(detali)

Orai Šiauliuose

Konkursai

Gin­ta­ras JU­SIUS, KTU mais­to moks­lo ir tech­no­lo­gi­jų stu­den­tas
Gamink ir BALSUOK
Gin­ta­ras JU­SIUS, KTU mais­to moks­lo ir tech­no­lo­gi­jų stu­den­tas
Visi dalyviai

Savaitės populiariausi

lankomiausikomentuojamiausi
Festivaliai ir didžiosios šventes
Ieškoti

Facebook

Įvykiai, aktualijos

Dėl trūkusio vamzdžio taršos išvengta

2014 m. liepos 24 d.
Incidentas įvyko penktadienį. Keičiant šilumos trasą fabriko teritorijoje buvo atkastas įtrūkęs nukanalizuoto Kulpės upelio vamzdynas.
Apie 18 valandą pastebėta, jog vamzdis yra nesandarus. Įtarta, jog į jį galėjo patekti ir į ežerą nutekėti teršalai su į tranšėją patekusiu gruntiniu ar paviršiniu vandeniu. Fabriko teritorija nuo teršalų tik dabar pradėta valyti.
Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento (ŠRAAD) specialistai tą pačią dieną paėmė iš vamzdžio į ežerą ištekančio vandens mėginius. Tyrimai atlikti ŠRAAD laboratorijoje.
„Leistinos taršos normos...

Šiaulių gatvėse pasirodė naujas autobusas

2014 m. liepos 24 d.
Viešojo transporto priemonė, kainavusi keturis šimtus tūkstančių eurų, nupirkta Šiauliams centralizuotai už lėšas, gautas už valstybės išduodamus taršos leidimus.
Tai – elektra varomas autobusas su dujų varikliu, kuris reikalingas elektros įkrovimui darbo metu. Autobuse įdiegta elektroninio keleivio bilieto sistema ir keleivių skaičiavimo įranga. Jis pritaikytas ir neįgaliesiems.
Transporto priemonė beveik tris kartus ekonomiškesnė nei dyzelinu varomi autobusai. Vienas kilometras atsieina penkiasdešimt centų. „Busturo“ generalinis direktorius...

Išgražėjęs Paragių dvaras vėl kviečia

2014 m. liepos 24 d.
Paragių dvaro statiniai bei aplinka pagražėjo po dvejus metus trukusių ir prieš kelias savaites baigtų tvarkymo darbų. Šis kultūrinis paveldas atgaivintas, gavus Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų.
XIX amžiaus pabaigoje ir XX amžiaus pirmoje pusėje Paragių dvaras buvo kultūros židinys. Mat šeimininkas Nikodemas Ivanauskas (1839-1932) garsėjo kaip profesionalus dailininkas, jo dukros Sofija Ivanauskaitė-Pšibiliauskienė (1867-1926) ir Marija Ivanauskaitė-Lastauskienė (1872-1957) žinomos kaip rašytojos, kurios spausdinamus prozos kūrinius pasirašydavo tuo pačiu...

Algoms didinti skirtos valstybės lėšos

2014 m. liepos 24 d.
Mies­to kul­tū­ros įstai­gų dar­buo­to­jai 10 pro­cen­tų di­des­nį at­ly­gi­ni­mą gau­na jau nuo va­sa­rio mė­ne­sio. Lė­šos tam iki lie­pos mė­ne­sio bu­vo skir­tos iš Sa­vi­val­dy­bės biu­dže­to.
„Šiau­lių kraš­to“ inf.

Apskrityje darbo ieško per 400 absolventų

2014 m. liepos 24 d.
Pagal studijų programas su aukštuoju universitetiniu ar koleginiu išsilavinimu daugiausia įregistruota baigusių ekonomiką, viešąjį administravimą, socialinį darbą, informacinių sistemų technologijas, kosmetologiją, socialinę pedagogiką, aplinkos apsaugą, įstaigų ir įmonių administravimą, turizmo administravimą, buhalterinę apskaitą, statybos inžineriją, verslo vadybą, finansus, gamtotvarkos vadybą.
Su profesiniu pasirengimu: kirpėjų, apdailininkų, automobilių mechanikų, padavėjų ir barmenų, virėjų, viešbučio darbuotojų, pardavėjų, aplinkotvarkos darbuotojų, prekybos įmonių vadybininko padėjėjų...

