(detali)

Orai Šiauliuose

Konkursai

Al­do­na BART­KIE­NĖ
Gamink ir Balsuok
Al­do­na BART­KIE­NĖ
Visi dalyviai

Savaitės populiariausi

lankomiausikomentuojamiausi

Reklama

Festivaliai ir didžiosios šventes
Ieškoti

Facebook

Įvykiai, aktualijos

Susitikimas su chroniškai laimingu ministru

2010 m. balandžio 10 d.
Ketvirtadienį Kelmės rajone lankėsi kultūros ministras Remigijus Vilkaitis. Vakarop, vėlavęs beveik valandą, šaltoje Kelmės kultūros centro salėje ministras susitiko su kultūros darbuotojais. R. Vilkaitis tvirtino esąs chroniškai laimingas, ir nieko negalintis padaryti.
Ministras dėkojo visiems, kurie dirba kultūrinį darbą, už kantrybę ir tylius keiksmažodžius. Jo nuomone, šviesa iš regionų sklinda į Vilnių, ne atvirkščiai. Tą gali paliudyti kiekvienas dainų šventės dalyvis.
R. Vilkaičio nuomone, labai svarbu išsaugoti darbo vietas. Žmogus, turintis darbo...

Ginkūnuose prasideda dideli darbai

2010 m. balandžio 9 d.

Ventos — Lielupės baseino vandentvarkos projektas jau pasiekė Ginkūnus, Šiaulių priemiestinę gyvenvietę, — čia jau pradedami darbai. Su būsimomis permainomis gyventojai supažindinti seniūnijoje surengtoje sueigoje.
Projektą finansuoja Europos Sąjunga, valstybė, Šiaulių rajono savivaldybė ir UAB „Šiaulių vandenys“.
Numatoma renovuoti po 5 kilometrus senų vandentiekio ir nuotekų trasų ir po tiek pat įrengti naujų. Darbus atliks generalinis rangovas UAB „Merkio statyba“. Ginkūnai yra prijungti prie Šiaulių miesto vandens ir nuotekų tinklų, projektą vykdo...

Klebonas aukščiau už Švietimo skyrių

2010 m. balandžio 9 d.
Vakar rytą „Šiaulių kraštui“ paskambinusi moteris stebėjosi, kad tuo metu, kai turėtų vykti pamokos, didžiulis vaikų būrys sėdi ne mokyklos suoluose, bet Kuršėnų bažnyčioje.
Bažnyčioje surengta parapijos vaikų diena.
Kuršėnų miesto mokyklų žemesniųjų klasių moksleiviai ir vaikų darželių auklėtiniai dalyvavo pamaldose. Joms pasibaigus, visi pabiro į šventorių. Čia rideno margučius, žaidė.
Kuršėnų parapijos klebonas Saulius Paliūnas automobiliu į šventorių atsivežė saldainių. Atsinešęs prie vaikų, juos ėmė saujomis semti iš krepšių, maišų ir svaidyti į orą — kelti „saldainių lietų“. Kilo...

Festivalis startavo naujojoje bažnyčioje

2010 m. balandžio 6 d.
Pirmasis koncertas įvyko Šiaulių Švenčiausiosios Mergelės Marijos Nekalto Prasidėjimo bažnyčioje. Joje koncertavo vargonininkė Kristina Tekoriūtė — Gricienė ir trimitininkas Tomas Gricius. Skambėjo J.S. Bacho, A. Plogo, G. Telemano ir M.K. Čiurlionio kūriniai.
Šie atlikėjai dabar gyvena ir dirba Suomijoje, tačiau mokslus baigė ir koncertinę veiklą pradėjo Lietuvoje. Ir į festivalį, ir į Šiaulius muzikantai atvyko pirmą kartą.
Tomas Gricius Lietuvoje buvo geriausias trimitininkas. Kai Suomija paskelbė konkursą, T. Gricius jį laimėjo ir dabar...

"Full House: Massive Easter" – laukiamiausi velykiniai šokiai Šiauliuose

2010 m. balandžio 2 d.
"Full House: Massive Easter" – laukiamiausi velykiniai šokiai ŠiauliuoseKONKURSASDvejonės, kur švęsti Velykas, šiauliečių kamuoti neturėtų – jau šį penktadienį, balandžio 2 dieną, klube "Havana" šventės švęsti kviečia populiariausia mieste vakarėlių serija "Full House". O kad dvejonės ne tik nekamuotų, bet ir apskritai būtų pamirštos, vakarėlio organizatoriai pasirūpino, jog Šiaulių gyventojai tąnakt išgirstų net 13 atlikėjųPrieš kitą didžiąją šventę – šv. Kalėdas – vykęs paskutinis šios serijos renginys sumušė visus klubo "Havana" lankomumo rekordus. Kalėdiniame "Full House" renginyje...

