(detali)

Orai Šiauliuose

Konkursai

Gin­ta­ras JU­SIUS, KTU mais­to moks­lo ir tech­no­lo­gi­jų stu­den­tas
Gamink ir BALSUOK
Gin­ta­ras JU­SIUS, KTU mais­to moks­lo ir tech­no­lo­gi­jų stu­den­tas
Visi dalyviai

Savaitės populiariausi

lankomiausikomentuojamiausi
Festivaliai ir didžiosios šventes
Ieškoti

Facebook

Centas prie cento

Geidžiamiausios — saldžios braškės

2011 m. birželio 29 d.
Kirnaičių kaimo (Joniškio rajonas) ūkininko Rimanto Gerbenio auginamas braškes valgo ne tik lietuviai, bet ir kaimyninės Latvijos sostinės gyventojai, uogų nusipirkti atvykstantys į namus. Pirkėjų skonis daugelį metų nesikeičia: visi teiraujasi saldžių uogų.
Rimantas Gerbenis geriausiai pažįstamas Šiauliuose. Ten jis prekiauja daugelį metų. Iš vakaro šeima ir talkininkai priskina vidutiniškai 500— 600 kilogramų braškių, o ketvirtą ryto šeimininkas jau rieda į turgų.
Kol kas kilogramas uogų Šiauliuose kainuoja nuo 7 iki 9 litų, bet, priklausomai nuo veislės, kokybės...

Naisių festivalyje alus nesilies, lis saldainiais

2011 m. birželio 29 d.
Serialo „Naisių vasara“ išgarsinta gyvenvietė Naisiai liepos 9 ir 10 dienomis taps pramogų, atrakcijų ir linksmybių miesteliu. Čia dvi dienas šurmuliuos antrasis festivalis visai šeimai. Renginio sumanytojas ir mecentatas Ramūnas Karbauskis „Šiaulių kraštui“ pasakoja apie pramogas visai šeimai ir kitokią masinių renginių kultūrą.
— Festivalio plakatuose skelbiama „Pasiimkite vaikus, tėvus, senelius, draugus ir kaimynus, o gerą nuotaiką dovanosime“. Kaip šį pažadą ketinate ištesėti? — Festivalio programa bus labai įvairi ir gausi renginių bei atrakcijų ir vaikams, ir...

Gimnazistė verslą kurs su augintiniais

2011 m. birželio 22 d.
Praėjusį savaitgalį Prienuose vykusioje šunų parodoje kelmiškės gimnazistės Ievos Banaitytės dresuota biglių veislės kalytė Saldutė Sparta tarp savo veislės keturkojų tapo čempione, o finale grupėje pelnė antrąją vietą. Gimnazistė dresuoja ir svetimus šunis. Ateityje ketina tuo verstis ir įkurti šunų veislyną.
Kelmės J. Graičiūno gimnazijos mokinė Ieva Banaitytė šiemet baigė kinologų mokyklą Vilniaus jaunųjų gamtininkų centre. Baigusi gimnaziją ketina studijuoti veterinarijos arba kinologijos mokslus Sveikatos universitete.
Ieva dresuoja savo biglių veislės kalytę...

Kelionės brangesnės, bet keliautojų nesumažėjo

2011 m. birželio 22 d.
Nors kelionės lėktuvais ir autobusais šiemet pabrango, jų, kelionių organizatorių teigimu, parduota daugiau nei pernai. Ilsėtis dažniausiai vykstama į Turkijos kurortus. Tarp šiauliečių populiarėja kelionės kruizai į Skandinavijos šalis. ruta_
„Novaturo“ rinkodaros ir komunikacijos vadovė Sigita Dabulė sako, kad turizmo rinka šalyje pradeda atsigauti. Šiemet kelionių agentūra tai pajuto sausį — kelionių buvo parduota tris kartus daugiau nei praėjusiais metais.
Populiariausios kelionės — tradiciškai į Turkiją. Pilni lėktuvai Į Antaliją kyla kasdien, o kai...

Kodėl nesišypso turgaus pardavėjai?

2011 m. birželio 22 d.
Antras mėnuo Šiaulių centrinės turgavietės maisto paviljonuose pirkėjai su pirkiniu gauna ir kasos kvitą. Visą tą laiką prekyba mėsa ir jos gaminiais mažėjo, o prekeivių gretos retėjo — teigiama, kad ištuštėjo apie 30 procentų prekybos vietų. Iš ryto turgavietės mėsos paviljone pirkėjų mažiau nei pardavėjų. Pastarųjų čia gal kelios dešimtys. Pardavėja pasveria pagyvenusios moters išsirinktų produktų ir, atidavusi grąžą, muša kasos kvitą. Pirkėja nuo prekystalio pasuka pasiėmusi tik pirkinį ir grąžą. Kvitą pardavėja kažkur numeta.
Pastebėjusi mus, pardavėja pusbalsiu replikuoja...

