(detali)

Orai Šiauliuose

Konkursai

Gin­ta­ras JU­SIUS, KTU mais­to moks­lo ir tech­no­lo­gi­jų stu­den­tas
Gamink ir BALSUOK
Gin­ta­ras JU­SIUS, KTU mais­to moks­lo ir tech­no­lo­gi­jų stu­den­tas
Visi dalyviai

Savaitės populiariausi

lankomiausikomentuojamiausi
Festivaliai ir didžiosios šventes
Ieškoti

Facebook

Centas prie cento

Nuo gaublio iki antikvarinio fotoaparato

2012 m. rugsėjo 26 d.
Šiandien, kaip ir kiekvieną trečiadienį, Šiaulių Kaštonų alėjoje tradiciškai šurmuliuoja „blusų turgus“. Prasidėjęs nuo kelių pavienių prekeivių, jau užima beveik visą alėją. Ką ir už kiek čia galima nusipirkti ir parduoti, klausėme pardavėjų ir pirkėjų.Knygos ir žurnalai, drabužiai ir avalynė, žaislai, namų apyvokos daiktai ir buities prietaisai, indai, darbo įrankiai, paveikslai ir vaikiški žaislai, kompaktinės ir vinilo plokštelės, senienos – sunku išvardinti viską, ką praeitą trečiadienį radome turgelyje.
Tarp kelių dešimčių prekeivių akį traukė šiaulietės Zojos prekės. Ypač įdomios...

Gyventojai prievartaujami vandens tiekėjų

2012 m. rugsėjo 26 d.
Garbaus amžiaus joniškietė Stefanija Vanda Skripkienė nesutinka jungtis prie centralizuotos vandentiekio ir nuotekų sistemos tinklų, nors „Joniškio vandenys“ jai grasina baudomis.Moteris kreipėsi į Aplinkos ministeriją ir sulaukė atsakymo: gyventojams prievartos taikyti negalima.
Į „Šiaulių krašto“ redakciją atėjusi Stefanija Vanda Skripkienė pasakojo neatsiginanti valdininkų, kurie vaikšto į namus, siunčia raštus, reikalaudami prisijungti prie centralizuotų vandentiekio ir nuotekų tinklų.
Moters apskaičiavimais, reiktų ne vieno tūkstančio, kad name galėtų įsirengti...

Po 16 metų išlindo afera

2012 m. rugsėjo 19 d.
Joniškio rajono gyventojas Vidūnas Rimkus, prieš beveik šešiolika metų pardavęs grūdų sandėlį, neseniai sužinojo tebeesantis jo savininkas. Parduotas turtas joniškiečiui liko pirkėjams laiku jo neįsiregistravus.Tačiau didžiulio pastato vietoje dabar likę tik pamatai – pirkėjai statinį nugriovė ir išsivežė plytas. Tik dokumentuose esantis sandėlis V. Rimkui grasina mokesčiais ir baudomis.Barysių kaime (Joniškio rajonas) gyvenantis V. Rimkus tebeesantis 1996 metais parduoto 333 kvadratinių metrų ploto grūdų sandėlio savininkas sužinojo tik pernai, Valstybinei mokesčių...

MIŠKININKO DIENĄ ŠVENTĖ UKMERGĖJE

2012 m. rugsėjo 19 d.
Šiaulių regiono miškų urėdijos – Joniškio, Mažeikių, Radviliškio, Šiaulių, Tytuvėnų – profesinę šventę, miškininko dieną, šiemet šventė Ukmergėje, kur buvo susirinkę miškininkai iš visos Lietuvos.Jau antrus metus iš eilės Lietuvos miškininkai profesinę šventę švenčia susibūrę draugėn ir pristatydami savo veiklą visuomenei. Pernai progą su miškininkyste susipažinti iš arčiau turėjo sostinės gyventojai ir svečiai, o štai šiemet šventė šurmuliavo Ukmergėje.
Iškilmingo šventės atidarymo proga miškininkus ir visus šventės dalyvius pasveikino Lietuvos miškininkų sąjungos prezidentas Edmundas Bartkevičius, aplinkos...

Matematikas ir milijonas jo bičių

2012 m. rugsėjo 12 d.
Buvęs matematikas kelmiškis Jonas Kmita užmiestyje laiko 15 šeimų bičių. Didesnėse šeimose – per 60 tūkstančių darbštuolių. Joms bitininkas sodina vaistingųjų ir medingųjų augalų. Bitelės praskaidrina vienatvę ir gydo ligas.Anyžinio ir Tibeto lafantų, juozažolės, čiobrelių, raudonėlio, bandrenio, melisos, fecilijų, garstyčių lysvės, dobiliukų pievelės – tai Jono Kmitos bitučių ganyklos. Jis laiko senųjų veislių lietuviškas bites. Jos geriausiai prisitaiko prie lietuviško klimato.
Bet kai kurios – labai piktos. Net į aulinius batus įlenda ir įgelia. Ir medučio tik pustrečio kibiro į vieną avilį...