Mugėje pristatyta pusšimtis profesijų

2010 m. kovo 29 d.
Šiaulių profesinio rengimo centre (ŠPRC) dvi dienas vyko profesijų mugė. Sulaukta didelio moksleivių susidomėjimo. Tačiau daugiau lankytojų plūdo iš aplinkinių rajonų, nei miesto mokyklų.
Vakar, paskutinę mugės dieną, ŠPRC Technologijų skyriaus salė dūzgė lyg bičių avilys. Centras pristatė 47 specialybes, stojimo ir mokymosi sąlygas. Surengta moksleivių darbų paroda.
Gausus lankytojų ratas stebėjo kirpėjų profesiją demonstruojančias centro moksleives. Jaunuoliai traukė prie auotelektrikų stendo. Barmenų kampe siūlyta ragauti kepinių ir kokteilių.
Būtent šios specialybės, anot ŠPRC...

Energetikai laukia grįžtančių gandrų

2010 m. kovo 27 d.
Šiemet „VST“ daugiausia gandralizdžių planuoja perkelti Klaipėdos regione — 130, Kauno regione — 75, Šiaulių krašte — 95 gandralizdžius.
Ši elektros bendrovė gandralizdžių perkėlimą atlieka keletą metų. Kiekvieną rudenį ir ankstyvą pavasarį pavojingiausiose vietose virš elektros stulpų iškeliami specialūs metaliniai stovai, ant kurių vėliau paukščiai susisuka lizdus. „Tokios lizdavietės saugios ne tik aplinkiniams, bet ir patiems paukščiams, nes lizdai apsaugomi nuo elektros iškrovų, kai suliepsnoja gandralizdžiai“, — sako Giedrė Vinickienė, „VST“ ryšių su...

Juda pirmyn futbolo maniežo reikalai

2010 m. kovo 27 d.
Šiaulių Dainų parke šalia arenos numatomas statyti sporto kompleksas su futbolo maniežu jau domina investuotojus. Savivaldybė pradės rengti statybos galimybių studiją. Savivaldybė komplekso statybos projektą sieks įgyvendinti viešos ir privačios partnerystės pagrindu. Šios partnerystės esmė — investuotojas objektą stato už savo lėšas, o Savivaldybė jį išsiperka per keletą ar net 25 metus.
Ketvirtadienį miesto Taryba priėmė sprendimą rengti komplekso statybos ir eksploatavimo galimybių studiją. Pagal Vyriausybės nustatytas taisykles tokia studija yra būtina...

Šiauliuose sustabdyta kontrabandinių rūkalų „kelionė“

2010 m. kovo 26 d.
Šiaulių teritorinės muitinės pareigūnai nustatė, kad Šiauliuose registruotos įmonės 36 metų vairuotojas E. Č. vairuotojas ne tik gabena krovinį į Rusiją, bet dar nespėjo išsikrauti iš Rusijos pargabentų kontrabandinių cigarečių su rusiškomis banderolėmis. Automobilio kuro bake įrengtoje slėptuvėje pareigūnai surado paslėptus daugiau nei keturis tūkstančius pakelių cigarečių su rusiškomis banderolėmis „Saint George Light“. Sulaikytų cigarečių vertė — daugiau nei 26 tūkstančiai litų.
Gabentojui gresia bauda nuo dešimties iki dvidešimties litų ir cigarečių bei transporto priemonės konfiskacija...

Mokame už melą, broką ir cinizmą

2010 m. kovo 22 d.
Nelabai sukame galvas dėl to, kad esame orumo stipriai stokojanti tauta. Jei jo mums netrūktų, dėl lovio nelėktume iš Lietuvos, nepadlaižiautume valdžioms (tas padlaižiavimas dabar mums jau atsirūgsta).
Jei būtume orūs, mums niekas neišdrįstų pasiūlyti tapti anoniminiais skundikais arba dėl duonos kąsnio parduoti savo įsitikinimus ir principus.
Kodėl mes, turėdami vienintelį gyvenimą, turėtume jį pratupėti susigūžę ir tuo savo susigūžimu prisidėti prie nūdienos destrukcijos? O gal tokiu atveju mes manome esantys labai geri žmonės — jokio tiesesnio ir...

