(detali)

Orai Šiauliuose

Konkursai

Gin­ta­ras JU­SIUS, KTU mais­to moks­lo ir tech­no­lo­gi­jų stu­den­tas
Gamink ir BALSUOK
Gin­ta­ras JU­SIUS, KTU mais­to moks­lo ir tech­no­lo­gi­jų stu­den­tas
Visi dalyviai

Savaitės populiariausi

lankomiausikomentuojamiausi
Festivaliai ir didžiosios šventes
Ieškoti

Facebook

Centas prie cento

70 bičių šeimų išmaitina tris žmonių šeimas

2015 m. liepos 15 d.
Kelmės rajone, Lioliuose, gyvenanti Diana Strelkauskienė niekuomet ilgesniam laikui nebuvo išvykusi iš savo gimtojo miestelio. Apie darbą užsienyje nėra net pagalvojusi. „Ir Lietuvoje yra tiek daug darbo, kad tik spėk suktis,“ – sako bitininkystės iš savo tėvelio Felikso Ramanausko išmokusi jauna moteris. Jos tėvelių, jos pačios ir jos brolio šeimos laiko apie 70 šeimų bičių. Iš tiek bitučių galėtų pragyventi visos trys šeimos.Diana ir Egidijus Strelkauskai augina tris vaikus: septyniolikmetį Mindaugą, šešiolikmetį Danielių ir penkerių Emiliją. Jauna šeima kuo...

Ar lengva jaunimui susirasti darbą vasarą?

2015 m. liepos 15 d.
Atėjus vasarai, dažnai jaunimas suka galvas, kur galėtų įsidarbinti. Šiauliuose vienas iš paklausiausių – barmeno-padavėjo darbas. Daugiausia šansų rasti darbą, jeigu jo pradedi ieškoti gegužės mėnesį. O jeigu nespėjai? Pabandėme laimę – kokį darbą rastume šiandien?Užeinu į miesto centre įsikūrusį japoniško maisto restoraną. Iš karto pasitinka mandagi kavinės administratore prisistačiusi moteris. Pasakius, kad ieškau darbo, ji pasiūlo prisėsti. Klientų nedaug.
Pasidomiu, kokie yra keliami reikalavimai, norint įsidarbinti netradicinės virtuvės padavėja. Darbuotojus atrenka...

Alsiuose atidarytas paukštynas

2015 m. liepos 15 d.
Alsių žemės ūkio bendrovėje (Joniškio rajonas) atidarytas paukštynas. Dviejose paukštidėse vienu metu bus galima auginti daugiau kaip 90 tūkstančių vienetų broilerių.
Bendrovėje pastatytos dvi paukštidės buvusių kiaulidžių vietoje. Jų įrengimas kainavo apie vieną milijoną eurų. Specialią įrangą montavo agroinžinieriai iš Belgijos, kurie taip pat apmokys darbuotojus, kaip su ja elgtis.
Jose per metus bus užauginama apie penkis tūkstančius tonų gyvo svorio paukštienos.
Viščiukai čia bus atvežami iš Latvijos „Putnu Fabrika Kekava“ paukštyno, užauginami per 37–40 dienų ir išvežami...

Butikai bando konkuruoti su prekybos centrais

2015 m. liepos 8 d.
Šiauliuose daugėja ne masinės prekybos drabužių krautuvėlių, salonų. Jų savininkai teigia, kad tai lemia miesto gyventojų noras atrodyti originaliai, stilingai. Vis dažniau teikiama pirmenybė drabužių kokybei, o ne kainai.
Prieš dvejus metus Šiauliuose, Vilniaus gatvės bulvare, duris atvėrė vardiniais drabužiais iš Italijos prekiaujantis salonas. Jo pardavėja-konsultantė Vitalija Kurmytė pasakojo, kad drabužius atrenka, stebėdami šiauliečių stilių.
„Kitaip nei prekybos centruose esančios parduotuvės, atvežančios drabužius masiškai, mes kiekvieno...

Verslo apsukas didina gudrybės internete

2015 m. liepos 1 d.
Kaip pritraukti daugiau klientų ir padidinti verslo apsukas? „Pramogos ir prizai yra tik desertas, negalime tikėtis sveikos komunikacijos, jei ją maitiname „tortais“. Kiekviena svetainė gali būti taiklesnė“, – sako rinkodaros specialistas, tinklaraščio „Nežinau.lt“ leidėjas Džiugas Paršonis. Jis patirtimi dalijosi su Šiaulių verslo internetinių svetainių kūrėjais.simona.„Viskas, ką jūs darote internete, ne stebuklai, – sako Dž. Paršonis. – Tai – rinkodara. Jos principais galima ir vadovautis.“
Specialistas pabrėžia, kad svarbu prieš kuriant...