Šiau­lių uni­ver­si­te­te – tiks­li­nių vie­tų pa­klau­sa

2014 m. liepos 23 d.
Vakar paskelbti bendrojo priėmimo į Lietuvos aukštąsias mokyklas prašymų registracijos rezultatai. Stojantieji į Šiaulių universitetą labiausiai nori studijuoti viešąjį administravimą. Itin konkurencingos tikslinės vietos – vienai vietai tenka 5 kandidatai.Šiaulių universiteto Priėmimo komisijos vadovės Linos Bivainienės pateiktais duomenimis, šiemet ŠU pirmuoju prioritetu studijuoti kurią nors studijų programą pageidavo 526 stojantieji, antruoju – 502, trečiuoju – 445. Bendrai nuo 1 iki 12 vietos ŠU savo pageidavimuose įrašė 3799 stojantieji...

Svečią iš Indijos sudomino V. J. Nistelio palikimas

2014 m. liepos 23 d.
Į kasmetinį ambasadorių suvažiavimą, vykusį liepos 16 dieną Vilniuje, atvykęs Laimonas Talat-Kelpša, paviešėti Lietuvoje ir susipažinti su mūsų kraštu pakvietė Indijos dienraščio žurnalistą. Svečias jau parengė keletą straipsnių apie Lietuvą.
Labiausiai jį domina tiesioginiai Lietuvos ir Indijos ryšiai. Dėl to kelionės maršrute atsirado ir „Aušros“ muziejus, kur saugomas Šiauliuose gyvenusio ir kūrusio architekto, poeto, vertėjo Vytauto Jono Nistelio (1922–1986) kūrybinis palikimas, siejamas su vienu garsiausių Indijos poetų, vadinamu Indijos tautos sąžine – Rabindranatu...

Atnaujintų medicinos kabinetus

2014 m. liepos 23 d.
48 švietimo įstaigos pretenduoja sulaukti kabinetų remonto ir naujos įrangos. Savivaldybėje rengiamasi atlikti įstaigų atranką, nes lėšų poreikis remontui yra didesnis, nei tam būtų skiriama paramos.
Maksimali paramos suma gali sudaryti 863 tūkstančius litų, iš jų kabinetų remontui – 129 tūkstančius litų. Likusios lėšos – baldams, medicinos įrangai atnaujinti. Projektui įgyvendinti Savivaldybės lėšų nereikėtų.
„Šiaulių krašto“ inf.

Užterštas vanduo galėjo patekti į Talkšą

2014 m. liepos 23 d.
Savivaldybės išplatintame pranešime teigiama, jog avarinė situacija jau likviduota.
Iš Prūdelio į Talkšos ežerą teka upelis, kurio dalis yra nukanalizuota po žeme. Šį nukanalizuotą upelį kerta kasama šilumos tinklų tranšėja. Atkasus upelio vamzdį, paaiškėjo, kad jo sudūrimas nėra sandarus. Palijus lietui gruntinis vanduo, kuris galėjo būti užterštas, subėgo į vamzdį ir galimai nutekėjo į Talkšą.
Savivaldybės ekstremalių situacijų komisija vakar konstatavo, kad nesandarus vamzdis užbetonuotas, lokali avarinė situacija likviduota.
Šiaulių aplinkos apsaugos departamento...

Kur­šė­nuo­se – sal­mo­ne­lio­zės pro­trū­kis dėl tor­to

2014 m. liepos 23 d.
Šiaulių valstybinės maisto ir veterinarijos tarnyba dėl salmoneliozės protrūkio laikinai sustabdė Kuršėnuose veikiančios UAB „Labnora“ konditerijos įmonės veiklą. Nuo įmonės pagaminto ir parduoto torto „Advokatas“ susirgo 18 žmonių.
Apie pirmuosius susirgimus su ūmiais žarnyno infekcijos simptomais informacija buvo gauta dar liepos 15 dieną, kai į Šiaulių Respublikinę ligoninę buvo paguldyti 4 tarpusavyje nesusiję asmenys.
Susirgusiųjų apklausa parodė, kad visi buvo valgę to paties pavadinimo torto „Advokatas“, įsigyto UAB „Labnora“ parduotuvėje...

