(detali)

Orai Šiauliuose

Konkursai

Gin­ta­ras JU­SIUS, KTU mais­to moks­lo ir tech­no­lo­gi­jų stu­den­tas
Gamink ir BALSUOK
Gin­ta­ras JU­SIUS, KTU mais­to moks­lo ir tech­no­lo­gi­jų stu­den­tas
Visi dalyviai

Savaitės populiariausi

lankomiausikomentuojamiausi
Festivaliai ir didžiosios šventes
Ieškoti

Facebook

Pirmas puslapis

Užsieniečiai verslininkų nepribloškė

2012 m. liepos 10 d.
Sausakimšos Šiaulių centro kavinės, eilutės prie mugės prekiautojų – tokie vaizdai mieste jau keletą dienų. Tačiau verslininkai sako, kad 5-ųjų TAFISA pasaulio sporto visiems žaidynių svečiai ir dalyviai išskirtinio pelno neatnešė. Viešbučiams pernai vykęs Europos krepšinio čempionatas buvęs pelningesnis.
Viešbutyje „Šiaulių krašto medžiotojų užeiga“ apgyvendinta bene daugiausia TAFISA dalyvių iš užsienio – apie 170. Viešbučio direktorės pavaduotoja Asta Žaltytė „Šiaulių kraštui“ sakė, kad ypatingų pageidavimų iš svečių nesulaukė.
„Jiems galėjome suteikti tik apgyvendinimo su pusryčiais...

Ant suo­lo – nar­ko­ti­kai ar tik­sin­ti bom­ba?

2012 m. liepos 9 d.
Ką daryti, kai prieš akis įtartinas paketas: narkotikai ar tiksinti bomba? Eksperimento metu paaiškėjo, kad dauguma praeivių, pastebėję tai, kas gali kelti grėsmę, dėl pavojaus nesuka galvos. Judriausiose Šiaulių vietose palikta narkotinių medžiagų imitacija sudomino tik porą vyriškių. Pareigūnai perspėja: apie įtartinus radinius reikia pranešti.Pasiruošimas mūsų eksperimentui neužtruko. Tereikėjo vaistinėje nupirkti du dešimties mililitrų medicininius švirkštus ir nuimti adatas, nupirkti gliukozės su vitaminu C tablečių ir kiek padailinti jų išvaizdą.
Taip pat pravertė tuščias...

Liūtis nenuplovė šventės

2012 m. liepos 9 d.
Šeštadienį 5-ųjų TAFISA pasaulio sporto visiems žaidynių organizatoriai dairėsi į liūtimi prapliupusį dangų ir klausinėjo Karinių oro pajėgų bazės prognozių: kada gamta nurims? Šventė įvyko. Gatvės menų festivalis, grandiozinis tautine dvasia persmelktas šviesos, ugnies ir lazerių reginys sutraukė minias žmonių ir vakare, ir naktį.Laukdami teatralizuotos šventinės festivalio dalyvių eisenos ant žolyno prie „Šiaulių“ viešbučio sutikome japonų delegaciją, kuri kvietė išbandyti jų nacionalinį žaidimą – geitbolą (gateball).
Jis primena anglišką kriketą, tačiau prieš 70-metį gimė Japonijoje, šiuo metu žaidžiamas...

Dėl naujos atominės elektrinės turi būti išgirstas ir Lietuvos žmonių balsas

2012 m. liepos 7 d.
Mes už šį projektą nebalsavome, nes į daugelį klausimų nesulaukta atsakymų. Neįsiklausyta į energetikos specialistų nuomonę, nereaguota į pasaulio aplinkosauginių organizacijų raginimus atsisakyti lemtingo sprendimo. Vokietija ir Šveicarija atsiako branduolinės energetikos, prieš branduolinę energiją pasisako Danija, Austrija ir Graikija.
Neatsakyta į klausimą, kodėl pasirinktas 3 kartos reaktorius, kuris jau dabar yra moraliai pasenęs ir gali būti paskutinis pastatytas šio tipo reaktorius pasaulyje. Japonijos visuomenininkai protestuoja prieš tokio...