Neįgalų vaikiną priglaus tetos namai

2010 m. kovo 16 d.
Psichinę negalę turintis vaikinas prasigėrusios motinos namuose laukiamas tik kol turi pinigų. Vaikiną išvežus į ligoninę, seniūnijai, artimiesiems kilo abejonių, kas jį grįžusį gali priglausti.
Trys moterys į redakciją atėjo sunerimusios dėl vaikino, kuriam diagnozuotas vidutinis protinis atsilikimas, likimo.
Vidas (vardas pakeistas) paguldytas į Kuršėnų ligoninę. Jam jokios ligos nėra nustatyta, tiesiog jis išsekęs, nuo vien sauso maisto sustreikavo skrandis. Netrukus vaikinas bus išleistas iš ligoninės, bet kur jam eiti?
Tuo ir susirūpino...

Pasveikintos studentės, gimusios istorinę dieną

2010 m. kovo 15 d.
Istorinę Lietuvai dieną Šiaulių rajone gimė 7 vaikai: 5 berniukai ir dvi mergaitės — dvynės Auksė ir Dovilė Petrauskytės. Šiandien jos yra Šiaulių universiteto Matematikos ir informatikos fakulteto pirmakursės.
Kovo 11-ąją dvidešimtąjį gimtadienį šventė ir Humanitarinio fakulteto studentė radviliškietė Živilė Kirlytė bei Socialinių mokslų fakultete ekonomiką studijuojanti pasvališkė Živilė Barakauskaitė.
Šiaulių universitetas praneša, kad visos šios keturios merginos į universitetą įstojo, gavusios studijų krepšelius, ir sėkmingai baigė pirmąją sesiją.

Krašto žemdirbių klubas atnaujina veiklą

2010 m. kovo 15 d.
Praėjusį antradienį apskrities žemdirbių klubas „Vieversys“, kuriame yra krašto ūkininkų, žemės ūkio bendrovių, kaimo bendruomenių vadovų, kaimo švietimo ir kultūros darbuotojų, kitų specialistų, atnaujino klubo valdybą, perrinko jo vadovus.
Apskrities žemdirbių klubas „Vieversys“ aktyviai veikė 1999--2004 metais. Posėdyje kalbėjusieji Joniškio rajono Ūkininkų sąjungos vadovė Lilija Šermukšnienė, Pakruojo rajono ūkininkas Vaclovas Ožalas, Pakruojo kaimo bendruomenės pirmininkas, ūkininkas Leonas Edmundas Gaška, Šiaulių rajono Ginkūnų agrofirmos vadovas Arūnas Grubliauskis, kiti posėdžio dalyviai...

Trispalvė — reta ir brangi prekė

2010 m. kovo 10 d.
Artėjant Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai, skaitytojai klausia, kur galima įsigyti valstybinių vėliavų? Žmones stebina nemaža trispalvės kaina.
Šiaulių rajono gyventoja kreipėsi į redakciją, klausdama, kur galima pigiau nusipirkti trispalvę. Beveik šimtą litų kainavusi senoji vėliava per keletą metų nubluko. Apsilankiusi kai kuriose Šiaulių parduotuvėse, moteris pigesnės vėliavos nerado.
„Galiu gauti baudą, nes senoji vėliava visai nutriušo, o naujos pigiau niekur nerasi“, — pensininkė dejavo, kad neišgalės nusipirkti naujos vėliavos.
„Šiaulių...

Kitokios tautodailininko lazdos

2010 m. kovo 10 d.
M. Ežerskio lazdos labiau dekoratyvinės, nei atraminės, jų rankenos puoštos gyvūnų, augalų motyvais.
Lazdomis jos tampa iš miške surinktų šakų. Šakos, sakė tautodailininkas, tinka visų mūsų miškuose augančių medžių.
Į Kelmės pušyną M. Ežerskis eina kone kiekvieną dieną. Jis ima ne kiekvieną rastą šaką — ji turi būti užriesta, kreiva ar kitaip išskirtinė.
Šiltuoju metų laikų surinktas šakas nužievina miške, o žiemą rastąsias nulupa namuose. Tada šakas džiovina balkone arba rūsyje. Kad lazdos nesusprogtų ir nepakeistų formos, tamsesnėje vietoje džiūvusias šakas prie šviesos pratina po truputį...

