(detali)

Orai Šiauliuose

Konkursai

Gin­ta­ras JU­SIUS, KTU mais­to moks­lo ir tech­no­lo­gi­jų stu­den­tas
Gamink ir BALSUOK
Gin­ta­ras JU­SIUS, KTU mais­to moks­lo ir tech­no­lo­gi­jų stu­den­tas
Visi dalyviai

Savaitės populiariausi

lankomiausikomentuojamiausi
Festivaliai ir didžiosios šventes
Ieškoti

Facebook

Įvykiai, aktualijos

Medicinai dar ne sunkiausias laikas

2009 m. liepos 16 d.
Šiaulių teritorinės ligonių kasos direktorius Remigijus Mažeika dabartinę medicinos situaciją apibrėžia trumpai: krizė tik prasidėjo, finansavimas dar labiau mažės, skyriai ligoninėse bus uždaromi, sunkūs laikai medikams tik ateina.
— Nuo sausio 1 dienos medicinos įstaigoms buvo sumažintas įkainis už paslaugas, nuo 1 lito iki 0,89 centų. Ar per pusę metų gydymo įstaigos prisitaikė prie sumažinto finansavimo? — Didžioji dalis gydymo įstaigų darbuotojų jau suvokia, kas vyksta šalyje. Prognozavome, kad biudžetas bus nesurenkamas, neteikėme vilčių, kurių...

Finansų analitikai ragina ruoštis rudeniui

2009 m. liepos 14 d.
Tyrimų duomenimis, gyventojų lūkesčiai vasaros pradžiai, lyginant su 2008-ųjų pabaiga, kiek pagerėjo, o tauta išgyvena viltingo realizmo laikotarpį. Tačiau banko ekspertai ragina tai, kas atlieka nuo lengvesnės (mažesnių mokesčių ir kainų) vasaros, atidėti rudeniui, mat šis žada būti dar sunkesnis. Tyrimo, kurį „Swedbank“ užsakymu gegužės pabaigoje atliko bendrovė „Spinter tyrimai“, rezultatai rodo, kad Lietuvos gyventojų lūkesčiai, lyginant su pernai metų pabaiga, kiek pagerėjo. Beveik dvigubai (nuo 4,8 iki 8,9 procentų) išaugo skaičius tikinčiųjų, jog per...

Kiaulių maras užklupo Lietuvą

2009 m. liepos 13 d.
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) pranešė, kad Panevėžio apskrityje danų firmai „Saerimner“ priklausančios UAB „Pasodėlė“ veislinėje kiaulių karantinavimo fermoje patvirtintas klasikinis kiaulių maras. Apie patvirtintą atvejį informuota Europos Komisija ir kaimyninės šalys.
Į „Pasodėlės“ kiaulių fermą buvo atvežamos ir auginamos pačios geriausios veislinės kiaulės. Gyvuliai šioje fermoje karantinuojami, kad vėliau būtų perkeliami į „Saerimner“ priklausančias kiaulių fermas. Pagal veterinarijos dokumentų patikrą nustatyta, jog nuo vasario mėnesio...

„Saulės žiedas“ atsisveikino

2009 m. liepos 13 d.
Vakar baigėsi penkias dienas Šiauliuose siautęs III tarptautinis folklioro konkursas-festivalis "Saulės žiedas". Didijį festivalio prizą - 1500 eurų - laimėjoliaudies šokių ansamblis "Nartebi" iš Tbilisio.
Vertinimo komisija, kuriai trečius metus pirmininkavo Zita Kelmickaitė, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos docentė, prizus skirstė šešiose kategorijose. Prizus išsivežė praktiškai visi užsieniečiai.
Tradicinio folkloro grupėje pima vieta skirta kolektyvui iš Graikijos, antra — Slovėnijos kolektyvui, trečia — folkloro grupei iš Vilniaus...

Papilėje abiturientus pasveikino Prezidentas Valdas Adamkus

2009 m. liepos 10 d.
Vakar šalies Prezidentas V. Adamkus dalyvavo atestatų įteikimo abiturientams ceremonijoje Papilės Simono Daukanto gimnazijoje (Akmenės rajonas). Į papilėniškius kreipęsis Prezidentas pabrėžė, kad šiais metais brandos atestatus gauna pirmieji abiturientai, gimę ir užaugę nepriklausomoje Lietuvoje. Papilės abiturientams atestatai išskirtiniai dar ir tuo, kad jie yra pirmoji gimnazistų laida, nes iki šiol jų ugdymo įstaiga buvo vidurinė mokykla.
Dar valstybės vadovas sakė: „Esate išskirtinė abiturientų laida — Lietuvos Tūkstantmečio abiturientai...

