(detali)

Orai Šiauliuose

Konkursai

Gin­ta­ras JU­SIUS, KTU mais­to moks­lo ir tech­no­lo­gi­jų stu­den­tas
Gamink ir BALSUOK
Gin­ta­ras JU­SIUS, KTU mais­to moks­lo ir tech­no­lo­gi­jų stu­den­tas
Visi dalyviai

Savaitės populiariausi

lankomiausikomentuojamiausi
Festivaliai ir didžiosios šventes
Ieškoti

Facebook

Budintis reporteris

Kelionė mieste – Talkšos ekologiniu taku

2015 m. birželio 20 d.
Žinote, kur gyvena 150 rūšių drugelių? Kur yra magiška vieta prie Talkšos ežero, o svajonių stotelė, meilės vartai ar rečiausių šalyje augalų buveinės? Tereikia pasiimti vandens gerti ir leistis į 19 stotelių kelionę Šiauliuose Talkšos ekologiniu taku. Neišvažiuojant iš miesto, pėsčiomis ar dviračiu į kelionę gali leistis visa šeima.Talkšos ekologiniu taku lydi Šiaulių jaunųjų gamtininkų centro vadovas Gintaras Oliškevičius, kuris ne tik atsakingas už jo priežiūrą, bet ir ant pečių tempė ąžuolinius rąstus į automobiliu nepasiekiamas stoteles. Daugiau nei 5 kilometrų atkarpoje jų įrengta 19...

Seimo Šiaulių krašto bičiulių parlamentinės grupės pranešimas: „Informacija Šiaulių miesto merui“

2015 m. birželio 20 d.
Informuojame Šiaulių miesto merą Artūrą Visocką, kad antradieniais ir ketvirtadieniais vyksta Seimo plenariniai posėdžiai, todėl šiomis dienomis Seimo nariai negali dalyvauti rinkimų apygardoje organizuojamuose renginiuose. Seimo narių dalyvavimas plenariniuose posėdžiuose yra privalomas pagal Seimo statutą (patvirtintą įstatymu), o nedalyvaujančius, kaip neatliekančius savo darbo, svarsto Seimo Etikos ir procedūrų komisija.
Norime pranešti gerbiamam merui, kad darbui rinkimų apygardose yra skirtas pirmadienis, kai Seimo nariai lankosi...

Kolekcininkas tikisi atgaivinti motoklubą

2015 m. birželio 19 d.
Šiandien Šiaulių fotografijos muziejuje atidaroma paroda „Šiaulių motoklubas 1930 V. D. M.“, joje savo kolekcija dalijasi šiaulietis Linas Žaliūkas. Į Šiaulių motoklubo istoriją paniręs vyras turi dar vieną planą – atkurti istorinio motoklubo veiklą.Šiemet Šiaulių motoklubas minėtų 85-metį. 1930 metais laikraščio „Šiaurės Lietuva“ skaitytojams pranešta, kad birželio 15 dieną Šiauliuose „motociklistų klubas įsteigtas“.
Pasak L. Žaliūko, didžiosios raidės V. D. M. greta datos žymi Vytauto Didžiojo metus – būtent 1930-aisiais visoje Lietuvoje minėtos 500-osios...

Jei dabar kažkam Lietuvoje trukdo lietuvių kalba – vėliau trukdys ir lietuviai

2015 m. birželio 19 d.
Dabar, kai Seimo komitetuose yra svarstomas svetimvardžių rašymo dokumentuose įstatymo projektas, kai balsuoja partijų atstovai tuose komitetuose, atsiskleidžia politikų nuostatos dėl Lietuvos valstybingumo.
Deja nemažai politikų, Seimo narių, sprendžiant pagal jų veiksmus ir pasisakymus, tiesiog netiki suverenia Lietuvos valstybe, lietuvių tautos egzistavimu. Jų argumentai išplaukia iš mitų, kad žmogaus vardas ir pavardė yra „prekinis ženklas“, kuris yra žmogaus nuosavybė ir tapatybės patvirtinimas . Tačiau jei Rimvydas Valatka jis būtų...

Kultūros centro direktorius palieka pareigas

2015 m. birželio 17 d.
Nuo liepos 1 dienos Šiaulių rajono kultūros centro direktorius Raimondas Sinkevičius palieka pareigas. „Šiaulių kraštas“ ne kartą rašė apie direktoriaus pasivažinėjimus namo tarnybiniu automobiliu, niekaip nebaigiamą Kultūros centro rekonstrukciją, keliones į užsienį, kai išlaidas iš dalies dengia Savivaldybės biudžetas. Paskutinis lašas direktoriaus karjeroje buvo Kuršėnų miesto šventė, sukėlusi kritišką „Šiaulių krašto“ skaitytojų diskusiją.„Pasiprašė išeiti savo noru dėl sveikatos“, – į klausimą, ar R. Sinkevičius yra atleidžiamas iš pareigų, atsakė Šiaulių rajono meras Antanas Bezaras...

