(detali)

Orai Šiauliuose

Konkursai

Gin­ta­ras JU­SIUS, KTU mais­to moks­lo ir tech­no­lo­gi­jų stu­den­tas
Gamink ir BALSUOK
Gin­ta­ras JU­SIUS, KTU mais­to moks­lo ir tech­no­lo­gi­jų stu­den­tas
Visi dalyviai

Savaitės populiariausi

lankomiausikomentuojamiausi
Festivaliai ir didžiosios šventes
Ieškoti

Facebook

Kultūra

Žagarės amatininkai pristatomi fotografijų parodoje

2014 m. liepos 24 d.
Žagarės (Joniškio r.) bibliotekoje surengta fotografijų paroda, skirta vietos amatininkams. Parodoje galima paskaityti ir įdomiosios amatų istorijos faktų iš Žagarės praeities.
Atėjusius į biblioteką nuotraukose pasitinka sertifikuotus, tai yra, jau oficialiai pripažintus paveldo produktus gaminantys meistrai: vyndariai Bronius Vasiliauskas, Genovaitė Ramutienė, žolininkė Inga Šutkienė, žaislininkė Aušra Petrauskienė, medžio meistras Dalius Udrakis. Parodoje trūksta tik vyndarių Danutės ir Aleksandro Laukučių fotografijų.
Šalia pripažintų meistrų...

Saulučių ir kryželių medis – Kalvystės parko pradžiai

2014 m. liepos 24 d.
Penktadienį Užventyje (Kelmės r.), Mildos ir Alvydo Knyzelių malūne, baigėsi savaitę trukęs penktasis kalvių ir akvarelininkų pleneras.Būrys akvarelės meistrų surengė didžiulę savo darbų parodą – akvarelės eksponuotos tiesiog ant malūno grindų. Dvylika kalvių ir medžio drožėjas sukūrė ir šalia malūno pastatė įspūdingo dydžio – 10 metrų kalviškų saulučių ir kryžių medį, kuris vėliau bus perkeltas į Ventos salą – būsimąjį Kalvystės parką po atviru dangumi.
Praėjusią savaitę Užventyje buvo karščiau negu kitose Lietuvos vietose. Prie žaizdrų stovėjo dvylika kalvių, dirbo bei kūrė ir vienintelis medžio drožėjas iš Tirkšlių Antanas...

Po vienkiemio eglėmis kvepia dažais

2014 m. liepos 19 d.
Nuošaliame vienkiemyje tarp Laipuškių ir Gačionių (Pakruojo r.) kaimų po senomis eglėmis rikiuojasi molbertai ir kvepia dažai – vyksta pirmasis Pakruojo suaugusiųjų dailės studijos lankytojų pleneras. Dailės mėgėjai jau prieš keletą mėnesių sutarė dalį vasaros praleisti kūrybiškai.Sodyboje įsikūrusias dailės pedagoges Gitaną Kokmanienę, Onutę Morkūnaitę ir studijos vadovę Laimutę Veličkienę rytais pasitinka po pievą bėgiojantys paukščiai. Prie to paties stalo pusryčiauja vienkiemio šeimininkų kačiukas.
„Oras toks gaivus, kad pirmomis dienomis net galva svaigo... žaluma, gėlės, ramybė –...

Žvilgsnis į Žiemgalą per dailę ir fotografiją

2014 m. liepos 19 d.
Buivydžių kaime (Joniškio rajonas) šią savaitę į plenerą susibūrė tautodailininkai, tapybos pradžiamoksliai bei fotografai mėgėjai iš Lietuvos ir Latvijos, kurie savo darbais bando atskleisti Žiemgalos krašto turtus. Po šio plenero bus surengta paveikslų paroda, planuojama išleisti fotoalbumą.
Į fotografų plenerą susirinko septyni fotografai mėgėjai, du iš jų – Kristaps Stalidzans ir Kristina Ozolina – atvyko iš Latvijos.
Fotografams vadovauja šios srities profesionalo vardo siekiantis Vilniaus dizaino kolegijos studentas joniškietis Egidijus...

Išsiplauti burną reikėtų dažniau

2014 m. liepos 18 d.
Ar dažnai pagalvojame, kaip kalbame, ką reiškia mūsų pasakyti žodžiai? Kodėl jaunimas keikiasi kalba, kurios nė nesupranta, kodėl emocijas reiškia „magiškais“ žodžių monologais?Apie keiksmažodžius ir jaunimą „Šiaulių kraštas“ kalbėjosi su Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos psichologe Rasa Slonskiene ir su kalbininke, Šiaulių universiteto profesore humanitarinių mokslų daktare Giedre Čepaitiene.
Psichologės Rasos Slonskienės nuomone, dažnas keiksmažodžių vartojimas parodo, kad žmogus nemoka reikšti emocijų:
– Žmonės keikiasi, nes kai kurie nemoka kalbėti apie...