Min­dau­gi­nes šven­tė margas pa­sau­lis

2012 m. liepos 7 d.
Vakar Šiaulių Prisikėlimo aikštėje vidurdienį minint Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną buvo kaip niekad gausu žiūrovų. Spragsėjo fotoaparatai ir dirbo mėgėjiškos filmavimo kameros 5-ųjų TAFISA pasaulio sporto visiems žaidynių dalyvių iš įvairių kraštų rankose.Iškilminga Lietuvos Respublikos vėliavos pakėlimo ceremonija Šiauliuose šiemet sutapo su pasaulinėmis žaidynėmis, tad šventinės kalbos skambėjo ir lietuvių, ir anglų kalbomis.
Anglų kalba vertėjai, kuriai buvo patikėta išversti lietuvių pasisakymus, nebuvo lengvai "gvaldoma".
„Kinija“ – vietoj Kenijos...

Sumažintas mokestis visuomeninio transporto paslaugoms, spaudai ir neįgaliųjų technikai

2012 m. liepos 5 d.
Šiauliečiai Seimo nariai socialdemokratai Valerijus Simulik ir Edvardas Žakaris, jau anksčiau siūlę mažinti šiuos mokesčius, įsitikinę, kad toks sprendimas suteikia galimybę atpiginti periodinę spaudą, keliones visuomeniniu transportu, palengvina neįgaliųjų dalią.
Prezidentė Dalia Grybauskaitė nepasirašė šio įstatymo ir jau praėjusios savaitės trečiadienį jį grąžino Seimui. Prezidentė nepritarė lengvatiniam visuomeninio transporto paslaugų apmokestinimui.
Seimas nepakluso Prezidentės Dalios Grybauskaitės reikalavimui nenustatyti lengvatinio mokesčio...

Reikia būti Mindaugu

2012 m. liepos 5 d.
Žinoma aktorė Regina Arbačiauskaitė teatre, kine, televizijoje yra sukūrusi daugiau kaip pusę šimto vaidmenų, iš kurių išskirtiniu laiko karalienės Mortos. Spektaklis „Ištiesk pagalbos ranką man“ ne kartą buvo rodomas ir aktorės gimtajame Šiaulių krašte. „Tas vaidmuo moters lūpomis leidžia kalbėti apie mus visus jaudinančius dalykus“, – sakė R. Arbačiauskaitė.Jos nuomone, prabėgę šimtmečiai nelabai pakeitė mūsų tautos padėties. Nuolat turime kovoti už valstybę, kaip tai darė karalius Mindaugas.– Apie kokius šiandienos jaudinančius dalykus norite kalbėti?– Daugiausia – apie...

Sveikinimas

2012 m. liepos 5 d.
Liepos 6-ąją švenčiame Valstybės dieną – pirmojo suvienytos Lietuvos valstybės valdovo kunigaikščio Mindaugo vainikavimo karaliumi šventę.
Tegul kiekvieno mūsų troškimas turėti stiprią ir saugią valstybę
veda mus karaliaus Mindaugo keliu.
Tegul mūsų protėvių puoselėta tautos vienybės idėja būna aktuali ir šiandien.
Su Valstybės diena!
Pagarbiai
Lietuvos Respublikos Seimo nariai socialdemokratai
Valerijus Simulik, Algirdas Butkevičius, Edvardas Žakaris

Užs. Nr. 142260

Antausis Šiaulių universitetui

2012 m. liepos 5 d.
Šiaulių universitetas (ŠU) po Švietimo ir mokslo ministerijos atlikto išorinio vertinimo atsidūrė neigiamai įvertintų aukštųjų mokyklų sąraše. Vertinimas paviešintas kaip tik tada, kai vyksta stojamieji į aukštąsias mokyklas. ŠU rektorius Vidas Lauruška drauge su kitais „blogiukų“ vadovais ieško užtarimo ir pas Premjerą, ir pas Prezidentę.Vakar Švietimo ir mokslo ministerija paviešino pirmą kartą Lietuvoje atliekamą aukštųjų mokyklų išorinį vertinimą. Įvertintos septynios šalies aukštosios mokyklos. ŠU įvertintas neigiamai pagal vieną iš dalių. Kita šalies regioninė aukštoji mokykla – Klaipėdos...

Va­lo­mas eže­ras virsta fe­ka­li­jų duo­be

2012 m. liepos 4 d.
Šiaulių Talkšos ežere iš vandens kyšo užrašas: „Vanduo užterštas! Nesimaudyti!“. Žarninių lazdelių (fekalijų) kiekis vandenyje normą viršija du kartus. Į ežerą fekalijos greičiausiai plaukia iš gyvenamųjų namų. Milijonai litų išleista ežerui valyti, bet jis virsta smirdinčia bala. Aplinkosaugininkams tai buvo naujiena.Praėjusią savaitę Šiaulių visuomenės sveikatos biuras pranešė, kad Talkšos ežere ties Salduvės maudykla per savaitę dar išaugo žarninių lazdelių kiekis vandenyje. Norma – iki 1000 kolonijų 100 mililitrų vandens, o rasta 2700 kolonijų.
„Liepos 2 ar 3 dieną bus imami pakartotiniai...

