijos

Miesto šventę rengs patys šiauliečiai

2009 m. liepos 16 d.
Konkursą Šiaulių miesto šventei rugsėjį „Šiaulių dienos 2009“ surengti laimėjo Šiaulių kultūros centras (ŠKC).Iš viso konkurse dalyvavo šešios koncertinės firmos ir organizacijos. Vienos iš jų pasiūlymai dėl atitinkamų trūkumų nevertinti.
Šiomis dienomis Kultūros centras turėtų pasirašyti sutartį su Savivaldybe, kuri miesto šventei numačiusi skirti 100 tūkstančių litų. Tikimasi ir rėmėjų įnašų.
Pasak Kultūros centro direktoriaus Virginijaus Stonkaus, pagrindinė pasiūlymo idėja į šventę įjungti kuo daugiau Šiaulių miesto meno koletyvų, nes taip ir pigiau, ir taupiau. Tačiau neatsisakoma ir...

Judėjimas „Su Žalgiriu už Lietuvą“ sveikino šiauliečius

2009 m. liepos 16 d.
Vakar Šiauliuose kaip ir daugelyje kitų šalies miestų Nacionalinio pasipriešinimo judėjimas „Su Žalgiriu už Lietuvą“ gatvės praeivius sveikino su Žalgirio mūšio diena. Judėjimo „Su Žalgiriu už Lietuvą“ atstovai dalijo praeiviams skrajutes, kurios priminė, jog kitąmet šešis šimtmečius švęsiantis istorinis mūšis Lietuvai yra svarbus ir šiandien. Minėtasis judėjimas siekia pažadinti lietuvių tautinius jausmus ir vienytis šalies labui.
„Su švente“,–taip į Šiaulių bulvaru einančius šiauliečius kreipėsi judėjimo atstovai. Daugelis praeivių greitai susigaudė, kokia gi ta šventė. Žmonės įrodė...

Aukštųjų mokyklų šturmas

2009 m. liepos 16 d.
Penktadienį 16 valandą visose 43 šalies aukštosiose mokyklose baigiasi dokumentų studijuoti priėmimas. Pastarosios dienos aukštųjų mokyklų bendrojo priėmimo punktuose — karštymetis — paduoti dokumentų rikiuojasi didžiulės eilės, nes abiturientai visai neseniai gavo brandos atestatus. Tiršta ir Šiaulių universitete veikiančiame dokumentų priėmimo punkte. petras@ skrastas.lt
Joniškietė Augustina eilėje sėdi beveik valandą, bet prieš ją dar apie pusantro šimto laukiančių. Mergina norėtų studijuoti odontologiją arba chemiją Kauno medicinos universitete.
Paklausta, dėl...

„Saulės žiedui“ jau reikia didesnių erdvių

2009 m. liepos 16 d.
Nepastebėti praeitą savaitę Šiaulius užplūdusio III tarptautinio folkloro konkurso-festivalio „Saulės žiedas“ buvo neįmanoma. „Už kadro“ liko tik trijų žmonių — feswtivalio direktorės Rūtos Stankuvienės, pavaduotojo Zenono Ripinskio ir meno vadovo Dariaus Daknio beveik metų pasiruošimo darbas.
Dalyvių registracija ir kruopšti stipriausiųjų atranka, po kurios liko tik pusė norėjusių atvykti į konkursą-festivalį, festivalio programos sudarymas, atsižvelgiant į sunkmetį ne rėmėjų, o savanorių paieška. Tai tik dalis trijų žmonių ir jų pagalbininkų pečius užgriuvusių rūpesčių.
„Sudėlioti...

Policijos rėmėjas neužsimerkia prieš smurtą ir neteisybę

2009 m. liepos 15 d.
Policijos rėmėjas neužsimerkia prieš smurtą ir neteisybę Šiaulietis Vilius Kavaliauskas Šiaulių miesto policijos rėmėju darbuojasi bemaž dešimtmetį. Vyras sako, kad pagrindinė policijos rėmėjo funkcija — tiesiog būti pilietišku. Šiaulių policijai, atsiradus būtinybei, iš viso talkina apie šimtą savanorių.
„Toks matyt gimiau: negaliu praeiti pro negeroves — vis knieti sutvarkyti, kad visiems būtų gerai, — teigia su kelerių metų pertrauka beveik dešimtmetį policijos rėmėju besidarbuojantis 46-erių Vilius Kavaliauskas. — Turbūt todėl ir pasisiūliau visuomeniniu „tvarkdariu“...

