(detali)

Orai Šiauliuose

Konkursai

Gin­ta­ras JU­SIUS, KTU mais­to moks­lo ir tech­no­lo­gi­jų stu­den­tas
Gamink ir BALSUOK
Gin­ta­ras JU­SIUS, KTU mais­to moks­lo ir tech­no­lo­gi­jų stu­den­tas
Visi dalyviai

Savaitės populiariausi

lankomiausikomentuojamiausi
Festivaliai ir didžiosios šventes
Ieškoti

Facebook

Sveikata

Atmintis negali atostogauti

2012 m. rugsėjo 25 d.
Egzistuoja nuomonė, kad senstant žmogui, atmintis natūraliai silpnėja, tačiau medikai tvirtina, kad smegenų mankšta pokyčių padės išvengti.Šiaulietis gydytojas psichiatras-psichoterapeutas Vytautas Bartkevičius sako, jog dažniausia vyresnio amžiaus žmonių demencijos sindromo priežastis – Alzheimerio liga. Jos rizikos veiksniai – ne tik amžius, bet ir moteriška lytis, žemesnis išsilavinimas, cukrinis diabetas, galvos traumos, aplinkos užterštumas ir kita.
„Visuomenėje dar vyrauja nuomonė, kad atminties sutrikimas vyresnio amžiaus...

Sveikuoliai maistą patiekė Meilės alėjoje

2012 m. rugsėjo 25 d.
Savaitgalį Palangoje Lietuvos sveikuolių sąjunga žmones pakvietė jau į 21-ąją sveiko maisto šventę, kuri šiais metais pavadinta „Slėpinys sėkloj“.Ji buvo skirta visiems, besidomintiems sveika ir visaverte mityba. Anot šventės organizatorės Lietuvos sveikuolių sąjungos viceprezidentės Sigitos Kriaučiūnienės, šventė pavadinta pagal Žolinčių akademijos prezidentės Danutės Kunčienės knygos pavadinimą „Slėpinys sėkloj“, nes gilintis ir atskleisti sėklų maistines savybes labai reikalinga sveikai mitybai.
Degustacijos ir šeimininkių vertinimo komisijos pirmininkė doc...

Sveiko maisto šventėje dalyvavo ir šiauliečiai

2012 m. rugsėjo 25 d.
Sveiko maisto patiekalus iš sėklų ragavusiai vertinimo komisijai Birutė Kazlauskienė padovanojo receptų knygelę, kurią šiemet išleido bendraminčiams padedant. Komisija, skanaudama balandų sėklų paplotėlius su iš rūkolos salotų, česnako, skrudintų saulėgrąžų užtepėle, bei užgerdama juos geltonojo barkūno arbatėle, buvo sužavėta šiaulietės išradingumu bei kūrybiškumu.
„Kalbėdami apie sveiką mitybą, pamirštame sėklas, kaupiančias gyvybės energiją. Iki pat rugsėjo pabaigos žydintis geltonžiedis barkūnas auga dobilienose, pakelėse, palaukėse, dykvietėse, sausuose, kalkinguose dirvožemiuose, tad...

Europos čempionas su vanta

2012 m. rugsėjo 18 d.
Kuršėniškis Vladas Jokubauskas laimėjo Ukrainos sostinėje Kijeve vykusį tarptautinį Europos taurės sportinio vanojimo čempionatą. Jis – vienas iš labiausiai patyrusių šalies pirtininkų, žinantis, kaip pirtyje žmogui suteikti žvalumo ir sveikatos.
Šiame čempionate dalyvavo daugiau kaip 400 pirčių kompleksų atstovų profesionalų, kurių darbas – vanoti. Surengus vietines atrankas, į Kijevą suvažiavo 60 stipriausių vanotojų iš Ukrainos, Rusijos, Baltarusijos, Kazachstano, Latvijos ir Lietuvos.
Čempionato dalyviai buvo paskirstyti į dvi grupes.
Jie...

Tinginiai tampa ir ligoniais

2012 m. rugsėjo 18 d.
Kelmės Jono Graičiūno gimnazijoje vykusioje regioninėje konferencijoje pažymėta, jog Lietuvoje mažėja sveikų vaikų, beveik pusė lietuvių nesportuoja.
Pirmojoje regioninėje konferencijoje pristatyta 2011-2020 metų valstybinė sporto veiklos strategija. Pasak vidaus reikalų ministro patarėjo Gintauto Babravičiaus, padėtį galima vertinti kaip nacionalinę katastrofą.
Visuomenės sveikatos centrų atlikta analizė rodo, kad vis mažėja sveikiausių (pirmos sveikatos grupės) mokinių: 1992 metais jų buvo 56,8 procento, 1995 – 53,5, 2000 – 46,3 procento, prieš dešimtmetį –...