Menininkų laukia bendras priėmimas

2009 m. liepos 4 d.
Į valstybės finansuojamas menų studijas šį rudenį bus priimta apie 1200 geriausiųjų. Apie 700 vietų skiriama universitetinėms studijoms, apie 500 — koleginėms studijoms.
„Greta bendrų stojamųjų egzaminų aukštosios mokyklos turi teisę organizuoti papildomus testus ar užduotis. Taip bus atrinkti ne tik gabiausieji, bet ir pasirinkę tas specializacijas, kurių labiausiai reikia Lietuvai. Pavyzdžiui, iš stojančiųjų į muziką aukštoji mokykla galės atsirinkti daugiau obojininkų, kurių poreikį deklaruoja Lietuvos orkestrai“, — sako švietimo ir mokslo viceministrė Nerija...

Mažinami valstybės tarnautojų atlyginimai

2009 m. liepos 3 d.
Pasak kandidatės į finansų ministres Ingridos Šimonytės, tai padės sutaupyti lygiai tiek pat, kiek bazinės algos mažinimas. Buvo skaičiuojama, kad bazinės algos dydžio sumažinimas iki metų pabaigos turėtų padėti sutaupyti iki 250 milijonų litų. Išeitinė pozicija ir buvo pasiekti panašų efektą.
Profesinių sąjungų teigimu, toks mažinimas yra reikalingas ir daromas vardan solidarumo su visuomene. Kita vertus, profsąjungų atstovų teigimu, kol kas jie nėra visiškai patenkinti tokiu sprendimu.
„Džiaugiamės, kad pavyko apsaugoti mažiausiai uždirbančius...

„Verslui reikia atrišti rankas“

2009 m. liepos 3 d.
Šiaulių pramonininkų asociacija (ŠPA) švenčia savo veiklos 20-metį. Vakar Šiaulių arenoje surengtame minėjime pramonininkai prisiminė nueitą kelią. ŠPA prezidentas Alvydas Stulpinas, sėkmingai net sunkmečiu dirbančios bendrovės „Putokšnis“ generalinis direktorius, interviu „Šiaulių kraštui“ teigė — asociacijos tikslas išliko tas pats — vienytis ir kartu spręsti problemas.
— Pramonininkų asociacijos kūrimosi ištakos — Atgimimo laikai. Kas buvo jos iniciatoriai? — Šiandien apie savo istoriją esame išleidę knygą. Asociacijos ištakos — iniciatyvinė grupė, susikūrusi 1989 metų vasarį...

Mažiau gerų kelių — daugiau užkampių

2009 m. liepos 1 d.
Po ilgų ir permainingų svarstymų paaiškėjo šių metinų darbai apskrities keliuose. Tačiau keli palankiausi darbams vasaros mėnesiai jau prarasti.
Liepos viduryje numatytas konkursas Radviliškio — Šiaulių plento rekonstrukcijos pirmojo etapo (iki Šiaulių rajono ribos) darbams atlikti.
„Tai — visai šaliai reikšmingas, didelės apimties, visų kelininkų ilgai brandintas projektas. Jeigu sutartys su rangovu bus pasirašytos rugpjūtį, maždaug po pusantrų metų pirmoji šio kelio atkarpa bus baigta“, — sakė „Šiaulių kraštui“ valstybės įmonės „Šiaulių regiono keliai“ direktorius Piotras...

Dumblo perdirbimo įrenginiai gamins elektrą

2009 m. liepos 1 d.
Šalia Šiaulių miesto nuotekų valyklos Auštrakiuose bus pastatyti dumblo perdirbimo įrenginiai. Vakar bendrovė „Šiaulių vandenys“ ir kompanija „WTE Wassertechnik GmbH“ (Vokietija) pasirašė įrenginių statybos projekto rangos sutartį.
Vokiečių kompanija projektavimo ir statybos darbus įsipareigojo atlikti per 36 mėnesius. Statyba prasidėtų 2010 metų balandį. Kontrakto vertė — 68,5 milijono litų. Didžiąją lėšų dalį projektui įgyvendinti skiria ES Sanglaudos fondas — 57 milijonus litų, per 5 milijonus litų — valstybės biudžetas. Bendrovė „Šiaulių vandenys“ pati turi...

