(detali)

Orai Šiauliuose

Konkursai

Gin­ta­ras JU­SIUS, KTU mais­to moks­lo ir tech­no­lo­gi­jų stu­den­tas
Gamink ir BALSUOK
Gin­ta­ras JU­SIUS, KTU mais­to moks­lo ir tech­no­lo­gi­jų stu­den­tas
Visi dalyviai

Savaitės populiariausi

lankomiausikomentuojamiausi
Festivaliai ir didžiosios šventes
Ieškoti

Facebook

Įvykiai, aktualijos

Joniškiui dovanotas seniausias jo atvaizdas

2011 m. liepos 4 d.
Joniškio miesto dienos šventėje, kurioje minėti trys — parapijos, bažnyčios, savivaldos — jubiliejai, pagrindiniu akcentu tapo Švedijos ambasadorės Ulrikos Cronenberg— Mossberg merui Gediminui Čepuliui dovanota seniausio žinomo Joniškio miesto atvaizdo, sukurto 1703 metais, tiksli kopija.
Jubiliejinės šventės „Joniškis — karališkas miestas“ vienas svarbiausių renginių, skirtų senosios miesto savivaldos sukakčiai, vyko Baltojoje sinagogoje. Vėlyvųjų viduramžių šokio, muzikos ir dainų mozaika apipynė pagrindinį įvykį — Joniškio miesto atvaizdo, sukurto 1703...

Senjorai pirmąkart dalyvavo respublikinėje šventėje

2011 m. birželio 28 d.
Šventei parengė Kražių kultūros centro meno vadovas, aistringas tautinės dainos propaguotojas Augustinas Bartkevičius. Senjorai du mėnesius lankė repeticijas ir išmoko trylika dainų, kurios įėjo į šventės repertuarą.
Prie Kelmiškių mišraus vokalinio ansamblio dalyvių prisijungė ir kelios dainininkės iš Kražių su nenuilstančia dainorėle Emilija Dirmeikiene priešakyje.
Į suvažiavusius iš įvairių vietovių šventės dalyvius kreipėsi Vilniaus mokytojų namų direktorė Z. Žepnickienė. Ji pabrėžė, jog prieš šešetą metų, kai surengta pirmoji senjorų dainų šventė, dalyvavo tik vietiniai sostinės kolektyvai...

Už gerą Respublikos vardą kovos norvegas

2011 m. birželio 28 d.
Kaip minėjome,  Respublika“ pasirašė sutartį su žymiu Norvegijos advokatu Karlu Boru. Jis sutiko atstovauti mums Norvegijos teisme ir pasiryžo įrodyti, kad  Schibsted“ koncernas žaidžia negražius žaidimus ir už tai privalės sumokėti milijoninę kompensaciją. - Iš kur sužinojot, kad lietuviška  Respublika“ teisis su didžiausiu Skandinavijos dienraščiu  Aftenposten“ , kuris be faktų ir neišklausęs antros pusės apkaltino pagrindinius Lietuvos dienraščių leidėjus ( Respublikos“ ,  Lietuvos ryto“ bei  Kauno dienos“ ) korupcija, o jų...

Koncertas kunigo ir poeto Ričardo Mikutavičiaus atminimui

2011 m. birželio 27 d.
Tytuvėnų vienuolyno ansamblyje kartu su Klaipėdos kameriniu orkestru (meno vadovas Mindaugas Bačkus) solo viola d'amore koncertavo žinomas Vokietijos muzikantas Dietrichas Crameris. Svečias grojo ne tik septyniastyge meilės viola, bet ir altu, pagamintu 1576 metais.
D. Crameris gimė Štutgarte, Vokietijoje. Groti altu pradėjo būdamas dešimties, o po trejų metų jau koncertavo kaip solistas ir netrukus tapo nacionalinio konkurso  Jugend musiziert“ nugalėtoju.
Studijas jis baigė  Mozarteum“ universitete Zalcburge...