Seimas pratęsė PVM lengvatą šildymui

2015 m. liepos 1 d.
Už tai numatančią Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo pataisą antradienį balsavo 88 Seimo nariai, 3 buvo "prieš", susilaikė 12 parlamentarų.
9 proc. PVM lengvata galios šilumos energijai, tiekiamai gyvenamosioms patalpoms šildyti, į gyvenamąsias patalpas tiekiamam karštam vandeniui arba šaltam vandeniui, karštam vandeniui paruošti ir šilumos energijai, sunaudotai šiam vandeniui pašildyti.
Vyriausybės skaičiavimu, lengvatos pratęsimui iš valstybės biudžeto reikės apie 20-21 mln. eurų.
Šiuo metu įstatymas numato, kad lengvatinis 9 proc. PVM tarifas...

Apie karčemas ir geležies rūdą

2015 m. birželio 17 d.
Joniškio istorijos ir kultūros muziejuje atidaryta pertvarkytose patalpose įrengta nauja ekspozicija, kurioje pristatomi Joniškio krašto gyventojų verslai, amatai ir prekyba nuo V iki XX amžiaus pirmosios pusės. Lankytojai įdomių faktų, pavyzdžiui, apie kadaise Joniškyje veikusias 179 karčemas arba žiemgalių gebėjimus išgauti geležies rūdą, galės sužinoti ir pasinaudodami informaciniu-pramoginiu terminalu.
Naujoji ekspozicija stebina išdėstymu, nestandartinėmis tamsiomis patalpos spalvomis, apšviestomis vitrinomis, kuriose saugomi svarbiausi...

Kraštiečio palikimas padeda keisti mokyklą

2015 m. birželio 10 d.
Joniškio „Aušros“ gimnazija standartinę mokyklos valgyklą pavertė jaukia kavinuke su minkštais baldais, netrukus bus pradėtas kurti ir gimnazijos šimtmečio parkas. Visa tai įgyvendinti joniškiečiams pavyko netikėtai gavus JAV gyvenusio ir prieš pusantrų metų Anapilin iškeliavusio kraštiečio Juozo Vilcha (Vilčiausko) palikimą – 100 tūkstančių dolerių.
Joniškio „Aušros“ gimnazijos valgykloje prieš mėnesį senuosius standartinius baldus pakeitė pagal specialų užsakymą ir dizainą pagaminti skirtingo aukščio ir formos stalai, kėdės, minkšti pufai, skaidri sienelė, atskirianti virtuvę...

Noksta pirmosios braškės

2015 m. birželio 10 d.
Kelmės rajone, Pikelių kaime, ne vienerius metus braškes auginantys Ingrida Lenciutė ir Feliksas Banys džiaugėsi gausiai žydinčiais kerais, bet tvirtino, jog šviežio derliaus reiks palaukti dar mažiausiai savaitę.
24 braškyno aruose šeimininkai augina įvairių veislių braškes: ir ankstyvas, ir vėlyvesnes, derančias liepos pabaigoje. Daugiausia – 'Honey' veislės – labai derlingų, atsparių šalčiams, mažai jautrių lapų ligoms ir uogų puviniui braškių.
Pirmojo derliaus Pikeliuose gyvenantys Ingrida Lenciutė ir Feliksas Banys tikisi maždaug po savaitės. Dalį braškių...

Vyriausybės palaimintas socialinis modelis keliaus į Seimą

2015 m. birželio 10 d.
Vyriausybės Seimui teikiamuose įstatymų pakeitimų projektuose numatoma darbo sutarčių įvairovė, lankstesnis darbo laiko reguliavimas. Siūloma atsisakyti konkretaus darbo valandų per dieną nustatymo, paliekant 40 valandų per savaitę darbo laiko normą.
Taip pat darbdavys su darbuotoju galėtų susitarti dėl individualaus kiekvienos dienos grafiko.
Taip pat siūloma nustatyti aiškią minimalus darbo užmokesčio nustatymo tvarką: ekspertų komisija pagal metodiką įvertina, sulaukia rekomendacijų iš Trišalės tarybos ir savo išvadą Vyriausybei kasmet pateikia iki...

