(detali)

Orai Šiauliuose

Konkursai

Gin­ta­ras JU­SIUS, KTU mais­to moks­lo ir tech­no­lo­gi­jų stu­den­tas
Gamink ir BALSUOK
Gin­ta­ras JU­SIUS, KTU mais­to moks­lo ir tech­no­lo­gi­jų stu­den­tas
Visi dalyviai

Savaitės populiariausi

lankomiausikomentuojamiausi
Festivaliai ir didžiosios šventes
Ieškoti

Facebook

Teisėtvarka

Šiau­lių po­li­ci­jos pa­rei­gū­nų by­la per­duo­ta teis­mui

2014 m. liepos 24 d.
Buvę ir esami Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) Organizuoto nusikalstamumo tyrimo biuro (ONTB) pareigūnai, šio komisariato pareigūnai ir kiti asmenys kaltinami tuo, kad dalyvaudami nusikalstamo susivienijimo veikloje pagrobė ir pasisavino svetimą turtą, kyšininkavo papirkdami valstybės tarnautojus, piktnaudžiavo tarnybine padėtimi ir viršijo įgaliojimus, neteisėtai disponavo šaunamaisiais ginklais, šaudmenimis, turėdami tikslą platinti neteisėtai pasisavino įvairius narkotinių medžiagų kiekius ir jais disponavo, suklastojo...

Nemalonaus įvykio slogutį pašalino dėmesingi patruliai

2014 m. liepos 24 d.
Liepos 7-osios rytą moteris į Šiaulius iš Akmenės atvažiavo planuoto vizito pas gydytoją. Tačiau netoli Žemaitės ir P. Cvirkos gatvių sankryžos netikėtai jos vairuojamas automobilis sugedo ir nebeužsivedė.
„Netrukus prie manęs privažiavo policijos ekipažas, kuriame buvo vaikinas ir mergina. Jie labai geranoriškai mane nuramino, bandė įvairiais būdais užvesti automobilį, o nepavykus to padaryti, padėjo nustumti jį į saugią vietą, kad netrukdytų kitiems automobiliams, – savo laiške pasakoja A. Carlson.
Kai moteris pasakė, kad labai skuba...

Kulka devynmetės kojoje – dėl neatsakingo suaugusiųjų elgesio

2014 m. liepos 24 d.
Kriminalistai jokio po parkus slankiojančio maniako nesulaikė, tačiau visuomenei nori pranešti dvi naujienas. Pirmoji – niekas į mergaitę nešovė ir jokie pavojai Skaistgirio miestelio parko lankytojų netyko. Antroji – šis įvykis yra netinkamo suaugusiųjų elgesio su ginklu pavyzdys.
Jo priešistorė prasidėjo minėtos paros dieną. Devynmetė su seserimi lankėsi pas kaimynų vaikus ir leido laiką šaudydamos pneumatiniu šautuvu į taikinį. Atrakcija vyko prižiūrint suaugusiesiems. Po to kaimynas šautuvą nunešė į įprastą jo laikymo vietą – lauko virtuvę ir padėjo už durų. Vaikai...

Adrenalino troškulys tenkintas švarinant turgavietę

2014 m. liepos 24 d.
Liepos pradžioje pasipylė pranešimai policijai apie vagystes iš Šiaulių miesto centrinės turgavietės „Dvaras“ pastato. Sulaikyti trys įtariamieji.Liepos 4-osios rytą į darbą atėjusios prekybininkės pastebėjo, kad naktį buvo įsibrauta į turgavietę, išplėšta vienos prekyvietės vitrina ir pavogta mėsos gaminių. Turgavietėje esančioje kavinėje pasigesta cigarečių.
Nustatyta, kad į turgavietės paviljoną buvo patekta pro stoglangį. Po to ilgapirščiai statybinėmis konstrukcijomis greičiausiai nusileido iki prekyviečių, apsirūpino juos dominančiomis prekėmis ir pro stoglangį išsinešdino...

