(detali)

Orai Šiauliuose

Konkursai

Al­do­na BART­KIE­NĖ
Gamink ir Balsuok
Al­do­na BART­KIE­NĖ
Visi dalyviai

Savaitės populiariausi

lankomiausikomentuojamiausi

Reklama

Festivaliai ir didžiosios šventes
Ieškoti

Facebook

Nuomonės

Akibrokštas Amerikai

2010 m. balandžio 10 d.
Adolfas STRAKŠYS

Prezidentė Dalia Grybauskaitė atsisakė Amerikos Prezidento Barako Obamos kvietimo susitikti Prahoje, į kurią jis atvyko pasirašyti Strateginės puolamosios ginkluotės mažinimo sutarties su Rusijos Prezidentu Dmitrijumi Medvedevu.
Į ta proga surengtą darbinę vakarienę pakviesti Estijos, Latvijos, Lietuvos ir Rumunijos prezidentai ir šešių valstybių premjerai.
Prezidentė Dalia Grybauskaitė nelaikė būtinu dalyvauti toje vakarienėje, ir tą malonumą apturėjo premjeras Andrius Kubilius.
Valdas Adamkus be...

Emigruoti negalima pasilikti

2010 m. balandžio 7 d.

Kur dėti kablelį?
Žinant, kad kiekvienos valstybės svarbiausia nacionalinė vertybė vis dėlto yra žmonės, kiek ironiška tai, jog šiandien jau sunku pasakyti, kiek lietuvių yra likę gyventi Lietuvoje. Oficiali statistika skelbia, kad mūsų yra 3,3 mln., Marijonas dainavo, kad 3 mln., o pikti liežuviai plaka, kad nebėra net ir tiek.
Žinoma, pasaulis juda jau nuo akmens amžiaus — žmonės visada ieškojo, ieško ir ieškos šiltesnės vietos po saule ir tai normalu. Jungtinių Tautų duomenimis, pasaulyje per metus juda apie 200 mln. žmonių, t.y. 3...

Vakarienėje su JAV prezidentu Lietuvai atstovaus premjeras

2010 m. balandžio 7 d.
Prezidentė Dalia Grybauskaitė deleguoja premjerą Andrių Kubilių į ketvirtadienį Prahoje vyksiantį Jungtinių Valstijų prezidento Barako Obamos ir Vidurio bei Rytų Europos vyriausybių vadovų susitikimą. Šalies vadovė teigia JAV prezidento kvietimą suprantanti kaip „kvietimą Lietuvai“, kuriai atstovauti gali ir premjeras.
Tokią D. Grybauskaitės poziciją išsakė Prezidentės atstovas spaudai Linas Balsys. Šalies vadovės atstovas, remdamasis naujienų agentūros „The Associated Press“ išplatintu Baltųjų rūmų pranešimu, pažymėjo, kad yra rengiama vyriausybių vadovų darbo vakarienė ir dauguma...

Visa valdžia Taryboms?

2010 m. balandžio 3 d.

Nenusimink, ponuli, ateis jų vieton tie, kurių partija — Lietuva. Tai yra Lietuvos žmonės, kurie jokiai partijai nepriklauso, nes moka gyventi savo galva, tačiau visoms valdžioje esančioms Lietuvos partijoms yra priverstos mokėti nario mokestį — tai yra jas išlaikyti kaip nepilnamečius vaikus ar kariuomenę.
Klausimas — kaip ateis toji Lietuva pirmiausia į savivaldybes.
Labai paprastai.
Kandidatai į merus, be abejo, nebus vieniši vilkai, mėnesėtą naktį staugiantys prieš mėnulį — jie turės savo komandas. Taigi pagal...

Romualdas Ozolas perspėja apie tautos nykimą

2010 m. kovo 31 d.
Šiaulių miesto savivaldybės salėje su gyventojais susitikęs filosofas, Nepriklausomybės Akto signataras Romualdas Ozolas sakė esantis spėriai vykstančių nutautėjimo ir nutautinimo procesų liudytojas.
Gausiai susirinkusiems šiauliečiams R. Ozolas akcentavo, kad nepriklausomos respublikos, įkurtos kovo 11-ąją, juridiškai nebėra: „Kovo 11-osios Respublikos mes nebeturime. Kovo 11-oji baigėsi 2004 metų gegužės 1 dieną, kai Lietuva pasirašė įstojimo į Europos Sąjungą sutartį. Todėl dabar esame pasimetę, nežinome, ko neturime kaip savo žemės suverenai ir ko...