"Grūskit tuos gyvūnus lauk"

2015 m. birželio 17 d.
Gyvūnų globos namų „Šiaulių letenėlė“ gyventojai vėl gali tapti benamiais. Organizuotame paramos koncerte Šiaulių kultūros centre paaukoti vos 85 eurai. Jie bus skirti beveik 50 kačių ir 20 šunų, tačiau tokios paramos jau nebeužteks.simona.Gyvūnų globos namų „Šiaulių letenėlė“ vadovės Orintos Jazdauskaitės teigimu, iš dabartinio pastato, esančio už Rėkyvos, Lingailių kaime, prieglauda verčiama išsikraustyti.
Gyvūnai dabar laikomi privačiame pastate – buvusioje skerdykloje. Jį, pasak O. Jazdauskaitės, savininkė šešerių metų panaudos sutartimi patikėjo prieglaudai. Dabar norinti...

Elektroninis „Šiaulių kraštas“ – dvigubai pigesnis

2015 m. birželio 16 d.
Kompiuteryje, išmaniajame telefone ar planšetėje jūs turite galimybę skaityti elektroninę laikraščio versiją ir naudotis laikraščio archyvu.
Elektroninės versijos prenumeratoriai naujausią numerį turi galimybę skaityti pirmieji – naujausias numeris įkeliamas iškart po 24 valandos. Nors laikraštis lygiai toks pat, elektroninės versijos prenumerata – perpus pigesnė.
Prenumeruoti itin paprasta – interneto svetainėje skrastas.lt išsirinkite norimą PDF laikraštį ("Šiaulių kraštas“, „Kelmės kraštas“, „Pakruojo kraštas“, „Mūsų kraštas“, „Krašto žinios“, „Biržiečių...

Liudviko Jakavičiaus-Lietuvanio knyga grįžo pas proanūkį

2015 m. birželio 16 d.
Šiaulietės Juditos Raugalienės tėvai Julijona ir Bronislovas Korsakai išsaugojo knygnešioLiudviko Jakavičiaus-Lietuvanio (1871–1941) knygą su autografu. Moteris knygą perdavė L. Jakavičiaus proanūkiui Liudvikui Jakavičiui-Grimalauskui.J. Raugalienė L. Jakavičių, gyvenantį Šiauliuose, pamatė per televizorių. Nusprendė susirasti ir parodyti, kokią vertybę jos šeima išsaugojo sovietmečiu.
Liudvikas, sulaukęs skambučio, pagalbos kreipėsi į Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos Amerikos skaityklą – padėti susikalbėti. Lietuvos pilietis, gimęs Meksikoje...

Akcija parems nukentėjusį Tbilisį

2015 m. birželio 16 d.
Ket­vir­ta­die­nį „Sau­lės“ kon­cer­tų sa­lė­je 18 va­lan­dą vyks ne­mo­ka­mas pa­lai­ky­mo kon­cer­tas, ku­ria­me ti­ki­ma­si su­rink­ti pi­ni­gi­nių au­kų. Ren­gi­ny­je lau­kia­ma Gru­zi­jos am­ba­sa­dos at­sto­vų.
Ini­cia­ty­vi­nės gru­pės na­rė Zi­ta ViIu­ty­tė in­for­ma­vo, jog kvie­čia­mi jung­tis Šiau­lių ir ki­tų mies­tų mu­zi­kan­tai, at­li­kė­jai bei ge­ros va­lios žmo­nės.
Kon­cer­te jau su­ti­ko da­ly­vau­ti Ge­di­mi­nas Dap­ke­vi­čius, Kęs­tu­tis Ra­da­vi­čius, Ai­va­ras Mun­di­nas, Lau­ra Re­mei­kai­tė, Sho­re­na, „Vai­ras“...

Kruvinais keliais už žmogaus orumą

2015 m. birželio 13 d.
Emilija per kaimą ėjo klūpomis. Jos keliai buvo kruvini, nusilupo kojų nagai, nuo šliaužimo suplyšo kelnės. Iš paskos ėjo jos kaimynas ir liepė kartoti: „Aš – vagis.“Moteris pavogė, išvirė ir suvalgė kaimyno kalakutą. Taip pradėta 2001-ųjų lapkričio mėnesio publikacija „Kruvinais keliais per kaimą“ apie žmogaus orumo paniekinimą Pakruojo rajono Šukionių kaime. Ši publikacija tada sukėlė atsiliepimų laviną, todėl ji – viena iš įsimintiniausių „Šiaulių krašto“ publikacijų. Redakcija, užėmusi ryškią humanistinę poziciją, liko mažumoje.Sąmoningai eita prieš srovę, nes pasroviui – silpnųjų kelias. Buvome...