Vi­su­rei­gis su­ras­tas, šei­mi­nin­kui jo dar ne­pa­si­ge­dus

2014 m. liepos 24 d.
Sustabdyto automobilio vairuotojas buvo blaivus, tačiau negalėjo pateikti nei transporto priemonės registracijos dokumentų, nei vairuotojo pažymėjimo. Galiausiai su pirštinėmis prie vairo sėdėjęs jaunuolis prisipažino, kad automobilį pavogė. Neturintis teisės vairuoti 19-metis Šiaulių rajono Žadžiūnų kaimo gyventojas buvo uždarytas į areštinę. Dėl vagystės pradėtas ikiteisminis tyrimas.
Kai pareigūnai prikėlė iš miego šiuo automobiliu besinaudojantį vienos uždarosios akcinės bendrovės direktorių, jis net nesapnavęs, kad kieme nebėra jo visureigio. Vyras automobilį...

Girtam – jūra iki kelių

2014 m. liepos 23 d.
Visiškai girtas vairuotojas griebėsi visokių gudrybių, kad tik išvengtų atsakomybės. Policininkų nei pergudrauti, nei papirkti nepavyko.Liepos 15-ąją, apie keturias ryto, Kelmėje, V. Putvinskio gatvėje, patruliuojantys šio rajono policijos pareigūnai pastebėjo atvažiuojantį „Audi A6“ automobilį ir jį bandė stabdyti.
Stabdomas automobilis, prie kurio vairo sėdėjo raudonos spalvos marškinėliais vilkintis vyras, nestojo. Mašina sustojo tik už maždaug šimto metrų nuo stabdymo vietos.
Privažiavus policijos patruliams, vairuotojo vietoje sėdėjo moteris...

Karščiai nusinešė dvi gyvybes

2014 m. liepos 23 d.
Tą pačią dieną, maždaug po valandos, Užvenčio seniūnijos Junkilų kaime, buto kambaryje, rastas miręs 52 metų vyras. Išorinių smurto žymių taip pat nesimatė.
Prie mirčių galimai prisidėjo karšti orai. Tikslesnes mirčių priežastis nustatys ekspertai.
Kūnai išvežti į VTMT prie LR teisingumo ministerijos Šiaulių skyrių mirties priežastims nustatyti.
„Šiaulių krašto“ inf.

STOP. Po­li­ci­jos "šu­kos"

2014 m. liepos 22 d.
Popietę kelyje Šiauliai--Palanga, ties Kužių gyvenviete (Šiaulių rajonas), jungtinės Šiaulių apskrities policijos pareigūnų pajėgos tikrino visus iš eilės į Kuršėnų pusę važiuojančius eismo dalyvius. Prie vairo – ir neblaivūs, ir neturintys teisės vairuoti, ir bandantys sprukti.Jei policijos ekipažas nebūtų patruliavęs keli šimtai metrų iki „Stop“ ženklu pažymėtos patikros zonos, keliems eismo dalyviams greičiausiai būtų pavykę papustyti pėdas. Iš tolo pamatę gausias policijos pajėgas net keli „gudragalviai“ nušvilpė duobėtu lauko keliuku.
Pabėgimo planas patruliams sukėlė...

Buitines nuotekas leidžia į melioracijos griovį

2014 m. liepos 22 d.
Patikrinimo metu nustatytos 5 privačios namų valdos, kurių savininkai nuotekas tvarko nesivadovaudami teisės aktų reikalavimais. Nuotekos iš duobių buvo šalinamos į netoliese esantį melioracijos griovį. Už tai jiems skirtos administracinės baudos, privalomieji nurodymai neteikti, nes piliečiai paaiškinimuose užtikrino, kad imsis priemonių nedelsiant.
Valstybiniai aplinkos inspektoriai ne kartą visuomenę informavo, kad buityje susidarančios nuotekos turi būti tvarkomos vadovaujantis 2006 metais patvirtinto LR Nuotekų tvarkymo reglamento...

Ugnies pašvaistės sukaustė bendruomenę

2014 m. liepos 19 d.
Pociūnų kaimo (Radviliškio rajonas) gyventojus kausto baimė – kovo mėnesį čia prasidėję gaisrai nesiliauja. Ir bemaž visur įtariami padegimai. Pociūniškiai nutarė vienytis ir padėti policijai – žmonės budės naktimis, stebės visus apylinkėse pasirodžiusius įtartinus asmenis.Pirmiausia kovo mėnesį buvo padegtos pociūniškių Karvelių už daržinės sukrautos malkos. Tą pačią naktį šalia esančiuose bendruomenės namuose buvo švenčiamas gimtadienis.
Gegužės 17-osios naktį, apie ketvirtą valandą, užsidegė du garažai Kleboniškių kaime, sudegė stogo perdanga, viduje stovėjęs...