Kaštonai sveikatai nepavojingi

2012 m. rugsėjo 18 d.
Mažamečio, mėgstančio rinkti kaštonus, mama klausia, ar keršosios kaštoninės kandelės, siaubiančios medžius, pažeidžia ir kaštonų vaisius? Ar dėl to jie gali kelti pavojų vaikų sveikatai?Atsako Gamtos tyrimų centro Botanikos instituto Fitopatogeninių mikroorganizmų laboratorijos vadovas Antanas MATELIS:– Kaštoninės keršakandės arba keršosios kaštoninės kandelės – išskirtinai lapų kenkėjai. Dėl jų kaltės mūsų kaštonai atrodo tokie pavargę – anksti rudenį nurudavusiais, lyg nudegintais lapais. Medžių vaisių jos nepažeidžia, todėl šiuos gali drąsiai rinkti ir vaikai, ir suaugusieji. Tai puiki medžiaga...

Chemiją pakeitė žolėmis

2012 m. rugsėjo 11 d.
Pakruojo kaimo gyventoja Ona Lukošaitienė, negalinti vartoti cheminių medikamentų, sveikatą stiprina įvairių žolių antpilais ir arbatomis. Jų siūlo išbandyti ir kitiems.„Esu alergiška cheminiams vaistams. Todėl naudoju įvairiausias žoles, jų mišinius ir užpilus“, – sakė ponia Ona.
Peršalusi pakruojietė geria beržo ir juodojo topolio pumpurų (abiejų – lygiomis dalimis) arbatą. Užpuolus gripui, pasidaro mišinį iš 100 gramų medaus, 100 gramų alijošiaus sulčių ir 50 gramų žolių nuo peršalimo spiritinio užpilo.
„Juodojo, kitaip vadinamo kvepiančiojo, topolio pumpurų tinktūra tinka ir...

Medus – ir maistui, ir ligų profilaktikai

2012 m. rugsėjo 11 d.
Sveikos gyvensenos propaguotojas, bitininkas Jonas Petrutis tvirtina, kad sveikatai stiprinti reikia naudoti tik natūralų kokybišką medų, kuris turi būti reikiamos konsistencijos, gero skonio, be pašalinių kvapų.
Per parą bitininkas pataria suvartoti 50-100 g medaus, šį kiekį suvalgant per 3-4 kartus.
„Norėdami padėti organizmui lengviau įsisavinti medų, ištirpinkite jį šiltame virintame vandenyje. Medus, ypač liepų, vartojamas viršutinių kvėpavimo takų uždegimo atvejais kaip priešbakterinė ir kosulį mažinanti priemonė“, – sako bitininkas...

Prieskoniai – ne tik maistas, bet ir vaistas

2012 m. rugsėjo 4 d.
Nors atrodo, kad prieskonius jau pažįstame daugybę metų ir nieko naujo apie juos negalėtume pasakyti, dėmesys jiems vis auga.„Prieskoniai suteikia patiekalui pikantiškumo, išskirtinumo, o svarbiausia – pagerina nuotaiką ir gydo ligas“, – sako sveikos gyvensenos propaguotoja, tituluota šeimininkė Birutė Kazlauskienė.Jau akmens amžiuje po medžioklės žmogus mėsą pagardindavo įvairiomis žolelėmis ir šaknelėmis.
Prieskoniai vertingi ne tik dėl skonio, bet ir gydomųjų savybių. Po išsamių tyrimų išrinktas naudingiausių sveikatai prieskonių penketukas: ciberžolė...

Vaikų regėjimas – tėvų rūpestis

2012 m. rugsėjo 4 d.
Vilniaus visuomenės sveikatos biuro tyrimų duomenimis, beveik 19 procentų vaikų iki 17 metų turi regėjimo sutrikimų. Daugiausia jų nustatyta tarp 7–14 metų vaikų – 22,6 procento.Nuolatinis rūpinimasis savo akimis – pirmas žingsnis, galintis padėti išvengti įprastų regėjimo problemų, jo susilpnėjimo ir netekimo. Medicinos diagnostikos ir gydymo centro gydytoja oftalmologė medicinos daktarė Dalia KRIVAITIENĖ pataria tėveliams – į ką reikėtų atkreipti dėmesį:– Kaip dažnai reikia tikrinti vaikų regėjimą?– Paprastai pirmą kartą regėjimą gydytojas oftalmologas tikrina iki 1 metukų kūdikiui...

