(detali)

Orai Šiauliuose

Konkursai

Jus­ti­nos ŪSAI­TĖS
Gamink ir balsuok
Jus­ti­nos ŪSAI­TĖS
Visi dalyviai

Savaitės populiariausi

lankomiausikomentuojamiausi

Reklama

Festivaliai ir didžiosios šventes
Ieškoti

Facebook

Pirmas puslapis

Užgesusi moteris organus paaukojo kitiems

2013 m. kovo 12 d.
Motina prieš du mėnesius neteko savo 38-erių dukters, o vaikai – mamos. Artimieji moters organus padovanojo. Šeima, padėjusi kažkam išgelbėti sveikatą, o gal ir gyvybę, jaučia nuoskaudą: jų artimo žmogaus medicina neišgelbėjo.Kuršėniškė (pašnekovės vardas ir pavardė redakcijai žinomi) su grauduliu pasakojo, kad jos dukters gyvybė užgeso galvoje trūkus aneurizmai.
Moteris turėjo du vaikus, buvo smulki verslininkė.
Motina prisiminė, kad prieš septynerius metus dukrai ėmė smarkiai skaudėti galvą, kilo kraujospūdis. Anot jos, gydytojai pradžioje tikino, kad...

Nuvilnijo Lietuvos trispalvės žygis

2013 m. kovo 12 d.
Vakar Šiauliuose surengta triguba ceremonija: šiauliečiai, kartu su visa Lietuva, paminėjo Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną, taip pat – 150-ąsias 1863 metų sukilimo bei 90-ąsias Šiaulių „Aušros“ muziejaus įkūrimo metines. Tautinės vėliavos apjungė Sukilėlių kalnelį, Prisikėlimo aikštę ir muziejaus Chaimo Frenkelio vilą.11 valandą Sukilėlių kalnelyje prasidėjo 1863 metų sukilimo dalyvių pagerbimo ceremonija.
Juostą su ant jos užrašytais Tautinės giesmės žodžiais aplink Sukilėlių kalnelį nutiesė miesto mokyklų moksleiviai. Šventės proga sveikinimo žodžius tarė Šiaulių miesto atstovai...

Patriotizmas nematuojamas

2013 m. kovo 9 d.
Du kartus Patriotų premija apdovanotas Lietuvos istorijos instituto mokslo darbuotojas, humanitarinių mokslų daktaras šiaulietis Dangiras Mačiulis mano, kad kritiškai žvelgti į praeitį ir ja didžiuotis yra suderinami dalykai. „Nebūtinai tas, kuris garsiausiai rėkia ir į krūtinę mušasi, yra didžiausias patriotas“, – sako D. Mačiulis.– Šiemet po premijos įteikimo už mokslinę studiją „Kas laimėjo Žalgirio mūšį?“ sakėte: tokios knygos apdovanojimas rodo, kad Lietuvoje su patriotizmo samprata nėra blogai. Kokia yra stereotipinė patriotizmo samprata? Ir kaip jūs...

Vytinta dešra kaime – tik eksperimentas

2013 m. kovo 9 d.
Gurmaniškų maisto prekių kaimo parduotuvėlėse dar nereikia. Tačiau pirkėjų skonis keičiasi – sako, kad pigios dešros tinka tik šuniui ar katinui. Mažesnėse gyvenvietėse parduotuvės išlieka ne tik prekybos, bet ir susibūrimo centru. Čia vis dar gali pirkti skolon.Šiaulių rajono Meškuičių kaime pora šimtų metrų skiria dvi „Aibės“ prekybos tinklui priklausančias parduotuves. Abi maisto prekių parduotuvės – kaip sumažinti miesto prekybos centrai. Ant sienos kabo reklaminiai plakatai su užrašu „Akcija“, o ant durų perspėjimas – pirkėjai be krepšelio neaptarnaujami.
UAB...

Me­ras piligrimas – už valdiškus pinigus

2013 m. kovo 8 d.
Iš piligriminės kelionės į Romą grįžta apie pusšimtis žmonių, gavę pinigų iš Akmenės rajono biudžeto padengti dalį išlaidų. Tačiau tai kategoriškai neigė vienas iš piligrimų Akmenės rajono meras Vitalijus Mitrofanovas, kai prieš kelionę kalbėjosi su „Šiaulių kraštu“.Telšių vyskupijos sumanymui vykti į piligriminę kelionę šiemet minimo Žemaičių krikšto 600 metų jubiliejaus proga pritarė dauguma savivaldybių, kuriose yra Telšių vyskupijos parapija. Susidarė apie 700 žmonių. Jie Italijoje buvo kovo 2 – 7 dienomis, dabar yra pakeliui į namus.
Kai Akmenės rajone pirmą kartą pernai lapkričio mėnesį viešai...

