(detali)

Orai Šiauliuose

Konkursai

Gin­ta­ras JU­SIUS, KTU mais­to moks­lo ir tech­no­lo­gi­jų stu­den­tas
Gamink ir BALSUOK
Gin­ta­ras JU­SIUS, KTU mais­to moks­lo ir tech­no­lo­gi­jų stu­den­tas
Visi dalyviai

Savaitės populiariausi

lankomiausikomentuojamiausi
Festivaliai ir didžiosios šventes
Ieškoti

Facebook

Sportas

Šiaulietis populiarina lėkščiasvydį

2015 m. sausio 8 d.
Jurgita JUŠKEVIČIENĖ

Šiaulių lėkščiasvydžio klubas „Sun City Colibri“ dalyvavo Trakų Vokėje (Vilniaus miestas) penktus metus iš eilės organizuojamame lėkščiasvydžio turnyre „Trigubas smūgis“.

jurgita@skrastas.lt

Lėkščiasvydžio entuziastas šiaulietis Karolis Novikovas pasakojo, kad „Trigubas smūgis“ – tai HAT tipo turnyras. Į jį sportininkai registruojasi individualiai, o komanda sudaroma prieš turnyrą burtų keliu pagal žaidėjų patirtį žaidime. Žaidžiama trys prieš tris.

Turnyre dalyvavo apie 40 žaidėjų iš Šiaulių, Kauno, Vilniaus, Kaišiadorių, Klaipėdos. Šiauliams atstovavo klubo „Sun City Colibri“ sportininkai Mantas Janulis, Dovilė Samulionytė, Gediminas Skauminas, Roman Šarapanov, Karolis Novikovas ir Ąžuolas Sidaras.

Tarp šiauliečių naudingiausias žaidėjas buvo Ą. Sidaras, o aukščiausią, ketvirtąją, vietą turnyre iškovojo komandos kapitonas M. Janulis.

Pasak K. Novikovo, šis turnyras sportininkams buvo puikus pasiruošimas prieš Lenkijoje sausio 24–25 dienomis vyksiantį turnyrą. Šiauliečiai pirmą kartą savo jėgas išbandys už Lietuvos ribų.

Be šiauliečių Lenkijoje dalyvaus dar du Lietuvos klubai: merginų komanda „Bubbliciuos“ iš Vilniaus bei rinktinė žaidėjų komanda iš Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos „LT United“.

Buria šiauliečius ir kauniečius

Karolis Novikovas lėkščiasvydžiu susidomėjo prieš pusantrų metų būdamas dvyliktokas. Baigę mokyklą bendraklasiai išsiskirstė, o Šiauliuose likęs studijuoti Karolis ir toliau norėjo žaisti lėkščiasvydį. Ėmė domėtis taisyklėmis, pradėjo dalyvauti Lietuvoje vykstančiuose HAT turnyruose ir pamažu ėmė burti bendraminčius.

Klubą „Sun City Colibri“ dabar sudaro aštuoniolika aktyvių narių. Nors klubas dar oficialiai neįregistruotas, tačiau pavadinimas, pasak įkūrėjo, greičiausiai nesikeis.

Vaikinas pasakojo, kad buvo minčių klubą pavadinti šmaikčiai, pavyzdžiui, „Bėgantys vėžliai“. Linksmus pavadinimus turi ne vienas lietuviškas lėkščiasvydžio klubas ("Vorai“, „Skraidantys drambliai“, „Marių meškos“, „Mixtūra“, „Velniai“, „Briliantais sninga").

Tačiau po ilgų svarstymų buvo pasirinktas angliškas klubo pavadinimas, kuris reiškia „Saulės miesto kolibriai“.

Nuo praeitų metų rugsėjo Karolis studijuoja Kauno kolegijoje ir dabar ten stengiasi suburti lėkščiasvydžio komandą, atstovauja Kaunui turnyruose. Tačiau Šiauliuose suburto klubo nepalieka. Siekia, kad jis taptų savarankiškas ir toliau plėstų savo veiklą.

Dalyvauja turnyruose

Šiauliečiai į treniruotes Vinco Kudirkos progimnazijos sporto salėje renkasi kiekvieną penktadienį.

„Kolibriai“ kol kas dalyvavo trijuose turnyruose. Nors pergalių pelnyti tada nepavyko, tačiau dalyviai grįžo su geromis emocijomis, pilni entuziazmo.