Avietės noksta senelių žemėje

2012 m. rugsėjo 5 d.
Kelmėje gyvenantys Audronė ir Vahagnas Ispyrian Užvenčio seniūnijos Ušnėnų kaime augina aviečių plantacijas. Uogos noksta A. Ispyrian senelių žemėje. Šiemet Audronė Ispyrian išrinkta geriausia jaunąja ūkininke Kelmės rajone.
Audronę Ispyrian randame aviečių plantacijoje Užvenčio seniūnijos Ušnėnų kaime. Darbų – per akis. Neilgai trukus prisijungia ir jos vyras Vahagnas Ispyrian, dukrelės Venera ir Olimpija.
Driekiasi aštuonios eilės trejų metų avietyno, šalia – visai jaunas avietynas, tik praėjusį rudenį sodinti krūmeliai.
„Mūsų užaugintas uogas perka bendrovė, iš ten avietės...

Žmonėms vėl grasina asfaltbetonio baubas

2012 m. rugsėjo 5 d.
Aukštelkų seniūnijos (Radviliškio rajonas) gyventojus vėl kausto nerimas. Žmonės baiminasi, jog asfaltbetonio gamybos liniją Gražionių kaime ketinantis statyti radviliškietis verslininkas ne tik sudrums jų ramų gyvenimą – bus teršiama aplinka, gali nukentėti ir jų sveikata.Prieš kelerius metus seniūnijos gyventojams pavyko laimėti mūšį prieš panašias verslininkų užmačias asfaltbetonio gamyklą statyti Kaulinių kaime.Aukštelkų seniūnijos gyventojai ir vėl negali ramiai miegoti. Prieš kelerius metus jiems pavyko suremti pečius ir pasiekti, kad Kaulinių kaime nebūtų statoma didžiulė asfaltbetonio...

Studijas svetur renkamasi ir dėl kainos

2012 m. rugpjūčio 29 d.
Artėjant naujiems mokslo metams, dalis šiemet mokyklas pabaigusių abiturientų jau kraunasi lagaminus – jie studijuos užsienyje. Kas lemia, jog moksleiviai studijas gimtinėje iškeičia į mokslus svetimoje šalyje?Šiaulietė Dovilė Rimkevičiūtė, mokslus krimsti nusprendusi Danijoje, teigė, jog tokį jos pasirinkimą nulėmė nemokama studijų kaina.
Į Lietuvos aukštąsias mokyklas stoti net nebandžiusi abiturientė pasakojo, jog mūsų šalyje studijas ji rinktųsi tik Vilniuje.
Tačiau mergina abejojo, ar gyvendama sostinėje ji sugebėtų susirasti darbą.
Pasak...

Per bangas – verslo link

2012 m. rugpjūčio 29 d.
21-erių šiaulietis Gvidas Glebas – jaunimo verslumą skatinančio projekto „Septynių jūrų kapitonai“ dalyvis. Jis buvo įgulos, plaukusios aplink Juodąją jūrą, narys. Turėjo progą užmegzti diplomatinius ir verslo ryšius bei pristatyti savo verslo idėją.„Studentui pradėti verslą Lietuvoje – įmanoma“, – neabejoja Gvidas.Architektūros ištęstinęs studijas Kaune antrakursis Gvidas vadina hobiu, nes svajoja apie savo verslą.
Drąsiai pasinėrė į jaunuosius lyderius ugdantį projektą: tapo vienu iš 160 jame dalyvaujančių Lietuvos studentų.
Keturių etapų (šiaulietis...

Geriausio ūkio šeimininkas niekuomet nesiskolino

2012 m. rugpjūčio 22 d.
Ūkininkas Edmundas Baracevičius sutinka prie grūdų džiovyklos ir naujai pastatyto angaro. Pats javapjūtės įkarštis. Milžiniško angaro pakraščiai pripilti geltonų, švarių, grynų lyg auksas grūdų.
Jau pardavė 1150 tonų šiųmetinio derliaus. Buvo sudaręs išankstines sutartis. Ir dėl to jau pralošė neblogą traktorių. Mat, sutartyje buvo numatyta kaina 677 litai už toną, o galėtų gauti po 820 litų.
Tačiau ūkininkas nelieja apmaudo. Ne pirmas sykis, kai patiria nuostolių. Žemės ūkis – ne koks naftos biznis. Esi priklausomas nuo gamtos. Daug ko negali numatyti.
Tačiau ūkio...