Seimo agonija

2010 m. kovo 27 d.
Patikslinu — Seimo, tai yra valdžios, bet ne valstybės agonija, ir dėl to nereikia rautis plaukų nuo galvos — nurauti jie juk neatžels...

Beje, mūsų parlamente yra buvę ir daug sudėtingesnių dienų, nei šiandien: sakysime, oficialus parlamento perskėlimas ir parlamentinės rezistencijos sukūrimas. Tai pašiurpino Lietuvą ir privertė suklusti, tačiau, kita vertus, tai suteikė savotiško įdomumo ir žingeidaus laukimo — o kas bus po to, tai yra po tos parlamentinės rezistencijos, ir kažkodėl atrodė, kad po viso šito politinio išsitaškymo bus geriau, kad...

Prievartinė Europos vienybė

2010 m. kovo 26 d.

Kiek vertos vertybės?

2010 m. kovo 24 d.
Be pastarųjų, taip pat egzistuoja bendros, žmones kaip vienos tautos narius vienijančios nacionalinės vertybės: kalba, vėliava, herbas, himnas. Į šią kategoriją taip pat patenka ir patys valstybės gyventojai bei jiems priklausančios bendros materialinės vertybės, kaip žemė, miškai, vandenys, pelkės, kalvos, laukai ir kartais kiek sunkiau apčiuopiami kultūros ir istorijos paminklai, religija, menas, muzika, architektūra, literatūra, nacionalinis charakteris bei savitas tautos gyvensenos būdas.
Ką tik atšventus garbingą mūsų valstybės atkūrimo 20 metų jubiliejų...

Ar ne partijos nukariavo Lietuvą?

2010 m. kovo 20 d.
Anoniminis skaitytojas šitą mano pamąstymą pakomentavo šitaip: „Tai kas nukariavo? Norint aiškiai įvardinti, reikia drąsos. Visiems. Netgi man. O gal drąsesnių yra? A?“...
Į šitą gal retorinį klausimą vienu taikliu sakiniu atsakė Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė: „Valdžią Lietuvoje uzurpavo partijos“.
Štai ir viskas.
Kas yra mūsų valdžioje?
Partijos — ir tiktai partijos...
Visa tauta pastūmėta į šalį — nelyginant koks balastas, kuris trukdo partijoms žengti į savo šviesų rytojų.
Ir iš tikrųjų taip.
Pusę mūsų Seimo...

Optimistas tarp Rygos ir Gataučių

2010 m. kovo 19 d.
Joniškyje gyvenantis „Šiaulių krašto“ skaitytojas Rolandas Žalnierius, nepaisydamas daugelio liūdnų nuotaikų ir prognozių, sako turintis pakankamai optimizmo. Jo suteikia pedagoginė veikla, mokinių atvirumas, nuoširdūs Gataučių kaimo saviveiklininkai ir entuziastai, patys susimetę pinigų kaloriferiui, nes Kultūros namai 20 metų nešildomi. Rolandas Žalnierius sukasi ratu tarp Mindaugių (Joniškio rajonas) pagrindinės, Rygos (Latvija) lietuvių vidurinės mokyklų ir Joniškio kultūros centro Gataučių filialo. Prieš dvejus metus jis laimėjo konkursą į Rygoje veikiančios lietuvių vidurinės...

Teoriškai – taupymas, o atrodo – chaosas

2010 m. kovo 18 d.