Lietuvos čempionate, kuris įvyko praeitų metų spalį, šiauliečiai stengėsi žaisti techniškiau ir profesionaliau. Nors ir buvo susikūrę tam tikrą strategiją ir tinkamai pasiskirstę pozicijomis, tačiau laimėti prizinių vietų nepavyko.

Pradedančiųjų turnyre WAKE UP, kuris vyko Kaišiadoryse lapkritį, šiauliečiai pademonstravo aukščiausią komandos sportinę formą ir grupės varžybose nugalėję visus varžovus nusileido tik atkrintamosiose varžybose bei užėmė ketvirtą vietą.

Sužavėjo tolerancija

K. Novikovo svajonė – išpopuliarinti šalyje šią sporto šaką. Kuo lėkščiasvydis taip sužavėjo?

„Šis žaidimas išsiskiria tuo, kad propaguoja sportinį teisingumą, garbingą elgesį, griežtą taisyklių laikymąsi. Žaidimas turi teikti malonumą. Pajuoka iš varžovų, tyčinės bei pavojingos pražangos arba kitoks – „laimėti bet kokia kaina“ – elgesys yra priešingas šio sporto žaidimo dvasiai ir netoleruojamas, – sakė Karolis. – Be to, lėkščiasvydis turi gražias tradicijas. Po kiekvienų rungtynių priešininkų komandos sustoja ratu, apsikabina ir aptaria, kaip sekėsi žaisti, dalijasi patarimais. Tai pat kiekviena komanda atskirai įvertina priešininkų komandą už toleranciją, gerą žaidimą bei pagarbą priešininkams. Susumavus įvertinimus komandai įteikiamas „Žaidimo dvasios“ (angl. „Spirit of The Game") trofėjus“.

Žaidimas gimė Amerikoje

Lėkščiasvydis (dar vadinamas ultimeitu arba frisbiu) išsiskiria dar ir tuo, kad šiame sporte nėra teisėjų. Visus žaidime iškilusius taisyklių pažeidimus skelbia ir sprendžia patys žaidėjai.

Tai – greitas, techniškas, reikalaujantis taktinių įgūdžių, bekontaktis komandinis žaidimas, žaidžiamas su 175 gramų skraidančiuoju disku.

Žaidimo tikslas – pelnyti taškų perdavinėjant diską savo komandos nariams. Taškai pelnomi pagavus diską taškų pelnymo zonoje, panašiai kaip amerikietiško futbolo arba regbio, tačiau šiame žaidime žaidėjas, turintis diską, negali bėgti.

Lėkščiasvydis gali būti žaidžiamas lauke, salėje, paplūdimyje. Yra tradicinis lėkščiasvydis ir intensyvusis (kai žaidžiama mažesnėje aikštėje). Pagal tai, kur yra žaidžiamas lėkščiasvydis, šiek tiek keičiasi žaidimo taisyklės.

Šis žaidimas gimė 1968 metais Jungtinėse Amerikos Valstijose. Taisyklės sukurtos amerikietiško futbolo žaidimo pagrindu.

Asmeninės nuotr.

TURNYRAS: Apie 40 lėkščiasvydžio entuziastų naujuosius metus pradėjo turnyru „Trigubas smūgis“. Jame dalyvavo ir septyni šiauliečiai.

SVAJONĖ: Šiauliečio Karolio Novikovo svajonė – išpopuliarinti šalyje lėkščiasvydį. Vaikiną ši sporto šaka sužavėjo sąžiningumu ir pagarba varžovui.

RATAS: Po varžybų visi žaidėjai draugiškai stoja į ratą ir aptaria įvykusias varžybas, išsiaiškina iškilusias problemas, ką reikėtų tobulinti žaidime.

Dienos populiariausi

Aiškiaregė jau mato rinkimų laimėtojus

2015 m. sausio 9 d.
lankomiausias

Mus ištiko finansinis šokas

2015 m. sausio 9 d.
daugiausiai komentuotas

Komentuoti

Vardas:  El.paštas:  Komentavo: 0
Liko raidžių: 1500
Įspėjame: www.skrastas.lt neatsako už komentatorių paskleistos informacijos turinį. Už „komentaruose“ paskelbtą nuomonę, faktus ir kitokią informaciją atsako ją paskleidę asmenys. Redakcija pašalins šmeižiančius, žmogaus garbę ir orumą žeminančius ir Lietuvos Respublikos įstatymus pažeidžiančius komentarus. Įstatymų numatyta tvarka, komentatorių identifikaciniai duomenys bus perduoti teisėtvarkos institucijoms.

Prašome informuoti redakcija apie netinkamą komentarą ar pastebėtas klaidas