(detali)

Orai Šiauliuose

Konkursai

Gin­ta­ras JU­SIUS, KTU mais­to moks­lo ir tech­no­lo­gi­jų stu­den­tas
Gamink ir BALSUOK
Gin­ta­ras JU­SIUS, KTU mais­to moks­lo ir tech­no­lo­gi­jų stu­den­tas
Visi dalyviai

Savaitės populiariausi

lankomiausikomentuojamiausi
Festivaliai ir didžiosios šventes
Ieškoti

Facebook

Pirmas puslapis

Verslininkai patys kuria verslo aplinką

2015 m. lapkričio 27 d.
Rita ŽADEIKYTĖ

Vakar Šiaulių arenoje atidaryta dvidešimtoji verslo ir pasiekimų paroda „Šiauliai 2015“. Prieš parodos atidarymą vykusioje konferencijoje kalbėta apie regionų investicinius poreikius ir investicinę aplinką. Parodoje dalyvaujantys verslininkai verslo aplinką kuria patys: ir sau, ir kitiems suteikia darbo vietas, pragyvenimo šaltinį.

rita@skrastas.lt

Kalbėta apie verslo aplinką

Iki oficialaus verslo ir pasiekimų parodos „Šiauliai 2015“ atidarymo surengta tarptautinė konferencija „Investicijų planas Europoje: ar pasiruošę priimti iššūkius?“

Konferencijoje buvo kalbama apie regionų investicinius poreikius ir galimybes, investicijų planą Europai. Analizuota ne tik Lietuvos, bet ir atskirų regionų investicinė aplinka ir privalumai. Diskutuota, kaip didinti Lietuvos konkurencingumą.

Pranešimus skaitė Europos Komisijos nariai, bankininkai, pramonininkai, verslininkai, mokslininkai.

Parodos atidarymo metu virš pagrindinės scenos skraidė lėktuvėliai. Vienas parodos organizatorių, Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmų generalinis direktorius Alfredas Jonuška pajuokavo, kad lėktuvai pastaruoju metu labai aktualūs, o parodoje jie tapo tik puošmena.

Parodoje dalyvauja per 180 didelių ir mažų verslo įmonių, kurios pristato pramonės, statybos, energetikos, kosmetikos ir kitas šakas. Tik trys Šiaulių apskrities savivaldybės – Šiaulių miesto bei Šiaulių ir Joniškio rajonų – parėmė savo rajono pradedančiųjų įmonių dalyvavimą parodoje.

Tarptautinį statusą šiai parodai suteikė Lenkijos, Prancūzijos, Vokietijos, Latvijos, Estijos, Rusijos ir Baltarusijos verslininkai, su savo produkcija dalyvaujantys parodoje.

Šiemet verslo ir pasiekimų parodai Šiauliuose duotas kodas – EIK (efektyvu, išradinga, kūrybiška).

Pirkėjai „padiktavo“ pirtis

Mažeikių bendrovės „Pavėsinės“ gaminamos pirties dūmelis rūksta prie pat pagrindinio įėjimo į Šiaulių areną. Mantas Norvaišas su dar dviem draugais prieš daugiau nei dešimt metų įkūrė pavėsines gaminančią bendrovę. Norėjo gaminti pavėsines ir net bendrovę taip pavadino, bet rinka padiktavo kitus pirkėjų poreikius: vienas užsakovas paprašė pagaminti ne tik pavėsinę, bet ir pirtį.

M. Norvaišas pasakojo, kad pirmąją pirtį teko mokytis gaminti pasižiūrėjus į kanadietišką pavyzdį. Teko nuvažiuoti ir į Kanadą, pasižiūrėti, kaip gaminamos tokios pirtys. Kanadietiškos pirtys buvo ne tik madingiausios, bet ir efektyviausios. Tokią pirtį, net jei lauke 20 laipsnių šalčio, tikino, galima iškūrenti per valandą.

M. Norvaišas kasmet jaučia, jog konkurencija vis didėja. Vien jų bendrovėje išmokę gaminti tokias pirtis „pabėgo“ ir tapo konkurentais.

Galiausiai pasipylė užsakymai iš Europos, pavyzdžiui, Ispanijoje bendrovė pirtį sumontavo balkone. Dalis pirčių užsakovų užsienyje – lietuvių emigrantai, bet jie sudaro tik apie 20 procentų visų užsakovų.

„Ferario kol kas neperkam, bet paklausa kasmet auga. Šie ir 2014 metai mūsų bendrovei buvo ne šiaip sau, o žiauriai geri“, – sakė M. Norvaišas.

Verslininkas krizės nė nespėjo pajusti, nors buvo tik ką pradėję gaminti pirtis. Per vieną verslo parodą parduodavo po 5 – 6 pavėsines.

