(detali)

Orai Šiauliuose

Konkursai

Gin­ta­ras JU­SIUS, KTU mais­to moks­lo ir tech­no­lo­gi­jų stu­den­tas
Gamink ir BALSUOK
Gin­ta­ras JU­SIUS, KTU mais­to moks­lo ir tech­no­lo­gi­jų stu­den­tas
Visi dalyviai

Savaitės populiariausi

lankomiausikomentuojamiausi
Festivaliai ir didžiosios šventes
Ieškoti

Facebook

Centas prie cento

Vyras uždarė Darbo biržos duris

2012 m. liepos 4 d.
Ar verta imtis verslo, kai vos ne kasdien kalbama apie ekonomikos sąstingį, įmonių bankrotus, mažėjantį perkamumą? Pakruojietis Virginijus Zemeckis įsitikino, kad Pakruojyje asmeniniam verslui nišų surastų bet kuris darbštesnis vyras.Pakruojietis Virginijus Zemeckis kiekvieną darbo dieną keliasi saulei tekant ir gerokai prieš penkias išvažiuoja į darbą. 43 metų vyras šiuo metu vienos įmonės yra pasamdytas miško tvarkymo darbams.
Šiltesnę dieną miške darbą baigia kiek po vidudienio, nes tarp medžių, kur beveik neužpučia vėjas, dirbti iš peties kapojant krūmokšnius...

Automobiliai galėjo kvepėti blynais

2012 m. birželio 27 d.
Jeigu jūsų dyzeliniam automobiliui baigėsi kuras, o šalia yra tik maisto prekių parduotuvė – galite įsipilti į baką aliejaus. Tikrai pasieksite kelionės tikslą, o praeiviai dairysis, kas blynus kepa. Tai ne stebuklai, bet numarinta alternatyva naftininkų verslui. Lietuvoje ekologišką kurą išstūmė žymėtas dyzelinas.Po kelių vyriškų pokalbių garažuose paaiškėjo, kad dyzeliniai varikliai puikiai veikia varomi panaudotu maistiniu augaliniu aliejumi. „Tik perkošk kelis kartus. Vasarą gali ir vien aliejumi važiuoti, o žiemą – skiesk per pusę su dyzelinu“, – patarė...

Prekyba senomis knygomis populiarėja

2012 m. birželio 20 d.
Nenaujų knygų prekeiviai turi savas verslo taisykles, pardavimo būdus ir garbės kodeksą. Nors Šiauliams toli iki Paryžiaus bukinistų tradicijų, o knygnešių gadynė seniai baigėsi, vis dėlto naudotos knygos gali nugyventi antrą, o gal ir trečią gyvenimą.Viešėję Paryžiuje pamena palei Senos upę išsirikiavusias bukinistų „skrynias“. Kiekvieną dieną jie ateina, atsirakina jas. Vienas dangtis tampa pastoge nuo saulės ir lietaus, o kitas – staleliu knygoms ir įvairiems prancūziškiems suvenyrams ar niekučiams išrikiuoti. Bukinistų šiame paupyje – šimtai.
77-erių Danutė Pašviestienė...

Sėkmingas verslas: teisingai pjauti grybą

2012 m. birželio 20 d.
Nuo to laiko, kai antro kurso studentas Kęstutis Juščius Gruzdžiuose (Šiaulių rajonas) grybynui nusipirko pirmą fermą, praėjo 18 metų. Šiandien ūkininko K. Juščiaus „Baltic Champignons“ ūkis, sudarytas iš padalinių Lietuvoje bei užsienyje, yra vienas didžiausių ir moderniausių Rytų Europoje. „Aš pjaunu grybą“, – tokį atsakymą turi paruošęs verslininkas, paklaustas sėkmingo verslo formulės.Šypsenos ir žodžio kišenėje neieškantis Kęstutis Juščius sako tiesą: jis iš tiesų pjauna grybą, tiksliau, grybus. Per metus šio šiauliečio ūkyje užauginama ir į kaimynines valstybes bei Skandinaviją realizuojama...

Šiaulių oro uos­tui ge­gu­žė bu­vo re­kor­di­nė

2012 m. birželio 13 d.
Šiaulių oro uostas gegužę aptarnavo rekordiškai daug orlaivių – 21-ą, surinko 119460 litų rinkliavos. Nuo gegužės mėnesio uoste pradėjo veikti kontrolės punkto fitosanitarijos postas.Pasak laikinai Šiaulių oro uosto direktoriaus pareigas einančio Algirdo Ulčino, per penkis šių metų mėnesius aptarnauti 56 orlaiviai (13 iš jų skraidino galvijus), pergabenta 1680 tonų krovinių, 330 keleivių. Nuo metų pradžios rinkliavos už naudojimąsi oro uostu dydis siekia 283 550 litų.
Šiemet Šiaulių oro uostas atidarė antrą aviatiltą. Lėktuvais importuojamos ir eksportuojamos prekės...

