(detali)

Orai Šiauliuose

Konkursai

Al­do­na BART­KIE­NĖ
Gamink ir Balsuok
Al­do­na BART­KIE­NĖ
Visi dalyviai

Savaitės populiariausi

lankomiausikomentuojamiausi

Reklama

Festivaliai ir didžiosios šventes
Ieškoti

Facebook

Budintis reporteris

Gero apetito

2010 m. balandžio 10 d.
Šiauliuose vis atsidaro po naują kitų šalių maisto restoraną arba kavinę. Tuo tarpu turistai pirmiausia klausia, kur galima paragauti tikrų lietuviškų valgių? Vakar praeivių klausėme, kokią virtuvę jie labiausiai vertina? Lietuvišką, egzotiško maisto ar savo — namų virtuvę? Nors vakar rytas nebuvo šiltas, saulės atokaitoje dvelkė tikru pavasariu. Jauna šeima su mažyliu vežimėlyje prisėdo ant suoliuko P. Višinskio aikštėje. Susipažįstame: Agnė ir Andrius Macijauskai. Vežimėlyje miega ką tik vieno mėnesio sulaukusi Izabelė. Šiauliečiai. Andrius yra karatė treneris, Agnės specialybės...

Bus išperkami sodininkų bendrijų elektros tinklai

2010 m. balandžio 9 d.
Pagal Energetikos ministerijos patvirtintą grafiką iki metų pabaigos skirstomųjų tinklų bendrovės RST ir „VST“ planuoja išpirkti 552 sodininkų bendrijų elektros tinklus: rytinėje Lietuvos dalyje — 212 tinklų, vakarinėje — 340.Nuo šių metų balandžio sodininkų elektros tinklai planuojami išpirkti pagal supaprastintą tvarką tokie, kokia jų techninė būklė ir nebus įvertinti neigiama verte. Kritinės būklės tinklų renovacijai bus siekiama panaudoti Europos Sąjungos struktūrinių fondų paramą.
Sodininkų bendrijos, norinčios parduoti elektros tinklus, dokumentus galės pateikti...

Abejingumas

2010 m. balandžio 9 d.
Ką jūs manote apie tai? Savo nuomonę šiuo ir kitais jums rūpimais klausimais prašome pranešti telefonais (841) 591559, 591570, internetu www.skrastas.lt arba laiškais redakcijai P. Višinskio g. 26, Šiauliai.

Kvietimas laikraštyje paskatino tikrintis plaučius

2010 m. balandžio 9 d.
Algirdas Gauronskis, Šiaulių apskrities tuberkuliozės ir plaučių ligų ligoninės gydytojas pulmonologas, publikacijoje „Tuberkuliozė guldo migrantus“, „Šiaulių kraštas“, 2010-03-23, įspėjo, kad emigrantai ir kelionių mėgėjai priskiriami rizikos grupėms, kurioms gresia pasigauti tuberkuliozę. Medikai kvietė parvykusius iš užsienio Velykų atostogų ar besiruošiančius važiuoti dirbti į užsienį nemokamai pasitikrinti dėl plaučių tuberkuliozės.
Publikacijoje rašyta, jog per du pastaruosius mėnesius į Šiaulių medikus kreipėsi keturi iš užsienio grįžę šiauliečiai, sergantys plaučių...

Šeškai

2010 m. balandžio 8 d.
Ką jūs manote apie tai? Savo nuomonę šiuo ir kitais jums rūpimais klausimais prašome pranešti telefonais: (841) 591559, 591570, internetu www.skrastas.lt arba laiškais redakcijai P. Višinskio g. 26, Šiauliai.

Fotokonkursas „Mano kelionės“

2010 m. balandžio 8 d.
Spausdiname pirmųjų dalyvių atsiųstas nuotraukas ir nuoširdžius jų aprašymus.


Paukščiai paskelbė pavasarį

2010 m. balandžio 7 d.
Virš Šiaulių vis praskrenda ančių pulkeliai. Vidmantas Lopeta, Kurtuvėnų regioninio parko vyriausiasis ekologas, sakė, jog mažosios antys kryklės parskrido kovo pabaigoje, dabar migruoja ir renkasi, kur įsikurti.
„Šiemet gerokai užtrukusi žiema privertė 10--14 dienų vėluoti pirmuosius pavasario šauklius — parskrendančius paukščius. Tik šventojo Juozapo dieną, kovo 19-ąją, Kurtuvėnų regioniniame parke pasirodė pirmieji dirviniai vieversiai, kurie tradiciškai grįžta kovo pradžioje, o ankstyvą pavasarį netgi vasario pabaigoje“, — sakė V...

Tvarka

2010 m. balandžio 7 d.
Ką jūs manote apie tai? Savo nuomonę šiuo ir kitais jums rūpimais klausimais prašome pranešti telefonais: (841) 591559, 591570, internetu www.skrastas.lt arba laiškais redakcijai P. Višinskio g. 26, Šiauliai.