Kur du, reikalingas ir trečias

2013 m. kovo 7 d.
Žemdirbių kooperacija – perspektyvus būdas išlikti ir užsidirbti. Didesniam lengviau derėtis dėl geresnės supirkimo kainos ir dėl vietos stambiuose prekybos centruose. Ūkininkai įžvelgia ir kitą naudą: bendruomeniškumas gali apsaugoti lietuvius nuo emigracijos.Žemės ūkio kooperatyvas „Paežerių pienas“ įsikūrė 1994 metų gegužę ir buvo vienas pirmųjų kooperatyvų Šiaulių rajone. Kooperatyvo įkūrėjas ir vadovas ūkininkas Petras Brikas sako, jog tuo metu kooperatyvas buvo išsigelbėjimas vietos pieno ūkiams, nes buvo panaikintas pieno surinkimas pienvežiais.
„Pats laikiau...

Gy­ven­to­jai reikalauja ne va­tos, o ko­ky­bės

2013 m. kovo 6 d.
Šiauliečiai per savaitę turi apsispręsti – sutinka renovuoti savo būstą ar ne. Šiemet Šiauliuose planuojama renovuoti 10–15 daugiabučių. Renovuotinų namų gyventojai, pakviesti į Savivaldybę, išklausė Būsto energijos taupymo agentūros vadovo Valiaus Serbentos argumentų, tačiau svarstė, ar „vata ant sienų“ yra tikroji modernizacija.Šiemet pagal naująjį modelį savo būstą renovuoti apsisprendusiems gyventojams valstybė kompensuos 40 procentų renovacijos išlaidų. Šiaulių miesto savivaldybė jau atrinko 34 kiauriausius daugiabučius, kurių vienam kvadratiniam metrui šildyti per metus...

Šiaulių getas tapo šei­mos is­to­ri­ja (17)

2013 m. kovo 5 d.
Amerikietės rašytojos ir žurnalistės Ellen Cassedy penki giminaičiai buvo Šiaulių gete. Ji aplankė geto vietą, ieškojo šeimos namų, bet šie neišlikę. Moteris siekia lietuvius ir žydus susodinti prie bendro stalo, ir, įveikus praeitį, kurti tolerantišką ateitį. Pažindama savo šeimos ir lietuvių patirtį, rašytoja ieško atsakymo, kas yra blogis ir gėris.Vakar Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje E. Cassedy pristatė lietuvių kalba išleistą jos knygą „Mes esame čia. Atsiminimai apie holokaustą Lietuvoje“.
Rašytojos giminaičių iš motinos pusės šaknys – Rokiškyje. Vėliau giminės...

Prokuroras nepaprašė bausmės iki gyvos galvos

2013 m. kovo 5 d.
Vakar Šiaulių apygardos teismas paskelbė baigęs įrodymų tyrimą gimnazisčių Viktorijos Vaitiekaitytės ir Viktorijos Lietuvninkaitės įvykdytos kraupios žmogžudystės byloje. Baigiamąsias kalbas vakar tarė valstybės kaltintojas, nužudytos mergaitės tėvai bei jų advokatė.
Valstybės kaltinimą šioje byloje palaikantis Šiaulių apygardos prokuratūros prokuroras Egidijus Trimonis, tardamas baigiamąją kalbą, pabrėžė, kad ši byla labai sudėtinga emociniu požiūriu.
„Visą laiką buvo keliami klausimai kodėl ir kokia bausmė?, – sakė prokuroras. – Nuolat diskutuota dėl merginų žiaurumo...

Sporto mokyklos pralaimi pinigų dalybose

2013 m. kovo 4 d.
Šiaulių miesto savivaldybės priimtame deficitiniame miesto biudžete numatyta pusę milijono litų skirti privatiems sporto klubams. Planuojama, kad didžiausią šių lėšų dalį „suvalgys“ futbolas ir krepšinis, o sporto mokykloms, kuriose ugdomi jaunieji sportininkai, liks trupiniai.Sporto klubams remti plėtros programai numatyta daugiau nei pusė milijono litų. Miesto Tarybos nariai Vaidas Bacys ir Artūras Kulikauskas pateikė klausimą Kūno kultūros ir sporto skyriaus vedėjui Gintarui Jasiūnui, kokiais kriterijais vadovaujamasi skirstant šias lėšas.
„Kodėl...