Kryžius sugrįžo į išnykusį kaimą

2011 m. birželio 27 d.
Dar vieno jau išnykusio Šiaulių rajono kaimo gyventojai vėl turės gimtinę, vaikystę jiems priminsiantį kryžių.
Pasimeldę Micaičių bažnyčioje, būrelis žmonių dulksnojant lietui pabjurusiu keliuku atvažiavo čia, kur dar prieš keletą dešimtmečių gyvavo Gaudučių kaimas. Dabar šioje vietoje toli aplinkui — nei vienos sodybos.
Prie ką tik pastatyto kryžiaus, skirto šio ir aplinkinių kaimų atminimui, garbaus amžiaus žmonės, žvilgsniu klaidžiodami aplink plytinčiais laukais, vienas per kitą dalinosi prisiminimais.
Kaimas buvęs nemažas. Vienkiemiai. Netoli...

Radviliškio savivaldybėje yra nišų korupcijai

2011 m. birželio 27 d.
Specialiųjų tyrimų tarnybos Šiaulių valdybos pareigūnai, atlikę korupcijos analizę Radviliškio rajono savivaldybėje, priėjo išvadą, jog, organizuojant kai kurių skyrių bei atsakingų darbuotojų veiklą, yra palikta nišų korupcijai bei Savivaldybės tarnautojų piktnaudžiavimui. Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) analizavo Radviliškio savivaldybės 2007— 2011 metų veiklos laikotarpį. Tirtos veiklos sritys, kuriose įmanomos korupcijos apraiškos: Architektūros, urbanistikos ir paveldosaugos skyriaus, Nuolatinės statybos komisijos, Savivaldybės vyriausiojo ekologo veikla, administracinių teisės...

Kristianstadas — senjorų rojus

2011 m. birželio 22 d.
Iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad čia labai daug senų ir neįgalių žmonių. Vėliau imi suvokti, kad Lietuvoje šie žmonės greičiausiai būtų įkalinti savo butuose ir mes jų nematytume. Nei su vaikštynėmis, nei su motoriniais vežimėliais, nei su triračiais. Nei juo labiau su sulankstomomis kėdutėmis centriniame parke, besiklausančių simfoninės muzikos ar džiazo.
Elai Gilderstam — 91-eri. Kiekvieną rytą ji iš savo buto Kristianstade keliauja į kitapus gatvės įsikūrusius senelių namus. Ten Ela dirba savanore — dalija senukams maistą, bendrauja, dalyvauja įvairioje...

Regiono plėtros tarybai vadovaus Radviliškio rajono meras

2011 m. birželio 22 d.
Į pirmą posėdį susirinkusi nauja Šiaulių regiono plėtros taryba išsirinko pirmininką — Radviliškio rajono merą Antaną Čepononį, pavaduotoją — Šiaulių miesto merą Justiną Sartauską. Vakar į pirmą posėdį susirinko penkiolika naujos Šiaulių regiono plėtros tarybos narių. Keturiolika iš jų delegavo apskrities savivaldybių tarybos, vieną — konservatorių, Šiaulių darbo biržos direktorių Rimundą Domarką — paskyrė Vyriausybė. Naujos tarybos sudėtį savo įsakymu patvirtino vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis.
Nemaža dalis Regiono tarybos narių naujokai: Joniškio rajono meras Gediminas...

Paskutinioji Europos okupacija

2011 m. birželio 21 d.
Arvydas Juozaitis

Kasmet į Europą atsikelia apie pusė milijono svetimųjų. Jie atkeliauja gyventi, o ne turizmo sumetimais. Matome tuos veidus TV ekranuose ir laikraščiuose, ir, regis, netrukus pamatysime juos savo gatvėse ir kiemuose.
Senovės graikai tokiai liaudžiai suteikė istorinį vardą–barbarai, vadinasi, svetimi. Buvo įvairių genčių ir tautų barbarų, o žiauresni net ypatingą vardą turėję–tai vandalai. Iki mūsų dienų šios dvi sąvokos niekur nedingusios, jos reiškia destrukciją. Tikriausiai neužmiršome, ką barbarais ir vandalais mūsų seneliai...

Lietuva įveikta per 3 paras

2011 m. birželio 21 d.
Vakar ryte Klaipėdoje finišavo aplink Lietuvą per tris paras dviračiais apvažiavę du entuziastai. Žygio pradžioje jie mynė ir Akmenės bei Joniškio rajonų keliais. Penktadienį aštuntą valandą ryto Klaipėdoje startavę Remigijus Balandis ir Marius Puluikis į Akmenės rajoną įvažiavo po pusės trečios. Šiek tiek daugiau kaip valandos prireikė numinti iki rajono centro — Naujosios Akmenės. Į čia esantį paštą dviratininkai užėjo užsiregistruoti. Darbuotojos pasitikslino kiekvieno pavardes.
„Kadangi šiame žygyje siekiama rekordo apvažiuoti aplink Lietuvą apie...