Svečiai iš Omahos plojo filmui apie Šiaulius

2009 m. liepos 14 d.
Vakar Šiaulių savivaldybėje lankėsi Omahos miesto (JAV) klubo „Šiaulių draugai Omahoje“ bei Omahos susigiminiavusių miestų asociacijos delegacija, viešinti Lietuvoje nuo praėjusios savaitės. Trylikos žmonių delegaciją priėmė miesto vicemerė Alma Javtokienė, papasakojusi Šiaulių miesto draugams iš JAV apie Šiaulius, miesto įžymybes ir įdomias, istorines vietas. Po reklaminio filmo apie Šiaulius, kurį pasiūlė pasižiūrėti vicemerė A. Javtokienė, svečiai plojo stebėdamiesi, kokių neregėtų vietų yra Šiauliuose.
„Žinoma, dalis mūsų delegacijos žmonių nori tiesiog pakeliauti, pasimatyti...

Biudžetas miestą smukdo į duobę

2009 m. liepos 14 d.
Šiaulių miesto savivaldybė per birželį ir pirmąjį liepos dešimtadienį krito į dar didesnę finansinę duobę. Vis auga milijonai, nesurenkami į biudžetą.
Šiaulių savivaldybės administracijos direktorius Vladas Damulevičius pranešė, kad birželio 30 dienai į biudžetą iš planuotų surinkti per šešis mėnesius 145,5 milijonų tesurinkta 130 milijonų. Trūksta 15,5 milijono litų. Biudžetas per pusmetį buvo įvykdytas 89,4 procento.
„Jei ne valstybės dotacijos, skiriamos Savivaldybės funkcijoms vykdyti — mokinio krepšeliui, socialinėms išmokoms, šie skaičiai būtų dar liūdnesni, nes valstybės...

Savivaldybė kurs naują skyrių

2009 m. liepos 14 d.
Šiaulių miesto savivaldybėje ketinama kurti naują Tvarkos ir sanitarijos skyrių. Tikinama — naujų etatų nebus sukurta ir valdininkų armija Savivaldybėje nedidės.Administracijos direktoriaus Vlado Damulevičiaus teigimu, naujasis skyrius turėtų atsirasti prie dabartinio Sanitarijos skyriaus perkėlus iš kitų skyrių kelis specialistus.
„Manome, kad reikia paimti žmones iš tų skyrių, kurie patys išduoda leidimus ir patys kontroliuoja, kaip jie vykdomi. Reikia atskirti leidimų išdavimą ir kontrolę“, — sakė V. Damulevičius.
Į Sanitarijos skyrių...

Kultūros ponioms taikomi skirtingi standartai

2009 m. liepos 14 d.
Kultūros ponioms taikomi skirtingi standartaiŠiaulių miesto savivaldybės administracija dviem Šiaulių kultūros ponioms Janinai Ališauskienei ir Patricijai Bielskienei taiko skirtingus standartus. Vienai atkelti vartai koncertinei kelionei į Portugaliją, nors ji nei šoka, nei dainuoja. O kitai net iki Dainų šventės neleista nuvažiuoti.Rita ŽADEIKYTĖŠiaulių miesto kultūros centro „Laiptų galerija“ direktorė Janina Ališauskienė kreipėsi į Savivaldybės administracijos direktorių Vladą Damulevičių prašydama išleisti vykti į Portugaliją su kultūros centro folkloro ansambliu „Salduvė“...

Gruzinai: šokiu — prieš karo grėsmę

2009 m. liepos 13 d.
Šiaulių miesto merui susitikimo metu dovanojęs durklą O. Khubaev, sužinojęs, kad mūsų tradicijoje dovanoti aštrius daiktus reiškia iššaukti ginčą, tik šypsojosi: „Durklas — bene svarbiausias mūsų nacionalinio vyriško kostiumo atributas ir tradicinis gruzino ginklas. Kaukazo gyventojas, ypač gruzinas, dovanodamas durklą ar kardą, rodo aukščiausią pagarbą ir pasitikėjimą, juk jis atiduoda ginklą“.
Ansamblio „Nartebi“ direktorius Tamaz Gogoberidze ir meno direktorius Roman Birtvelishvili neslėpė, kad kolektyvo šokėjai, scenoje kovodami kardais ir...