Klaidų kupina reklama

2009 m. birželio 29 d.
Komentuoja doc. Stasys Tumėnas:
— Nėra abejonės, kad toks užrašas visiškai svetimas lietuvių kalbai ir yra skubiai taisytinas. Reklamoje sumišę dviejų periodų skoliniai — tarybinių ir naujųjų laikų, kai į kalbą ypač braunasi anglicizmai.
Rusų kalbos pavyzdžiu pavartotas žodis pilnas keistinas visas, galima išsiversti ir visai be šio žodžio. Lietuvių kalboje žodžio pilnas reikšmės: visiškai užimtas, nepraimtas, kupinas. Taigi nieko keisto, kai sakoma: Pilna pintinė grybų; Akys pilnos ašarų; Pilnas pasiutimo.
Jaunimo mėgstami žodžiai, kai kalbama apie...

Iš artojų varžybų joniškietis parvežė du apdovanojimus

2009 m. birželio 29 d.
Kauno rajone Lietuvos žemės ūkio universiteto bandymų stotyje vykusiose šalies artojų varžybose Joniškio žemės ūkio mokyklos technikos priežiūros verslo specialybės moksleivis Dalius Stasaitis laimėjo antrą vietą ir geriausio jaunojo artojo prizą.
Arimo apverčiamais plūgais dalyvių grupėje joniškietis užėmė antrą vietą. Vaikinas geriausiai pasirodė ir tarp jaunųjų artojų, jam įteiktas specialus prizas.
Artojai meistriškumą demonstravo 70 metrų ilgio ir 20 metrų pločio žalienų ir ražienų šlapiuose laukuose. Atliktą darbą vertino 6 arimo elementų, 4 laukelių ir 4 vyriausieji teisėjai...

Šiauliuose paminėta Čekijos kariuomenės diena

2009 m. birželio 29 d.
Birželio 27 dieną į Aviacijos bazę suko prabangūs automobiliai, didžioji dauguma iš jų buvo su diplomatiniais numeriais. Tiek aukšto rango pareigūnų ir svečių Šiauliuose galima pamatyti išimtinais atvejais. angele@skrastas
Jiems susirinkti pasitaikė neeilinė proga — Čekijos karinių oro pajėgų kontingento kariai, vykdantys NATO Greitojo reagavimo oro policijos misiją Baltijos šalyse, Lietuvos kariuomenės karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose minėjo Čekijos kariuomenės 91-ąsias metines.
Į renginį atvyko Čekijos ambasadorius Lietuvai J...

Nedarbo tunelyje šviesos dar nematyti

2009 m. birželio 25 d.
Skaitytojai klausia, kokia dabar padėtis darbo rinkoje, nes neseniai iš Premjero Andriaus Kubiliaus lūpų girdėjo, kad krizė suvaldyta. Įsibėgėjo vasara ir sezoniniai darbai, bet teigiamų pokyčių darbo rinkoje labai nedaug. Lietuvoje dabar beveik 200 tūkstančių bedarbių, Šiauliuose ir rajone — apie dešimt tūkstančių.
Šiauliuose nedarbas sudaro 8,7 procento nuo darbingo amžiaus žmonių, rajone — 8,5 procento. Palyginti su 2008 metų tuo pačiu penkių mėnesių laikotarpiu, nedarbas mieste ir rajone padidėjo pustrečio karto. Panaši padėtis ir kitose apskrities...

Šiaulių apskrities savivaldybėms padalyti 7 milijonai litų

2009 m. birželio 25 d.
Šiaulių regiono plėtros taryba patvirtino ES fondų ir šalies valstybės biudžeto lėšomis finansuotinų 2007-2013 metų Šiaulių regiono projektų sąrašą pagal priemonę „Viešosios turizmo infrastruktūros ir paslaugų plėtra regionuose“. Sąraše–aštuoni projektai, kuriems įgyvendinti apskrities savivaldybės pasidalijo 7 milijonus litų paramos, o pačios privalės pridėti dar 1,2 milijono litų.
Didžiausią–2 milijonų vertės projektą–ketina įgyvendinti Pakruojo rajono savivaldybė. Už šias lėšas numatoma rekonstruoti dalį Pakruojo dvaro sodybos centrinių rūmų ir pritaikyti šias patalpas...