Dvare sužvangėjo riterių kalavijai

2011 m. birželio 20 d.
Šeštadienį Pakruojo dvare vyko Viduramžių šventė. Jos rengėjai suteikė progą žiūrovams stebėti riterių kovas, senovinius šokius, amatininkų darbą, patiems išbandyti ranką kovoje ar prie stalo žaidimų. Tokios populiarios šventės kitose šalies vietovėse organizuojamos nebe pirmus metus. Pakruojo dvare — pirmąkart. Apskrityje formuojasi dar viena kultūros, krašto istorijos ir paveldo erdvė.
Šventę paskelbė patrankos šūvis.
Medžio meistras prie savo palapinės su tekintais dubenėliais, kitais daiktais pasistatė medinį įrenginį, primenantį tekinimo stakles, minamas kojomis...

Bendraklasio dokumentai išgelbėjo nuo mirties

2011 m. birželio 17 d.
82 metų tytuvėniškis Vaclovas Vytautas Šimulis, penkerius metus kalėjęs Vorkutos lageryje, šiandien, tikriausiai, nesidžiaugtų ilgu savo amžiumi, jeigu ne bendraklasis Mečislovas Paulauskas. Jis atidavė draugui savo pasą, mokslo pažymėjimą, karinį bilietą ir netgi charakteristiką. KGB persekiojamas Vaclovas pustrečių metų gyveno svetima pavarde. Taip išvengė mirties miške arba lageryje. „Jei ne geranoriška Mečislovo Paulausko pagalba, būčiau pasitraukęs į žalią girią, pas partizanus. O ten mano likimas būtų aiškus, nešnekėčiau dabar su jumis, — sudėtingą savo gyvenimo...

MOKYKLŲ NAUJIENOS

2011 m. birželio 17 d.
Pažintis su įdomiais Biržų apylinkių objektais prasidėjo nuo pasakojimo apie Smardonės šaltinį (rašytiniuose šaltiniuose minimas XVI a. pr.). Vanduo šiek tiek kartokas, turi silpną sieros vandenilio dujų (papuvusio kiaušinio) kvapą. Dėl šios priežasties taip ir vadinamas. Smardonės šaltinio vandens sudėties pirmuosius tyrimus 1816 metais yra atlikęs ir rezultatus paskelbęs Teodoras Grotusas — Pakruojo rajono Gedučių dvare gimęs ir gyvenęs pirmasis Lietuvos fizikochemikas, geologas. Smardonės šaltinio vandenį drauge su fizikos, chemijos, geografijos ir...

Aiškėja egzaminų rezultatai

2011 m. birželio 17 d.
Jau yra žinomi valstybinių vokiečių ir prancūzų kalbų egzaminų bei mokyklinių lietuvių gimtosios ir valstybinės kalbos bei rusų gimtosios kalbos egzaminų rezultatai.
Šiaulių miesto švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Edita Minkuvienė informavo, kad vokiečių kalbos valstybinį egzaminą mieste laikė 28 abiturientai ir visi išlaikė. Yra ir vienas šimtukas, kurį gavo S. Šalkauskio gimnazijos mokinys. E. Minkuvienės teigimu, egzaminų rezultatai — neblogi.
Prancūzų kalbos valstybinį egzaminą laikė vienas abiturientas. Tai jam teko daryti Radviliškyje, nes Šiaulių...

Tremtis prisiminta ir Rygoje

2011 m. birželio 16 d.
Birželio 14-oji Latvijoje, kaip ir Lietuvoje, išaušta pažymėta gedulo juostelėmis ant iškeltų vėliavų. Latviai per pirmąją tremtį neteko 15 tūkstančių žmonių.
Dar prieš 11 valandą ryto latviai rikiuojasi prie Laisvės paminklo, pastatyto 1935 metais ir išlikusio per sovietmetį. Katedroje baigėsi šv. Mišios, Brivibos (Laisvės) gatvė pilnėja.
Oras apniukęs. Veidai — daugiausia pagyvenę. Rankose suspaustos laukų gėlės, puokštės, suskintos iš baltų ir raudonų žiedų, simbolizuojančių Latvijos vėliavos spalvas.
Priekyje rikiuojasi vėliavnešiai su Lietuvos, Latvijos, Estijos...