Šiluva be pilstomo alaus

2013 m. kovo 2 d.
Maldininkų, piligrimų ir turistų meka tapusioje Šiluvoje ir seniūnijos gyvenvietėse nebeliko pilstomo alaus. Tai džiugina dorai gyventi norinčias šeimas ir gerina visame pasaulyje garsaus miestelio įvaizdį.Tačiau vietos gyventojai sako: „Mes dar tik pakeliui į blaivybę. Iki visiškai blaivaus miestelio – toli.“ Pilstomą alų pakeičia pigus vynas.Šiokiadienio popietė Šiluvoje. Miestelis apytuštis. Gatvėje – vos vienas kitas praeivis. Apsnigta aikštė tarp bazilikos ir koplyčios su Popiežiaus Jono Pauliaus antrojo paminklu.
Šiluviškiai pasakoja, jog dar...

Šiauliuose byra valdžios viršūnėlė

2013 m. kovo 1 d.
Liberalų sąjūdžio atstovai vakar Šiaulių miesto tarybos koalicijos partneriams pareiškė, kad atsisakys Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo posto. Jame dabar esantis Viktoras Strups vadovavo darbo grupei dėl mokyklų tinklo pertvarkos. Ant plauko kabo ir kitas direktoriaus pavaduotojas – liberalcentristas Vaclovas Vingras.
Liberalų sąjūdžio miesto skyriaus pirmininkas, miesto Tarybos narys Vaidas Bacys „Šiaulių kraštui“ sakė, jog sprendimas trečiadienį buvo priimtas partijos skyriaus tarybos.
V. Bacys komentavo...

Auksinės žuvelės tampa rykliais

2013 m. vasario 28 d.
Tėvai neduoda kišenpinigių pramogoms? „Auksine žuvele“ 18 metų jaunuoliams tampa greitieji kreditai. Mokyklose matyti skausmingos skolinimosi pasekmės – į skolas klimpsta vis daugiau moksleivių. Lietuvos banko tyrimas patvirtino, kad daugiausia smulkiaisiais vartojimo kreditais naudojosi ypač jauni asmenys – jaunesni nei 25 metų.Problemą iškėlęs Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos direktorius Rimas Budraitis pabrėžia, jog kiti nedrįsta garsiai apie tai kalbėti, nenori, kad neigiamame kontekste būtų minimas mokymo įstaigos vardas.
„Greitųjų...

„Badu marintos“ mergaitės byla plečiasi

2013 m. vasario 27 d.
Į vaiko teisių apsaugos tarnybas kreipėsi Kauno klinikos, kai priėmė gydyti vos 5 kilogramus besvėrusią septynmetę mergaitę iš Akmenės rajono Ventos socialinės globos namų.Šalies Prezidentė vakar kreipėsi į socialinės apsaugos ir darbo ministrę Algimantą Pabedinskienę ir pareikalavo ištirti įvykį bei prisiimti atsakomybę.Tačiau aiškėja, kad kaltinimai gali būti vienašališki, nes įstaigos vadovai ant stalo kloja dokumentus, rodančius, kad reiktų ištirti ir medikų darbą.Vasario 18-ąją Kauno klinikos paguldė gydyti septynerių metų mergaitę, atvežtą iš Ventos socialinės globos namų.
Mažoji ligonė...

Ar po­pie­žius pra­na­šau­ja krikš­čio­ny­bės pa­va­sa­rį?

2013 m. vasario 26 d.
Rytoj popiežius Benediktas XVI rengia paskutinę generalinę audienciją Šv. Petro aikštėje. Nuo ketvirtadienio 20 valandos Šventasis Sostas bus laisvas.Italijoje studijuojantis buvęs Šiaulių Šv. Jurgio parapijos klebonas Egidijus Venckus sako, jog popiežius pirmasis žengė į krikščionybės pavasarį.Živilė KAVALIAUSKAITĖNuo praėjusio rudens Romoje studijuojančiam E. Venckui asmeniškai sutikti Benedikto XVI neteko, bet yra dalyvavęs bendrose audiencijose Šv. Petro aikštėje. Su „Šiaulių kraštu“ jis dalijasi šių dienų nuotaikomis iš Romos: „Šiandien visi išgyvename...