Miško bičiuliai piešė gamtą

2010 m. balandžio 7 d.
Kovo pabaigoje Šiaulių miškų urėdijoje vyko respublikinio Jaunųjų miško bičiulių sambūrio (JMBS) būrelių narių ir mokinių, mylinčių mišką, dailės darbų konkurso „Mums rūpi Lietuvos miškai“ baigiamasis etapas.
Konkurse dalyvavo JMBS būreliai, miško bičiuliukų tuntai, klubai, mokiniai, mylintys mišką, mokyklų girininkijos, kurias lanko priešmokyklinių -- 10 klasių mokiniai, pristatę savo dailės darbus apie mišką.
Į baigiamąjį konkurso etapą iš 1000 darbų komisija atrinko 24 mokinių darbus iš 11 rajonų. Konkurso komisija iš šių darbų kiekvienoje amžiaus grupėje išrinko po 3 laureatus.
Tarp laureatų yra ir trys Šiaulių krašto...

Darželiuose — akcijos prieš patyčias

2010 m. balandžio 7 d.
Šiaulių lopšeliai-darželiai „Salduvė“, „Coliukė“ ir „Žibutė“ įsijungė į visoje Lietuvoje organizuotą akciją „Savaitė be patyčių“.
Lopšelyje-darželyje „Salduvė“ kovo mėnesį atlikta pedagogų, specialistų ir tėvų anketinė apklausa „Vaiko saugumas ir lygios galimybės lopšelyje-darželyje „Salduvė“.
Anketos rezultatai atskleidė ne tik draugiškumo, bendravimo stokos, bet ir patyčių problemas.
Darželyje eksponuojama įvairia technika atlikta vaikų darbelių paroda „Mano ir draugo šypsena“. Kabo ilga balto popieriaus juosta, kurioje kiekvieną dieną vaikai, jų tėvai...

Ar galima vaikui duoti diržo?

2010 m. balandžio 7 d.
Praėjusią savaitę Seime priėmimo procedūrai buvo pateiktos Vaiko teisių apsaugos įstatymo pataisos. Gerokai pasiginčiję, parlamentarai nusprendė, kad fizinių bausmių vaikams uždrausti nereikia: neva patys tėvai turi teisę spręsti, ar vaikui sudrožti, pasukti ausį arba pastatyti į kampą. Ką reiškia tokie svarstymai XXI amžiuje? Apskritai ar tėvai turi teisę rykšte auklėti vaikus? Renata su sūneliu Ryčiu, šiauliečiai, gyvena Vokietijoje:

— Kuo labiau vaiką skriausi, tuo labiau jis neklausys. Aš Rytukui vieną vienintelį kartą sudrožiau per užpakalį, tai po to visą...

Kovai atakuoja ir Kelmę, ir Užventį

2010 m. balandžio 6 d.
Kelmės krašto muziejus ir kaimynystėje gyvenantys žmonės, nebeapsikęsdami nuolatinio kovų keliamo triukšmo, leidimo kovų populiaciją sumažinti kreipėsi į savivaldybės administraciją. Nuo kovų siautėjimo ir piktadarysčių kenčia ir Užventis, kitos rajono vietovės, kuriose auga aukšti, seni medžiai, parkai. Senasis Užvenčio dvaro parkas, Ventos pakrantės iki pat malūno nuo kovų keliamo triukšmo aidi iš tolo.
„Jei kovai tik triukšmautų, dar kaip nors gal ir būtų įmanoma iškentėti. Bet tie paukščiai tiesiog siautėja ir padaro daugybę žalos“, — sakė Užvenčio seniūnas Zonis Virbalas...

Piketai

2010 m. balandžio 6 d.
Ką jūs manote apie tai? Savo nuomonę šiuo ir kitais jums rūpimais klausimais prašome pranešti telefonais: (841) 591559, 591570, internetu www.skrastas.lt arba laiškais redakcijai P. Višinskio g. 26, Šiauliai.

Smėlio karjeras iškankino gyventojus

2010 m. balandžio 3 d.
Į „Šiaulių kraštą“ kreipėsi grupė Gervėnų ir Skaudvilių kaimų (Šiaulių rajonas) gyventojų dėl neseniai pradėto eksploatuoti karjero ir smėlio vežėjų daromos žalos gyventojams. Jie sako, kad Bubių seniūnas asmeniškai suinteresuotas karjero eksploatavimu, nes ten turi žemės. Seniūnas tai neigia.
Laišką redakcijai pasirašė 23 gyventojai. Tokie pat laiškai išsiųsti Šiaulių rajono merui, Bubių seniūnui ir Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentui.
Smėlis sunkiasvorėmis mašinomis vežamas pro pat daugiabutį namą, kur gyvena 7 šeimos, Gervėnuose. Vaikams kyla nuolatinis pavojus...