Tautų katilas kunkuliavo visą savaitgalį

2009 m. liepos 13 d.
Trečiajame tarptautiniame folkloro konkurse — festivalyje „Saulės žiedas“ pasirodė kolektyvai nuo Pietų Korėjos iki Graikijos, nuo Indijos iki Gruzijos. Kiekviena tauta savita savo kultūra: rūbais, šokiais, muzikos instrumentais. Atvykę graikai iš Janino miesto pristatė savo nacionalinius rūbus, šokius, muziką. Tai šio miesto savivaldybės kultūros centro folkloro grupė. Ji gali pademonstruoti per 400 šokių, 130 dainų, 40 vaidinimų ir tradicinių žaidimų iš įvairių šalies regionų. Graikai pasakojo, kad jų dainos apie pavasarį, gėles, emigraciją, o šokiai — nuotaikingi ir linksmi.
Jų...

Daržovių augintojas turi atlaikyti ir močiučių konkurenciją

2009 m. liepos 13 d.
Prieskonines daržoves auginantis ir iš poros hektarų žemės išgyvenantis Kelmės rajono Budraičių kaimo ūkininkas Stepas Tadjošaitis net už krizinę kainą — du litus — šiemet nepardavė nė pusės pirmųjų savo žemėje išaugintų salotų. Jos konkuruoja net su močiučių išaugintomis salotomis.
Stepas Tadjošaitis pasakoja, jog ankstesniais metais per gegužės ir birželio mėnesius jau būdavo pardavęs nemažą kiekį daržovių. Už gautus pinigus galėdavo sutvarkyti kai kuriuos reikalus. Šiemet dalį pirmosios užaugintos partijos salotų pardavė už juokingą, jo žodžiais, krizinę kainą — du litus už...

Miestas rajonui turės grąžinti milijonus

2009 m. liepos 13 d.
Klaida įvyko sumaišius savivaldybių kodus. Mokesčių inspekcija reikalauja, kad miesto Savivaldybė šiuos pinigus, kurie jau išleisti, grąžintų per du mėnesius.
Šiaulių miesto biudžetui, kuriame žiojėja milijoninės sklylės, tai didelė našta. Lėšų vos sukaupiama atlyginimams ir atostoginiams.

Kultūrinis „cviakas“ įsibėgėja

2009 m. liepos 11 d.
Vakar III tarptautinio folkloro konkurso-festivalio „Saulės žiedas“ dalyviai pradėjo varžytis konkursinėje šešių kategorijų programoje. Tačiau pirmieji nugalėtojai dar nepaaiškėjo: vertinimo komisija tebelaukia Prahos oro uoste įstrigusio kolektyvo iš Šri Lankos atlikėjų. Tikimasi, kad Šiauliuose jie pasirodys šiandien. Įspūdžiais apie „Saulės žiedą“ dalijosi „etatinė“ konkurso vertinimo komisijos pirmininkė, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos docentė Zita KELMICKAITĖ.
— „Saulės žiedą“ aplinkiniams tik reklamuojate ir giriate. Kuo jis...

Pagerbti Dainų šventės dalyviai

2009 m. liepos 11 d.
Šiauliai į šventę buvo delegavę beveik 2000 dalyvių.
Dainų šventės atminimo medaliais apdovanoti visų — daugiau nei pusšimčio — šventėje dalyvavusių kolektyvų vadovai. Atminimo medalius pelnė ir daugiausia kolektyvų šventei parengę Kultūros centras (9 kolektyvai) ir „Juventos“ pagrindinė mokykla (6 kolektyvai).
Šiauliečių delegacijos kūrybinei grupei, Tūkstantmečio Dainų šventės dirigentams, baletmeisteriams — iš viso 26 kūrėjams ir delegacijos vadovams — įteiktos mero padėkos.
Nepamiršti ir tie, kurie Vilniuje rūpinosi šventės dalyvių gerbūviu, saugumu, sveikata. Padėkos raštais...