Šiaulių savivaldybės administracijos direktorius Vladas Damulevičius labai mėgsta du žodžius. Tie žodžiai yra tokie: „atrodo“ ir „teoriškai“. Net ir kalbėdamas apie labai konkretų dalyką — biudžeto lėšų taupymą ir savivaldybės darbuotojų solidarizavimąsi krizės sąlygomis.
Kodėl V. Damulevičiui „atrodo“ ir kodėl konkreti realybė yra kitokia nei teorijos, beveik suprantama — kaip nesolidarizuosiesi su tuo, kam vadovauji ir už ką pats gauni atlyginimą?
Taigi ar tikrai miesto savivaldybėje jau viskas padaryta, kad katile liktų kuo...

Kaimo mokyklos uždaromos ir gyvenime, ir serialuose

2010 m. kovo 17 d.
Šiaulių rajone kurto populiaraus televizijos serialo „Naisių vasara“ scenarijus — panašus į „Šiaulių krašte“ aprašytas tikras kaimo mokyklų uždarymo istorijas. Dorą tokios kaimo mokyklos direktorių ir bendruomenės pirmininką vaidinantis Šiaulių dramos teatro aktorius Antanas Venckus tvirtina, kad tai vaidmuo, dėl kurio iš tiesų verta vaidinti seriale.
— Seriale vaidinate uždaromos mokyklos direktorių, mokytoją, kuris kaunasi prieš sistemą. Koks jausmas apima, vaidinant tokią neteisybę? — Tarp mūsų šnekant, nemėgstu labai teigiamų vaidmenų, bet šiuo kartu nieko nesigailiu...

Jėzaus išbandymas

2010 m. kovo 17 d.


Netrumpoje eilėje prekybos centre ant pirkėjų gausiai nukrauto prekėmis prekystalio moteris padėjo vieną vienintelę žvakę stiklo indelyje. Tokias degame kapinėse. Rankoje spaudė pilką vieno lito monetą. Atpažinau moterį iš to paties tamsmargio sustirusio nuo purvo megztinio ir iš veido — išpurtusio, pamėlusio. Benamė, gyvenanti Šiaulių benamių slėptuvėje.
Ji pardavėjai padavė rankose ilgai šildytą litą, įsikišo žvakę į rankovę, nes neturėjo jokio maišelio ir nuleidusi galvą išėjo iš parduotuvės į šaltą žiemą, slėptuvės link.
Mačiau ją rudenį, kaip įsiutusią katę kovojančią...

Alga už vaiko auginimą

2010 m. kovo 16 d.

Dauguma prieš dekretines atostogas atlyginimo nesusikėlusių moterų dabar mėgaujasi ramybe, augindamos savo vaikelius ir gaudamos visą ikikrizinę algą. Sako, jog jų pajamos dabar didesnės negu dirbančių kolegų. Mat tiems karpė, mažino, spaudė valstybės ir privačiomis sulčiaspaudėmis.
Šiek tiek aprimo aistros ir dėl atlyginimus susikėlusiųjų. Jau nebekalbama, kad jas kiš už grotų. Per televiziją rodo mažiau ašarojančių moterų veidų.
Motinystės atostogos kai kam tapo puikia išeitimi iš situacijos, nes grėsė atleidimas iš darbo. Motinystės atostogomis sėkmingai...

Ar Dalia Grybauskaitė beveidė Prezidentė?

2010 m. kovo 16 d.
Buvęs Valdo Adamkaus patarėjas vidaus politikos klausimams politologas Lauras Bielinis tiesiai šviesiai pasakė: „Beveidis Prezidentės politinis portretas“.
Tai apie tautos išrinktą valstybės vadovę Dalią Grybauskaitę.
Taigi jos politinis portretas Laurui Bieliniui atrodo beveidis — kažkoks miražas ar pakulinė iškamša.
Man atrodo visai priešingai — be jokių politinių pasimaivymų Dalia Grybauskaitė savo veidą parodė prieš inauguraciją, pareiškusi, kad reikia ne lėbauti, o dirbti, ir jokių po kelis šimtus tūkstančių litų suryjančių lėbautuvių Prezidentės inauguracijos...