Vi­si į nu­dis­tų plia­žą, ar­ba Kam ne­pa­tin­ka „šla­man­tys“?

2015 m. birželio 12 d.
Kaip žinome, jau kovo mėnesį Seime buvo svarstytas Atsiskaitymų grynaisiais pinigais ribojimo įstatymo projektas.
Buvo pasiūlyta apriboti atsiskaitymus grynaisiais pinigais tarp fizinių asmenų, jei jie viršija 5 tūkstančius eurų ir juridinių asmenų, jei jie viršija 3 tūkstančius eurų. Įstatymas dar nepriimtas.
Tačiau jau nuo šių metų galioja kitas reikalavimas – būtina notarinė sutarties forma paskoloms grynaisiais pinigais, kurių suma viršija 3 tūkstančius eurų.
Kam naudingas sandorių grynaisiais pinigais ribojimas, ko juo siekiama?
Visų pirma pradėkime nuo to, kad...

Tarp gra­žiau­sių gė­ly­nų – ir šiau­lie­čių kie­mas

2015 m. birželio 12 d.
Visos Lietuvos gražiausio gėlyno titulą laimėjo panevėžiečių Šimkų šeima, kuri puoselėja japonišką neformalaus stiliaus gėlyną.
Ilgametė konkurso dalyvė ir dvejus metus Lietuvos nugalėtoja buvusi Aldona Burgailienė, gėlyną puošianti K. Korsako g. 28, šiemet iškovojo gražiausio Šiaulių gėlyno vardą.
Pagal „Mano būsto“ inf.

Miškui pavojinga net menkiausia kibirkštis

2015 m. birželio 12 d.
Toks gaisringumas prognozuojamas ir šiandien.
Šiemet, Generalinės miškų urėdijos prie Aplinkos ministerijos preliminariais duomenimis, šalies miškuose užregistruoti 62 gaisrai, išdegė 16 ha plotas . Pernai per tą patį laikotarpį užregistruoti 89 gaisrai, apėmę 150 ha plotą. Didžiausias iš jų šiemet buvo kilęs Trakų miškų urėdijoje kovo 19 d., kai išdegė 3 ha plotas. Šiemet urėdijų priešgaisrinės komandos ir miškų pareigūnai į gaisravietes buvo išvykę daugiau nei 320 kartų.
Aplinkos ministerija ragina itin saugoti žaliąjį šalies turtą ir pastebėjus gaisrą tuoj pat jį gesinti –...

Me­ras: „To­kių šven­čių ne­be­tu­ri bū­ti“

2015 m. birželio 11 d.
Paskutinį gegužės savaitgalį vykusi Kuršėnų miesto šventė sulaukė kritikos. Šventės dalyviai piktinosi, kad renginys prastai organizuotas, į Puodžių sostinę sugebėta pakviesti vos porą puodžių. Koncertą stebėjo vos keliasdešimt žmonių. Priekaištų būta ir dėl perlenkto šventės dalyvių tikrinimo, ar jie nėra išgėrę.Šiaulių rajono meras Antanas BEZARAS po šventės sukvietė atsakingus už jos organizavimą valdininkus.– Kodėl kvietėtė valdininkus pasiaiškinti dėl šventės?– Ir iš gyventojų atgarsių, ir pats mačiau, kad Kuršėnuose šventė buvo silpnoka. Tikiuosi, kad tokių klaidų ir tokių švenčių, kaip Kuršėnuose, kuri buvo surengta tik...

Ar mes pasiruošę priimti pabėgėlius iš Afrikos?

2015 m. birželio 11 d.
Kitą savaitę Briuselyje vyks Europos Sąjungos vidaus reikalų ministrų tarybos posėdis, po kurio turėtų paaiškėti, kiek Lietuva galės priimti pabėgėlių iš Afrikos.
Vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis sako, kad Lietuva laikosi pozicijos, jog kiekviena ES valstybė narė priimtų tiek pabėgėlių, kiek ji išgali. Lietuva esą galėtų priimti 30–40 žmonių. Pagal Europos Komisijos rekomenduotas kvotas Lietuvai siūloma priimti 710 pabėgėlių.
„Šiaulių kraštas“ paklausė, ką apie tai mano šiauliečiai.

– Aš visada apie tokius dalykus galvoju pozityviai. Manau, jeigu...