Gimnazistams verslo planą padūzgėjo bitės

2011 m. birželio 15 d.
Šiaulių universiteto gimnazijoje besimokantys broliai Vilius ir Justinas Jakai neseniai laimėjo Ūkio ministerijos ir „Junior Achievement“ konkursą verslumui skatinti. Savaitgaliais dirbdami šeimos bityne, jie sukūrė verslo planą, naudingą bitininkams.
Kiekvieną savaitgalį broliai Justinas su Vilius Jakai važiuoja į senelių sodybą netoli Šiaulių. Penkiolikmetis Justinas velkasi specialius bitininko drabužius ir stoja šalia savo dėdės prie atidaryto avilio. Justinas dėdei padavinėja įrankius, pučia dūmus, vaikydamas bites ir, gavęs į rankas pilną...

Žemę pirkti — brangu, nepirkti — dar brangiau

2011 m. birželio 1 d.
Per du žemės reformos dešimtmečius šalyje privatizuota vos 21 procentas laisvos valstybinės žemės ūkio paskirties žemės. Trys tūkstančiai Šiaulių apskrities ūkininkų bei žemės ūkio bendrovių dar tebesitiki nusipirkti valstybinės žemės, iš viso — apie 50 tūkstančių hektarų. Antanas STAPONKUS
Nedidelėje Kelmės rajono Pašiaušės kadastrinėje vietovėje, kurioje nebėra pretendentų paveldėtai žemei susigrąžinti nuosavybėn, konkurencija dėl likusios laisvos valstybinės žemės plotelių — didelė. Čia veikia dvi žemės ūkio bendrovės, dirba trejetas stambių ūkininkų, žemių dairosi aplinkiniai ūkiai.
„Kad ir striuka su...

Šiaulių didmiestyje maistas pigiausias, bet alga mažiausia

2011 m. gegužės 25 d.
Pigiausia gyventi Šiauliuose. Tokios išvados priėjo šeimos finansų ekspertė Julita Varanauskienė, atlikusi penkių Lietuvos didmiesčių analizę. Bet būsto išlaikymas Šiauliuose pernai brango labiausiai, be to, šiauliečiai uždirba mažiausiai iš visų didmiesčių gyventojų.
SEB banko šeimos finansų ekspertės Julitos Varanauskienės atlikti skaičiavimai parodė, kad iš penkių Lietuvos didmiesčių pigiausia gyventi Šiauliuose. Reitinguojant miestus buvo vertinamas keturių asmenų šeimos pagrindinių išlaidų krepšelis: išlaidos maisto produktams, būsto išlaikymui (šildymui ir vandeniui) bei transporto...

Vokietija kol kas nesulaukė darbo jėgos antplūdžio

2011 m. gegužės 18 d.
Praėjus dviem savaitėms po to, kai Vokietija atvėrė savo darbo rinką naujosioms Europos Sąjungos (ES) narėms, didelio darbo jėgos antplūdžio iš Rytų Europos nesulaukta. „Įdarbinimų būta, tačiau mastai kol kas saikingi“, — laikraščiui „Welt am Sonntag“ sakė Vokietijos pramonės ir prekybos rūmų darbo rinkos ekspertas Štefanas Hardegė.
Pirmaisiais duomenimis, reikšmingesnio darbuotojų srauto neužfiksuota nei pasienio regionuose, nei ten, kur sutelkta pramonė. „Mes nesitikime didelės imigracijos bangos per trumpą laiką“, — sakė ekspertas...

„Akmenės cementas“ pardavė “Eternit Baltic“ akcijas

2011 m. gegužės 18 d.
Naujojoje Akmenėje esančiose didžiosiose pramonės įmonėse šį mėnesį įvyko kardinalių kapitalo pokyčių: AB „Akmenės cementas“ turėtas 49 procentus UAB „Eternit Baltic“ akcijų pardavė šiai įmonei. Akcijas pardavusi „Akmenės cemento“ bendrovė, anot jos generalinio direktoriaus Artūro Zarembos, nusprendė visą dėmesį sutelkti pagrindiniam verslui — cemento gamybai.
„Eternit Baltic“ ateityje reikėtų daug investicijų, o mes jas norime skirti savo įmonei“, — sakė A. Zaremba.
Pasak UAB „Eternit Baltic“ marketingo specialisto Vytauto Minioto, šią bendrovę...

