(detali)

Orai Šiauliuose

Konkursai

Gin­ta­ras JU­SIUS, KTU mais­to moks­lo ir tech­no­lo­gi­jų stu­den­tas
Gamink ir BALSUOK
Gin­ta­ras JU­SIUS, KTU mais­to moks­lo ir tech­no­lo­gi­jų stu­den­tas
Visi dalyviai

Savaitės populiariausi

lankomiausikomentuojamiausi
Festivaliai ir didžiosios šventes
Ieškoti

Facebook

Centas prie cento

Galvosūkis studentui: butas, kambarys ar bendrabutis?

2009 m. liepos 15 d.
Kiekvienas nori rasti tokį būstą, kuris geriausiai atitiktų jo poreikius ir būtų nebrangus. Nepanorę ar negavę galimybės gyventi universiteto studentų bendrabučiuose privalės apsigyventi kitur. Liepos 22 dieną bus paskelbti priėmimo į šalies aukštąsias mokyklas rezultatai. Prasidės būsimų studentų dokumentų įforminimas bei prašymų dėl universitetų bendrabučių skyrimo teikimas. Atvykstantiems studijuoti į Šiaulius, kaip ir kiekvienam išvykstančiam kitur, prasidės dar vienas galvos skausmas — susirasti gyvenamąją vietą.
Kiekvienas studentas turi teisę gauti savo...

Krizę įveikia išmone ir tradicijomis

2009 m. liepos 15 d.
Krizę įveikia išmone ir tradicijomis Per praėjusią savaitę Šiauliuose vykusią kulinarinio paveldo mugę buvo galima nusipirkti joniškietiškų sūrių, žemaitiško medaus, suvalkietiškų dešrų, skilandžių, latviško ekologiško muilo. Iš mugių ir švenčių gyvenantys smulkieji verslininkai pasitelkia išmonę ir tradicinius amatus derina prie rinkos poreikių.
Joniškietė Stefa Strakšienė iš šiaulietė Nijolė Šopienė bulvare pasistatė vitriną, gausiai pridėtą įvairiausių rūšių sūrių. Suskaičiavome: sūris su kmynais, su be nieko, trijų rūšių desertiniai gaminiai, sūriai su peletrūnais, petražolėmis, mėtomis ir šių žolelių mišiniu, sūris rūkytas...

Kapitalizmas lygina drabužių kainas

2009 m. liepos 15 d.
Didžiųjų prekybos centrų aprangos ir avalynės parduotuvės mirga nuo išpardavimus skelbiančių plakatų. Kainų skirtumo praraja tarp populiarių tarptautinių tinklų ir dėvėtų drabužių parduotuvių pasiūlos pastebimai sumažėjo. Ar dėl to nenukenčia smulkusis pigesnių prekių verslas? Krizės metu sunkiau sekasi pavienėms dėvėtų drabužių parduotuvėms, esančioms atokiau nuo miesto centro. Į atskirus tinklus susijungusios parduotuvės su krize grumiamasi lengviau — žmonės ten vis dar noriai perka.
Šiaulių miesto bulvare esančios parduotuvės, kur galima įsigyti padėvėtų rūbų, pardavėja Danguolė džiaugėsi, kad...

Kaime sunku ne dėl darbo, o dėl uždarbio

2009 m. liepos 8 d.
Gailiuose ūkininkaujantis Bronius Ivoškis sako, kad mylintiems žemę ir gyvulius gyventi kaime nėra sunku. Save tokiu žmogumi vadinantis, 45 galvijų bandą laikantis gailiškis kiekvieną karvutę šaukia vardais. Tačiau ūkininkui pikta, kad už darbą kaimo žmogui tik grašiai tenka.
Bronius Ivoškis su žmona Vilma Gailiuose ūkininkauja ne vieneris metus.
„Kai suiro bendrovė, pabandėme gyventi savarankiškai, pradėjome laikyti karvių. Dabar turime 45 karvių ir veršelių bandą. 18 karvių — melžiamos, dar kelios greitai veršiuosis“, — apie savo ūkį pasakojo B. Ivoškis...

Keramikė susikūrė darbo vietą

2009 m. liepos 8 d.
Prieš septynerius metus šiaulietė Lina Malinauskienė darbo vietą susikūrė namuose — daro meną iš molio ir iš jo gyvena. Darbo diena trunka 16— 18 valandų. Pardavinėdama darbus, vien per pastaruosius devynis mėnesius automobiliu Lietuvos ir Latvijos keliais nuriedėjo 19 tūkstančių kilometrų. Svetimam darbdaviui ji sako dirbti jau nebegalėtų.
L. Malinauskienei 34-eri. Baigusi vidurinę mokyklą, studijų nesirinko. Kol augino pirmagimį sūnų, padėjo savo tėčiui Algirdui Dambrauskui remontuoti laikrodžius. Taisė tik žadintuvus. Jauna moteris sako, jog tada šis...

