(detali)

Orai Šiauliuose

Konkursai

Gin­ta­ras JU­SIUS, KTU mais­to moks­lo ir tech­no­lo­gi­jų stu­den­tas
Gamink ir BALSUOK
Gin­ta­ras JU­SIUS, KTU mais­to moks­lo ir tech­no­lo­gi­jų stu­den­tas
Visi dalyviai

Savaitės populiariausi

lankomiausikomentuojamiausi
Festivaliai ir didžiosios šventes
Ieškoti

Facebook

Budintis reporteris

Angelo muziejus per metus sukaupė apie 500 angelų

2015 m. rugsėjo 8 d.

Šiauliuose, Angelo muziejuje, atidaryta jo įkūrėjo 20-mečio Ryčio Milkinto skulptūrų paroda, skirta muziejaus vienerių metų sukakčiai. Parodoje eksponuojama dvylika jaunojo tautodailininko iš medžio išdrožtų angelų skulptūrų.

Darbai sukurti per pastaruosius trejus metus. „Seniau drožiau įvairias skulptūras, dabar esu apsistojęs ties angelais. Kūryba, angelai eina kartu su Angelo muziejaus veikla“, – „Šiaulių kraštui“ sakė jaunasis kūrėjas.

Tai jau trylikta personalinė jaunojo kūrėjo paroda. Savo angelus R. Milkintas apibūdina kaip veikiančius, galvojančius, padedančius žmonėms, turinčius profesiją, o kartais net atostogaujančius.

Parodoje eksponuojami R. Milkinto darbai yra neseniai grįžę iš parodos Punsko lietuvių etninės kultūros draugijos muziejuje Lenkijoje. Tautodailininko darbai nuolat keliauja, tačiau autorius stengiasi, kad bent keli jo kurti angelai būtų muziejuje.

„Moksleiviams ir darželinukams muziejuje vedame edukacinius užsiėmimus, kurių metu supažindiname su senąja lietuvių skulptūra“, – sakė muziejaus įkūrėjas.

Per metus Angelo muziejus pasipildė eksponatais iš keturių šalių. Šiuo metu kolekcijoje yra per 500 angelų iš 28 pasaulio šalių. Įsigyta ir nemažai autorinių darbų. „Koks geriausias muziejaus įvertinimas? Kai žmonės, susipažinę su muziejaus ekspozicija, nusišypso, pasako gerą žodį“, – sakė R. Milkintas.

Parodos autorių ir Angelo muziejaus įkūrėją sveikino mokytojai, dėstytojai, Lietuvos tautodailininkų sąjungos Šiaulių skyriaus atstovai, draugai, artimieji.

„Šiaulių krašto“ inf.

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.

AUTORIUS: Angelo muziejaus įkūrėjui ir parodos autoriui Ryčiui Milkintui gerų žodžių negailėjo Lietuvos tautodailininkų sąjungos Šiaulių skyriaus vadovė Laima Kelmelienė (kairėje) ir menotyrininkė Michalina Adomavičienė.

ANGELAI: Ryčio Milkinto angelai – veikiantys, dirbantys, galvojantys, padedantys ir kartais atostogaujantys.

Dienos populiariausi

Lauko kavines nori išsaugoti ir žiemą

2015 m. rugsėjo 9 d.
lankomiausias

Pirmasis rektorius palieka universitetą ir važiuos į Portugaliją

2015 m. rugsėjo 9 d.
daugiausiai komentuotas

Komentuoti

Vardas:  El.paštas:  Komentavo: 0
Liko raidžių: 1500
Įspėjame: www.skrastas.lt neatsako už komentatorių paskleistos informacijos turinį. Už „komentaruose“ paskelbtą nuomonę, faktus ir kitokią informaciją atsako ją paskleidę asmenys. Redakcija pašalins šmeižiančius, žmogaus garbę ir orumą žeminančius ir Lietuvos Respublikos įstatymus pažeidžiančius komentarus. Įstatymų numatyta tvarka, komentatorių identifikaciniai duomenys bus perduoti teisėtvarkos institucijoms.

Prašome informuoti redakcija apie netinkamą komentarą ar pastebėtas klaidas