Reikalaujama audito dėl vandentiekio

2011 m. gegužės 18 d.
Asociacija „Žagariečiai“, jungianti sostinėje gyvenančius kraštiečius, išsiuntė kreipimąsi dėl vandentvarkos darbų Žagarėje. Reikalaujama atlikti Savivaldybės vidaus auditą ir įvertinti, ar vandentvarkos darbai pirkti tinkamai ir kas kaltas dėl darbų vilkinimo.
Kreipimąsi asociacija „Žagariečiai“, vadovaujama Gintaro Lepersko, išsiuntė rajono vadovams, Tarybai, Seimo nariui Sauliui Bucevičiui, regioninio parko direktoriui Mindaugui Balčiūnui, Žagarės seniūnei Stasei Eidukienei.
Asociacija sureagavo į kylantį Žagarės gyventojų nepasitenkinimą dėl lėtos...

Vokietijos rinka atvira ne tik darbo jėgai, bet ir verslui

2011 m. gegužės 18 d.
Atsivėrusi Vokietijos darbo rinka sudaro geresnių galimybių Lietuvos verslui, tačiau norintiems ten įsitvirtinti reikia kantrybės ir ištvermės, teigia Ūkio ministerijos komercijos atašė Vokietijoje Liutauras Labanauskas. — Kokių galimybių Lietuvos verslui suteikia atsivėrusi Vokietijos darbo rinka? — Pagrindinė ta, kad kompanijoms, kurios eis arba eina į Vokietiją, labai sumažėja biurokratinių kliūčių. Kompanijos, kurios dirbs Vokietijos rinkoje su savo darbuotojais, nebereikia jokių darbo leidimų ir jos gali laisvai pradėti vykdyti savo veiklą.
Šiuo...

Gyvuliai garantuoja gyvą verslą

2011 m. gegužės 11 d.
Kelmės rajone devyniolika metų gyvuojantis žemės ūkio kooperatyvas „Šaukėnų agroservisas“ plėtoja daugiašakį ūkį, kuriame veisia Lietuvos sunkiuosius arklius, laiko karvių ir galvijų, nes turint gyvulių, pasak kooperatyvo vadovo, neįmanoma bankrutuoti.
Nedideliame „Šaukėnų agroserviso“ kooperatyve nuolat laikoma 30 — 40 Lietuvos sunkiųjų veislės arklių. Banda kasmet pasipildo maždaug dešimčia kumeliukų. Kooperatyvas dalyvauja retų veislių išsaugojimo programoje, todėl už kiekvieną auginamą arklį kasmet gauna 600 litų paramą.
Jaunas eržilas „Šaukėnų agroserviso“...

Minimali alga stumia į spąstus

2011 m. gegužės 4 d.
Lietuvoje dirbti neapsimoka. Statistinis bedarbis, pradėjęs dirbti, gaus vos 14 procentų didesnes pajamas už dabar gaunamas pašalpas. Statistika šį reiškinį vadina „nedarbo spąstais“. Darbo birža — „skurdo“. Lietuvos nedarbo spąstai — vieni didžiausių Europoje ir siekia 86 procentus.
Kai 45-erių šiaulietė Jolanta, kvalifikuota specialistė su aukštuoju išsilavinimu, buvo atleista iš darbo, išgyveno šoką. Moteris pasakoja bandžiusi ieškoti darbo panašiose kompanijose, tačiau įsidarbinti nepavyko. „Buvau sau prisiekusi - po Naujųjų vis tiek dirbsiu“...

Auksas gundo ne visus

2011 m. balandžio 27 d.
Praėjusią savaitę aukso kaina siekė rekordą -- 1510,80 JAV dolerio už unciją, bet Šiaulių aukso parduotuvėse ir lombarduose jokių pokyčių. Pagyvėjimas jaučiamas tik investicinio aukso rinkoje.
„Esame lašas jūroje, o aukso karštligė mūsų nepasiekė. Prieš metus gramą gryno aukso dar galima buvo nusipirkti po 90 litų už gramą su PVM . Praėjusį rudenį kaina buvo šoktelėjusi iki 120 litų plius PVM, po to šiek tiek krito ir laikosi 112— 120 litų už gramą“, — pasakojo Giedrius Kleišmantas, juvelyrikos salono ir lombardo savininkas.
G. Kleišmanto teigimu, aukso kainas...