Žiguliukas be pagražinimų

2012 m. birželio 13 d.
Žiguliukai, „kapeikos“, „pirmukai“, „vienuoliktukai“ ir dar kitaip vadinami sovietiniai rusiški automobiliai jau tapo legenda. Pirmieji VAZ nuo konvejerio nuriedėjo 1970-aisiais. Šiaulietis Mindaugas Žalalis dalį savo laisvalaikio skiria šio nostalgija kvepiančio automobilio dvasiai išsaugoti.Šiaulietis Mindaugas Žalalis, chormeisteris, kasdien važinėja VAZ-21011 automobiliu. Su tokiu pat jis išmoko vairuoti dar sėdėdamas tėvui ant kelių.
„Jau šešerių metų pats nuvairuodavau iki kolektyvinių sodų. Tai buvo ir pirmoji mašina, kurią vairavau...

"You­tu­be" – glo­ba­li lau­ža­vie­tė

2012 m. birželio 13 d.
Sėdime prie globalaus laužo, kurį kursto internetas, o nuolatinis technologijų tobulėjimas įgalina dalintis savo istorijomis su visu pasauliu, – savo mintimis apie interneto revoliuciją dalijosi Patrikas Valkeris (Patrick Walker), „Youtube“ vyresnysis direktorius, atsakingas už svetainės turinį.Patrikas Valkeris neseniai lankėsi Didžiosios Britanijos Nacionalinėje kino ir televizijos mokyklos organizuotame seminare. Su Patriku Valkeriu kalbėjosi šios mokyklos magistrantė Eglė Vertelytė.
Greičiau už vaizduotęInterneto svetainė...

Mokinių įsteigtos bendrovės nebankrutuoja

2012 m. birželio 6 d.
Kelmės rajono Tytuvėnų gimnazijos mokiniai įkūrė bendrovę, gaminančią saldainių medžius. Savo gaminiu tytuvėniškiai nustebino tarptautinės mugės Rygoje dalyvius.Kelmės „Kražantės“ pagrindinėje mokykloje kiekvieną pavasarį rengiamas kermošius, kuriame mokiniai prekiauja savo gaminiais.Kelmės „Kražantės“ pagrindinėje mokykloje surengtas tradicinis pavasarinis kermošius. Tai metodinės technologijos mokytojų savaitės tąsa. Jos tikslas – ugdyti mokinių verslumą.
Mokyklos kieme išrikiuoti stalai. Prie jų – mokiniai, prekiaujantys savo produkcija. Kas savo rankų darbo...

Iš emigrantės dienoraščio

2012 m. birželio 6 d.

Su savo kukliu lagaminu ir kuprine išsikraustau iš sesers namų į Airijos lietuvių namą. Ten nuomojuosi mažytį kambariuką su lova ir staliuku. Šalia langų juoduoja pelėsiai, kambarys apimtas drėgno šalčio.
Vis tiek džiaugiuosi savo naujais „apartamentais“, nes rasti juos nelengva. Internete siūloma nuomotis panašius kambarius už 300 eurų per mėnesį, reikalauja rekomendacijų, o šį gavau šimtu mažiau, be jokių oficialių dokumentų.
Žiema, o namas kaip popierinis, tad prisidės dar 50 eurų mokesčio už dujas šildymui. Į darbą galėsiu žygiuoti pėstute. Maistui išeis apie 30...

Iš emigrantės dienoraščio

2012 m. gegužės 30 d.

Pasiskolinu iš kaimynės oficialią išvaizdą sukuriantį juodą kostiumėlį ir aukštakulnius batus. Už poros valandų jau sėdžiu kabinete, kuris po truputį prisipildo įvairaus amžiaus ir tautybių žmonių.
Virš odinės sofkutės kabo plačiaekranis televizorius, kuris ryškiausiomis spalvomis transliuoja Lady Gaga, Rihanna ir kitas pop žvaigždes. Sekretorė panelė airė, užėjusi į kabinetą, stengiasi įjungti visus į bendrą pokalbį. Jai nesunkiai sekasi prakalbinti žmones apie televizoriuje besistaipančias pop garsenybes. Šia tema neturiu ką pasakyti.
Paskui kalba...