Juozas Kisielius sugrįžo fotografijose ir prisiminimuose

2014 m. liepos 15 d.
Inteligentiškasis romantinių vaidmenų atlikėjas, joniškietis aktorius Juozas Kisielius, anksti iškeliavęs iš šio pasaulio, simboliškai grįžo į Joniškį artimųjų, bendramokslių prisiminimais bei nuotraukose sustabdytomis akimirkomis iš spektaklių ir filmų. Raudonosios sinagogos skliautais, kur pakvietė Joniškio istorijos ir kultūros muziejus, aidėjo bendrakursio Petro Venslovo skaitomos eilės iš diplominio spektaklio „Aš – beržas“.
Talentingas kino ir teatro aktorius Juozas Kisielius Anapilin iškeliavo prieš 23-ejus metus.
Gimęs ir augęs Joniškyje jis baigė Vilniaus...

Atidaryta skulptoriaus Viliaus Biskio paroda

2014 m. liepos 15 d.
Penktadienį Šiaulių universiteto dailės galerijoje atidaryta 60 metų jubiliejų švenčiančio skulptoriaus Viliaus Biskio paroda.Parodoje lankytojai gali išvysti per 60 medinių skulptūrų, sukurtų įvairiais skulptorio gyvenimo etapais. Mažojoje galerijos salėje pristatyti naujausi 2014 metų darbai, didžiojoje – darbai nuo 1976 metų.
„Viskas gaunasi savaime, vienas darbas gimdo kitą. Jei nustočiau dirbti, mano kūrybinis įkvėpimas baigtųsi,“ – „Šiaulių kraštui“ sakė skulptorius.
Vilius Biskis – Žemaitijos dailininkų sąjungos narys, Lietuvos tautodailininkų sąjungos...

Puodžių karalius eksponuoja savo darbus

2014 m. birželio 20 d.
Kuršėnuose, Etninės kultūros ir tradicinių amatų centre, atidaryta uteniškio keramiko Vytauto Valiušio, beveik prieš dešimtmetį išrinkto penktuoju šalies puodžių karaliumi, darbų paroda.
Parodos eksponatai labai įvairūs, bylojantys apie autoriaus meistriškumą, jo kūrybinių paieškų gilumą.
Tradiciškai dekoruotų ąsočių, puodų, puodynių, naudojamų buityje, eksponuojama nedaug. Jaučiamas pomėgis daryti grakščias žvakides. Kai kurie indai su ąžuoliniais dangteliais ar net juos gaminant panaudotas metalinis tinklelis.
Šiaulietė menotyrininkė Michalina Adomavičienė, aptardama parodą, pažymėjo...

Giminės takai vingiuoja knygoje

2014 m. birželio 20 d.
Kraštietė Birutė Žymantienė Joniškio Jono Avyžiaus viešojoje bibliotekoje pristatydama savo naujausią knygą–biografiją „Giminė. Laurinaičiai“, pastebėjo: jei kiekviena giminė parašytų knygą, turėtume gyvą Lietuvos emocinę istoriją. Susitikime su joniškiečiais taip pat skambėjo eilėraščiai iš jos rinkinio „Trapumas“.
Kraštietė buvusi žurnalistė Birutė Žymantienė, pristatydama savo giminės biografinę knygą „Giminė. Laurinaičiai“, sakė, kad nėra nieko tobulesnio, gražesnio ir įdomesnio už žmogų ir jo tikrą gyvenimą.
„Pagalvokit 30 sekundžių apie savo tėvus, senelius, prosenelius, ar...

Bardų festivalis „Akacijų alėja“ kuria atlikėjų legendas

2014 m. birželio 20 d.
Bardų festivalio „Akacijų alėja“ rengėjai kviečia pasiruošti savo kalendorius – šiais metais Kulautuvos pušų amfiteatrą dainuojamoji poezija užpildys liepos 12 dieną, nuo 17 valandos. Pagaliau atskleidžiami festivalio dalyvių vardai, apipinti legendomis: nuo mimų iki lyriškų rokerių.Nekomercinio, nemokamo festivalio „Akacijų alėja“ organizatoriai kviečia jaukiai įsitaisyti ant pledų ar atsiremti į pušį ir panirti į prasmingų dainuojamosios poezijos tekstų žiedynus.
Bardų festivalį „Akacijų alėja“ tradiciškai pradės konkursų laureatais tapę jaunieji bardai, vėliau į sceną lips...