Grąžinkit vasarą!

2012 m. liepos 3 d.
Ciklonai daužosi kaktomis. Net ir prasidėjus liepai klimatologai neguodžia – dangus pils lietų, nors ir šilumos nepagailės. Tokiu oru ūkininkų kopūstai „eina iš proto“, o bitininkai sulaukia mažesnio medunešio – lietus išplauna žiedadulkes. Be to, ir bitės per lietų neskraido.„Klimatologinė vasara prasideda tik nuo Joninių, todėl skųstis vasara, labai anksti“, – priekaištavo vasariškų orų pasiilgusiems Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos Klimatologijos skyriaus vedėja dr. Audronė Galvonaitė.
Pasak klimatologės, birželis dažnai būna vėsus mėnuo.
„Pastaruoju...

Nyksta nesunaikintas Šiaulių senamiestis

2012 m. liepos 2 d.
Buvusi „Elnio“ fabriko teritorija – autentiškas Šiaulių senamiesčio kompleksas. Kaip šią zoną paversti lankomu senamiesčiu, miesto Savivaldybė neturi aiškios vizijos. Turi detalųjį teritorijos planą, parengtą 2004 metais, ir skandaluose paskendusį Menų fabriko projektą su pastatu-griuvena. Galbūt verslininkų iniciatyva gali ką nors pakeisti?
Ch. Frenkelio fabriko teritorijoje sovietmečiu veikė „Elnio“ įmonė, o dabar yra įsikūrusios apie 30 įvairių kompanijų. Vienos iš jų – UAB „TDL oda“ direktorius Algimantas Kačiuška, sutiko būti mūsų gidu.
Jis 1982 – 1998 metais dirbo...

Kraujo centre – atlyginimų mažakraujystė

2012 m. birželio 30 d.
UAB „Kraujo donorystės centro“ Šiaulių skyriaus darbuotojai propaguoja neatlygintiną donorystę, o jų darbdaviai skatina neatlygintiną darbą.Jau keletą mėnesių be algų gyvenantys centro darbuotojai planuoja savo uždirbtų pinigų ieškoti per teismus. Donorystės puoselėtojai baiminasi, kad finansiniai nesklandumai pakenks taurios donoro veiklos įvaizdžiui.Centro likimas dar neaiškus net sveikatos ministerijai, tačiau prognozės gero nežada.Centro darbuotojai jau keletą mėnesių dirba visai be atlyginimo. Anot darbuotojų, nuo praėjusių metų rugsėjo bendrovė pradėjo mokėti nepilną...

Futbolo dvasią pajuto iš arti

2012 m. birželio 30 d.
Rytoj Europos futbolo čempionato finale susikaus Ispanijos ir Italijos rinktinės. Beveik mėnesį Lenkijoje ir Ukrainoje vykusios fiestos metu apsilankė šimtai tūkstančių futbolo mėgėjų. Tarp jų buvo ir šiauliečių.Į pergalingas (1:0) Graikijos rinktinės A grupės rungtynes Varšuvoje (Lenkija) su Rusijos komanda vyko Šiaulių apygardos teismo pirmininko padėjėjas ryšiams su visuomene Vytautas Jončas.
„Krepšinį žiūri lietuviai, o likęs pasaulis grožisi futbolu. Jis sporte yra deimantas, tokiu ir liks. Futbolas valdo pasaulį“, – sakė V. Jončas...

Ramybę drumsčia tik vabalai ir lėktuvai

2012 m. birželio 29 d.
Iš triukšmingų Šiaulių gatvių sukame Rėkyvos sodų link. Gaivina pakelės žaluma, retėja žmonių ir automobilių. Įsukus iš pagrindinio kelio į duobėtas sodų gatveles imi kratytis į visas puses. Žaliame fone išdygę namai ir nameliai. Kodėl miestiečiai kraustosi į sodus?„Saulutės“ sodų gatve vaikštinėja vyras dviratuku, triratuku ir paspirtuku aplink jį sukiojasi trys mergytės.
Jaunas tėvas Rimvydas Janauskis pasidalija gyvenimo soduose privalumais, o trūkumų beveik neįžvelgia.
Rodo pirštu į dangų: „Šiek tiek lėktuvai erzina. Jeigu nechuliganauja, skraido reikiamame aukštyje, netrukdo...