Šiaulių teritorinė muitinė neišvengs reorganizacijos

2009 m. birželio 23 d.
Vakar Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmuose su verslininkais susitikęs Muitinės departamento generalinio direktoriaus pavaduotojas Jonas Miškinis bandė įtikinti, kad likviduoti Šiaulių teritorinę muitinę — didžiulė nauda verslui.
Susitikime su verslininkais J. Miškinis sakė muitinės įstaigų pertvarkyme įžvelgiantis tik privalumų.
Šiaulių ir Panevėžio teritorines muitines, pasak J. Miškinio, reorganizuoti apsispręsta dėl darbo krūvių, kurie palyginti su Vilniaus, Kauno ar Klaipėdos, yra ženkliai mažesni.
„Šiaulių ir Panevėžio teritorinės muitinės šiuo...

Baisogalietis kompozitorius sukūrė muziką Mišioms

2009 m. birželio 20 d.
Baisogaloje gyvenantis kompozitorius Vilimas Malinauskas sukūrė muziką aštuonių dalių šv. Mišioms. Šiaulių vyskupas Eugenijus Bartulis parašė dekretą, kuriuo leista šį kūrinį naudoti ne tik Baisogalos, bet ir kitose bažnyčiose. V. Malinausko šv. Mišios „Dievui ir Tėvynei“ buvo aukojamos Baisogalai reikšmingą dieną — minint miestelio 470 metų jubiliejų.
Baisogalos bažnyčia tą popietę buvo sausakimša ne tik miestelio gyventojų, bet ir giedančių, grojančių meno kolektyvų.
Šv. Mišiose grojo Pakruojo pučiamųjų instrumentų orkestras, vadovaujamas Vytauto Lukošiūno, Baisogalos kultūros namų blok...

TRUMPAI

2009 m. birželio 20 d.
Prezidento rinkimų politinei kampanijai daugiausiai aukų gavo — 474 tūkstančius Lt ir daugiausiai politinei kampanijai išleido — beveik 465 tūkstančius Lt šalies vadove išrinkta Dalia Grybauskaitė.
Tai rodo Vyriausiajai rinkimų komisijai pateiktos galutinės ataskaitos ir deklaracijos. Jas pateikė visi 7 kandidatai į Respublikos Prezidentus. Bendra pajamų suma, nurodyta ataskaitose, — 1 milijonas 696 tūkstančiai Lt, išlaidų — 1 milijonas 686 tūkstančiai 626 Lt.
Daugiausiai (55 tūkstančius Lt) paaukojo bendrovė „Garsų pasaulis“ (Algirdui Butkevičiui — 20 tūkstančiai...

Aušros alėja išlaikė tarpukario tradiciją

2009 m. birželio 19 d.
„Šiaulių kraštas“ pradeda ciklą apie senąsias Šiaulių miesto gatves. Pirmasis rašinys — apie Aušros alėjos gatvę, kurioje tebestovi senųjų pastatų.
Pasak Šiaulių apskrities P. Višinskio bibliotekos Amerikos skaityklos koordinatorės, albumo „Senieji Šiauliai atvirukuose 1902— 1944“ bendraautorės Romos Baristaitės, dabartinės Aušros alėjos pirmoji atkarpa vadinosi Skersine gatve.
Pagal 1783 metų miesto centrinės dalies rekonstrukcijos planą, ji buvo nutiesta iš naujai suplanuotos turgavietės aikštės į dvaro kompleksą iki Dvaro gatvės. Vėliau, greičiausiai įsikūrus grafų...

„Šiaulių“ klubas liko be prezidento

2009 m. birželio 18 d.
Vakar iš krepšinio klubo „Šiauliai“ prezidento posto pasitraukė Algimantas Mikšys.
A. Mikšys Šiaulių krepšiniui atidavė 20 metų, o „Šiaulių“ prezidentu buvo nuo pat klubo įkūrimo. Birželio 22-ąją „Šiauliai“ švęs 15 metų jubiliejų. Patenkinusi prašymą atsistatydinti, valdyba apdovanojo ilgametį prezidentą auksiniu briliantais inkrustuotu ženkleliu su „Šiaulių“ simbolika ir pasiūlė garbės prezidento pareigas.
Paklaustas, kodėl traukiasi, Algimantas Mikšys prisipažino: „Paramą teikti atsisakė didžioji dalis rėmėjų, o Savivaldybės indėlis sumažėjo iki minimumo. Rėmėjai...

Dienos populiariausi

Medicinai dar ne sunkiausias laikas

2009 m. liepos 16 d.
lankomiausias

Joniškyje automobilis mirtinai sužalojo dviratininkę

2009 m. liepos 16 d.
daugiausiai komentuotas