Policijos gretos retėja: minus 159

2013 m. vasario 25 d.
159 – tiek šiandieną Šiaulių apskrities policijoje trūksta pareigūnų. Vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Egidijus LAPINSKAS neslepia: nerimo dėl to esama, tačiau žmonių saugumas esą vis dar užtikrinamas.Komisaras „Šiaulių kraštui“ atvirai kalba ne tik apie policijos kadrų stygių, bet ir apie neseniai visuomenę sudrebinusį Narkotikų kontrolės skyriaus pareigūnų korupcijos skandalą.– 159 laisvos pareigybės, iš jų beveik pusė patrulių. Skaičiai kelia nerimą.– Šiaulių apskrities policijai šiandien trūksta beveik 14 procentų pareigūnų – laisvi 159 etatai iš beveik 1200.
Didžiausia...

Trispalviai ereliai

2013 m. vasario 23 d.
Pirmojo Lietuvos eskadrono „Erelis-02“ Afganistane vadas pulkininkas leitenantas Valerijus Šerelis ir ryšininkas štabo seržantas Ernestas Kuckailis nevaidina kietų didvyrių. Pirmosios kovinės operacijos žvalgus iš Lietuvos gelbėjo šeštas jausmas ir juokas – šoviniai, kurių nereikia šauti.Žvalgai Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje susitikime „Afganistano patirtys“ dėmesį prikaustė įdomiais pasakojimais.
V. Šerelis yra dainų kūrėjas, išleidęs poezijos knygą „Mūzoms ir jų kareiviams“. Knygą iliustravo studijas Vilniaus dailės akademijoje baigęs E...

Rekordinė kepurė yra, trūksta galvos

2013 m. vasario 23 d.
„Kepurę galėtų dėvėti milžinas Halkas arba koks trolis“, – vakar svarstė Šiaulių Vijolių vidurinės mokyklos moksleiviai, pasiuvę didžiausią žieminę kepurę Lietuvoje: aukštis – 2 m 57 cm, apimtis – 8 m 4 cm, susiūta iš 147 megztinių kvadratų. Po gigantiška kepure įsispraudė 64 pradinukai. Rekordas skirtas 52-osioms mokyklos įkūrimo metinėms.Vijolių vidurinės mokyklos direktorė Irma Abromaitienė mokytojų paprašė minčių lietaus – kokį rekordą būtų galima pasiekti 52-ojo mokyklos gimtadienio proga? Idėja padovanoti didžiausią kepurę kilo technologijų mokytojai Linai Kaselienei.
Prie...

Pirma – pelenai, po to – kaulai

2013 m. vasario 22 d.
Šiauliečiai jau gali laukti naujų kapinių – vakar Šiaulių rajono taryba pritarė miesto kapinių detaliojo plano koncepcijai. Geriausiu atveju naujos kapinės Daušiškėse bus įrengtos 2015 metų viduryje. Bet dar šiemet Ginkūnų kapinėse bus pastatytas kolumbariumas.
Šiaulių rajono taryba, prieš du mėnesius nesiryžo priimti sprendimo dėl rajono teritorijoje steigiamų miesto kapinių planavimo koncepcijos. Šį kartą jai pritarė be klausimų ir diskusijų.
Už Šiaulių miesto tarybos pasirinktą ir pasiūlytą koncepcijos variantą rajono politikai balsavo vienbalsiai.
Tik po balsavimo...

Iš emigracijos sugrąžino žemės ūkis

2013 m. vasario 21 d.
28-erių šiaulietis Vytautas Buivydas Briuselyje eurobiurokratams įrodinėjo, kad nori gyventi ir dirbti žemę Lietuvoje. Grįžęs iš emigracijos jis prikėlė žemės ūkio bendrovę ir tiki darbščiais lietuviais. „Jeigu užsienietis dirbtų taip, kaip lietuvis ūkininkas, tai jis turbūt lėktuvais skraidytų. Mes esam darbštūs auksarankiai ir dirbam negailėdami savęs“, – sako Vytautas.„Noriu gyventi ir žemę dirbti Lietuvoje“, – spaudoje mirgėjo skambi Vytauto Buivydo frazė, ištarta protesto akcijos Briuselyje metu. V. Buivydas kartu su ūkininkų atstovais iš Baltijos šalių norėjo...

Dienos populiariausi

Kaip apdrausti cigaretę nuo ugnies?

2013 m. kovo 12 d.
lankomiausias