Kaip išsirinkti saugią mokyklinę kuprinę?

2012 m. rugsėjo 4 d.
Specialistai perspėja, kad mažas fizinis aktyvumas, ilgas statiškas darbas prie kompiuterio, laiko leidimas minkštasuoliuose prie televizoriaus daro didžiulę žalą jaunam organizmui. Žmogaus stuburas išorės veiksniams jautriausias būna dviejų periodų metu: mergaitėms 4–6 metais (priešmokyklinukų bei pirmos klasės laikotarpiu) ir 12–14 metais (paauglystėje), o berniukams – 6–8 metais (pradinėse klasėse) ir 13–16 metais (paauglystėje).
Kuprinės svoris su mokykliniais reikmenimis neturi viršyti 10 procentų vaiko kūno svorio. Pradinių klasių mokiniams kuprinė be...

Jaunieji gydytojai norėtų dirbti Lietuvoje

2012 m. rugpjūčio 28 d.
Respublikinėje Šiaulių ligoninėje praktikos semiasi septyni gydytojai rezidentai. „Šiaulių krašto“ kalbinti jaunieji medikai apgailestavo dėl mažų rezidentų atlyginimų, tačiau vienbalsiai tikino norintys likti dirbti Lietuvoje.Ligoninės vadovas žadėjo jų laukti, nes jaunų specialistų trūksta visoms Lietuvos ligoninėms.Praeitą savaitę surengtoje spaudos konferencijoje dalyvavo penki iš septynių šiuo metu Šiaulių ligoninėje reziduojančių jaunų gydytojų, tuo metu galėjusių atsitraukti nuo darbo.
Visas penketukas Šiaulius rezidentūrai pasirinko dėl galimybės pasisemti daugiau praktinių...

Arkliai ir gydo, ir guodžia

2012 m. rugpjūčio 28 d.
Žirgininkystės verslo studijas Kaune baigusios Aušros Girdenienės pirmoji pažintis su arkliais įvyko ten, kur prabėgo jos spalvinga vaikystė – kaime.
„Tai buvo darbinis arklys, – pasakoja moteris. – Pirmąkart ant jo užsėdau būdama vos ketverių. Įsikibau į karčius ir meilė arkliams visam gyvenimui tarsi augte įaugo į kraują, tad, kai baigusi dešimt klasių išvykau mokytis į Kauną, jau tvirtai žinojau, jog radau savo vietą gyvenime“.
Darbui su arkliais, anot ponios Aušros, vien noro nepakanka, būtinas visiškas atsidavimas.
Žirgininkystė...

Moksleiviams – atostogos, gydytojams – darbų įkarštis

2012 m. rugpjūčio 28 d.
Vakar Respublikinės Šiaulių ligoninės Moters ir vaiko klinikoje surengtoje spaudos konferencijoje jos specialistai prakalbo apie vasarą padidėjusį mažųjų pacientų iš kitų rajonų, miestų, net valstybių skaičių.Vaikų tėveliams medikai patarė, kaip padėti vaikams išvengti traumų ir užtikrinti geriausią pagalbą, susirgus.Vaikų ligų profilio skyriams vasara – pats darbų įkarštis. „Kelių pastarųjų metų tendencija rodo, kad vasarą mažųjų ligonių skaičius išauga. Vaikų psichiatrijos ir vaikų ligų skyriuose – apie 30 procentų, priėmimo, skubios diagnostikos ir intensyviosios slaugos skyriuje – apie 15 procentų“, – skaičiavo...

Ministras atvyko konstatuoti: suprastėję ligoninės finansai

2012 m. rugpjūčio 21 d.
Penktadienį į Naujosios Akmenės ligoninę buvo atvykęs sveikatos apsaugos ministras Raimondas Šukys. Jis susitikime su grupele rajono medicinos įstaigų darbuotojų nesiėmė aptarinėti paskelbto fakto, kad Naujosios Akmenės ligoninės finansinė padėtis tapo prastesnė, negu buvo maždaug prieš porą metų – šios įstaigos restruktūrizavimo išvakarėse.Ministrą atvykti į Akmenės rajoną ne kartą kvietė Savivaldybės vadovai, tikėdamiesi, jog bus atsižvelgta į akmeniškių bendruomenės pageidavimą nesumažinti gydymo paslaugų Naujosios Akmenės ligoninėje (čia uždaryti Chirurgijos ir Reanimacijos...

