(detali)

Orai Šiauliuose

Konkursai

Gin­ta­ras JU­SIUS, KTU mais­to moks­lo ir tech­no­lo­gi­jų stu­den­tas
Gamink ir BALSUOK
Gin­ta­ras JU­SIUS, KTU mais­to moks­lo ir tech­no­lo­gi­jų stu­den­tas
Visi dalyviai

Savaitės populiariausi

lankomiausikomentuojamiausi
Festivaliai ir didžiosios šventes
Ieškoti

Facebook

Afiša

Šiauliečių dailininkų parodoje – jaunimo žvilgsnis

2014 m. gegužės 24 d.
Simona PUŽAITĖ

Šiaulių dailės galerijoje atidaryta metinė 53-ioji šiauliečių dailininkų paroda. Tai vienintelė tokią seną tradiciją išsaugojusi miesto menininkų paroda Lietuvoje. Šiemet darbus pristatė 36 autoriai, 11 iš jų – jauni žmonės, Šiaulių universiteto auklėtiniai.

simona@skrastas.lt

Šiuolaikiška paroda

Parodos atidaryme Šiaulių universiteto dėstytojas, tapytojas Arūnas Uogintas atkreipė dėmesį į ryškią šių metų tendenciją – dekoratyvumą mene.

„Menininkai pasisuko link figūros tiek skulptūroje, tiek tapyboje, grafikoje. Galbūt tai tam tikras atspindys šių laikų Europos dailės“, – kalbėjo A. Uogintas.

Šiemet beveik trečdalis kūrinius eksponuojančių dailininkų yra jauni autoriai, Šiaulių universitete baigę menų studijas.

„Tai naujas požiūris, švieži darbai. Man pačiam dėl to labai smagu, nes pačiam teko su jais bendrauti Menų fakultete. Malonu, kad jie įsilieja į Šiaulių meninį gyvenimą“, – kalbėjo Lietuvos dailininkų sajungos Šiaulių skyriaus pirmininkas Ričardas Garbačiauskas.

Pasak jo, kaip ir kiekvienoje parodoje, būtų galima atrasti menininkų žvilgsnį į istorines reminesencijas, šiandienėje aplinkoje vykstančius procesus. Yra darbų, kurie yra tiesiog dekoratyvūs, nepretenduoja į ryškias socialines analizes.

„Paroda įvairi, šiuolaikiška, skaidri, neperkrauta“, – apibūdino R. Garbačiauskas. Planuojama, jog dalies menininkų darbai bus eksponuojami parodose užsienio šalių galerijose.

Jaunojo kūrėjo portretai

Kaip vienam perspektyviausių jaunųjų menininkų Lietuvos dailininkų sąjunga įteikė padėką dailininkui Benui Alejūnui. 53-iojoje šiauliečių dailininkų parodoje jaunasis kūrėjas pristatė ryškius portretus.

Paveiksluose pavaizduoti žmonės, gyvenime vienu ar kitu būdu darę įtaką meninininkui: JAV dainininkas Tomas Waitsas ir avangardinio kino menininkas, aktorius, režisierius, avangardinės muzikos grupės „Ir visa tai kas yra gražu yra gražu“ vokalistas Artūras Barysas „Baras“.

„Muzika mano gyvenime yra labai svarbi. Beveik niekada netapau be muzikos“, – prisipažino B. Alejūnas. Pasak jo, įdomiausias kūrybos objektas – žmonės.

Jis neseniai apsigynė tapybos magistro darbą Šiaulių universitete. „Esu šviežiai iškeptas. Ateitis parodys, koks dailininkas būsiu“, – šypeli.

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.

PORTRETAI: Kaip vienam perspektyviausių jaunųjų menininkų Lietuvos dailininkų sąjunga įteikė padėką dailininkui Benui Alejūnui. 53-iojoje šiauliečių dailininkų parodoje jis pristatė ryškius žmonių portretus.

AUTORĖ: Dailininkė Reda Uogintienė prie savo kūrinio.

PARODA: Šiaulių dailės galerijoje atidaryta metinė 53-ioji šiauliečių dailininkų paroda.

KŪRINYS: Dainiaus Trumpio kūrinys „Identitetas“.

Dienos populiariausi

A. Kubilius prakalbo apie naujos koalicijos formavimą

2014 m. gegužės 24 d.
lankomiausias

Vytautas Bikulčius dirbs Vilniaus universitete

2014 m. gegužės 24 d.
daugiausiai komentuotas

Komentuoti

Vardas:  El.paštas:  Komentavo: 0
Liko raidžių: 1500
Įspėjame: www.skrastas.lt neatsako už komentatorių paskleistos informacijos turinį. Už „komentaruose“ paskelbtą nuomonę, faktus ir kitokią informaciją atsako ją paskleidę asmenys. Redakcija pašalins šmeižiančius, žmogaus garbę ir orumą žeminančius ir Lietuvos Respublikos įstatymus pažeidžiančius komentarus. Įstatymų numatyta tvarka, komentatorių identifikaciniai duomenys bus perduoti teisėtvarkos institucijoms.

Prašome informuoti redakcija apie netinkamą komentarą ar pastebėtas klaidas