Veikli moteris vejasi svajones

2015 m. birželio 3 d.
Šiaulietė Loreta Gulbinienė turi dvi nuosavo verslo idėjas: teiks kiekvienai piniginei ir kiekvieno skoniui prieinamas interjero dizaino paslaugas, o šeimos paveldėtoje vienkiemio sodyboje įkurs Suaugusiųjų užimtumo centrą.Tris mažus vaikus auginanti veikli 36 metų moteris tam, kad jos sumanymai pavyktų, šiuo metu aktyviai lanko moterims skirto verslo projekto „Išmani moteris“ paskaitas.Ponia Loreta ragina moteris bandyti įgyvendinti svajones. Sako, jei nepavyktų, bent žinos, kad pabandė.Šiandien L. Gulbinienės akys spindi – jos...

Emigracija ir euras kirto smulkiajam verslui

2015 m. birželio 3 d.
Praėjusį savaitgalį Kelmėje vykusioje tradicinėje Liaudies meno šventėje prekiavę verslininkai gavo dvigubai mažiau pajamų negu ankstesniais metais. Jų nuomone, daugiausia įtakos tam turėjo euro įvedimas ir dėl didelio nedarbo gyventojų gretas vis dar retinanti emigracija.Sertifikuotus tautinio paveldo produktus: šakočius, dviejų rūšių duoną ir Kelmės pyragą kepančios bei šiais gaminiais prekiaujančios UAB „Kelmės prekyba“ direktorius Rimantas Giržadas pasakoja, jog anksčiau per liaudies meno šventes suprekiaudavo po 12, 15, 18 tūkstančių litų.
Šiemet nesuprekiauta nė...

Niekam neskolingi ir neįsipareigoję ūkininkai miega ramiai

2015 m. gegužės 27 d.

Vaizdingame Laplėgių kaime, Pakražančio seniūnijos pakraštyje, įsikūrę Regina ir Algis Mockai toli nuo savo gimtinės nepabėgo. Abiejų tėviškės matomos nuo kalno – ir gretimas Adomaičių kaimas, kuriame gimė ir augo ponas Algis, ir link Kražių nusitiesusi Dailydiškė – ponios Reginos gimtieji namai.
„Galima sakyti, kad esame savame krašte“, – sakė laplėgiškiai.
Į Laplėgius šeima atsikėlė prieš ketvirtį amžiaus. Prieš tai trumpai pagyveno Kelmėje, bendrabutyje, vieno kambario bute. Tačiau kaimo žmonėms miestas netiko. Paprasčiausiai trūko vietos, gryno oro...

Netekusi darbo joniškietė įkūrė internetinį verslą

2015 m. gegužės 27 d.
Joniškyje gyvenanti Kilnutė Riškuvienė beveik prieš metus išėjo iš kabinetinio, monotoniško darbo, nusprendusi ieškoti kūrybingesnės erdvės. Moteris iš pradžių galvojo kurti šunų ir kačių maisto internetinę parduotuvę, bet šiai idėjai nepasiteisinus, drąsiai nėrė į kitą erdvę – įkūrė internetinę žaislų parduotuvę. Puikūs žaislų ekspertai – anūkai – padeda neapsirikti.
Prieš kelerius metus, uždarius „Lesto“ klientų aptarnavimo skyrių Joniškyje, Kilnutė Riškuvienė neteko darbo.
Po to moteris, turinti prekių žinovės-buhalterės išsilavinimą, laikinai stabtelėjo vieno prekybos tinklo buhalterijoje. Tačiau...

Ekonomikos kluptelėjimas atlyginimų augimo nesustabdė

2015 m. gegužės 27 d.
Ekonomisto teigimu, tendencijos darbo rinkoje yra inertiškos, todėl nieko stebėtino, kad trumpalaikiai ekonomikos iššūkiai nepristabdė teigiamų pokyčių darbo rinkoje. Pagrindinė ekonomikos susitraukimo priežastis buvo smukęs eksportas į NVS šalis ir ypač į Rusiją. Be to, metų pradžioje gyventojai vertino naujos valiutos poveikį kainoms ir perkamajai galiai, todėl vartojimas buvo daug nuosaikesnis nei praėjusių metų pabaigoje. Abu šie priešiniai vėjai buvo laikini – sparčiai auga eksportas į Europos Sąjungą, Rusijos embargas, tikėtina, rugpjūtį baigsis, o mažmeninės...

Ar moksleiviai ims į rankas šluotą?