Mokslininkai kvietė auginti šparagus

2012 m. gegužės 30 d.

Auksučių ūkio ir miškininkystės centre (Kuršėnų kaimiškoji seniūnija) suorganizuotame pažintiniame renginyje buvo ne kartą pažymėta, jog šparagų auginimas gali tapti daugelio gyventojų, smulkiųjų ūkininkų verslu.
Audronė Žebrauskienė, Aleksandro Stulginskio universiteto sodininkystės ir daržininkystės katedros vedėja, pasidžiaugė, kad, bendradarbiaujant su Auksučių centru, rastas būdas pripratinti lietuvius valgyti šparagus. Padėsiąs pradėtas įgyvendinti projektas.
Šias daržoves valgyti dera šviežias, bet lietuviškos produkcijos nėra – ji atsivežama iš Peru. A...

Vals­ty­bė žiūri į pa­ja­mas, o ne į šei­mą

2012 m. gegužės 23 d.
Deklaruoti pajamas jau įprato dauguma dirbančių žmonių. Taip tarsi suvedamos galutinės sąskaitos su valstybe. Kiek neprimokėjome mokesčių – grąžiname. Piliečiui skolinga valstybė akivaizdžiai naudojasi galimybe grąžinti kuo mažiau. Mokesčių inspektoriai žino, kas yra MPNPD. O mes?Šiauliečiai Gintautas ir Milda, kaip ir dauguma šalies dirbančių gyventojų, šiemet deklaravo pajamas. Rodos, centas prie cento – kišenėje netrukus turėtų atsirasti papildomi 70 litų, kurių valstybė pernai šeimai nesumokėjo.
Pažįstama buhalterė, peržvelgusi šeimos deklaracijas...

Į laisvę ar į kalėjimą?

2012 m. gegužės 23 d.
Aš neparduodama! Grįžtu iš Airijos su keliais šimtais eurų – tai viskas, ką sugebėjau iš savęs išspausti. Nebuvau nei išmesta, nei išvaryta. Atvirkščiai, turėjau galimybę likti. Supratau, kad jau užtektinai prisivalgiau emigrantės duonos. Jos skonį prisiminsiu visą likusį gyvenimą. Geriausiai mane supras tie, kas taip pat jos ragavo.
Ateinu į naujai užsiregistravusiųjų Darbo biržoje susirinkimą. Nužvelgiu kitus bedarbius, įvertinu save iš šono: 23-ejų metų diplomuota mergina, su šiokia tokia darbo patirtimi, tikinti, jog yra verta geros darbo vietos...

Dyzeliniai automobiliai vis dar valdo

2012 m. gegužės 16 d.
Apklausų rezultatai prognozuoja, jog turėtų pigti dyzeliniai automobiliai. Įtakos tam neva gali turėti sugriežtėję techniniai reikalavimai šiem automobiliams. Bet automobilių pardavėjai abejoja tokiomis tendencijomis, nes kol kas dyzeliniai automobiliai yra patraukliausi Lietuvos pirkėjui.Per metus transporto skelbimų portale Autoplius.lt šių transporto priemonių paieškų skaičius sumažėjo nuo 80 iki 76 procentų. Dyzelinių automobilių populiarumo kreivė ypač smuko šių metų pirmąjį ketvirtį.
Pasak portalo plėtros vadovo Viktoro Daukšo, dyzelinių transporto priemonių...

Kapų priežiūrą jau galima patikėti pagalbininkams

2012 m. gegužės 9 d.
Šiaulių miesto kapinių priežiūra besirūpinanti akcinė bendrovė „Specializuotas transportas“ kviečia gyventojus pasinaudoti jos siūlomomis paslaugomis tvarkant artimųjų kapus. Gyventojams suteikiama galimybė užsisakyti vienkartinį kapavietės sutvarkymą arba priežiūrą visus metus. Nuomojami ir darbo įrankiai bei priemonės.Pavasarį kapinės žmonių visada pilnos. Ir pluša čia ne tik artimųjų kapus prižiūrintys gyventojai, bet nuo šių metų pradžios – ir Šiaulių akcinės bendrovės „Specializuotas transportas“ darbininkai. Įmonė atlieka visą kapinių ir prieigų priežiūrą: pjauna žolę, medžius, šluoja, grėbia...