Žemės pardavimas įstrigęs

2009 m. birželio 17 d.
Daugiau nei trys tūkstančiai apskrities ūkininkų, žemės ūkio bendrovių dešimtmečiais tebelaukia galimybės nusipirkti jiems reikalingos valstybinės žemės. Nesneiai išleistas Apskrities viršininko įsakymas vienareikšmis: žemei parduoti — nė cento.
Valstybė yra įsipareigojusi savo lėšomis apmokėti visus su laisvos valstybinės žemės pardavimo žemės ūkio subjektams susijusius darbus — parduodamo sklypo projekto parengimą, sklypo geodezinius matavimus, žemės vertės nustatymą, sklypo įregistravimą Registrų centre.
Nuo praėjusių metų rudens apskrities projektuotojai paruošė šių žemės...

Turguje išsilaiko stipriausieji

2009 m. birželio 17 d.
Norintiems pradėti auginti daržoves prekybai ir taip sunkmečiu prisidurti papildomų pajamų, pravartu ateiti į turgų ir pažiūrėti, kokia čia agurkų ir pomidorų pasiūla. Prekystalis prie prekystalio, automobilis prie automobilio. Pirkėjas — kaip sėkmingas loterijos bilietas.
Prekiautojai patvirtino: šiemet pardavėjų padaugėjo, o su jais — ir konkurencija.
„Šiemet žymiai sunkiau. Brango prekybinė vieta. Už prekystalį per dieną moku 35 litus. Kiek ir ko parduosiu, nežinau. Būna, kad dienos pelnas lygus nuliui“, — kalbėjo Šiaulių turguje prekiaujanti...

Baidarių nuomotojas kol kas krizės nejaučia

2009 m. birželio 17 d.
Šeštus metus tytuvėniškis mokytojas Robertas Mosėjus, vasaromis nuomojantis baidares, teigia kol kas krizės nejaučiantis. Keliones ir aktyvų vandens poilsį besirenkančių žmonių nemažėja. Tiesa, keliautojų poreikiai tampa vis įvairesni, o pačios kelionės — trumpesnės.
Tytuvėniškių pedagogų Roberto ir Astos Mosėjų namų kiemas priklotas įvairiaspalvių baidarių. Dalis, tik parvežtų iš kelionių, džiūva paverstos ant šono. Kitos jau pasiruošusios plukdyti Dubysa keliautojus.
Šeimininkas tik spėja suktis. Baidarių nuomos vasaros sezonas, prasidėjęs gegužės mėnesį, įsibėgėja visu greičiu...

Gėlininkų aukso mėnuo šiemet skurdesnis

2009 m. birželio 10 d.
Laikotarpį tarp Motinos ir Tėvo dienos gėlininkai laiko auksiniu, maitinančiu juos kelis žiemos mėnesius. Tačiau šį pavasarį jų pajamos menkesnės. Daugeliui pirkėjų per brangi ir aštuonis litus kainuojanti vazoninė verbena.
Kelmės centre įsikūrusio turgelio pakraščiai skendi gėlėse. Jomis prekiauja trys vyrai ir pora moterų. Gėlės visur panašios: petunijos, gvazdikėliai, dekoratyviniai jurginai, verbenos, palergonijos, begonijos. Vienas kitas vazonėlis naujų gėlių. Pavyzdžiui, svyrančios begonijos. Prekiautojai sako, jog tokiame nedideliame mieste kaip...

„Snoras“ tapo pagrindiniu pasaulio lietuvių sporto žaidynių rėmėju

2009 m. birželio 3 d.
Kūno kultūros ir sporto departamentas (KKSD) ir „Snoro“ bankas antradienį pasirašė sutartį, pagal kurią bankas tapo pagrindiniu VIII pasaulio lietuvių sporto žaidynių rėmėju.
Sutartį pasirašė KKSD generalinis direktorius Algirdas Raslanas ir „Snoro“ prezidentas Raimondas Baranauskas.
„Džiaugiuosi, kad ekonomikos sunkmečiu galime prisidėti prie šių žaidynių. Remdami jas, remiame ne tik sportą, bet ir tautiškumą, vienybės idėją“,–sakė R. Baranauskas.
„Niekas taip nevienija tautos kaip sportas. Olimpiečiai džiaugiasi, kad rengiamos...