Garbės piliečių rinkimų nebeslėps paslaptis

2009 m. liepos 10 d.
Šiauliai pradeda šių metų miesto Garbės piliečių rinkimus. Pirmą kartą nuspręsta paviešinti visų nominantų vardus.
Iki rugpjūčio 15 dienos Savivaldybėje laukiama siūlymų, kas yra vertas šio garbingo vardo. Jis suteikiamas iškiliems šiauliečiams ar kitur gyvenantiems miestui nusipelniusiems žmonėms.
Šiuo titulu įvertinami konkretaus asmens nuopelnai ir jo profesinė bei visuomeninė veikla iškeliama sektinu pavyzdžiu miesto bendruomenės nariams. Šiaulių miesto garbės piliečio vardas jau yra suteiktas 29 asmenims.
Kandidatūras gali teikti įmonės, įstaigos...

Šiaulių kolegija minima tarp lyderių

2009 m. liepos 10 d.
Reitinge visos valstybinės ir privačios mokyklos vertintos pagal panašius kriterijus, kaip ir universitetai. Kriterijai — vykdoma mokslo ir meno veikla, aukščiausi veiklos įvertinimai, akademinio personalo kvalifikacija, studijų lygis, studijų sąlygos, studentų apklausa, darbo rinka, finansavimo struktūra. Visi kriterijai vertinti 100 taškų, bet kiekvienam suteikta skirtinga svarba.
Didžiausia suma — 15 taškų vertinta akademinio personalo kvalifikacija, bakalauro specialybių asortimentas ir studijų lygis, studentų nuomonė apie kolegiją...

Prezidentas vaikų akimis

2009 m. liepos 10 d.
Vakar Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje atidaryta konkurso „Piešiu prezidentą“ geriausių piešinių paroda. Joje pristatomi 4 — 15 metų amžiaus vaikų darbai.
„Kas yra Lietuva? Koks svarbiausias šalies žmogus?“, — parodos atidaryme klausė vyresnioji bibliotekininkė Gintana Sutkutė- Sorakienė. Iš pradžių ji į parodą atėjusiems vaikams papasakojo apie Lietuvos Prezidentus. Po to klausinėjo, kas buvo pirmasis mūsų šalies Prezidentas, kaip vadiname vietą, kurioje dirba valstybės vadovas bei kokia Lietuvos Respublikos vėliava...

Niokojamos suremontuotos bibliotekos

2009 m. liepos 10 d.
Šiauliuose suremonuotos bibliotekos kenčia nuo niokotojų. Išmušamos sienos, pavogti turėklai. Policija aiškinasi kaltininkus, tačiau gyventojams aišku — kaltas jaunimas.
2007 metais Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriaus pastatas iš vidaus ir iš išorės buvo suremontuotas už 532 tūkstančius. Čia pakeisti langai, durys, stogas, įrengta vėdinimo sistema, pakeisti sanitariniai mazgai, apšiltintos pastato sienos.
Po kelių mėnesių kažkas pradėjo piktybiškai gadinti bibliotekos sienas. „Su gražiomis sienomis gyvenome...

Festivalio dalyviai žarstė dovanas ir komplimentus

2009 m. liepos 10 d.
Vakar dalyvių eitynėmis centriniu pėsčiųjų bulvaru ir koncertu „Mūsų valstybė — saulės žiede“ oficialiai atidarytas tarptautinis folkloro konkursas-festivalis „Saulės žiedas“. Ryte dešimties delegacijų atstovus priėmė Šiaulių miesto meras. Nuo ryto pėsčiųjų bulvare šurmuliavo Lietuvos kulinarinio paveldo mugė-ragavimas ir liaudies amatų mugė.
Kiekvienam svečių kolektyvui priėmime pas Šiaulių miesto merą atstovavo tautiniais rūbais pasipuošusi pora ir vadovai. Festivalio direktorė Rūta Stankuvienė „Šiaulių kraštui“prisipažino galinti lengviau spręsti organizacinius klausimus...

Dienos populiariausi

Medicinai dar ne sunkiausias laikas

2009 m. liepos 16 d.
lankomiausias

Joniškyje automobilis mirtinai sužalojo dviratininkę

2009 m. liepos 16 d.
daugiausiai komentuotas