(detali)

Orai Šiauliuose

Konkursai

Gin­ta­ras JU­SIUS, KTU mais­to moks­lo ir tech­no­lo­gi­jų stu­den­tas
Gamink ir BALSUOK
Gin­ta­ras JU­SIUS, KTU mais­to moks­lo ir tech­no­lo­gi­jų stu­den­tas
Visi dalyviai

Savaitės populiariausi

lankomiausikomentuojamiausi
Festivaliai ir didžiosios šventes
Ieškoti

Facebook

Budintis reporteris

BE KALTĖS JAUSMO

2015 m. liepos 18 d.
Perskaičiau Reginos Musneckienės straipsnį „Ar mes kalti, kad gimėm sovietmečiu?“ ir labai nustebau. Niekada sau nekėliau tokio klausimo, aš kalta ar nekalta, kad gimiau, augau, mokiausi ir dirbau sovietmečiu.Šia tema yra geras Algimanto Baltakio, tarybiniais laikais populiaraus poeto, eilėraštis: “ Gimiau nei per anksti, nei per vėlai: gimiau pačiu laiku“. Ir todėl čia jokios savo kaltės nesuvokiu iš principo.Kokia gali būti kaltė, kad gimiau „prie Chruščiovo“, suaugau „prie Brežnevo“, sąmonėjau „prie Andropovo“ ir dar kažkurio iš trumpalaikių vadų...

F. Kukliansky: nereikalinga jokia užsienio intervencija dėl masinės kapavietės

2015 m. liepos 17 d.
Sustabdžius kelio tiesimo darbus prie atidengtos Pročiūnų žudynių vietos Šiauliuose, Lietuvos žydų bendruomenės pirmininkė Faina Kukliansky pareiškė, kad tolesnis klausimo sprendimas yra vidaus reikalas ir joks užsienio kišimasis nereikalingas.„Ši istorija parodė, kaip Vyriausybė su Šiaulių savivaldybe ir Kultūros paveldo departamentu sprendžia klausimus ieškodami išeities. Man labai svarbu pažymėti, kad nereikia jokio kišimosi iš užsienio. Aš pati pakviečiau rabiną iš Londono atvykti, apžiūrėti vietos, bet prašiau specialaus Žydų kapinių Europoje išsaugojimo komiteto...

Vaikai ugdo patriotiškumą jaunųjų šaulių stovykloje

2015 m. liepos 17 d.
Antradienį Kelmės rajone, Bulavėnų kaime, prasidėjo Lietuvos šaulių sąjungos Šiaulių apskrities 6-osios rinktinės organizuojama nemokama vaikų stovykla. Joje vaikai ne tik ugdo patriotiškumą, susipažįsta su šiek tiek sukarintu gyvenimu, bet ir sportuoja, važiuoja į ekskursijas, plaukioja baidarėmis.Stovykloje pasitiko Šiaulių apskrities šaulių 6-osios rinktinės vadas Saulius Burškys, aprodė stovyklos teritoriją, papasakojo apie vaikų užimtumą. „Siekiame, kad vaikai neleistų dienų gatvėse, o atvyktų į mūsų stovyklą, kurioje būtų auklėjami patriotiškai“, – sakė vadas.
Į šaulių stovyklą susirinko...

Radviliškio danguje – viesulo piltuvas

2015 m. liepos 15 d.
Užvakar, besibaigiant darbo dienai, apie 16.30 valandų, radviliškiečiai danguje stebėjo retą reiškinį – danguje susiformavusius viesulo piltuvėlius.Pasak reiškinio liudininko, „Šiaulių kraštui“ atsiuntusio ir nufotografuotą vaizdą, radviliškiečio Alvydo Tamošiūno, pirmadienį jis danguje vienu metu matė du piltuvus, kurie pamažu sunyko, o vėliau sutiktas jo pažįstamas pasakojo pastebėjęs net tris piltuvėlius.
„Šį reiškinį daug kas fotografavo, tačiau negirdėjau, kad viesulas būtų kur nors pridaręs nuostolių – matyt, taip ir dingo nesusiformavęs“, – svarstė A. Tamošiūnas...

Ką renkasi abiturientai, gavę brandos atestatus?