Profilaktinė vaiko sveikatos patikra – ne formalumas

2012 m. rugpjūčio 21 d.
Šiaulių miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras primena, jog artėjant naujiems mokslo metams tėveliai turi pasirūpinti moksleivių sveikatos profilaktine patikra. Pažyma apie vaiko sveikatos būklę turi būti pristatyta į švietimo ugdymo įstaigą iki rugsėjo 15 dienos.Profilaktiniai sveikatos tikrinimai ne tik padeda laiku nustatyti ir išgydyti negalavimus ar sveikatos sutrikimus. Tai ir galimybė aptarti su savo šeimos gydytoju pagrindinius ligų prevencijos bei sveiko gyvenimo būdo ugdymo principus.
Be to, mokykloms rugsėjo pirmosiomis...

Silpstančios akys įspėja apie ligą

2012 m. rugpjūčio 21 d.
Blogėjantis regėjimas gali būti ženklas, jog sergama pavojinga liga – katarakta, glaukoma ar amžinės geltonosios dėmės degeneracija. „Šiais laikais nieko nebestebina kiaurą dieną prie kompiuterio sėdintis žmogus, todėl nuostabos neturėtų kelti ir tai, kad daugėja regėjimo problemų“, – sako gydytoja oftalmologė Dalia Buragienė.„Akys – jautriausias žmogaus organizmo mechanizmas, tad žmonės, kurių darbinė veikla itin vargina akis, turėtų labiau rūpintis savo regėjimu“, – primena gydytoja D. Buragienė. Pasak gydytojos, pastaruoju metu akių problemomis...

Rankų higiena

2012 m. rugpjūčio 21 d.
Visuomenės sveikatos specialistai sako, kad asmens higienos įgūdžiai žmogui dažniausiai suformuojami vaikystėje. Kiekvienas prisimename tėvų, senelių, mokytojų pamokymus, patarimus ar net perspėjimus, kad neužmirštume plautis rankų, trumpai kirptis nagų, visuomet dėvėtume švarius drabužius.Mikroorganizmai plinta daugiausia per nešvarias rankas: nuo vieno asmens kitam, nuo užterštų aplinkos daiktų, gyvūnų ar jų išskyrų, o rankų plovimas – tai pati efektyviausia priemonė bakterijų plitimui sustabdyti. Per nešvarias rankas galima užsikrėsti įvairiomis žarnyno...

Žalias maistas suteikė energijos

2012 m. rugpjūčio 14 d.
Būti sveikam ar ne, kiekvieno žmogaus pasirinkimas. „Žalias maistas – gyvenimo būdas, padedantis žmogui atsinaujinti“, – sako šiaulietė žaliavalgė Gitana Šiaulienė.
Žaliavalgė G. Šiaulienė įsitikinusi, jog žalias maistas duotas mums gamtos, todėl geba patenkinti visus žmogaus poreikius ir garantuoti sveikatą bei ilgą ir šviesų amžių. Bet mūsų mitybos įpročius labai veikia vadinamasis kultūrinis įspaudas, tėvų suformuojamas dar ankstyvoje kūdikystėje.
Laikui bėgant virtas maistas mums tampa sunkiai įveikiama priklausomybe. Gal todėl, anot žaliavalgės...

Per ato­sto­gas at­si­pa­lai­duo­ti ne­verta

2012 m. rugpjūčio 7 d.
Per didelis atsipalaidavimas atostogaujant gali sugadinti ne tik nuotaiką, bet ir sveikatą. Šiaulių visuomenės sveikatos biuro Visuomenės sveikatos stiprinimo skyriaus vedėja Loreta Ručinskaitė pataria, kaip tinkamai praleisti paskutinį vasaros atostogų mėnesį su vaikais, kad jie grįžtų į darželius ir mokyklas pailsėję.
Anot Visuomenės sveikatos stiprinimo skyriaus vedėjos L. Ručinskaitės, vasarą vaikų sveikatą teigiamai veikia ilgas buvimas gryname ore, judėjimas, organizmo grūdinimas, tinkamas dienos režimas bei sveika mityba. Šie ir kiti...

Dienos populiariausi

Daugiabučio kiemą puošia medinukai

2012 m. rugsėjo 27 d.
lankomiausias