Vandens šventėje džiaugtasi nauju paplūdimiu

2014 m. liepos 22 d.
Šeštadienį Šiauliuose prie Rėkyvos ežero vyko penkioliktoji Vandens šventė. Tvankią popietę poilsiautojai neskubėjo burtis prie scenos, mieliau kaitinosi naujai įrengtame smėlio paplūdimyje arba pliuškenosi vandenyje.
Jubiliejinėje šventėje negalėjo pasirodyti Neptūnas. Vietoj jo laiveliu prie tilto atplaukė Šiaulių miesto meras Justinas Sartauskas. Praeidamas paplūdimiu kalbino poilsiautojus, o užkopęs ant scenos padėkos raštais apdovanojo ilgamečius šventės rėmėjus ir organizatorius.
Visus susirinkusius sveikino ir tarptautinės Rėkyvos regatos O...

Senas plyteles panaudos šaligatviams taisyti

2014 m. liepos 22 d.
Šiauliuose, Tilžės gatvėje, rekonstruojamo dviračių tako senąsias plyteles ketinama panaudoti šaligatviams, biudžetinių įstaigų kiemams taisyti. Darbai būtų atliekami pasitelkus už pašalpas naudingus visuomenei darbus atliekančius šiauliečius.
Meras Justinas Sartauskas vakar per spaudos konferenciją informavo, jog tinkamų plytelių gali būti apie 1500 kvadratinių metrų.
„Jos sandėliuojamos, bet nenorime, kad sandėlyje užsigulėtų, – sakė J. Sartauskas. – Pirkti darbus brangiai kainuotų, taisytume šaligatvius ten, kur nereikia didesnio remonto...

Prasidėjo trečiasis tarptautinis grafikos pleneras

2014 m. liepos 22 d.
Dauguma dalyvių – šiauliečiai. Visus tris kartus grafikos plenere yra dalyvavęs grafikas Vilius Šliuželis, antrą kartą – dailininkė Reda Uogintienė.
Plenero sumanytojas, Šiaulių universiteto (ŠU) Menų fakulteto dekanas, grafikas Vaidotas Janulis sakė, jog menininkai neapriboti jokia tema. Tai profesionaliems kūrėjams leidžia lengviau atsiskleisti.
„Kadangi jūs – menininkai, o aš matematikas, noriu paklausti – kokį pirmąjį skaičių gyvenime pirmą kartą sužinojote?“ – klausė ŠU laikinasis rektorius Donatas Jurgaitis.
Pasak jo, tai...

Išvykstantiems studijuoti jaunuoliams būtina pasirūpinti sveikatos draudimu

2014 m. liepos 22 d.
Studijuoti į Europos Sąjungos šalių universitetus kasmet patraukia vis daugiau mūsų kraštiečių. Jaunuoliai, studijuojantieji Europos Sąjungos (ES) šalių ir Norvegijos, Islandijos, Lichtenšteino bei Šveicarijos aukštųjų mokyklų dieniniuose skyriuose, privalomuoju sveikatos draudimu (PSD) yra draudžiami valstybės lėšomis, todėl jiems šių įmokų Lietuvoje mokėti nereikia. Tačiau išvykstant artimiausioje teritorinėje ligonių kasoje (TLK) svarbu susitvarkyti dokumentus ir išsiimti Europos sveikatos draudimo kortelę (ESDK).Svarbu žinoti, kad abiturientų, gavusių kvietimus studijuoti...

Šiauliuose pigs karštas vanduo

2014 m. liepos 22 d.
Sa­vi­val­dy­bės Eko­no­mi­kos sky­riaus ve­dė­ja Auk­sė Tut­ku­tė in­for­ma­vo, jog kai­na ma­žės dėl pa­tvir­tin­tų nau­jų kai­nos de­da­mų­jų. Vals­ty­bi­nė kai­nų ir ener­ge­ti­kos kont­ro­lės ko­mi­si­ja nau­jas „Šiau­lių ener­gi­jos“ bend­ro­vės tie­kia­mo karš­to van­dens kai­nos de­da­mą­sias pa­tvir­ti­no vie­ne­riems me­tams.
A. Tut­ku­tės tei­gi­mu, kai­na ma­žė­ja dėl su­ma­žė­ju­sių karš­to van­dens ne­tek­čių. Bend­ro­vei kei­čiant skai­tik­lius gy­ven­to­jų bu­tuo­se ir nuo­lat at­lie­kant jų pa­tik­rą, ne­tek­tys su­ma­žė­jo nuo 7 pro­cen­tų iki 4...