2015 m. liepos 15 d.
Vakar „Saulės“ koncertų salėje vyko brandos atestatų įteikimo šventė Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos abiturientams. Į šventę susirinkusių abiturientų klausėme, kaip sekėsi laikyti brandos egzaminus ir ką ketina veikti toliau?Paulina Zikaitė:

– Brandos egzaminai sekėsi labai gerai, laikiau keturis egzaminus, iš visų jų pavyko surinkti daugiau nei 80 procentų. Egzaminų metu nesijaudinau, nes manau, kad tai tik paprastas kontrolinis, kuris trunka tris valandas. Tikiuosi, kad pavyks įstoti į mediciną Vilniaus universitete, nes apie šią studijų programą...

Masinė kapavietė bus iškelta

2015 m. liepos 14 d.
Šiaulių miesto savivaldybės komisija vakar nusprendė iškelti Pročiūnų gatvėje aptiktą 1941–1944 metų masinių žudynių kapavietę. Rašėme, kad čia rasti 35 žmonių palaikai ir gali būti daugiau. Perlaidoti palaikus galima tik į veikiančias kapines.
Po posėdžio spaudos konferencijoje komisijos pirmininkas Martynas Šiurkus, Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas, informavo, jog atlikus palaikų antropologinius tyrimus toliau bus sprendžiamos jų perlaidojimo į kitą vietą galimybės.
Pagal galiojančius teisės aktus ir mirusiųjų laidojimo tvarką palaikus...

Pykčio bangos suskaldė bendruomenę

2015 m. liepos 11 d.
Balandžio 16 dienos „Šiaulių krašte“, straipsnyje „Ritasi pykčio banga“, rašėme apie nesiliaujančius konfliktus nedideliame Kelmės rajono Užvenčio miestelyje. Kariavo senojo ir naujojo klebono šalininkai.Tačiau jiems už nugarų, atrodo, stovėjo politikai. Iš bendruomenės išmesti kitaip manantys žmonės, apkaltinus juos nemokant nario mokesčio, ir palikti Valstiečių ir žaliųjų sąjungai priklausantys arba jai prijaučiantys užventiškiai.Pastarieji, matyt, prijaučia ir anksčiau Užventyje dirbusiam klebonui Eimučiui Marcinkevičiui.Senosios bendruomenės atstumtieji...

„Garažo broliai“ statinę rideno greičiausiai

2015 m. liepos 10 d.
Šiauliuose įvyko pirmosios statinės ridenimo varžybos, tapusios visą savaitę vykstančio VI tarptautinio folkloro konkurso-festivalio „Saulės žiedas“ dalimi. Šešiolika vyrų ir viena moterų komanda rungėsi, kas greičiau nuridens statinę numatyta trasa. Neįprastas varžytuves pagyvino azartiški sirgaliai ir dalyviai iš užsienio šalių.Apie 20 kilogramų sverianti tuščia statinė – tarsi estafetės lazdelė. Komandą sudarantys du asmenys turi pakaitomis kuo greičiau ją nuristi numatyta trasa, apsukant vieną stovinčią statinę.
Šiaulių bulvare, prie Didždvario gimnazijos...

Laisvalaikiu jaunimas šoka lindihopą

2015 m. liepos 9 d.
Kiekvieną mėnesio ketvirtadienį Šiauliuose veikianti lindihopo bendruomenė „Šiauliai Lindy Hop community“ baro „Blic“ kiemelyje rengia „Social outside“ vakarus pasimokyti lindihopo.Lindihopo klubo vadovė Chagita Rus pasakoja, kad klubas savo veiklą pradėjo maždaug prieš šešerius metus. Šis klubas įsikūręs Šiaulių jaunimo centre ir „Social outside“ vakarų metu šokti kviečia nemokamai.
Pasak klubo vadovės, norint mokytis lindihopo būti geru šokėju neprivaloma, tačiau į pamokas reikia ateiti kartu su partneriu (-e), nes lindihopas šokamas tik poroje...

Stotelė suniokota senokai – valdininkai žada pažiūrėti

2015 m. liepos 9 d.
Į „Šiaulių krašto“ redakciją kreipėsi šiauliečiai, pasigedę „Vyturių“ stotelės Bačiūnų gatvėje. Iš stotelės liko tik griuvėsiai.Valdininkai tik pečiais gūžčioja: apie paslaptingą stotelės suniokojimą jie nieko nežinojo.
Iš šioje stotelėje prieš kelis mėnesius buvusio suolelio liko tik pamatai, stotelės grindinys – išdaužytas, suskilinėjęs, šiukšliadėžė tarsi išgaravo.
Žmonėms, važiuojantiems iš sodų, dažnai tenka laukti autobuso būtent šiame sustojime. Anksčiau retokai važiuojančių trijų miesto autobusų – 4, 4A bei 10 – laukdavo atsisėdę, o dabar gali lūkuriuoti nebent pritūpę ant pievos ar ant...