Meistrai septintą kartą kuria skulptūras

2014 m. birželio 20 d.
Medžio meistrai septintą kartą kuria skulptūras Joniškio rajonui. Plenere „Gamta – gėrio versmė 2014“ dalyvauja šeši Lietuvos skulptoriai.
Visus septynerius metus į Joniškio žemės ūkio mokyklas, padedant Istorijos ir kultūros muziejui, organizuojamą plenerą atvykstantis jo kuratorius pasvalietis Kęstutis Krasauskas sakė, kad jis ir kolegos į Joniškį suvažiuoja kaip pas gimines, taip įprastas tapo šis kraštas.
Pasvališkis palinkęs prie medžio raižė raides „Joniškio parkas“. Iš vienos pusės ateinant bus matyti šis užrašas, iš kitos pusės – žiemgališki ženklai. Kitą...

Poeto eiles deklamavo draugai

2014 m. birželio 20 d.
Kuršėniškiui poetui Jonui Dilpšai šiandien būtų sukakę 65-eri. Šią sukaktį paminėjo jo poezijos mėgėjai, buvę bendradarbiai.
Kuršėnų senosiose kapinėse, prie Jono Dilpšos kapo, apie velionį papasakojo Genovaitė Vitkauskienė, buvusi Drąsučių mokyklos direktorė.
J. Dilpša gimė Plungės rajono Žvirblaičių kaime. Jam dar pradedant lankyti mokyklą, šeima persikėlė į Telšių rajoną. 1967-aisiais baigė Alsėdžių vidurinę mokyklą.
Aukštojo mokslo pradėjo siekti neakivaizdžiai. Dirbdamas Kelmės rajono Burbaičių pradinėje mokykloje, pradėjo bendradarbiauti šio rajono laikraštyje. Po to – darbas...

Joniškį papuoš iškilių kultūros žmonių freska

2014 m. birželio 18 d.
Joniškio miestą papuoš žymių iš šio krašto kilusių kultūros žmonių freska, kuri kuriama ant buvusio kino teatro sienos.
Freska atsiras ant buvusio kino teatro pastato šalia Joniškio kultūros centro aikštės ir estrados. Į praeivius žvelgs tautosakininkas Matas Slančiauskas, dailininkas Adomas Varnas, rašytojas Marius Katiliškis, iš Joniško krašto kilęs pasaulinio garso žydų kilmės aktorius Lorensas Harvėjus ir Lietuvos aktorius Laimonas Noreika.
Freska jau kuriama, tad ji pradžiugins Joniškio miesto dienos, vyksiančios paskutinį birželio mėnesio savaitgalį, renginių...

Dailininkai įamžino nykstančius kaimus

2014 m. birželio 18 d.
Praėjusį penktadienį Kražių M. K. Sarbievijaus kultūros centre atidaryta vasaros plenero uždarymo kūrybos paroda „Kelmės krašto spalvos. Nykstančių kaimų takais“. Parodoje 31 paveikslą pristatė devyni dailininkai iš Šiaulių ir Kelmės.
Šiemetiniame vasaros plenere Kelmės krašto nykstančius kaimus ir jų žmones 31 kūrinyje įamžino devyni autoriai.
Penktajame plenere dalyvavo šiauliečiai Irena Šliuželienė, Vilius Šliuželis, Eglė Bičkienė, Gitana Kaltanienė, Alvydas Šalkauskas, Violeta Kiznienė, Daiva Gutparakienė bei kelmiškiai Andrius Seselskas ir Eugenija Buivydienė, kuri...

„Čičinskas“ ir Prancūzijoje „Čičinskas“

2014 m. birželio 14 d.
Praėjusią savaitę iš Prancūzijos, Roueno priemiesčio Saint Leger du Bourg Denis, nutolusio nuo Paryžiaus apie šimtą kilometrų, iš tarptautinio teatrų festivalio grįžo Kelmės mažasis teatras, ten parodęs fantasmagoriją „Čičinskas“. Kelmiškių tvirtinimu, spektaklį žiūrovai suprato ir priėmė labai šiltai.Tarptautinis teatro festivalis Prancūzijoje vyko savaitę, be Kelmės mažojo teatro, spektaklius rodė šeimininkai, kolektyvai iš Rusijos, Belgijos, Suomijos ir Egipto.
Kelmės mažasis teatras su kolegomis iš Prancūzijos, Saint Leger du Bourg Denis, draugauja ir...