„Dabar 5–6 parduotos pirtys mums jau yra mažai. Apstulbino neseniai vykusi visai nedidelė Panevėžio verslo paroda. Pardavėme 14 pirčių per vieną Panevėžio parodą. Būtų gerai, jei taip būtų Šiauliuose, nors į Šiaulių parodą atvažiavome pirmą kartą“, – pasakojo verslininkas.

Sūrių verslas išmaitina ne tik šeimą

Sūrių gamintoją Stefutę Strakšienę iš Joniškio rajono jau atpažįsta Šiauliuose. Nors geriausias pirkimas būna Klaipėdos ir Vilniaus mugėse, Šiauliuose S. Strakšienė dalyvauja ir verslo parodose, ir šventinėse mugėse.

„Esame mažas kraštas, tad tie patys gamintojai važiuojame iš vienos verslo parodos į kitą. Mano karvutės kranelių neprisuka ir man atostogų nė vienos dienos neduoda“, – sakė S. Strakšienė.

Tokios parodos naudingos dėl bendravimo su pirkėju. Sūrininkė atsižvelgia į pirkėjų patarimus, pasiūlymus.

S. Strakšienė su vyru 10 – 15 karvių augina ir sūrius gamina jau per dvidešimt metų. Sūrininkė sako, kad „storai sviestuko ant savo duonos riekės iš sūrių gamybos neužsitepsi“, bet išsilaiko ne tik jiedu su vyru, bet ir samdomam žmogui moka atlyginimą.

„Lietuvos kaimui sumokėjo, kad jis nieko nebegamintų. Juk žmonės prisidurdavo prie pensijų, pašalpų, atlyginimų augindami gyvulius, parduodami pieną. Konkurentų kaip ir neturiu, nors gyvenu vienkiemyje“, – pasakojo S. Strakšienė.

Moteris įsitikinusi, kad būtent tokį verslą ji vis tiek būtų pradėjusi, bet galėjo pradėti dar anksčiau, nei prieš 20 metų – būtų buvusi ne tik sūrių gamyba, bet ir savo parduotuvėlės.

Sprendė kokybės ir kainos rebusą

Šiauliuose veterinarinius tepalus, kremus bei gelius gaminanti UAB „Ruvera“, neseniai atšventusi 20-metį, parodoje pristato gaminius ne tik gyvūnams, bet ir žmonėms.

Kasmet šiauliečių bendrovė išranda po vieną naują savo produktą žmonėms. Naujausias gaminys – rankų kremas.

Rankų kremų rūšių – tūkstančiai, ką šioje srityje dar galima išrasti?

„Išradimas – tai ne tik kremo sudedamosios dalys – vitaminai, sviestmedžio sviestas, glicerolis ir kitos. Išradimas yra ir geriausias kokybės bei kainos santykis. Žmonėms reikia kokybės už prieinamą kainą“, – sakė „Ruvera“ vadybininkė Olga Vaičiūnienė.

Vienas naujausių produktų – gelis kraujosruvoms gydyti – Kauno parodoje „Perkame prekę lietuvišką“ šiemet laimėjo aukso medalį.

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.

PARODA: Šiaulių verslo ir pasiekimų paroda veiks šiandien ir rytoj.

BAZILISKAS: Dizaineris Vilius Puronas parodai prie arenos atvežė jau miesto šventėje rodytą kūrinį „Baziliskas“.

PIRTIS: Mažeikių bendrovės, gaminančios pirtis ir pavėsines bendrasavininkas Mantas Norvaišas Šiaulių verslo ir pasiekimų parodoje dalyvauja pirmą kartą. Tikisi, kad čia pasiseks taip, kaip Panevėžyje – parduos bent 14 tokių pirčių.

SŪRIAI: Stefutė Strakšienė iš Joniškio rajono jau daugelyje verslo parodų Lietuvoje yra gerai pažįstama.

KONKURENTAI: Šiaulietiškoje bendrovėje „Ruvera“, pasak bendrovės vadybininkės Olgos Vaičiūnienės, gaminama produkcija gamybos konkurentų Šiauliuose neturi.

Dienos populiariausi

Išvakarės?

2015 m. lapkričio 28 d.
lankomiausias

CUKRINIS DIABETAS. KAIP GYVENTI SU ŠIA LIGA ?

2015 m. lapkričio 28 d.
daugiausiai komentuotas

Komentuoti

Vardas:  El.paštas:  Komentavo: 0
Liko raidžių: 1500
Įspėjame: www.skrastas.lt neatsako už komentatorių paskleistos informacijos turinį. Už „komentaruose“ paskelbtą nuomonę, faktus ir kitokią informaciją atsako ją paskleidę asmenys. Redakcija pašalins šmeižiančius, žmogaus garbę ir orumą žeminančius ir Lietuvos Respublikos įstatymus pažeidžiančius komentarus. Įstatymų numatyta tvarka, komentatorių identifikaciniai duomenys bus perduoti teisėtvarkos institucijoms.

Prašome informuoti redakcija apie netinkamą komentarą ar pastebėtas klaidas