(detali)

Orai Šiauliuose

Konkursai

Jus­ti­nos ŪSAI­TĖS
Gamink ir balsuok
Jus­ti­nos ŪSAI­TĖS
Visi dalyviai

Savaitės populiariausi

lankomiausikomentuojamiausi

Reklama

Festivaliai ir didžiosios šventes
Ieškoti

Facebook

Teisėtvarka

Sulaikytas milijono vertės rūkalų krovinys

2011 m. kovo 29 d.
VSAT Pakrančių apsaugos rinktinės (PAR) Specialiosios paskirties būrio ir Zoknių užkardos pareigūnai 49 metų Kauno gyventojo vairuojamą vilkiką „Renault“ su puspriekabe pasirinktiniam patikrinimui sustabdė penktadienį.
Vairuotojo asmens dokumentai buvo tvarkingi, tačiau VSAT pareigūnus sudomino gabenamo krovinio dokumentai. Juose nurodyta, kad vairuotojas su tuo pačiu kroviniu — stiklo paketais — vyko į Latviją ir iš jos vėl atgal į Lietuvą. Sustabdytas pasieniečių vyras akivaizdžiai jaudinosi.
Buvo patikrintas krovinys. Nuėmus vienos...

Liepsnojo viešbučio kambarys

2011 m. kovo 29 d.
Ugnis ir dūmai penktojo aukšto viešbučio kambaryje pastebėti pusvalandis iki vidurdienio. Prie statinio atvyko keli ugniagesių ekipažai bei automobilis su kopėčiomis. Jų ugniagesiams neprireikė — į gaisravietę patekta laiptais.
„Šiaulių krašto“ žiniomis, sekmadienį, apie 16 valandą, „Salduvės“ kambarį išsinuomojo jauna pora. Kambaryje, šaltinių teigimu, buvo girtaujama iki paryčių, po to kompanija užmigo.
Viešbučio svečius vakar prieš vidurdienį pažadino dūmai bei liepsna: degė lango rėmas, palandė, užuolaida. Išsigandę žmonės ugnį mėgino užslopinti patalyne, tačiau...

Kronika

2011 m. kovo 29 d.
Pirminiais duomenimis, vairuotojas nepasirinko saugaus važiavimo greičio, nesuvaldė automobilio ir, nuvažiavęs nuo kelio, atsitrenkė į betoninius kelio atitvarus.
Automobilyje po įvykio prispaustus žmones rankinėmis priemonėmis vadavo ugniagesiai. Vairuotojas, kuriam buvo sužalota galva, sukrėstos smegenys, ir keleivė perduoti medikams. 40-metei nukentėjusiajai diagnozuotas kaukolės lūžimas, kraujo išsiliejimas po kietaisiais galvos apdangalais. Dar vienam 44-erių keleiviui lūžo koja.
Pakruojo rajono gyventojas įtariamas...

Apskrities mokyklose vyksta teisinių žinių konkursai

2011 m. kovo 29 d.
Kovo 24 dieną Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijoje Šiaulių miesto konkurse dalyvavo komandos iš „Saulėtekio“, Šiaulių universiteto, „Romuvos“ gimnazijų, Medelyno pagrindinės mokyklos ir S. Sondeckio konservatorijos. Dalyviai pristatė save, komentavo pačių pagamintą plakatą, sprendė teisinių žinių testus, vaidino nutikimą iš mokinių gyvenimo, kurį komentavo priešininkų komanda.
Pirmąją vietą laimėjo Šiaulių S. Sondeckio konservatorijos komanda, kuri atstovaus Šiaulių miestui apskrities teisinių žinių konkurse.
Analogiškas konkursas vyko ir Akmenės Ramučių gimnazijoje. Jame dalyvavo...

Įtariamas narkotikų prekeivis pasipustė padus

2011 m. kovo 28 d.
Įtariamas narkotikų prekybos sandėris vyko kelyje Šiauliai--Palanga, ties Kuršėnais esančiu Braznavos kaimu. Kriminalistai savo automobiliais užblokavo šalikelėje stovėjusius du automobilius. „Mitsubishi Carisma“ buvo tuščias, o automobilyje „Audi 100“ sėdėjo du vyrai, abiejų automobilių vairuotojai. Pareigūnai jiems uždėjo antrankius ir abu atvežė į Šiaulių apskrities VPK. Čia buvo atvairuoti ir jų automobiliai.
Komisariato kieme, naudojant tarnybinį šunį, dresuotą ieškoti narkotikų, buvo atliktos automobilių kratos. Kai pareigūnai sulaikytajam 37 metų E. L...