Ūkininkai dairosi į itališkus traktorius

2009 m. birželio 3 d.
Joniškio rajono laukuose jau dirba apie dešimt itališkų traktorių. Pamažu jie išstumia baltarusiškus „Belorusus“. Kelias itališkų traktorių į Lietuvą dar paspartės, nes praėjusią savaitę Joniškyje pradėjo veikti juos gaminančios firmos atstovybė Lietuvoje. antanas@ skrastas.lt
Pirmasis itališkas traktorius, tik iš išorės šiek tiek primenantis baltarusiškus „Belorusus“, Joniškio rajone pasirodė prieš ketverius metus. Jį įsigijo Skilvionių žemės ūkio bendrovė. To inciatorius tada dar rajono Savivaldybėje žemės ūkio skyriaus technikos inžinieriumi dirbęs Romutis Juozauskas „Šiaulių...

Gyventojams taps sunkiau pasiekti miestą

2009 m. gegužės 27 d.
Kad Kuršėnų autobusų parkas patirtų mažiau nuostolių, sumažinta jo maršrutų. Šiaulių rajono Taryba nusprendė sudaryti komisiją šio parko veiklai išanalizuoti.
Algirdas Baikauskas, rajono Savivaldybės Ekonomikos ir verslo plėtros skyriaus vedėjas, Tarybos posėdyje sakė, kad kai kurioms mokykloms yra nupirkti nauji vadinamieji geltonieji autobusiukai, todėl keičiasi iki šiol dirbusių vežėjų maršrutai.
Meškuičių ir Kužių vidurinėms mokykloms gavus autobusus mokiniams vežti, Eismo priežiūros komisija nusprendė pakeisti reguliaraus vietinio susisiekimo maršrutų...

Šeimos buhalterijos menas

2009 m. gegužės 27 d.
Jauna šiauliečių šeima kiekvieną dieną sėda prie kompiuterio ir iki cento užfiksuoja kiekvieną išleistą litą. Speciali programa parodo, kiek ir kam buvo išleista ir kiek liko mėnesio sąskaitoje. Šeimos biudžeto buhalterija daugiavaikei šeimai leidžia įgyvendinti poreikius ir jaustis stabiliai.
Šiauliečiai Asta ir Adomas Buškai susituokė prieš ketverius metus. Asta pagal specialybę filologė, Adomas — programuotojas. Prieš keletą metų pora paėmė banko paskolą ir įsigijo trijų kambarių butą.
Netrukus gimė sūnelis Benas. O po gerų metų į pasaulį pasibeldė iš karto du — Gedas ir...

Ir krizės metu verta rizikuoti

2009 m. gegužės 20 d.
Lietuvos verslo paramos agentūros direktoriaus pavaduotojas socialinių mokslų daktaras Kęstutis Zaborskas pataria: prašant Europos Sąjungos (ES) paramos, svarbiausia turėti aiškią verslo viziją. Kad ir negavus pinigų, verslas nežlugtų.
Per agentūrą 2007— 2013 metų etape turėtų būti finansuota projektų už daugiau nei 5 milijardus litų. Iš viso įeina apie 30 priemonių, kurių didžioji dalis tenka verslo konkurencingumui ir inovatyvumui didinti. „Praeitame etape lėšos buvo išnaudotos 100 procentų su kaupu: įsisavinta per 1 milijardą 104 milijonų skirtų lėšų“, — sakė Kęstutis Zaborskas...

Gyvenimas iki Dalios Grybauskaitės

2009 m. gegužės 20 d.
Išrinktoji Prezidentė Dalia Grybauskaitė sako, jog sunkmetis tik ateina. Kokio gylio krizė dar laukia eilinės Lietuvos provincijos, kurioje gyvenama iš pensijos, kurioje bankrutuoja įmonės ir verkia net bankrotų administratoriai?
Taip sunkmečio dienas apibūdina pensininkė iš Laugalio kaimo (Kelmės rajonas) Kazimiera Grišaitė. Buhaltere visą gyvenimą dirbusi moteris ir dabar skrupulingai skaičiuojanti. „Esu viena, bet dirbu daugiau negu vyras su boba“, — neslepia kartėlio. Kazimiera apsėja penkis hektarus žemės. Dalį derliaus sulesina...