Ne viską lemia pinigai

2010 m. kovo 9 d.
Šiaulių universiteto doc. dr. Stasys Tumėnas Regis, viskas paprasta. Linkuvos šviesuolė, Šiaulių apskrities viršininko ką tik Garbės ženklu apdovanota už nuopelnus apskričiai mokytoja Stanislava Lovčikaitė pasiūlė dar vieną puikią idėją–įamžinti rašytojo J. Paukštelio atminimą.
Puiki iniciatyva, bendruomeniškumo proveržis, parapinio pilietiškumo gerąja prasme išraiška. Mokytojos iniciatyva sėkmingai renkamos aukos kuklaus paminklo statybai. Bet viskas įstrigo, kai susikirto požiūris į paminklo vietą.
Rajono valdžia prieštarauja, kad paminklas atsirastų vietoje...

Pasitikėjimo telefonai tampa ir susidorojimo įrankiais

2010 m. kovo 9 d.
Lietuvos žmonės kviečiami ir skatinami tapti anoniminiais skundikais — negarbingais piliečiais, kurie slėpdamiesi esą tegul kuria garbingą, sąmoningą ir sąžiningą pilietinę visuomenę.
Stalino laikais irgi buvo sistema, kaip surinkti informaciją „o vragach naroda“ — tai skundų dėžutės kiekviename miestelyje, kiekviename kaime.
Vajus steigti vadinamuosius anoniminius pasitikėjimo telefonus prasidėjo beveik prieš penkerius metus ir gana greitai tokių telefonų tinklas raizgyte apraizgė Lietuvą. Vidaus reikalų ministerijai pavaldžios...

Monografija apie dvasingumą

2010 m. kovo 6 d.
Monografija apie dvasingumą Tarp įvadinių straipsnių — ir Šiaulių vyskupo Eugenijaus Bartulio žodis. Šiaulių rajono savivaldybės Kultūros skyriaus vedėjos Valės Jurešienės straipsnyje „Kultūros įstaigų vaidmuo puoselėjant regiono kultūrą“ akcentuojama dvasingumo, gėrio sklaidos reikšmė. Spausdinami Šiaulių universiteto profesorės Danutės Klumbytės straipsnis „Tremtis ir dvasingumas“ ir mano staipsnis „Tautodailė — dvasingumo išraiška“. Yra ir daugiau su Šiauliais susijusių publikacijų — profesoriaus Alfonso Motuzo „Kryžių kalnas — dvasinės kultūros objektas“, kuriame naujai pažvelgiama į šį...

Politinis elgetynas

2010 m. kovo 6 d.
Kad juos kur — valstiečių liaudininkai nudreifavo į dešinę, kur plūduriuoja apdaužytais šonais Andriaus Kubiliaus politinis luotas.
Kitais žodžiais tariant, valstiečiai liaudininkai pagaliau apturėjo laimę atsistoti šalia valdžios vyrų.
Nors prie lovio jie liko neprileisti, bet yra pasiryžę iš visų jėgų ginti tų, kurie prie lovio, likimą — nebalsuos už nusikyšininkavusių ir Seimą pavertusių mėšlu politikų pašalinimą iš valdžios per opozicijos surengtą apkaltą ar interpeliaciją.
Na kas, kad Andriaus Kubiliaus šiandienį darbą teigiamai vertina vos 13,7 proc...

Mokytoja tiki šviesos galia

2010 m. kovo 5 d.
Šiaulių mokytojų senjorų klubas „Šviesa“ vienija 64 narius, daugiau nei pusė iš jų — „Šiaulių krašto“ skaitytojai. Redakcija klubui yra padovanojusi devynias prenumeratas, mokytojams prenumeratoriams buvo suteikta nuolaidų. Klubo „Šviesa“ pirmininkė Aldona Žičkienė su bičiuliais mokytojais siekia skleisti šviesą konkrečiais darbais, pavyzdžiui, šiemet pražydins miesto Vytauto gatvę. Klubo „Šviesa“ pirmininkė Aldona Žičkienė sako, kad „Šiaulių krašto“ skaitytojų yra daugiau: klubo nariai dalijasi laikraščiu su kaimynais, draugais. Pirmininkė, savanoriškai lankydama garbaus...

Dienos populiariausi

Akibrokštas Amerikai

2010 m. balandžio 10 d.
lankomiausias

Pievos ir laukai vėl skendi dūmuose

2010 m. balandžio 10 d.
daugiausiai komentuotas