Savaitės įvykių statistika

2011 m. kovo 28 d.
Per savaitę užregistruoti penki įskaitiniai eismo įvykiai, kurių metu sužeisti aštuoni žmonės, vienas žuvo. Nustatyti 323 Kelių eismo taisyklių pažeidimai, iš jų 36 greičio viršijimo atvejai, trylika vairavimo išgėrus atvejų, 26 naudojimosi saugos diržais tvarkos pažeidimai.
Į Šiaulių apskrities policijos Operatyvaus valdymo padalinius buvo pristatyti 188 asmenys, įvykdę nusikalstamas veikas arba administracinius teisės pažeidimus, iš jų 114 — neblaivūs. Į laikino sulaikymo patalpas patalpinti 98 asmenys.

Kronika

2011 m. kovo 28 d.
Pasak paauglio, vienas nepažįstamas užpuolikas sudavė jam ranka į veidą ir spruko, tuo tarpu kitas, grasindamas smurtu, paėmė neva pasiskambinti mobiliojo ryšio telefoną ir, negrąžinęs jo, pabėgo.
Policija vieną iš įtariamųjų, šešiolikos metų šiaulietį, sulaikė. Jam nustatytas 1,56 promilių alkoholio girtumas. Pavogtasis telefonas surastas.
Kovo 25-osios popietę Šiauliuose, Tilžės gatvėje esančioje autobusų stotelėje keli jauni vyrai necenzūriniais žodžiais iškoneveikė autobuso laukusią 17-metę.
Merginai lipant į miesto maršrutinį autobusą vienas...

Kaimo sandėliuke aptiktas pavojingas krovinys

2011 m. kovo 28 d.
Šeštadienio vakarą Radviliškio rajone, Linkaičių kaime esančiame apleistame sandėliuke, rasta šimtai šovinių ir kitos amunicijos. Lietuvos policijos antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“ išminuotojai visus pavojų kėlusius daiktus ekspertizei išgabeno į Lietuvos policijos Kriminalistinių tyrimų centrą.
Anot pavojingą radinį apžiūrėjusių rinktinės „Aras“ pareigūnų, sandėliuke buvo 587 signaliniai šoviniai, dviejų rankinių granatų detonatoriai, penki elektriniai detonatoriai ir vienuolika apvalios formos objektų, greičiausiai savadarbių sprogmenų.
Anot Antiteroristinių operacijų rinktinės...

Cigarečių taškų savininkams sankcijos nebaisios

2011 m. kovo 26 d.
Antradienį prie „Vėtrungės“ sodų namo atvykę pareigūnai pastebėjo į namą įeinančius, kaip įtariama, cigarečių pirkėjus. Kartu su jais įėję pareigūnai išvydo platų siūlomų kontrabandinių cigarečių asortimentą. Pas 37 metų namo gyventoją J. A. buvo rasti 243 pakeliai cigarečių rusiškomis ir baltarusiškomis banderolėmis.
Tos pačios dienos vakarą Kuršėnų policijos nuovados tyrėjai organizuoto reido metu aplankę Kuršėnų miestelio centre, daugiabutyje gyvenančią moteriškę, pamatė iš namo išeinantį vyriškį su keliais blokais cigarečių. Vyriškis prekyvietės neslėpė ir parodė butą, kuriame įsigijo rūkalų. Pas 31 metų kuršėniškę...

Narkotikų rasta ir automobilyje, ir bute

2011 m. kovo 26 d.
Šiauliuose pasieniečiai sulaikė keturis Naujosios Akmenės gyventojus, kurių automobilyje rasta narkotinių medžiagų. Kvaišalų rasta ir vieno įtariamojo namuose. Antradienį vakare VSAT Pakrančių apsaugos rinktinės Operatyvinės veiklos skyriaus Šiaulių poskyrio pareigūnai, turėdami išankstinės informacijos apie narkotikų laikymą ir gabenimą, vienoje Šiaulių gatvėje patikrino policininkų sustabdytą automobilį BMW 316. Jį vairavo 43 metų Naujosios Akmenės gyventojas, kartu vyko dar trys šio miesto gyventojai -- 20-ies ir 25 metų vyrai bei 19-metė mergina.
Patikrinę automobilį...