Kalėjimų duris atveria įstatymas

2012 m. birželio 28 d.
Liepos 1-ąją Lietuvoje įsigaliosiantis Probacijos įstatymas kalėjimų duris turėtų atverti trečdaliui laisvės atėmimo bausmes atliekančių nuteistųjų. Kiek jų grįš į Šiaulių apskritį, kol kas galima tik spėlioti.Masinis kalinių paleidimas anksčiau laiko – visuomenės nerimas dėl saugumo, šokas nukentėjusiesiems ir įtemptas darbas lygtinai paleistų asmenų priežiūra užsiimsiantiems pareigūnams.Probacija – alternatyva laisvės atėmimui. Ji reiškia, kad anksčiau laiko iš kalinimo įstaigos paleistas nuteistasis likusį bausmės laiką gyvens laisvėje prižiūrimas, kontroliuojamas ir auklėjamas šalies Pataisos...

Suteneriai medžioja ir nepilnametes

2012 m. birželio 27 d.
Prekyba žmonėmis, nusikalstamas prostitucijos verslas nėra tolimas miražas. Per septynerius veiklos metus Lietuvos "Caritas" Šiaulių regione dirbo su daugiau kaip 150 moterų ir merginų, įtrauktų į nusikalstamą prostitucijos veiklą. Dalis aukų – nepilnametės.
Joniškietė Laura (vardas pakeistas – aut. past.) – viena iš aukų, patekusių į prostitucijos pinkles.
Vaikystėje buvusi gera mokinė, judri, gyvybinga mergaitė, laiminga augo iki paauglystės. Kai ėmė šlyti tėvų santykiai, atsirado trintis tarp mamos ir dukros. Nors tėvas užtardavo, Laura jautėsi...

Stab­do­mas pa­vo­jin­gų at­liekų de­gi­ni­mo ga­myk­los pe­rė­mi­mas

2012 m. birželio 26 d.
Stabdomas pavojingų atliekų deginimo gamyklos perėmimasPo inžinerinės ekspertizės paaiškėjo: tai, apie ką ne kartą rašyta „Šiaulių krašte“, tvirtinasi: „Toksikos“ užsakymu Aukštrakiuose, šalia Šiaulių, pastatyta pavojingų atliekų deginimo gamykla neatitinka projektinių reikalavimų, o rangovas – italų bendrovė „Hafner SRL“ - yra nepajėgus užbaigti darbų.Dabar „Toksika“ gamyklos neperims, bandys pašalinti trūkumus. Tačiau svarbiausias trūkumas, kad gamykla galingesnė nei numatyta sutartyje, oficialiai neminimas.Techninio projekto prižiūrėtojui – UAB „Statybos strategija“ FIDIC...

„Šiauliams“ vadovaus Gediminas Petrauskas

2012 m. birželio 26 d.
„Stengsiuosi kuo greičiau pradėti darbus“, – vakar „Šiaulių kraštui“ sakė G. Petrauskas.
Pasak naujojo trenerio, su klubo vadovais pokalbis vyko jau kurį laiką: „Apsisprendžiau lengvai. „Šiauliai“ – komanda su giliomis tradicijomis, dideliais tikslais ir ambicijomis. Ji atitinka mano, jauno trenerio, požiūrį ir norus. O galimybes pamatysime laikui bėgant“.
Naujasis treneris sako, kad dar per anksti kalbėti apie pasikeitimus komandoje. Pirmiausia bus pasirinktas trenerių štabas. Jo sudėtis turėtų paaiškėti šią arba kitą savaitę...

NEĮVYKS „Do­mi­no“ teat­ro spek­tak­lis „Šei­my­ni­nis įvy­kis“

2012 m. birželio 26 d.
Liepos 1 dieną, 18 val., Šiaulių kultūros centre turėjęs įvykti „Domino“ teatro spektaklis „Šeimyninis įvykis“ neįvyks dėl vieno iš aktorių asmeninių priežasčių.Bilietai grąžinami visose bilietai.lt kasose iki liepos 3 d.Tie, kas jau spėjo sudalyvauti "Šiaulių krašto" konkurse kvietimams į spektaklį laimėti, bus apdovanoti kitais "Domino" teatro spektaklio kvietimais.

Dienos populiariausi

Ūkininko Daliaus Linkevičiaus planai

2012 m. liepos 10 d.
lankomiausias

Lėlę išsaugojo pusšimtį metų

2012 m. liepos 10 d.
daugiausiai komentuotas