Garaže rasta nelegali degalinė

2014 m. liepos 19 d.
Nors alkoholio ir rūkalų prekybos nenustatyta, apžiūros metu garaže rasta septyniolika 20-ies litrų kanistrų su dyzeliniu kuru. Iš viso 340 litrų dyzelino.
39-erių vyriškiui už akcizais apmokestinamų prekių laikymą, gabenimą, naudojimą ar realizavimą, pažeidžiant nustatytą tvarką, teks atsakyti administracine tvarka.
„Šiaulių krašto“ inf.

Traukinys traumavo merginą

2014 m. liepos 19 d.
Ketvirtadienį Radviliškio rajone prekinis traukinys sunkiai sužalojo 19-metę. Ji gydoma ligoninėje.Nelaimė Radviliškio rajone, ties Beinoravos kaimu, įvyko po 11 valandos ryto. Manevrinis šilumvežis su trylikos vagonų sąstatu, valdomas Radviliškio lokomotyvų depo 39-erių mašinisto, traumavo merginą, kai ji ėjo per geležinkelio pervažą.
Nukentėjusioji dėl daugybinės politraumos gydoma Radviliškio ligoninėje.
Tyrimą dėl sunkaus sveikatos sutrikdymo iš neatsargumo pradėjo Radviliškio rajono policija. Tyrimo metu tikimasi išsiaiškinti visas nelaimės detales...

Įtariamieji kvaišalų platinimu suimti

2014 m. liepos 18 d.
Šiaulių policija sučiupo du narkotikų platinimu įtariamus vyrus. Teismas abu įtariamuosius leido suimti trims mėnesiams.Kratų metu iš įtariamųjų paimta daugiau nei kilogramas augalinės kilmės narkotinių medžiagų.
Pirmoji operacija buvo atlikta liepos 13 dieną. Į policijos rankas tądien pateko 38 metų Panevėžio gyventojas. Manoma, kad važiuodamas į Šiaulius jis turėjo tikslą įsigyti narkotinių medžiagų.
Pareigūnai panevėžiečio automobilį sustabdė Šiauliuose, Serbentų gatvėje. Vairuotojo kelnių kišenėje rastas plastikinis paketėlis su baltos spalvos biria medžiaga, įtariama...

Miš­ke ras­ta krū­va au­to­mo­bi­lių lau­žo

2014 m. liepos 18 d.
Nenustatytas asmuo ar asmenys į mišką atvežė ir išpylė apie 4 kubinius metrus įvairių automobilių ardymo atliekų. Dėl miško teršimo atliekomis pradėtas tyrimas. Kai kurios dalys yra su likusiais užsienio šalių valstybiniais automobilių numeriais, tad tikėtina, kad šiukšlintoją pavyks išaiškinti.
Už tokio pažeidimo padarymą numatyta bauda nuo 600 iki 4000 litų. Be to, šiukšles išvertusiam asmeniui tektų atlyginti gamtai padarytą žalą – už kiekvieną išverstą nepavojingų atliekų toną – 15 tūkstančių litų, pavojingų – 36 tūkstančiai litų.
Asmenys, ką nors žinantys apie šį šiukšlinimą, taip pat pamatę, kad yra pilamos...

Per langą iškrito pusketvirtų metukų mergytė

2014 m. liepos 18 d.
Pirminės apžiūros metu mergaitei diagnozuoti viso kūno sumušimai, sužalojimai. Pavojaus gyvybei, anot medikų, nėra.
Pirminėmis žiniomis, mažylė persisvėrė ir iškrito per buto balkono langą. Laimei, nukrito ji ne ant grindinio, o ant prie namo augančio krūmokšnio.
Tuo metu namuose buvo šešiametė mažylės sesuo ir tėvas. Atvykus medikams, vyras jau buvo atbėgęs prie nukentėjusiosios, nešėsi ją į kambarį.
Šiauliečių šeima, kurią ištiko nelaimė, anot kaimynų, gyvena tvarkingai.
„Šiaulių krašto“ inf.