Moksleiviai demonstravo teisines žinias

2011 m. kovo 26 d.
Konkurse dalyvavo komandos iš „Saulėtekio“, Šiaulių universiteto, „Romuvos“ gimnazijų, Medelyno pagrindinės mokyklos ir S. Sondeckio konservatorijos. Moksleiviai turėjo pristatyti savo komandą, paruošti plakatą bei jį pakomentuoti, išspręsti teisinių žinių testus ir suvaidinti įvykį iš mokinių gyvenimo, kurį komentavo priešininkų komanda.
Pirmąją vietą laimėjo Šiaulių S. Sondeckio konservatorijos komanda, kuri atstovaus Šiaulių miestui apskrities teisinių žinių konkurse.

Falsifikatai vis dar populiarūs

2011 m. kovo 26 d.
Lipdukų albumų, dėlionių, skysčio burbulams pūsti, balionų, įvairiausių kitų žaislų, tarp kurių ir vaikų pamėgtų „Bakugan“-ų pareigūnai atrado kovo 23 dieną apsilankę Šiauliuose, Pramonės gatvėje esančių sandėlių prekyvietėje. Visi žaislai buvo aplipdyti garsiais prekiniais ženklais, bet daug pigesni! Jei parduotuvėje „Bakugan“ žaislas kainuoja nuo 40 iki 80 litų, tai čia — nuo keturių iki 25 litų.
Iš viso rasta ir iš apyvartos paimta 278 žaislų falsifikatai. Anot prekyvietės darbuotojos, visos prekės atkeliavo iš vienos Lenkijos turgavietės.
Dėl kitos įmonės prekių ženklais pažymėtų prekių pardavimo...

Baigtas tyrimas dėl nepagarbos teismui

2011 m. kovo 26 d.
Ikiteisminis tyrimas dėl nepagarbos teismui buvo pradėtas Generalinėje prokuratūroje pagal pareiškimą, kad L. Kedienė, išklausiusi 2010 metų lapkričio 17 dieną Panevėžio miesto apylinkės teismo nutartį nutraukti ikiteisminį tyrimą ir duodama žiniasklaidos atstovams interviu, žodžiu išreiškė nepagarbą teismui.
Šiaulių apygardos prokuratūros prokuroras įvertinęs visas su tyrimu susijusias aplinkybes nusprendė, kad surinkti ikiteisminio tyrimo duomenys leidžia pagrįstai teigti, kad kaltinamosios veiksmuose — viešuose pasisakymuose teismo atžvilgiu po...

Baigtas narkotikų platinimo tyrimas

2011 m. kovo 25 d.
Prokurorai ir policijos pareigūnai ikiteisminio tyrimo metu surinko pakankamai duomenų, kurie leistų pagrįstai teigti, kad kaltinamasis 2010 metų rudenį, iš tyrimo metu nenustatytų asmenų įsigijo įvairaus kiekio psichotropinių ir narkotinių medžiagų, kurias keturis kartus pardavė.
Tyrimo metu nustatyta, kad kaltinamasis disponavimo ir labai dideliu kiekiu psichotropinių medžiagų turėdamas tikslą jas platinti. Nustatyta, kad A. K. jas pardavė už kiek daugiau nei keturiolika su puse tūkstančio litų.
Kaltinamajam yra paskirta griežčiausia kardomoji priemonė...

Ambulatorija žmones nuodija dūmais

2011 m. kovo 25 d.
Pirmajame pastato aukšte įsikūrusios vaistinės durys atviros. Vaistinės darbuotoja Genovaitė Gabrilaitienė sako prie atvirų durų esanti priversta dirbti kasdien — patalpa nebeišsivaduoja nuo dūmų. Jų prisigėrė sienos ir baldai, darbuotojų drabužiai ir visa, kas yra patalpose. Tokio kvapo, pasak G. Gabrilaitienės, nebeapsikenčia ir vaistinės lankytojai, kurių kasdien su receptais ar be jų ateina maždaug 40.
G. Gabrilaitienei antrina Grinkiškio kredito unijos Šiaulėnų filialo, įsikūrusio Šiaulėnų ambulatorijos pastate ir už šildymą, kaip ir vaistinė, mokančio...