Išrinkta metų akmenietė

2010 m. kovo 10 d.
„Metų akmenietės“ rinkimus organizavusi Akmenės rajono savivaldybė siekė paskatinti ir padėkoti Akmenės krašto moterims, kurios per 2009 metus padarė daugiau, negu reikalinga pagal jų profesiją ir pareigas, kurios asmeniniu indėliu garsina savo kraštą.
Rinkimų rezultatai paskelbti kovo 8 — ąją surengtose iškilmėse Akmenės kultūros namuose. Metų akmeniete tapusi rajono Kultūros centro direktorės pavaduotoja Sigita Burgienė yra daugelio žmonių pastebima kaip vykstančių rajono kultūros renginių vedėja. Pernai ji išleido knygelę „Sekminių papročių atgaivinimas Akmenės rajono...

Per metus Šiaulių „Akropolyje“ apsilankė 6,2 mln. žmonių

2010 m. kovo 5 d.
Šiaulių prekybos ir pramogų centras „Akropolis“ per metus sulaukė 6,2 mln. lankytojų. Prekybos ir pramogų centrui taip pat pavyko visus metus nuomoti 100 proc. ploto.
„Pirmųjų metų rezultatai, nepaisant sudėtingos ekonominės šalies situacijos ir mažėjančios gyventojų perkamosios galios, yra iš tiesų geri“,–sako Šiaulių „Akropolio“ valdytoja Sonata Nagienė.
50 tūkst. kv. m ploto Šiaulių „Akropolyje“ veikia 164 operatoriai. Prekybos ir pramogų centre yra sukurta daugiau nei 1000 darbo vietų.
Pasak valdytojos, Šiaulių „Akropolis“ per metus tapo ne tik...

Šiluma tik brangsta

2010 m. kovo 5 d.
Ne tik apskrityje, bet ir šalyje brangiausiai už šilumą moka Pakruojo rajono gyventojai — 30,28 cento (su PVM) už kilovatvalandę.
Kainų komisijos teigimu, šilumos kainos iki šildymo sezono pabaigos dar turėtų kisti dėl brangstančių gamtinių dujų. Prognozuojama, kad gamtinės dujos iki šildymo sezono pabaigos brangs apie 8,4 procento. Dėl to šilumos tiekėjai gali didinti šilumos kainas.
„Šiaulių energija“ šiais metais kas mėnesį didina kainas. Nuo kovo 1 dienos šiauliečiams šiluma vėl brangsta 3,1 procento — nuo 21,71 cento (su PVM) iki 22,39...

Švogeriai dusina bažnytkaimio mokyklą

2010 m. kovo 5 d.
Prisidengus švietimo tinklo pertvarka, taupymu, pradedamos uždarinėti mokyklos, ir vaikais švaistomasi lyg kokiais nebereikalingais daiktais.
Viena tokių šviesesnio rytojais „optimizuotojų“–Pakruojo rajono Taryba, bandanti uždaryti pagrindinį Stačiūnų bažnytkaimio pasididžiavimą ir šviesulį–nuo 1938 metų veikiančią mokyklą.
Stačiūniečiai pasipriešino. Tada Pakruojo strategai ėmėsi veiksmų, panašių į šantažą ir reketą. Išryškėjo ir labai lietuviškas ir pakruojietiškas pertvarkos scenarijus — švogerizmas. O pasibaigus optimizacijoms, prasidės ir privatizacija...

Pasižiūrėkime į veidrodį

2010 m. vasario 25 d.


Vakar minėjome Aukščiausiosios Tarybos — Atkuriamojo Seimo rinkimų dvidešimtmetį. Tada žinojome, ką ir kodėl renkame. O šiandien, ar žinome?
Šiauliečiai neseniai turėjo progos akis į akį pasimatyti su Vyriausybės nariais. Verti dėmesio buvo politikų pamokymai ir prisipažinimai. Ministrė Rasa Juknevičienė, pasirodo, tik per krizės ir ministravimo metus supratusi, kas ta ekonomika ir valstybės finansai. Už ekonomikos pamokas ji dėkinga finansų ministrei. Siūlo visiems atidžiai klausytis jos kalbų. Tada esą žinosime, iš kur tos pensijos ir...

Dienos populiariausi

Akibrokštas Amerikai

2010 m. balandžio 10 d.
lankomiausias

Pievos ir laukai vėl skendi dūmuose

2010 m. balandžio 10 d.
daugiausiai komentuotas