Pabėgimas iš avarijos vietos atsakomybės nesumažins

2014 m. liepos 18 d.
Trečiadienio rytą, po septynių, Šiauliuose, Sedos gatvėje, „VW Golf“ markės automobilis partrenkė gatve ėjusią 63 metų šiaulietę. Vairuotojas, nesuteikęs moteriai pagalbos, iš nelaimės vietos nuvažiavo.
Tą pačią dieną, apie 11 valandą, pagal liudytojų parodymus pavyko surasti automobilį, kuriuo buvo partrenkta pėsčioji. Golfas stovėjo Sedos gatvės gyventojo garaže.
Mašinos savininkas paaiškino, kad automobilį rytą vairavo jo pažįstamas. Nuvykę pas nurodytą vyrą, pareigūnai rado jį girtą.
Dėl incidento iškelta baudžiamoji byla. Žmogų sužalojusiam ir iš avarijos vietos...

Žarnyno infekcijos užkrato ieškoma konditerijos įmonėje

2014 m. liepos 18 d.
Tyrimas pradėtas, kai į Respublikinę Šiaulių ligoninę buvo paguldyti keturi žmonės – du vaikai ir du suaugusieji – su ūmios žarnyno infekcijos simptomais. Apklausus visi susirgusieji nurodė, kad pastarosiomis dienomis buvo valgę to paties pavadinimo torto „Advokatas“, įsigyto UAB „Labnora“ parduotuvėje Kuršėnuose.
Patikrinę minėtą konditerijos įmonę, Šiaulių valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai didesnių pažeidimų nenustatė, bet paėmė plovinius nuo maisto ruošimo paviršių bei atrinko maisto produktų mėginius ištirti laboratorijoje...

Kronika

2014 m. liepos 18 d.
Nukentėjusysis dėl dešinės rankos delnakaulio lūžimo, veido ir nosies sumušimo po medikų apžiūros Respublikinėje Šiaulių ligoninėje išleistas gydytis ambulatoriškai.
Chuliganas nustatinėjamas.
Šiaulių rajone, Kurtuvėnų miestelyje, prie Užtvankos gatvėje esančio privataus tvenkinio, du asmenys, prisistatę apsaugos darbuotojais, konflikto metu spardydami ir smūgiuodami rankomis į įvairias kūno vietas, sumušė neblaivų (1,64 promilės) 54 metų vyrą.
Praėjus kelioms dienoms po incidento, nukentėjusysis dėl patirtų sužalojimų kreipėsi į medikus. Jam diagnozuotas krūtinės sumušimas, kairės...

Telefoniniai sukčiai veikė iš pataisos namų

2014 m. liepos 17 d.
Šiaulių rajono policijos tyrėjai atlieka ikiteisminį tyrimą dėl sukčiavimų, profesine kalba vadinamų nusikaltimais „Alio, mama“. Į vieną tyrimą yra sujungtos kelios baudžiamosios bylos dėl telefoninių sukčiavimų, įvykdytų nuo praėjusių metų gruodžio iki šių metų kovo mėnesio Šiauliuose ir Šiaulių rajone.Nukentėjusiosios – devynios pensinio amžiaus moterys, kurios gelbėdamos savo giminaičius telefoniniams sukčiams atidavė 80 tūkstančių litų.
Įtarimai dėl šių nusikalstamų veikų pareikšti dviem pinigų paimti atėjusiems asmenims, vadinamosioms „kojoms“ – 19-mečiam V. G. ir 16-mečiam D. L.
Tyrimo metu...

Nelegalus metalo pirklys nubaustas

2014 m. liepos 17 d.
Automobilių statymo pažeidimų nenustatyta. Tačiau Verpenos kaime patikrinimo metu Raseinių rajono gyventojas neteisėtai iš vietos gyventojų rinko bei vežė metalo laužo atliekas. Asmeniui, neturinčiam teisės užsiimti šia veikla, skirta administracinė bauda.
„Šiaulių krašto“ inf.

Dienos populiariausi

DIENOS RECEPTAS

2014 m. liepos 24 d.
daugiausiai komentuotas