Bendruomenės įsirengs naujų treniruoklių

2014 m. liepos 22 d.
Aukštabalio vietos bendruomenės taryba 4 treniruoklius šiemet pastatys prie Ragainės progimnazijos. Tam skyrė 18 tūkstančių litų. Pernai ši bendruomenė treniruoklių kompleksą įrengė prie „Rasos“ progimnazijos.
Lieporių-Šventupio bendruomenė vienu treniruokliu papildys pernai prie Gegužių progimnazijos įrengtą treniruoklių komplektą. Statys juos ir dviejuose mikrorajono daugiabučių kiemuose. Be to, dar įrengs karuselę vienoje vaikų žaidimų aikštelėje.
Ši bendruomenė treniruokliams skyrė 29 tūkstančius litų, karuselei – per 5 tūkstančius litų.
„Šiaulių krašto“ inf.

„Busturui“ – 9 autobusai iš Jelgavos

2014 m. liepos 22 d.
Jeigu miesto Taryba pritars, autobusai būtų perkami Savivaldybės biudžeto lėšomis. Tai būtų „dovana“ „Busturui“. Tik reikėtų sudalyvauti viešo pirkimo konkurse.
Išsimokėti planuojama per dvejus metus. Kitų metų biudžete tam reikėtų suplanuoti 1 milijoną litų, dar kitų – pusę milijono.
Laikoma, jog pirkinys būtų labai pigus. Prieš kelis mėnesius „Busturas“ įsigijo tris naujus autobusus „Mercedes“ – už kiekvieną sumokėjo po 700 tūkstančių litų.
Jelgava senų miesto maršrutų autobusų atsikrato, nes keičia juos naujais, kuriuos nuomojasi.
„Šiaulių krašto“ inf.

Politinės skyrybos įvyko, ar bus naujas medaus mėnuo?

2014 m. liepos 19 d.
Šiauliuose vienas po kito paskelbti pareiškimai apie politines skyrybas. Likus pusmečiui iki savivaldos ir tiesioginių merų rinkimų, politikai suka nuo partijų į visuomeninius judėjimus. Ar partijos taip supančioja rankas? Ką įgis rinkėjas, išsirinkęs „savo“ merą – partinį ar nepartinį?ruta@skrastas
Dvejos politinės skyrybos įvyko. Jų formos skirtingos, o esmė viena – rengiamasi rinkimų kovai ir abiem atvejais kratomasi partinių pančių.
Per pirmąsias skyrybas nuo socialdemokratų atskilo parlamentaro Valerijaus Simulik komanda – buvę socialliberalai...

Direktorius nešoks pagal partijos dūdelę

2014 m. liepos 19 d.
Joniškio rajono savivaldybės administracijos direktoriui Eligijui Dargiui partijos bendražygiai pasiūlė užleisti postą. Bendrapartiečiai įtaria jį supainiojus privačius ir viešuosius interesus bei teigia praradus pasitikėjimą. Direktorius sako, kad jis pagal partijos dūdelę nešoks, nes nori dirbti visuomenei, o ne keliems asmenims.
Trečiadienį partijos „Tvarka ir teisingumas“ Joniškio skyriaus pirmininkė Edita Rudienė bendrapartiečiui Savivaldybės administracijos direktoriui Eligijui Dargiui pateikė žodinį siūlymą savo noru išeiti iš darbo...

Šiaulių miesto taryboje laukiama „tvarkiečių“ rokiruotės

2014 m. liepos 18 d.
Į kadencijos pabaigą keičiasi partijos „Tvarka ir teisingumas“ atstovai Šiaulių miesto taryboje. Mandato atsisakė Vidmantas Japertas, aštria kritika trinktelėdamas durimis. Jį turėtų pakeisti Giedrė Brazlauskaitė, tačiau ji nėra galutinai apsisprendusi.
Vyriausioji rinkimų komisija patenkino Vidmanto Japerto prašymą atsistatydinti iš Tarybos narių. Jo įgaliojimai pripažinti nutrūkusiais prieš terminą.
V. Japertas „Šiaulių kraštui“ teigė, jog mandato atsisakė, vengdamas viešų ir privačių interesų konflikto.
Jis yra išrinktas miesto Tarybos neseniai...

Dienos populiariausi

DIENOS RECEPTAS

2014 m. liepos 24 d.
daugiausiai komentuotas