Ūkininkams lietus paplauna pelną

2012 m. rugpjūčio 22 d.
„Šiaulių krašto“ kalbinti ūkininkai kalba tą patį: didžiausią meškos paslaugą jų verslui šiemet padarė lietus. Tikinama, jog maisto produktų kainos dėl to išaugti neturėtų.Šiaulių rajone grūdinių kultūrų auginimu besiverčiantis Arūnas Grubliauskis „Šiaulių kraštui“ teigė, jog krituliai šiais metais ūkininkams pakišo koją. Anot jo, kai yra daug kritulių, bet trūksta saulės šviesos, pablogėja auginamo grūdo kokybė.
Šiaulių rajone ūkininkaujantis Edas Sasnauskas taip pat minėjo, jog šiais metais liūtys ūkininkams padarė kur kas daugiau žalos nei karščiai.
Nors kritulių, Šiaulių meteorologinės stoties duomenimis, šiemet buvo mažiau...

Šv. Ona ne­bu­vo ma­lo­nin­ga

2012 m. rugpjūčio 8 d.
Javapjūtė, prasidėdavusi apie liepos 24-ąją, Onines, vėluoja daugiau kaip savaitę. Joniškio rajono žemdirbiai būsimo derliaus džiugiai prognozuoti nedrįsta.
Nuo seno žinomas liaudies posakis „Šv. Ona – duonos ponia“ šiemet nepasitvirtino. Dažnai lyjantis lietus, kartais ir ypač smarkus, su gūsingais vėjais, negailestingai merkia bei guldo pasėlius, pridarydamas rūpesčių rajono žemdirbiams.
Javapjūtė vėluoja jau daugiau kaip savaitę ir kol kas drėgnesnėse vietose ji gali nusikelti dar savaite vėliau.
Skilvionių žemės ūkio bendrovės vadovas Juozas...

Didėjanti minimali alga verslininkų neslegia

2012 m. rugpjūčio 1 d.
Nuo šian­dien 50 li­tų di­dė­jan­ti mi­ni­ma­li al­ga Šiau­lių re­gio­no vers­li­nin­kų ne­gąs­di­na – dau­ge­lis dar­buo­to­jams sa­ko mo­kan­tys di­des­nius at­ly­gi­ni­mus. „Mi­ni­ma­li al­ga tu­rė­tų bū­ti dar di­des­nė“, – tvir­ti­no „Šiau­lių kraš­to“ pa­šne­ko­vai.„Mi­ni­ma­lią al­gą rei­kia kel­ti dar dau­giau, o da­bar – tik mo­kes­čius su­mo­kės. Nei mums ge­rai, nei žmo­nėms“, – sa­kė Šiau­lių mo­te­rų vers­li­nin­kių ko­mi­te­to pir­mi­nin­kė, UAB „Vers­la­vi­ta“ di­rek­to­rė Gra­ži­na Ga­ruo­lie­nė.
Vers­li­nin­kės nuo­mo­ne, toks mi­ni­ma­lios...

Derlingiausiame pasaulio krašte panaudojama tik pusė žemės

2012 m. rugpjūčio 1 d.
Aš­tuo­nias die­nas Uk­rai­no­je pra­lei­dęs Kel­mės ra­jo­no Že­mės ūkio ir kai­mo plėt­ros sky­riaus ve­dė­jas Juo­zas Rim­kus spė­jo įsi­ti­kin­ti: že­mę my­li abie­jų ša­lių žem­dir­biai, ta­čiau ir skir­tu­mai – aki­vaiz­dūs. Uk­rai­no­je ne­pra­si­dė­ju­si že­mės pri­va­ti­za­ci­ja, o prieš du de­šimt­me­čius, ko­lū­kių griū­ties me­tu iš­da­ly­ti pa­jai hek­ta­rais, nė­ra žem­dir­bio nuo­sa­vy­bė.
Ke­lio­nę į Uk­rai­ną or­ga­ni­za­vo Lie­tu­vos ūki­nin­kų są­jun­ga, ku­ri su ana­lo­giš­ka Uk­rai­nos ūki­nin­kų ir že­mės sa­vi­nin­kų aso­cia­ci­ja, dar­bi­nius ry­šius už­mez­gė...

Grį­žu­si iš Ame­ri­kos, vers­lą pra­de­da gim­ti­nė­je

2012 m. liepos 25 d.
Vienuolika metų dirbusi, studijavusi Amerikoje, Neringa Zelbaitė grįžo į Meškuičius (Šiaulių rajonas). Dabar ji rūpinasi miltų, pagamintų iš tėčio ir brolio užaugintų grūdų, pardavimu.
Neringa Zelbaitė, Šiaulių universitete studijavusi ekonomiką, pasinaudojo tarp studentų populiaria mainų programa ir, baigusi tris kursus, 2000-aisiais išvyko į JAV. Taip išsipildė jos svajonė studijuoti užsienyje.
Čikagoje susidomėjo fotografija, menais. Baigusi dvimetį koledžą, dar baigė ir reklamos, dizaino studijas universitete.
Kartu ir dirbo, ir mokėsi, todėl jautėsi pavargusi...