Socialiniai darbuotojai kritikavo ministeriją

2011 m. birželio 14 d.
Jas pristatė Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos viceministras Dalius Bitaitis, skyrių vedėjos.
Daugiausiai diskusijų sukėlė rengiama piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams pertvarka. Numatyta, kad pinigus socialinėms ir kitoms tikslinėms išmokoms skiris nebe Finansų ministerija kaip tikslinę dotaciją, o kiekvienai savivaldybei socialinė parama bus priskirta kaip savarankiška funkcija.
Kitaip tariant, jei šiuo metu savivaldybės pritrūksta pinigų socialiai remtiniems žmonėms, tai gauna papildomai iš valstybės biudžeto...

Prasidėjo Tytuvėnų vasaros festivalis

2011 m. birželio 14 d.
XVII amžiaus Europos kompozitorių kūrinius atliko kamerinis ansamblis „ARS VIVO“, į kurį pernai susibūrė profesionalūs Šiaulių muzikai, solistai. Kolektyvo meno vadovas — Sigitas Vaičiulionis.
Pradžios koncerte skambėjo ir vagantų poezija iš eilių rinktinės „Carmena Burana“, kurią skaitė koncerto vedančioji, festivalio direktorė Nijolė Saimininkienė. Vagantai — viduramžiuose po universitetus keliavę studentai, mokyklų pedagogai, universitetų dėstytojai, klerkai bei aiškaus užsiėmimo, smulkūs bajorai. Nors jie kūrė laisvamanišką poeziją, tolimą asketiškam bažnyčios...

Kojinių mezgimo čempionė — radviliškietė

2011 m. birželio 14 d.
Sekmadienio pavakarę Radviliškyje pasibaigusio pirmojo Baltijos šalių kojinių mezgimo čempionato nugalėtoja pripažinta radviliškietė Paulina Genė Liubonienė. Jos kojinės pripažintos ir labiausiai raštuotomis. Čempionato nugalėtoja 76-erių Paulina Genė Liubonienė sakė, kad megzti kojines išmoko būdama septynerių, o devynerių jau numezgė pirmas raštuotas kojines.
Raštus kojinėms moteris sakė kurianti pati. Daugumoje jos numegztų kojinių vyrauja pailgi raštai, einantys per visą kojinę.
Šalies kojinių mezgimo čempionato nugalėtojai P. G. Liubonienei paskirtas pagrindinis prizas —...

Varžėsi jaunieji statybininkai

2011 m. birželio 9 d.
Joniškio žemės ūkio mokykloje antrą kartą surengtas Lietuvos ir Latvijos moksleivių, būsimųjų statybininkų, konkursas. Jo dalyviai pagražino mokyklos dirbtuvių ir bendrabučio sienas.
Dvi dienas truko jaunųjų statybininkų (apdailininkų) konkursas, kuriame varžėsi 24 jaunuoliai iš Apguldes, Jelgavos, Limbažu, Rygos (Latvija) ir Kėdainių, Alantos (Molėtų rajonas), Mažeikių, Joniškio žemės ūkio, amatų mokyklų bei profesinio rengimo centrų.
Pirmą vietą laimėjo Jelgavos amatų mokyklos komanda, trečia vieta taip pat atiteko kaimynams latviams — Apguldės amatų mokyklos atstovams, antri...

Trispalvė virš Šveicarijos,

2011 m. birželio 8 d.
Šiemet mūsų šalies pėsčiųjų žygių asociacijos nariai dalyvavo Šveicarijos sostinės Berno apylinkėse surengtame žygyje, kuriame dalyvavo ir dešimt šiauliečių.
Pamėgink normaliam žmogui paaiškinti, kam reikia dvi paras trenktis autobusu į vieną pusę, kalnais žygiuoti 40 ar 80 km, nakvoti kareivinių sporto salėje ant grindų, o po to vėl, miegant susispaudus ant autobusų sėdynių, belstis į namus.
Kelionės išlaidas apsimokam patys. Nekeliauti negalim, o žygiuojam užsieniuose tam, kad dar kartą įsitikintume, kad pati gražiausia šalis — Lietuva...

Dienos populiariausi

Šiauliuose — keturios naujos parodos

2011 m. liepos 4 d.
daugiausiai komentuotas