2015 m. gegužės 20 d.
Šiaulių bedarbių gretas retina suaktyvėjusi darbo rinka. Darbdaviai jau registruoja laisvus sezoninius darbus. Jų laukia ir moksleiviai. Jie kasmet mina Jaunimo darbo centro slenkstį, tačiau pasiūlymų sulaukia tik retas.simona.Šiaulių teritorinėje darbo biržoje – sujudimas. Darbdaviai vis aktyviau ieško sezoninių darbuotojų.
Šiemet jau užregistruota 580 pasiūlymų sezoniniams darbams. Jų Šiauliuose, Kelmės ir Radviliškio rajonuose kone tiek pat, kiek ir pernai. Sezoninių darbų daugiau užregistruota Akmenėje. Joniškio ir Pakruojo rajonuose – mažiau...

Šeimos verslas nusidriekė iki Pietryčių Azijos

2015 m. gegužės 20 d.
Prieš dvylika metų tytuvėniškių (Kelmės raj.) Ritos ir Egidijaus Puidokų įkurtos įmonės „Egritmeda“ metinės pajamos išaugo nuo milijono litų pirmaisiais gyvavimo metais iki 9 – 10 milijonų pastaruoju metu.Miškininkystės veikla, apvalios medienos, biokuro gamyba ir skaldytų malkų pardavimu užsiimanti bendrovė 20 procentų visos žaliavinės medienos parduodavo Kinijai. Tačiau ryšiai su Kinija veikiausiai nutrūks.Rita ir Egidijus Puidokai pasakoja, jog Kinijos rinką jie atrado per ryšių ten turėjusius pažįstamus. Apvalią medieną iš „Egritmedos“ bendrovės kinai pirkdavo statyboms...

Dar­buo­to­jos paieš­ka mies­te­lio kir­pyk­lai ta­po pro­ble­ma

2015 m. gegužės 13 d.
Kriukų miestelyje (Joniškio rajonas) parduotuvę turintys verslininkai Loreta ir Gintautas Vilimai prieš dvejus metus sugalvojo atidaryti kirpyklą, nes tokių paslaugų vietiniai neregėjo nuo sovietinių laikų. Savininkė baigė kirpėjų kursus ir sėkmingai dirba, tačiau antro žmogaus – manikiūrininkės – nerado nei per Darbo biržą, nei pati.
Joniškiečių Loretos ir Gintauto Vilimų parduotuvė Kriukų miestelyje krenta į akis dėl sutvarkytos išskirtinės aplinkos.
Iš akmenų sumūrytos tvorelės, puoštos ratlankiais, medinės pavėsinės su lauko žibintais, senoviniai metalo varteliai, vidinio...

Nuo plastikinių langų iki tarptautinių pervežimų

2015 m. gegužės 13 d.
Tytuvėniškis Ramūnas Šedys verslu užsiima ne vienerius metus. Laimę bandęs Ispanijoje, Vokietijoje, Švedijoje, Lietuvoje ėmęsis plastikinių langų verslo, šiai nišai persipildžius, perėjo prie tarptautinių pervežimų. Verslininkas pasirinko ekspedicijas į Suomiją.
UAB „Evorema“, kuriai vadovauja Ramūnas Šedys, tarptautiniais pervežimais į Suomiją užsiima neseniai, vos penketą metų.
Anksčiau to paties pavadinimo bendrovė užsiėmė plastikinių langų, garažų vartų verslu. Bet verslininkui teko atsižvelgti į beveik perpildytą rinką.
„Užtenka pavažinėti po miestelius ir...

Deklaracijas apskrities gyventojai šiemet teikė aktyviau nei pernai

2015 m. gegužės 13 d.
Paramą už 2014 metus įvairioms organizacijoms ir partijoms skyrė daugiau nei 29 tūkstančiai gyventojų. Iš viso šiemet Šiaulių AVMI iš gyventojų sulaukė per 176 tūkstančių įvairių formų deklaracijų už praėjusius ir ankstesnius metus, o tai yra 20 procentų daugiau nei pernai už atitinkamus laikotarpius.
„Preliminariais duomenimis, Šiaulių apskrityje pajamas deklaruojančiųjų elektroniniu būdu procentas išlieka maždaug toks pat – apie 98 procentus, o štai elektroninių prašymų skirti paramą įvairioms organizacijoms ir partijoms nuo 2014 metais sumokėtų mokesčių paskutiniais metais didėja...

Dienos populiariausi

BE KALTĖS JAUSMO

2015 m. liepos 18 d.
lankomiausias

Ar populiaru Šiauliuose nuomotis dviratį?

2015 m. liepos 18 d.
daugiausiai komentuotas