Pristatytas dvaro tvarkymo projektas

2014 m. birželio 14 d.
Užutrakio dvare prie Trakų antradienį buvo svarstomi penki projektai, parengti tikintis Europos Sąjungos fondų paramos. Tarp jų – ir Šiaulių rajono savivaldybės projektas „Kuršėnų dvaro sodybos tvarkymo darbai ir pritaikymas kultūros poreikiams“.
Meras Algimantas Gaubas, pristatydamas šį projektą, pažymėjo, kad sukanka apie 450 metų, kai įsteigtas dvaras, apie 300 – kai dvaras ėmė priklausyti Gruževskių giminei, 200 metų – kai pastatyti pagrindiniai dvaro rūmai. Tai – vienintelis Lietuvoje leninis dvaras, kurio nuosavybės forma ir valdų dydis nuo 1564...

Juliaus Janonio gimnazija išleido penktąjį metraštį

2014 m. birželio 14 d.
„163 metų gimnazijos istorijoje prisidėjo dar vieni metai. Malonu vartyti mokslo metų įvykių, pasiekimų, aprašą. Stebina čia besimokančių geranoriškumas, kūrybinės galios. Problemų netrūko, bet į jas žiūrime kaip į naujas galimybes“, – mokslo metų pabaigos šventėje, pristatydamas naująjį metraštį, sakė gimnazijos direktorius Rimas Budraitis, leidinį labiau linkęs vadinti gimnazijos įvykių kronika.
Kiekvienais metais gimnazijos metraščio viršelis yra skirtingas. Nebe pirmą kartą leidinio viršelį sukūrė dailės ir technologijų mokytoja Daiva Leliukienė, viršeliui panaudota gimnazistės Austėjos...

Paroda – miesto skvere

2014 m. birželio 14 d.
Pristatyme dalyvaus politiniai kaliniai, tremtiniai, Šiaulių politinių kalinių ir tremtinių choras „Tremtinys“ (vadovas Romas Pečeliūnas). Parodoje bus eksponuojamas žemėlapis, kuriame politiniai kaliniai, tremtiniai, jų giminės ir artimieji galės pažymėti tremties ir lagerių vietas.
1940 metų birželio 15 dieną Lietuvą okupavo kaimyninė Sovietų Sąjunga ir Lietuvos valstybė 50 metų buvo išbraukta iš pasaulio politinio žemėlapio. Lietuva iki šiol jaučia skaudžias sovietinės okupacijos pasekmes. 1941 metais ir 1945-1953 metais iš Lietuvos buvo ištremta 132 tūkstančiai, į kalėjimus...

Bajorai aplinkui Kelmę – iš svetur

2014 m. birželio 11 d.
XVI amžiuje aplinkui Kelmę gyveno ne tik vietinių, bet ir ne viena atsikėlusių bajorų giminė. Apie svečių šalių bajorus, įsikūrusius Kelmės krašte, konferencijoje, skirtoje Kelmės 530 metų sukakčiai, pasakojo Šiaulių universiteto profesorė Rita Trimonienė.Kelmės dvaras XVI amžiaus pabaigoje priklausė Mozūrijos, Lenkijos bajorų Gruževskių giminei. Vien į Kražių valsčių tuo metu atsikėlė apie 40 bajorų iš Lenkijos.

Profesorė Rita Trimonienė, kalbėdama apie aplinkui Kelmę XVI amžiuje apsigyvenusius bajorus, teigė, jog vietiniai juos priimdavo kaip svetimus.
Bajorai į Žemaitiją...

Pirmojo vaidinimo šimtmečiui pastatytas paminklinis akmuo

2014 m. birželio 11 d.
Skaistgirio (Joniškio rajonas) miestelio teatrinio gyvenimo šimtmetį primins per Sekmines pastatytas paminklinis akmuo su medžio kaukėmis, simbolizuojančiomis teatrą.
Paminklinis akmuo prie Skaistgirio kultūros namų iškilo prieš praėjusį savaitgalį vykusią seniūnijos ir Sekminių šventę.
Skaistgirio apylinkių riedulį medžio kaukėmis, simbolizuojančiomis teatrą, besimainančius artisto vaidmenis, papuošė medžio meistras Saulius Alejūnas, o metalo užrašą sukūrė vietos kalvis Milvydas Gedraitis.
Idėją pastatyti paminklinį akmenį subrandino Skaistgirio seniūnė...

Dienos populiariausi

DIENOS RECEPTAS

2014 m. liepos 24 d.
daugiausiai komentuotas