Gandrai turės saugesnius namus

2010 m. balandžio 3 d.
„Šiaulių kraštas“ kovo 30 dieną publikacijoje „Gandralizdis rūpi ne gamtininkams, o energetikams“ rašė, jog šiaulietė Viliūnė Švegždienė kelerius metus bergždžiai mina valdininkų slenksčius, kad kas nors padėtų nuo supuvusio medžio perkelti gandralizdį į saugesnę vietą. Bendrovės „VST“ Šiaulių skyrius iš karto sutiko padėti.
V. Švegždienės šeima gali ramiau atsikvėpti. Balandžio pirmąją moters kieme energetikai pastatė gelžbetonio stulpą su metaliniu lizdo pagrindu. Gandrai gali krauti naują būstą.
Ketvirtadienį po vidurdienio prie sodybos Žemojoje gatvėje...

Netikėta, originalu ir natūralu

2010 m. balandžio 3 d.
Irena Elzbutienė dalijasi patarimais, kaip išgauti gražią margučių spalvą.
Ochros spalva: 4 puodeliai raudonųjų svogūnų lukštų. Kiaušinius virti pusvalandį arba valandą. Priklausomai nuo laiko, kiaušiniai įgaus skaisčiai raudoną arba tamsiai vyšninį atspalvį.
Aukso spalva: į karštą vandenį įberti 2 — 3 šaukštus geltonojo imbiero miltelių, užvirinti, kad spalva būtų intensyvesnė.
Rožinė spalva: išvirtus kiaušinius pamerkti į spanguolių arba raudonųjų burokėlių sultis.
Violetinė spalva: į karštą vandenį pamerkti žibuoklių žiedų ir palaikyti pernakt. Jei į vandenį įpilti šiek tiek citrinų...

Apie Velykų simbolius

2010 m. balandžio 3 d.
Šventės išvakarėse nusprendėme turguje pakalbinti tuos, kurie rūpinasi, jog mūsų namai taptų puošnesni, simbolizuotų jau atėjusį pavasarį, pradžiugintų akį Velykas simbolizuojančiais suvenyrais. Rinktis yra iš ko. Jau žaliuojančios medelių šakelės, pražydintos forzitijos, augalų kompozicijos ir, žinoma, pagrindinis Velykų atributas — margučiai. Jų kainos priklauso nuo marginimo technologijos. Natūralių margusių kainos — nuo 2 iki 3 litų, tuščiavidurių — 2 litai, medinių — nuo 5 iki 25 litų, žiūrint koks dydis.
Prie turgaus vartų įsitaisė Marytė su Leonu, pardavinėjantys margučius. O tie margučiai —...

Pasikeisti turime patys

2010 m. balandžio 2 d.
Petras Balčiūnas, „Švarintis pradėjo ne visi“, „Šiaulių kraštas“, 200-03-31. Gyventojai, įmonės, įstaigos pradėjo valyti per žiemą susikaupusius šiukšlynus. Tačiau nevalyvumo pavyzdžių — apstu. ***
Kas dedasi prie šiukšlių ir antrinių žaliavų konteinerių? Mokesčius mokame už netvarką, nes niekas neišveža šiukšlių. Nusibodo skambinti ŠRATC-ui, „Specializuotam transportui“, nes padėtis nesikeičia. Kas pagaliau turi valyti aplink konteinerius, kuriuos pastatė net nepasitarę su gyventojais?
***
Baisi netvarka tarp Dainų vidurinės mokyklos ir Gardino gatvės 13,11...

Su Melagių diena, brangieji

2010 m. balandžio 2 d.
Taip, vakar, Melagių dieną, mes juokavome ir melavome. Sakoma, jeigu balandžio 1-ąją nieko neapgausi — metai bus prasti, todėl pokštauti buvo ne tik leistina, bet ir būtina. Kita vertus, jeigu mes dar galime pajuokauti, šypsotis, tai mūsų neįveiks nė sunkiausios krizės. To ir linkime.
Vakar skambinote, klausdami, gal iš tiesų atšauktas vasaros laikas? Deja, būtų gerai, bet tai tik — pokštas. Krepšininkas Donatas Slanina „Šiaulių“ komandoje taip pat kol kas nežais, bet kas žino, gal ateityje? Skardinis vilkas Šiauliuose šalia skardinės Lapės — irgi...

?!!?!!

2010 m. balandžio 2 d.
Ką jūs manote apie tai? Savo nuomonę šiuo ir kitais jums rūpimais klausimais prašome pranešti telefonais (841) 591559, 591570, internetu www.skrastas.lt arba laiškais redakcijai P. Višinskio g. 26, Šiauliai.

Dienos populiariausi

Akibrokštas Amerikai

2010 m. balandžio 10 d.
lankomiausias

Pievos ir laukai vėl skendi dūmuose

2010 m. balandžio 10 d.
daugiausiai komentuotas