Gamintojai nemato antrosios krizės bangų

2012 m. liepos 25 d.
Didžiausių Lietuvos gamintojų lūkesčiai trečiajam šių metų ketvirčiui yra susiję su augimo bei gamybos plėtra. Tai rodo Pramonės lūkesčių indeksas (PLI), Lietuvos pramonininkų konfederacijos apskaičiuotas apklausus 130 didžiausių šalies apdirbamosios pramonės įmonių vadovų.Apskaičiuotoji gamintojų lūkesčių indekso išraiška siekia 76 punktus ir 26 punktais viršija „kritinę“ 50 punktų ribą, skiriančią gamybos plėtrą nuo gamybos susitraukimo.
Lietuvos pramonininkų konfederacijos analitiko Aleksandro Izgorodino teigimu, trečiąjį ketvirtį optimistinės gamybos prognozės fiksuojamos visuose...

Arbatpinigiai padeda išgyventi

2012 m. liepos 18 d.
Greitos ir paslaugios padavėjos, mandagūs barmenai neriasi iš kailio, kad tik uždirbtų kuo daugiau arbatpinigių. Atlikus nedidelį tyrimą paaiškėjo, kad arbatpingiai dažniausiai viršija atlyginimą. Darbdaviai tuo naudojasi – moka padavėjams mažus atlyginimus. Mokesčių inspekcijos specialistai primena, kad už „arbatą“ reikia mokėti mokesčius.
Lankytojai dažniausiai palieka nuo 50 centų iki 7 litų, pasakoja šiuo metu kavinėje dirbantis Antanas. „Sekmadieniais 50 Lt „arbatos“, pirmadieniais – 30 Lt. Užmokestis už dieną vidutiniškai siekia 40 Lt“, –...

Ar me­ni­nin­kai pa­smerk­ti skurdui?

2012 m. liepos 18 d.
Lietuvos universitetai ir kolegijos kasmet paruošia šimtus kvalifikuotų meno specialistų. Remiantis Lietuvos darbo biržos duomenimis, jau ne vienerius metus kūrybinių sričių atstovai yra nepaklausiausi.
Žmonės, kurie nusprendė sieti savo ateitį su menu, susiduria su daugybe problemų. Dalis visuomenės juos laiko bepročiais, nesiorientuojančiais realybėje, darbdaviai siūlo mažą atlygį, tėvai „žudo“ nervines ląsteles, nerimaudami, už kokius pinigus duoną valgys jų dukros ir sūnūs. Patys studentai iki išnaktų laukia ateinant mūzos dirbtuvėse.
Apie meną ir pinigus...

UAB „Bedarbis“ ieško darbuotojų

2012 m. liepos 11 d.
Toks užrašas jau metus "puošia" Šiaulių universiteto sieną. Kažkas pajuokavo, bet mintis – verčianti susimąstyti: ar tikrai naujai iškepti studentai kartu su diplomu gauna ir būsimo bedarbio statusą?
Kasmet Lietuvos aukštąsias mokyklas palieka daugiau nei 300 tūkstančių diplomuotų absolventų. Vien Šiaulių teritorinės darbo biržos talentų banke (aukštos kvalifikacijos specialistų duomenų bazėje) darbo ieško 113 jaunuolių, iš kurių beveik pusė darbo ieško visoje Lietuvoje.
Anot Šiaulių teritorinės darbo biržos paslaugų darbdaviams poskyrio vedėjos Janinos Šiaulienės, darbo biržoje...

Savo sėkmės istoriją kuria Amerikoje

2012 m. liepos 11 d.
Iš Šiaulių kilęs Gediminas Ramanauskas, dar būdamas gimnazistas, kryptingai kopė būsimos karjeros laiptais. Laimėtas tarptautinis moksleivių ASSIST konkursas ir galimybė metus mokytis Amerikoje. Ten jis įsidarbino pasaulinėje programinės įrangos kūrimo kompanijoje „Microsoft“.
Šiuo metu Amerikoje gyvenantis ir dirbantis Gediminas, prisimindamas mokyklos metus, sako, jog buvo geras gimnazistas. Jautė potraukį tiksliesiems mokslams, kurie jam sekėsi kur kas geriau nei lietuvių, anglų kalbos ar istorija.
J. Janonio gimnazijos mokinys išmėgino...

Dienos populiariausi

Daugiabučio kiemą puošia medinukai

2012 m. rugsėjo 27 d.
lankomiausias