Du gaisrai vienoje seniūnijoje

2011 m. kovo 25 d.
Kovo 23-ąją, prieš vidurnaktį, Mėnaičių kaime degė gyventojos mūrinio ūkio pastato priestatas — medinė daržinė. Sudegė ir daržinė, ir jame laikyti 8 rulonai šieno. Nudegė ūkio pastato stogas, perdanga.
Įtariama, kad gyventojos daržinė buvo padegta.
Tos pačios seniūnijos Rudžių kaime kilo gaisras individualiame gyvenamajame name.
Kai atvyko iškviesti ugniagesiai, medinio namo stogas jau buvo nudegęs. Ugniagesiams nepavyko išgelbėti ir namo sienų — statinys supleškėjo visiškai. Žmonės nenukentėjo.

Sudegė ūkininko tvartas ir karvė

2011 m. kovo 25 d.
Iš atokiau nuo sodybos esančios gyvulių fermos sklindančius dūmus pastebėjo pats ūkio savininkas. Žmonės suskubo iš statinio išvesti gyvulius. Tačiau vienos karvės išgelbėti nepavyko — išvestas išsigandęs gyvulys pasileido tiesiai į ugnies apimto tvarto pusę.
Į gaisravietę atvykus ugniagesiams, dalis pastato stogo jau degė atvira liepsna. Netrukus ji apėmė apie 400 kvadratinių metrų stogo.
Šiaulių apskrities PGV Valstybinio priešgaisrinės priežiūros skyriaus pareigūnai, apžiūrėję gaisravietę, ugnies židinį aptiko vidinėje pastato pusėje.
Tiriamos įvairios galimos gaisro...

Seimo nario namų apšvarinimo planą rezgė keturiese

2011 m. kovo 23 d.
Po daugiau nei metus trukusio policijos tyrimo demaskuota ketveriukė, bandžiusi apšvarinti Šiauliuose esantį Seimo nario Andriaus Šedžiaus namą. Apvogti Seimo nario namus bandyta 2009 metų gruodžio 6-osios naktį. Apie pusę trijų antrajame namo aukšte miegojusį A. Šedžių pažadino iš apačios sklindantis triukšmas. Išgirdęs žingsnius, vyras pašoko, užrakino kambario duris, iš seifo pasiėmė savigynai turimą ginklą. Šūktelėjimas, jog yra ginkluotas, įsilaužėlius sustabdė. Politikas pareigūnams aiškino pro langą pamatęs sprunkančių žmonių siluetus.
Iškviesti policijos pareigūnai...

Prašymas išteisinti skriaudiką nepatenkintas

2011 m. kovo 23 d.
Šiaulių miesto apylinkės teismo už plėšimą trejų metų ir poros mėnesių bausme nuteistas 40-metis šiaulietis Renaldas Gaidamavičius nuosprendį apskundė Šiaulių apygardos teismui. Tą patį nuosprendį apskundė ir nukentėjusysis. Vyras paprašė jo skriaudiką išteisinti.
Nuo R. Gaidamavičiaus nukentėjęs šiaulietis L. J. apeliaciniu skundu prašė nuteistąjį išteisinti, motyvuodamas, kad įvykio dieną buvo neblaivus, gerai neprisiminė įvykio aplinkybių, todėl apkalbėjo ir neteisingai skriaudiką.
Šių metų kovo 2 dieną Šiaulių apygardos teismas atmetė ir nukentėjusiojo, ir kaltinamojo apeliacinius...

Nuteistas tėvažudys

2011 m. kovo 23 d.
Šiaulių apygardos teismas kalėjimu dvylika metų nuteisė Naujosios Akmenės gyventoją 25 metų Almantą Bukantą. Nuosprendį vyras išgirdo už tėvažudystę.Teisminės bylos duomenimis, sūnaus ir tėvo konfliktas kilo daugiabučio namo viename iš butų. Jo įkarštyje A. Bukantas smogė 50-mečiui tėvui į krūtinę. Vyrui nuo smūgio nugriuvus, sūnus jį apspardė. Nuo spyrių lūžo šonkauliai, plyšo blužnis, išsivystė kraujavimas į pilvo ertmę. Akmeniškis mirė po kruvino incidento praėjus parai.
Tyrimo duomenimis, mirtimi pasibaigęs šeimos narių konfliktas kilo praėjusių metų rugsėjo 12-osios vakarą. Į namus Naujojoje Akmenėje Ramučių gatvėje...

Dienos populiariausi

Šunų terapija pagal Plutą

2011 m. kovo 29 d.
lankomiausias

Žiūrovus pakvietė keturi spektakliai

2011 m. kovo 29 d.
daugiausiai komentuotas