(detali)

Orai Šiauliuose

Konkursai

Gin­ta­ras JU­SIUS, KTU mais­to moks­lo ir tech­no­lo­gi­jų stu­den­tas
Gamink ir BALSUOK
Gin­ta­ras JU­SIUS, KTU mais­to moks­lo ir tech­no­lo­gi­jų stu­den­tas
Visi dalyviai

Savaitės populiariausi

lankomiausikomentuojamiausi
Festivaliai ir didžiosios šventes
Ieškoti

Facebook

Budintis reporteris

Universitetui reikia veiksmingos tarybos!

2014 m. kovo 21 d.
Prof. Virginija Šidlauskienė

Prof. Virginija Šidlauskienė

Prasidėjo labai vėlyvi samprotavimai apie demokratiją ir statutinių darbuotojų antpečius (gal čia aliuzija į neramią padėtį Ukrainoje?) renkant universiteto tarybą – pagrindinį valdymo organą.

Taigi, apie valdymą. Paliesiu naująją viešąją vadybą ir vyrų dominavimą universiteto valdyme. Į tarybos narius pretenduojantis kandidatas pagal universiteto mokslo ir pedagoginio personalo kvotą privalo turėti vadovaujamojo darbo patirtį ir, svarbiausia, turėti žinių ir gebėjimų, padedančių siekti universiteto tikslų.

Tradiciškai universitetas iki šiol Europoje laikomas viešu gėriu, jie masiškai prieinami visiems ir dažniausia išlaikomi valstybės. Tuo tarpu JAV priešingai – universitetai išlaikomi iš privačių lėšų ir gyventojų mokesčių.

Šiuo metu universitetai orientuoti į naująją viešąją vadybą, visas pastangas sutelkiant į studijų, objektyvių mokslo žinių kūrimo ir jų perkėlimo efektyvumą (studijų ir mokslo žinios pritaikomos visuomenės gerovei).

Iš tiesų, universitetai komercinami (mokslo rezultatai kaip produktai „įdarbinami“ visuomenėje, versle, pramonėje ir kt., atnešdami pridėtinę vertę) ir pradedami tapatinti su verslo įmonėmis. Nors reikia sutikti su kai kuriais aukštojo mokslo strategais, kad universiteto autonomija ir atsakomybė už mokslo kokybę neprilygsta verslo įmonėms kai kuriose mokslo ir studijų srityse.

Deja, aukštojo mokslo kaštai nemažėja, todėl universiteto valdymas panašėja į įmonės valdymą, taikant atsiskaitomumą, skaidrumą, veiklos vertinimą, ekonominį universiteto efektyvumą ir asmeninį atsakomybės prisiėmimą.

Vadinasi, minėtos kvotos būsimos tarybos nariai turi būti įvaldę ne tik akademinę, bet ir teisinę, vadybinę, prognostinę, universiteto plėtros ir pokyčių planavimo kompetencijas (vadovavimo organizacijai gebėjimų) bei turėti lanksčią korporacinę patirtį. Deja, kai kurių pareiškėjų prašymai ir, ypač motyvacija, būti aukštosios mokyklos tarybos nariu menkai pagrįsta, todėl neatitinka universitetui būtinos veiksmingos vadybos.

Universitetai įkurti dar viduramžiais ir buvo valdomi bažnyčios ar vienuolynų, todėl jų kultūrai būdinga hierarchinė struktūra. Pastaroji įteisina prioritetą vyrams užimti aukštesnes pareigas ir tenkina galingų vyrų poreikius, atspindi vyro gyvenimo stilių ir lūkesčius. Na, kai kada vadovų kompanija pagražinama dailia moterimi arba akademine verslininke.

Aukšta vadybinė pozicija sudaro galimybę skirstyti finansinius išteklius, gauti ir skleisti vertingą informaciją, priimti sprendimus valdant žmogiškuosius išteklius, paskirstyti užduotis, skatinti lojalius ir atsidavusius „savus“ bei dalintis gėrybėmis. Dažniausiai aplink save jie sutelkia paklusnius, labiausiai atsidavusius darbuotojus, kuriais pasitikima, – sukuriamas „savųjų ratas“, su kuriais dalijamasi ribotais intelektualiais ir materialiais ištekliais.

Universiteto kultūra, kur aukščiausios pozicijos laikomos „pasitikėjimo pareigomis“, moterims patekti sunku, nes manoma, kad tik vyrai nusipelnę jas užimti. Aukštojoje mokykloje moterys įkinkytos į ilgų darbo valandų kasdienybę, todėl eina mažiau įtakingas pareigas, yra valdomos vadovų vyrų. Tai varžo moterų karjerą, akademinę ir mokslinę pažangą.

Deja, nesitikiu, kad Šiaulių universitetas taptų pirmuoju universitetu Lietuvoje, kuriam vadovautų moteris, todėl, remdamasi C. T. Harris tyrimais (2002), linkiu naujai tarybai išrinkti rektorių (su komanda), pasižymintį šiais naujojo viešojo valdymo bruožais: motyvacija, mobilumu, rezultatyvia administravimo kokybe, taktu, valdomu valdingumu.

Rektorius turėtų būti pirmiausia pagalvojantis, o paskiau kalbantis, žinantis, kaip žaidžiami akademinio valdymo žaidimai (su ministerijomis, Seimo komitetais, LR Vyriausybe ir kt.), mokantis paskirstyti užduotis, pasirengęs aukoti asmeninį gyvenimą, laisvalaikį, pripažįstantis, kad, einant rektoriaus pareigas, darbo krūvio perviršis niekad nesibaigia. Tad čia reikėtų palinkėti ir stiprios sveikatos.

Kolegoms linkiu būti profesionalais ir labai atsakingai rinkti bei balsuoti už mokslo ir pedagoginio personalo kvotos kandidatus. Be veiksmingos tarybos universitetas – be ateities!

Dienos populiariausi

Kvietimas grįžti prie savo šaknų

2014 m. kovo 22 d.
lankomiausias

Pakruojietis „šturmavo“ Šiaulių parduotuves

2014 m. kovo 22 d.
daugiausiai komentuotas

Komentuoti

Vardas:  El.paštas:  Komentavo: 0
Liko raidžių: 1500
Įspėjame: www.skrastas.lt neatsako už komentatorių paskleistos informacijos turinį. Už „komentaruose“ paskelbtą nuomonę, faktus ir kitokią informaciją atsako ją paskleidę asmenys. Redakcija pašalins šmeižiančius, žmogaus garbę ir orumą žeminančius ir Lietuvos Respublikos įstatymus pažeidžiančius komentarus. Įstatymų numatyta tvarka, komentatorių identifikaciniai duomenys bus perduoti teisėtvarkos institucijoms.

Prašome informuoti redakcija apie netinkamą komentarą ar pastebėtas klaidas