Mažėjanti pieno kaina – smūgis kaimui

2012 m. gegužės 9 d.
Pieno perdirbėjai mažina pieno kainas ir didina reikalavimus ūkininkams. Jie neslepia, jog nori pigios ir geros žaliavos. Ūkininkai, priversti brangiau pirkti kurą, trąšas, daugiau mokėti už elektrą ir paslaugas, bet pigiau parduoti pieną.Kaimui – tai naujas smūgis.Kelmės rajone, Kražių seniūnijoje, Syderiškės kaime ūkininkaujanti Onutės ir Vytauto Viršilų šeima turi nemažą pieno ūkį. Kasdien parduoda po šešis šimtus kilogramų pieno.
Į ūkį nemažai investuoja. Už devynis tūkstančius litų fermoje neseniai įrengė lazerius, kad karvės būtų sveikesnės. Už 55 tūkstančius litų pirko valstybės...

Motociklas tinka ir asfaltui, ir bekelei

2012 m. gegužės 9 d.
Šiauliuose praūžęs baikerių festivalis buvo ne tik išbandymas ausims, tačiau ir džiaugsmas akims. Vienu metu buvo galima pamatyti ir palyginti kone visų rūšių ir skirtingo amžiaus motociklus.Šiaulietis Rimas – užkietėjęs baikeris, ant dviejų ratų važiuojantis nuo vaikystės. Būdamas paauglys vairavo motorinį dviratį „Ryga-5“. Vėliau vieną po kito turėjo visus rusiškus ir sovietmečio žmonėms prieinamus motociklus.
„Turėjau „Voschod“, „Minsk“, „Panonia“. Sunku tais laikais buvo gauti tokius kaip „Jawa“, „IŽ Sport“. Tais laikais jie buvo labai geri...

Pripažinta apverktina Joniškio rajono padėtis

2012 m. gegužės 2 d.
Joniškio rajono Tarybos nariai, tvirtindami Administracijos direktoriaus Voldemaro Bandžiuko 2011 metų ataskaitą, 73 puslapių dokumente pasigedo daugiau konkrečių duomenų. Pats direktorius, atsakydamas į klausimus, pripažino, kad padėtis sudėtinga, savivaldybės įmonės dirba nuostolingai, stringa projektai.
Pristatydamas ataskaitą už 2011 metus Administracijos direktorius Voldemaras Bandžiukas atkreipė dėmesį, kad „praktiškai nė viena savivaldybės įmonė nedirba pelningai“. Ypač bloga padėtis „Joniškio komunaliniame ūkyje“, kuri praktiškai balansuojanti...

Jaunasis mokslininkas tyrė mobiliųjų telefonų poveikį

2012 m. balandžio 25 d.
Šiaulių universiteto gimnazijos dvyliktokas, 18-metis Airidas Žukauskas – Europos Sąjungos jaunųjų mokslininkų konkurso nacionalinio etapo laimėtojas. Savo darbą „Elektromagnetinių bangų, kurias skleidžia mobilieji telefonai, poveikio tyrimas bakterijoms Bacillus subtilis“ (vadovai – Vacys Jankus ir Danguolė Meškaitė) rugsėjį jis pristatys Slovakijoje, Bratislavoje.
Internete Airidui ne kartą teko skaityti apie mokslinius tyrimus, įrodančius neigiamą mobiliojo ryšio telefono bangų poveikį žmonėms. „Buvo mokslininkų, aiškinusių, kad tokio poveikio...

Turtas – automobilis

2012 m. balandžio 25 d.
Be­veik 19 pro­cen­tų gy­ven­to­jų, ku­rie gau­na iki 500 Lt, tu­ri au­to­mo­bi­lius. Ma­ši­ną tu­ri ir 16 pro­cen­tų be­dar­bių (skur­do ri­zi­kos ri­ba Lie­tu­vo­je – 831 Lt vie­nam as­me­niui).
Daž­niau­siai au­to­mo­bi­lį kaip tur­tą įvar­di­jo 1000-1500 Lt gau­nan­tys žmo­nės – jie su­da­ro 35 pro­cen­tus. Šie as­me­nys tu­ri ma­žiau ne­kil­no­ja­mo­jo tur­to, ta­čiau dau­giau au­to­mo­bi­lių.
Re­čiau au­to­mo­bi­lį kaip tu­ri­mą tur­tą įvar­di­jo tie as­me­nys, ku­rie gau­na iki 1000 Lt, ir tie gy­ven­to­jai, ku­rie...

Dienos populiariausi

Ūkininko Daliaus Linkevičiaus planai

2012 m. liepos 10 d.
lankomiausias

Lėlę išsaugojo pusšimtį metų

2012 m. liepos 10 d.
daugiausiai komentuotas