Senosiose kapinėse želia miesto gėda

2015 m. liepos 9 d.
Šiaulių miesto centre esančios senosios kapinės, kuriose palaidota daug istorinių asmenybių ir yra vertingų kultūros paminklų – apžėlė taip, jog nesimato ne tik takelių, bet ir pačių kapų. Už kapinių priežiūrą atsakingos įmonės darbuotojai pripažįsta: taip, žolės nepjauname, nes Savivaldybė neužsakė.Į „Šiaulių krašto“ redakciją kreipėsi garbaus amžiaus šiaulietė Irena Ramanauskienė. Moteris senosiose miesto kapinėse jau antrus metus stebi tą patį: žolė želia netrukdomai, kapai nyksta. Žolė ne tik trukdo prižiūrėti artimųjų kapus, bet ir kelia pavojų – po apsilankymo kapinėse ji ne kartą namo grįžo su...

Ar mes kalti, kad gyvenome sovietmečiu?

2015 m. liepos 8 d.
Daugelis valdininkų ir partinės nomenklatūros atstovų čia atvažiuodavo dirbti, kad palypėtų ant pirmojo karjeros laiptelio. Rajono reikalai ir gyventojų gerovė menkai rūpėjo.
Į redakciją paskambinusi iš Šilalės rajono kilusi Šiaulių rajono mokytoja pateikė kitą šio klausimo formuluotę: „Kuo aš kalta, kad gyvenau sovietmečiu?“
Iš televizijos laidų, iš aplinkos spaudimo, iš jaunesnių žmonių replikų pedagogė sakė nuolat jaučianti užuominą, jog gyventi sovietiniais laikais buvo lyg ir nusikaltimas.
Už tai ji dabar turi jausti gėdą, nes yra sovietinių laikų instituto paruošta...

Puodžių sostinės sankryžą papuošė akmeninis ąsotis

2015 m. liepos 8 d.
Atidengiant ąsotį, Šiaulių rajono meras Antanas Bezaras pasidžiaugė jį padariusio kuršėniškio tautodailininko Stanislovo Kovėros darbu. Už jį, mero nuomone, autorius „atlygį paėmė tik už įrankius, ir tai labai abejoju, ar jam užteko“.
Seimo narė Rima Baškienė S. Kovėrai padovanojo Lietuvos valstybės istorinę vėliavą, palinkėjo ją kelti kuo aukščiau, garsinant šalį, ją puošti.
Akmeninį ąsotį pašventino Kuršėnų šv. Jono Krikštytojo parapijos klebonas Saulius Paliūnas.
Naujasis ąsotis, sveriantis apie pusantros tonos, miesto seniūnijos užsakymu padarytas iš akmens...

Kam rūpi Šiaulių oro uostas?

2015 m. liepos 8 d.
Seimo narys Edvardas Žakaris persiuntė „Šiaulių kraštui“ Seime birželio 25 dieną vykusios Vyriausybės valandos stenogramos dalį, susijusią su Šiaulių oro uosto problemomis.Stenogramoje užfiksuotas susisiekimo ministro Rimanto Sinkevičiaus atsakymas į Seimo narės Rimos Baškienės, Šiaulių krašto bičiulių parlamentinės grupės pirmininko pavaduotojos, klausimą.
R. BAŠKIENĖ: Norėčiau paklausti susisiekimo ministro. Gerbiamasis ministre, Šiaulių miesto meras ir to krašto žmonės kelia labai svarbų klausimą, oro uosto likimo klausimą. Aišku, tai ir investicijų pritraukimo į Šiaulių...

Kaip neišleisti juodai dienai numatytų atsargų per saulėtas atostogas?

2015 m. liepos 7 d.

Kai kalbame apie santaupas, daugelis žmonių sako taupą, „kad būtų pinigų dėl visa ko“. Taip tarsi į vieną krūvą suplaka ir pinigus, reikalingus susidoroti su galimais, bet neplanuotais nemalonumais, ir pinigus, kurių gali prireikti iš anksto nesuplanuotiems, bet maloniems pirkiniams – tarkime, kokiai viliojančiai pramogai ar pirkiniui per atostogas ar net pačiai atostogų kelionei, jei galimybė pakeliauti atsirado paskutinę minutę. Susidūrę su galimybe įsigyti tą malonų, bet neplanuotą pirkinį, žmonės elgiasi dvejopai: vieni nė nesusimąstę leidžia turimas...

