(detali)

Orai Šiauliuose

Konkursai

Gin­ta­ras JU­SIUS, KTU mais­to moks­lo ir tech­no­lo­gi­jų stu­den­tas
Gamink ir BALSUOK
Gin­ta­ras JU­SIUS, KTU mais­to moks­lo ir tech­no­lo­gi­jų stu­den­tas
Visi dalyviai

Savaitės populiariausi

lankomiausikomentuojamiausi
Festivaliai ir didžiosios šventes
Ieškoti

Facebook

Paskutinis

DIENOS RECEPTAS

2014 m. liepos 24 d.
Spausdinti Komentarai (0) daugiausiai komentuotas

Baisogališkė Danutė DARBUTIENĖ iš Radviliškio rajono skaito ir prenumeruoja „Šiaulių kraštą“ nuo pat pirmųjų dienraščio leidimo metų. Domisi ir spausdinamais valgių receptais. Pati savo šeimą palepina įvairiais pyragais. Būna, kad ant stalo jų garuoja ir ne po vieną.

„Šiaulių krašto“ skaitytojams ponia Danutė siūlo išsikepti gaivių pyragų, kuriuos ypač mėgsta jos artimieji.

Juodųjų serbentų pyragas

Reikės: 500 gramų juodųjų serbentų uogienės, o dabar, sezono metu, galima dėti šviežių uogų, 125 gramų miltų, 3 kiaušinių, 300 mililitrų pieno, 100 gramų cukraus, vanilinio cukraus, žiupsnelio druskos.

Didelę kepimo formą ištepti aliejumi. Sudėti sluoksnį juodųjų serbentų ir juos apiberti 50 gramų cukraus. Atskirame dubenyje sumaišyti miltus, likusį cukrų, druską, palaipsniui įmušti 3 kiaušinius, įberti vanilinio cukraus, nuolat maišyti ir lėtai pilti pieną, stengiantis, kad nesusidarytų gumulėlių.

Šia mase užpilti uogas, šauti į 180 laipsnių įkaitintą orkaitę ir kepti 35–40 minučių, kol pyragas taps auksinės spalvos.

Apelsinų pyragas

Reikės: vieno apelsino, 2 kiaušinių, 8 šaukštų cukraus, nepilnos stiklinės vandens, šaukštelio sodos, vanilinio cukraus, pusės pakelio sviesto, miltų, razinų, riešutų.

Apelsiną su žievele sumalti, įmušti kiaušinius, įberti cukraus. Į nepilną vandens stiklinę supilti šaukštelį sodos ir, ją išmaišius, supilti į indą su apelsino mase. Įberti truputį vanilinio cukraus. Sudėti pusę pakelio sviesto, supjaustyto peiliu, viską išmaišyti.

Miltų dėti tiek, kad tešla būtų skysta, truputėlį tirštesnė nei blynų (daugmaž 10–12 šaukštų). Vėl viską išmaišyti, įberti razinų ir riešutų. Galima jų ir nedėti – skanu ir be jų. Paruoštą masę dėti į formą ir šauti į įkaitintą orkaitę.

Šį pyragą skanu valgyti karštą su vaniliniais ledais, bet skanus ir atvėsęs.

Skanaus!

Laimos AGANAUSKIENĖS nuotr.

Dienos populiariausi

DIENOS RECEPTAS

2014 m. liepos 24 d.
daugiausiai komentuotas