Darbo rinkoje per daug pedagogų, ekonomistų ir teisininkų

2011 m. balandžio 27 d.
Šiuo metu paklausiausios darbininkų specialybės yra tolimųjų pervežimų vairuotojai, pardavėjai, virėjai, darbo vietą sudėtinga rasti kirpėjams, manikiūrininkams, odinių dirbinių gamintojams.
Šiaulių teritorinės darbo biržos Joniškio skyriaus stebėsenos ir paslaugų vyriausioji specialistė Vilma Bagdonienė sakė, kad neturintiems profesijos asmenims įsidarbinti sudėtinga, tačiau pastaruoju metu atgyja statybų rinka ir žmonės priimami pagalbiniams darbams.
Šiaulių apskrityje paklausiausios darbininkiškos profesijos: tarptautinių pervežimų vairuotojai, virėjai, siuvėjai...

Pensininkai bus skatinami ilgiau dirbti

2011 m. balandžio 27 d.
Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų generalinėje asamblėjoje penktadienį dalyvavęs Socialinės apsaugos ir darbo ministras Donatas Jankauskas įteikė apdovanojimus įmonėms, kalbėjo apie minimalaus atlyginimo problemą, nuo kito rudens įvedamus „vaučerius“ bedarbiams ir dirbančių pensininkų valstybę.
Ministras Donatas Jankauskas, iškėlęs minimalaus mėnesinio atlyginimo (MMA) klausimą, lygino Lietuvą su Danija, kurioje nėra Darbo kodekso, o darbdavių ir darbuotojų susitarimas yra pagrindinis dalykas, pagal kurį administruojama įmonės veikla, rezultatų siekimas ir...

Skaičiuojami pražuvę pasėliai

2011 m. balandžio 27 d.
Pakruojo žemdirbiai pakliuvo tarp labiausiai nukentėjusių šalyje po praėjusios permainingos žiemos. Žuvusių žieminių pasėlių plotai skaičiuojami tūkstančiais hektarų.
Didžiausi Pakruojo rajone iššalusių ar išmirkusių žieminių kviečių (17911 hektarų) ir žieminių rapsų (6741 hektaras) plotai. Šių kultūrų žuvo atitinkamai 88 ir 67 procentai.
Žiema sunaikino beveik visus (92 procentus) iš rudenį pasėtų 489 hektarų žieminių miežių. Žieminiai kvietrugiai bei žieminiai rugiai peržiemojo sėkmingiau: sunyko atitinkamai 1530 ir 426 hektarai (71 ir 54 procentai).
Renkant duomenis...

Viešieji darbai tik su šluota

2011 m. balandžio 20 d.
Šiemet viešiesiems darbams Kelmės rajone skirta dvidešimčia tūkstančių litų mažiau negu pernai — 883,8 tūkstančio litų. Kai kuriose seniūnijose galės padirbėti po keliolika vietos bedarbių. Dėl sumenkusios bedarbių kvalifikacijos daugelis geba dirbti tik su šluota ir kastuvu. Užvenčio seniūnija šiemet viešiesiems darbams galės pasitelkti 17 darbininkų. Apmokėti už jų darbą skiriama 40 tūkstančių litų. Bedarbiai prižiūrės želdinius, tvarkys vandens telkinių aplinką, pakeles, kelius, gatves. Bedarbiai dirbs 787 dienas. Tiek dienų kas nors iš seniūnijos specialistų turės juos prižiūrėti.
„Prieš vienuolika...

Šiaulių oro uostas atsiveria gėlėms

2011 m. balandžio 20 d.
Iš Šiaulių oro uosto į Izraelį gabenami galvijai, o iš Izraelio į Šiaulius lėktuvais skraidinamos gėlės. Bandomieji reisai pradėti vasarį. Nepaisant krovinių plėtros, Šiaulių oro uosto įmonės perspektyvos skendi migloje.
Šiaulių miesto tarybos naujos kadencijos politikai komitetuose pradėjo svarstyti oro uosto praėjusių metų veiklos finansinę ataskaitą, kuri rodo, jog įmonė dirba nuostolingai.
Praėjusiais metais įmonės apyvarta sudarė 3 milijonus litų, nuostolių patirta 180 tūkstančių litų. Skolos yra pasiekusios grėsmingą ribą — 80 procentų įmonės turto vertės.
Oro uostas...

Dienos populiariausi

Šiauliuose — keturios naujos parodos

2011 m. liepos 4 d.
daugiausiai komentuotas