Kaip Lietuva išgelbės Graikiją

2015 m. liepos 4 d.
Drogheda, Airija
Sunku atsiminti tokią karštą politinę vasarą: teroristų išpuoliai, sąjungininkų šnipinėjimo skandalas, nekontroliuojama migracija per Viduržemio jūrą. Galiausiai – Graikijos skolų krizė.
Tiksliau – net ne Graikijos, o pasaulinė skolų krizė. Juk milijardinėse skolose dabar skendi dauguma pasaulio valstybių.
Šiame kontekste graikus reikėtų ne tik keiksnoti, bet ir jiems stipriai padėkoti: jie privertė daugelį žmonių pažiūrėti kiek kitu kampu ne tik į prasiskolinusiuosius, bet ir paskolas lengva ranka dalinančias europines bei...

Balsuoti patogiau – tik kaliniams

2015 m. liepos 4 d.
„Mane beveik apvogė – atėmė konstitucinę ir pilietinę teisę balsuoti!“ – piktinosi „Šiaulių krašto“ skaitytojas. Šiauliuose gyvenantis, tačiau Šilutės rajone registruotas žmogus norėjo iš anksto balsuoti pakartotiniuose savivaldybių tarybų ir mero rinkimuose. Paaiškėjo, jog balsuoti galima tik registruotoje savivaldybėje, t. y. vykti į Šilutę. Sąlygos balsuoti vietoje būtų sudarytos tik jei žmogus sėdėtų kalėjime.Pakartotinių rinkimų Šilutės rajone prireikė, kai Vyriausioji rinkimų komisija pripažino šiurkščius Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymo pažeidimus ir panaikino rinkimų šioje...

Savivaldybė prakalbo apie įsipareigojimą privatiems darželiams

2015 m. liepos 3 d.
Šiaulių miesto taryba praėjusią savaitę nusprendė skirti po 70 eurų už vaiko ugdymą privačiuose darželiuose. Ar tiek sumažėtų tėvams įmoka už vaiką, buvo neaišku, todėl tik dabar pradėta svarstyti, kaip privačius darželius įpareigoti įmoką mažinti.
„Šiaulių kraštas“ rašė, jog miesto Taryba sprendimą dėl vaikų ugdymo rėmimo nevalstybinėse įstaigose priėmė valdančiosios koalicijos balsais.
Nuo rugsėjo po 70 eurų už vaiką bus pervedama privačioms įstaigoms, sudariusioms sutartis su Savivaldybe. Taip pat laisviesiems mokytojams, įregistravusiems veiklą.
Opozicija...

LAIŠKAS

2015 m. liepos 3 d.
„Šiaulių krašto“ skaitytojas Alvydas V. iš Šiaulių išsiuntė laišką UAB „Busturas“ vadovams ir miesto Savivaldybei dėl sveikatai grėsmingos situacijos miesto autobusuose:„Jūsų „Busture“ pilna nekondicinių autobusų, tarsi iš šiukšlyno. Susidaro įspūdis, kad Šiauliuose superkami iš kitų miestų nenaudojami nurašyti autobusai.
Vakar įlipau į tokį trantą, mėlynos spalvos sudvigubintą autobusą, važiavusį maršrutu „21. Ginkūnų žiedas- Gytarių žiedas“. Lauke oro temperatūra siekė 23-24 laipsnius, tačiau autobuse, nors tebuvo apie 20 keleivių, kurie šluostėsi prakaitą, buvo nepakeliama šutra!
Man...

Apdovanoti konkurso „Aš – lyderis“ nugalėtojai

2015 m. liepos 2 d.
Šiais metais 8-11 klasių aktyvūs mokyklos gyvenimo dalyviai ir kūrėjai, atstovaujantys mokyklai ar miestui olimpiadose, konkursuose bei varžybose – pateikė savo pasiekimus ir laimėjimus mokyklos, kurioje mokosi, mokinių tarybai, seimui ar parlamentui.
Mokyklos vadovų padedami mokinių savivaldos atstovai vertino dalyvių paraiškas ir išrinko po vieną, surinkusį daugiausiai taškų 8-9 bei 10-11 klasių grupėse.
2015 metais konkurso „Aš – lyderis“ nugalėtojais tapo 26 mokiniai iš 21 bendrojo ugdymo mokyklos. Mokiniai tradiciniais „Aš – lyderis“...

Dienos populiariausi

BE KALTĖS JAUSMO

2015 m. liepos 18 d.
lankomiausias

Ar populiaru Šiauliuose nuomotis dviratį?

2015 m. liepos 18 d.
daugiausiai komentuotas