(detali)

Orai Šiauliuose

Konkursai

Gin­ta­ras JU­SIUS, KTU mais­to moks­lo ir tech­no­lo­gi­jų stu­den­tas
Gamink ir BALSUOK
Gin­ta­ras JU­SIUS, KTU mais­to moks­lo ir tech­no­lo­gi­jų stu­den­tas
Visi dalyviai

Savaitės populiariausi

lankomiausikomentuojamiausi
Festivaliai ir didžiosios šventes
Ieškoti

Facebook

Įvykiai, aktualijos

Potvynis Gruzijoje subūrė šiauliečius

2015 m. birželio 20 d.
Natalija KONDROTIENĖ

Ketvirtadienio vakarą Šiaulių koncertų salėje „Saulė“ susirinko muzikantai, menininkai, politikai, mokslininkai, miesto gyventojai, palaikyti, prisidėti pinigine ar moraline auka per potvynį nukentėjusiems Gruzijos gyventojams. „Baisiausia, kad žuvo žmonės. Buvau sukrėsta“, – prieš paramos koncertą sakė gruzinė dainininkė Šorena Džaniašvili.

natalija@skrastas.lt

Žinia pasklido žaibo greičiu

„Gyvenime dar nieko taip skubiai neorganizavau. Per dvi dienas surengtas paramos koncertas“, – prieš koncertą sakė šiaulietė Zita Vilutytė.

Holistinis judėjimo teatras „S“, kuriam vadovauja Z. Vilutytė ir Gruzijos nacionalinis muziejus rudenį organizuoja tarptautinį meno festivalį ANIMA MUNDI Šiauliuose ir Tbilisyje. Gruzijos menininkai Z. Vilutytei ankstų pirmadienio rytą ir papasakojo apie Gruzijos sostinę Tbilisį nusiaubusią liūtį bei potvynį.

Skambindama menininkams bei muzikantams ji kiekvieną kartą buvo maloniai stebinama – niekas neatsisakė atvykti. Šorena sakė: „Aš negaliu, bet atvažiuosiu“.

Paramos koncerte dalyvavo Gediminas Dapkevičius, Kęstutis Radavičius, „Jonis“, „Vairas“, Aivaras Mundinas, Laura Remeikienė ir grupė, „There’s no Duck Tape“, „Colours of Bubbles“, „Tykiai“ bei Šorena.

Į renginį atvykusios Gruzijos ambasadorė Lietuvoje Khatuna Salukvadze bei Gruzijos kultūros atašė Mariam Kasradze klausėsi koncerto, dėkojo už moralinį palaikymą ir lėšas nukentėjusiems tautiečiams.

Koncerto pabaigoje visus svečių paaukotus pinigus Šiaulių miesto mero pavaduotojas Stasys Tumėnas įteikė ambasadorei linkėdamas Gruzijai kuo greičiau atsitiesti.

Antras pagalbos prašymas

„Negalėjau patikėti savo akimis, kai pamačiau socialiniame tinkle nuotraukas iš suniokoto Tbilisio: skęstantys gyvenamieji namai, gatvės. Iš pradžių patys gruzinai nesuprato, kiek rimti nelaimės padariniai. Ačiū Dievui, artimųjų šiame mieste nėra“, – sakė prieš koncertą Lietuvoje gyvenanti gruzinė Šorena.

Stichija nusinešė ne vieną gyvybę, sugriovė namų, suniokotas didžiulis zoologijos sodas.

„Ne visi žuvusieji rasti. Reikės didžiulių pajėgų sutvarkyti sugriautą miestą, vėliau jį atstatyti. Graudu žiūrėti į griuvėsius, bet džiugina, kad tai suvienija ne tik pačius gruzinus veiklai, bet ir palaikymo sulaukiame iš kitų“, – sakė gruzinė.

Moteris prisiminė, kaip atvykusi 2008 metų liepą į Lietuvą sužinojo, kad Gruzijoje prasidėjo karas. Tuomet ji taip pat buvo paprašyta dalyvauti paramos koncerte.

„Tada dėkojau lietuviams už palaikymą, dabar vėl dėkoju, kad palaiko ir padeda. Mintimis ir darbais jie yra su Gruzija“, – dėkojo atlikėja šiauliečiams.

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.

PALAIKYMAS: Gruzinės dainininkės Šorenos gruziniškai atliekamą dainą šiauliečiai klausėsi stovėdami – išreikšdami supratimą ir palaikymą stichijos nuniokotai šaliai.

VIEŠNIA: Į Šiauliuose surengtą paramos koncertą atvyko Gruzijos ambasadorė Lietuvoje Khatuna Salukvadze.

PAGALBA: Norintieji prisidėti pinigine auka galėjo ne tik pervesti į nurodytą sąskaitą, bet ir aukoti grynaisiais.

PADĖKA: Gruzinė dainininkė Šorena šiauliečiams dėkojo už paramą Gruzijai.

Dienos populiariausi

„Robinzonus“ į žygį veda nuteistas pedagogas

2015 m. birželio 20 d.
lankomiausias

Aiškinsis seniūnės veiksmų teisėtumą

2015 m. birželio 20 d.
daugiausiai komentuotas

Komentuoti

Vardas:  El.paštas:  Komentavo: 0
Liko raidžių: 1500
Įspėjame: www.skrastas.lt neatsako už komentatorių paskleistos informacijos turinį. Už „komentaruose“ paskelbtą nuomonę, faktus ir kitokią informaciją atsako ją paskleidę asmenys. Redakcija pašalins šmeižiančius, žmogaus garbę ir orumą žeminančius ir Lietuvos Respublikos įstatymus pažeidžiančius komentarus. Įstatymų numatyta tvarka, komentatorių identifikaciniai duomenys bus perduoti teisėtvarkos institucijoms.

Prašome informuoti redakcija apie netinkamą komentarą ar pastebėtas klaidas