Moksleiviai vaišinami nemokamu pienu

2009 m. gegužės 20 d.
Į paramos programą „Pienas vaikams“ šį pavasarį įsitraukė Šiaulių Didždvario gimnazija. Vyresnių klasių moksleiviai jau beveik mėnesį nemokamai ragauja pieno produktų.
Gimnazistai iki mokslo metų pabaigos per dieną pasirinktinai gali nemokamai išgerti stiklinę pieno, kefyro, pieno gėrimo arba suvalgyti 86 gramų varškės porciją. Gimnazijoje mokosi 860 moksleivių, kurie per savaitę suvartoja 60 litrų pieno, 30 litrų pieno gėrimo, 20 litrų kefyro ir 9 kilogramus varškės. Vis dėlto populiariausias tarp moksleivių — pieno gėrimas.
Pakalbintas vienuoliktokas Romas...

Miškininkai pirmieji pajuto krizę

2009 m. gegužės 13 d.
Tytuvėnų miškų urėdija (Kelmės rajonas) — vienintelė apskrityje, kurioje medynų ekologinė, rekreacinė vertė prilygsta medienos vertei. Ji taip pat vienintelė, iškertanti perpus mažiau medienos, nei aplinkinės urėdijos.
Devyniolika metų Tytuvėnų miškuose šeimininkaujantis urėdas Svajūnas Vaitiekūnas sakė, jog pernai pajamos buvo tris kartus mažesnės — 6,4 milijono litų. „Šiems metams planavome 6 milijonus litų pajamų. Tačiau šiandien tegaliu pasakyti — gal apie 5 milijonus litų įplaukų ir turėsime“, — prognozavo Svajūnas Vaitiekūnas.
2007 metai miškininkams buvo geri —...

Nuostoliai verčia taupyti ir „Lietuvos geležinkelius“

2009 m. gegužės 13 d.
Šimtais milijonų litų pajamas bei išlaidas skaičiuojanti AB „Lietuvos geležinkeliai“ taip pat išgyvena sunkmetį. Gerokai sumažėjus krovinių pervežimų ir vis didėjant keleivių vežimo nuostoliams, bendrovė sprendžia dilemą — kaip reikės gyventi, jei valstybei teks atiduoti kone 50 milijonų litų dividendų.
Šių metų pradžioje AB „Lietuvos geležinkeliai“ administracija patvirtino krizės įveikimo planą. Vienas iš šio plano punktų — darbo užmokesčio fondą sumažinti 90 milijonų litų — atlyginimus darbuotojams sumažinti apie 20 procentų.
Lietuvos geležinkelininkų profsąjungų federacijos...

Nedarbas privertė imtis verslo

2009 m. gegužės 6 d.
Kelmiškiai Reda ir Albertas Margiai verslo ėmėsi netekę darbo. Užstatę namą paėmė iš banko paskolą ir pirko tuo metu uždaromas kooperatyvo parduotuves. Kai parduotuvės neatlaikė didžiųjų prekybos centrų konkurencijos, dalį jų verslininkai pertvarkė į sales, kurias nuomoja vestuvėms ir pokyliams.
Verslą Reda ir Albertas Margiai pradėjo prieš aštuonerius metus. Prastėjant demografinei situacijai, Reda neteko pedagogės darbo darželyje. Iširus kooperatyvui, pardavėjo darbo neteko ir Albertas. „Vaikai — maži. Galvojome, ką daryti, — pasakoja...

Durpių surinkimo pradžią paspartino sausi orai

2009 m. gegužės 6 d.
Surinkinėti durpes pradėjo UAB „Tytuvėnų durpynas“ darbininkai. Ankstyvą sezono pradžią nulėmė sausi ir saulėti orai.
„Tytuvėnų durpių“ direktorius Vitalijus Lušnikovas nedrįso prognozuoti, koks bus prasidėjęs sezonas. Durpėms surinkti labiausiai tinkamas sausas oras. Jei lietūs nekliudys, durpių vėl žada pririnkti iki kitų metų pavasario.
Krizės bendrovė nejaučia. Pernai vasarą „Tytuvėnų durpes“ įsigijo vokiečiai, jie perėmė ir valdymą, todėl bendrovei nereikia rūpintis, kur dėti produkciją. Į po maždaug toną sveriančius didmaišius supakuotos durpės daugiausia...

Dienos populiariausi

Medicinai dar ne sunkiausias laikas

2009 m. liepos 16 d.
lankomiausias

Joniškyje automobilis mirtinai sužalojo dviratininkę

2009 m. liepos 16 d.
daugiausiai komentuotas