(detali)

Orai Šiauliuose

Konkursai

Gin­ta­ras JU­SIUS, KTU mais­to moks­lo ir tech­no­lo­gi­jų stu­den­tas
Gamink ir BALSUOK
Gin­ta­ras JU­SIUS, KTU mais­to moks­lo ir tech­no­lo­gi­jų stu­den­tas
Visi dalyviai

Savaitės populiariausi

lankomiausikomentuojamiausi
Festivaliai ir didžiosios šventes
Ieškoti

Facebook

Gyvenimo spalvos

„Dagilėlis“ – Lietuvos pasididžiavimas

2015 m. kovo 14 d.

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino daugiau nei 100 jaunųjų Lietuvos muzikų ir jų mokytojų, 2014 metais tarptautiniuose konkursuose laimėjusių aukščiausius apdovanojimus.

„Jaunieji muzikos talentai gimė ir užaugo laisvoje šalyje. Jų dėka Lietuva skamba visame pasaulyje. Svarbu, kad jaunoji karta yra kūrybinga, pasitikinti savimi ir galinti apginti savo poziciją. Talentingų muzikų laimėjimai – dovana mūsų tėvynei, ką tik atšventusiai 25-ąsias atkurtos nepriklausomybės metines“ , – sakė Prezidentė.

Prezidentė padėkojo laureatų mokytojams ir Lietuvos muzikų rėmimo fondui už prasmingą, atkaklų darbą, auginant jaunąją muzikų kartą ir garsinant šalies vardą užsienyje.

Jaunieji Lietuvos muzikai pernai laimėjo aukščiausius apdovanojimus tarptautiniuose konkursuose JAV, Kinijoje, Italijoje, Latvijoje, Makedonijoje, Prancūzijoje ir kitose šalyse.

Tarp ryškiausių jaunųjų talentų – dirigentas Martynas Stakionis, Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos moksleivis, laimėjęs prestižinį tarptautinį Jazepo Vytuolo choro dirigentų konkursą. Jis – ne tik pirmasis lietuvis, bet ir jauniausias konkurso dalyvis, užėmęs pirmąją vietą.

Šiaulių berniukų ir jaunuolių choras „Dagilėlis“ XII tarptautiniame chorų konkursų festivalyje Kinijoje laimėjo pirmąją vietą ir aukso medalį jaunimo chorų kategorijoje. Vokalinė grupė „Jazz Island“ Latvijoje vykusioje pasaulinėje chorų olimpiadoje, kurioje varžėsi daugiau nei 400 kolektyvų, laimėjo aukso medalį. Lietuvos vaikų ir jaunimo centro choras „Kivi“ nugalėjo tarptautiniame chorų konkurse, vykusiame Makedonijoje.

Smuikininkė Aušrinė Razgutė, M. K. Čiurlionio menų mokyklos moksleivė, VIII tarptautiniame Aleksandro Glazunovo smuikininkų, violončelininkų ir altininkų konkurse, vykusiame Prancūzijoje, laimėjo „Grand prix“. Dainininkė Ieva Goleckytė iš Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademijos tarptautiniame konkurse „The 21st. Century Art“, vykusiame Italijoje, laimėjo „Grand prix“.

ELTA, „Šiaulių krašto“ inf.

Dienos populiariausi

Lygiadienis atsineša Saulės užtemimą

2015 m. kovo 14 d.
lankomiausias

Iš Šiaulių bandyta išsiųsti antikvarines monetas

2015 m. kovo 14 d.
daugiausiai komentuotas

Komentuoti

Vardas:  El.paštas:  Komentavo: 0
Liko raidžių: 1500
Įspėjame: www.skrastas.lt neatsako už komentatorių paskleistos informacijos turinį. Už „komentaruose“ paskelbtą nuomonę, faktus ir kitokią informaciją atsako ją paskleidę asmenys. Redakcija pašalins šmeižiančius, žmogaus garbę ir orumą žeminančius ir Lietuvos Respublikos įstatymus pažeidžiančius komentarus. Įstatymų numatyta tvarka, komentatorių identifikaciniai duomenys bus perduoti teisėtvarkos institucijoms.

Prašome informuoti redakcija apie netinkamą komentarą ar pastebėtas klaidas