Didysis apuokas rastas Rėkyvoje

2015 m. birželio 9 d.
Žieduotą paukštį sužalota koja netoli Rėkyvos radusi rėkyviškė pasigailėjo jo ir parsinešė į savo ūkį. Moteris apie radinį pranešė gyvūnų globėjams ir aplinkosaugininkams. Jis nuvežtas į Šiaulių jaunųjų gamtininkų centrą.
Paaiškėjo, kad tai labai retos rūšies į Lietuvos raudonąją knygą ir į Tarptautinę raudonąją knygą įrašytas didysis apuokas.
Didysis apuokas – tai vienas įspūdingiausių, deja, nykstančių Lietuvos miškų gyventojų. Manoma, kad dabartinę populiaciją Lietuvoje sudaro vos 1020 porų. Nedaug šių paukščių sutinkama ir visoje Eurazijoje.
Šie paukščiai plėšrūs. Turi puikią regą ir klausą...

Kaip šven­čia­te Tė­vo die­ną?

2015 m. birželio 6 d.
Kaip švenčiate Tėvo dieną?Edvardas ir Dalia URNIEŽIAI su anūkais Kristijonu ir Jokūbu:– Esu ne tik tėvelis, bet ir senelis. Anūkams greitai sukaks dveji. Tėvo dieną visuomet sveikinti atvažiuoja duktė su šeima. Sekmadienį ruošime šašlykus, kartu kepsime, bendrausime, būsime. Tokia tradicija. Laukiu kiekvienais metais šios dienos, nes labai smagu pabūti kartu. Smagiau būti seneliu, nes mažyliai mielai žaidžia, atvažiuoja į svečius, važinėjamės paspirtukais, o vakare vaikučius pasiima tėvai. Mes jų labai pasiilgstame. Susituokėme aštuoniolikmečiai, tėvu tapau dvidešimties. Labai...

Su mokykla atsisveikino baikeriškai

2015 m. birželio 5 d.
Gimnazijoje laikomasi paskutinio skambučio tradicijos – kiekvienais metais parenkama vis kita šventės tema. Šventę organizavo trečių klasių gimnazistai, kurie šiemet pasirinko baikerių temą.
Visa mokykla buvo išpuošta motociklininkų šalmais, kelio atkarpomis, ženklais, scenoje stovėjo motociklas, prie įėjimo buriavosi trečiokai pasipuošę odiniais rūbais, grandinėmis.
Į šventę atvyko septyni Šiaulių baikeriai, kurie savo motociklų garsais drebino susirinkusius. Skambanti roko muzika sveikino kiekvieną žingsniuojančią raudonu kilimu abiturientų klasę.
Per...

Atsikratyti saulėnų ir kitų stereotipų

2015 m. birželio 5 d.
Šiaulių universiteto Dailės galerijos direktorius Kornelijus Užuotas mano, kad Lietuvos kultūros sostinės vardas Šiauliams padėtų atsikratyti užmiršto miesto su saulėnais įvaizdžio. Puikius pavyzdžius, kaip kultūra pakeičia miestą, dailininkas pateikia Telšius ir Naisius.– Šiauliai pateikė paraišką tapti Lietuvos kultūros sostine 2018 metais. Kokių galimybių miestui suteiktų sostinės vardas?– Populiariose televizijos laidose, kurios atspindi Lietuvos popkultūrą, daugelio žmonių nuomone, Šiauliai – užmirštas miestas, iš kurio visi juokiasi. Juokiasi iš šiauliečio statuso...

Ar lemta miesto parkams prisikelti?

2015 m. birželio 4 d.
Šiauliuose skelbiama, kad yra 10 parkų. Po visą miestą išsibarstę šimtai hektarų žaliosios zonos laukia geresnių laikų ar rūpestingesnės valdžios. Salduvės, centrinis, Dainų bei Lieporių parkai sulaukia savo lankytojų, tačiau jie labiau primena džiungles nei miestiečių poilsio vietas.Salduvės parko plotas – 83,1 hektaro. Pasitinka aikštelė „išbraižyta“ padangų juodais ratilais – jaunųjų automobilininkų, kurių čia privažiuoja kiekvieną vakarą, darbas.
Prieš akis – lentelės su Baltų kultūros parko informacija, šalia išdidžiai pūpso perpildytos šiukšliadėžės. Gerta kavos, valgyta maisto, prisvaidyta...

Dienos populiariausi

„Robinzonus“ į žygį veda nuteistas pedagogas

2015 m. birželio 20 d.
lankomiausias

Aiškinsis seniūnės veiksmų teisėtumą

2015 m. birželio 20 d.
daugiausiai komentuotas