(detali)

Orai Šiauliuose

howit/24408/1/1/3/?typkodu=img&keywords=" border='0' alt='' />

Konkursai

Ri­ta AL­MA­NIS, Nau­jo­sios Ak­me­nės mu­zi­kos mo­kyk­los dai­lės mo­ky­to­ja
Gamink ir BALSUOK
Ri­ta AL­MA­NIS, Nau­jo­sios Ak­me­nės mu­zi­kos mo­kyk­los dai­lės mo­ky­to­ja
Visi dalyviai

Savaitės populiariausi

lankomiausikomentuojamiausi
Festivaliai ir didžiosios šventes
Ieškoti

Facebook

Nuorodos

Pakruojo kraštas
Kreditų ir paskolų palyginimas - Paskolose.lt
Farming simulator 2017 mods
Farming Simulator 2017
FS17 mods
Farming simulator 2017 mods
Farming simulator 17 mods
ETS2 mods
Celebrity net worth
ATS mods
ETS 2 Mods
Swrafi sesxebi - Isesxe.com
LaenudON.ee
Farming Simulator 17 Mods
SEO PASLAUGOS
Farming Simulator 2017 Mods
FS 17 mods
Farming Simulator 17 mods
Farming Simulator 2017 mods
Farming Simulator 2015 Mods
Farming Simulator 2017 mods
Farming Simulator 2017 mods
Farming simulator 2017 mods
Top Amazon Marketplaces
Universalus Meistras
www.krantas.lt
nmc.lt
Altagis.lt
keywords=" border='0' alt='' />

PDF laikraščiai

Norėdami skaityti PDF failą, įveskite įsigytus prisijungimo duomenis
 
Vartotojas:
 
Slaptažodis:

 
 
PDF archyvas

Prenumerata

Popierinių laikraščių prenumerata internetu
Prenumeruoti
PDF laikraščių prenumerata
Prenumeruoti
Asmeniniai skelbimai mūsų žiniatinklyje
Skelbimai

„Krikšto“ tėvas susipainiojo

2011 m. lapkričio 11 d.
Šiandien Šiaulių miesto Gatvių ir kitų visuomeninių objektų pavadinimo suteikimo komisija svarstys Seimo užsienio reikalų komiteto pirmininko Emanuelio Zingerio pasiūlymą Šiaulių karinį aerodromą pavadinti Ronaldo Reigano vardu. Idėjos sumanytojas, pasirodo, nežinojo, kuriam — kariniam aerodromui ar civiliniam oro uostui — reikėtų „krikštynų“: „Iš kur mes galim žinoti, kaip ten kas vadinasi“.
Idėjos autorius E. Zingeris teigia dėl siūlomo pavadinimo nesulaukęs jokios reakcijos: „Lietuviai kažkodėl nesidomi tokiais dalykais.“
Pasitikslinus...

STT išsivedė Mokesčių inspekcijos viršininką

2011 m. lapkričio 10 d.
Vakar rytą Šiauliuose sulaikytas Šiaulių apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) viršininkas, Šiaulių savivaldybės tarybos ir Lietuvos socialdemokratų partijos Šiaulių skyriaus narys 37 metų Evaldas Vaineikis. Vakarop, po apklausos STT būstinėje, įtariamasis paleistas, Šiaulių miesto apylinkės teismo sprendimu, jį nušalinus nuo pareigų Mokesčių inspekcijoje.
Apie devynias ryto į Vilniaus gatvėje įsikūrusios Šiaulių apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) viršininko kabinetą užėjusiems STT Šiaulių valdybos pareigūnams įtarimą sukėlė E. Vaineikio elgesys. Vyras buvo...

Komentarai, nuomonėsDaugiau

„Transparency International“ (TI), su korupcija visame pasaulyje kovojanti organizacija šią savaitę paskelbė ataskaitą apie...


Nueina dirbantis pilietis į mokesčių inspekciją deklaruoti pajamų. Specialistė dirbtine šypsena praneša, kad jis skolingas...Prezidentė nenori, kad partijas remtų juridiniai asmenys. Mat, gavusios valdžią, partijos privalo grąžinti skolas...

Lubio laimės [43698]

Apvaizda p. Lubiui buvo akivaizdžiai maloninga, suteikusi jam beveik dvidešimt metų gyvenimo po skausmingo turto padalijimo...

imestamp]" border="0" alt="" />

Simbolių magija ar eilinė diena?

Budintis reporteris
2011 m. lapkričio 11 d.
Šiandien kalendoriaus lapelyje — net šeši vienetai, arba trys vienuoliktukai. „Plius mėnulio pilnatis ir dar penktadienis“, — pridurs magija tikintys žmonės. Ar ši diena kuo nors išskirtinė, klausėme būrėjų, etnokosmologų, psichoterapeutų ir praeivių.
Žinomas šalyje būrėjas Leopoldas Malinauskas mano, kad žmonės linkę sureikšminti įvairias datas su sutampančiais skaičiai, greičiausiai, iš nostalgijos, kad niekada tokia diena nebepasikartos.
„Tai ir eilinė, ir neeilinė diena. Jeigu mąstysime apie tai, kad ne į viską šiandieniniame pasaulyje reikia žiūrėti...

Pėdos netekusiam berniukui reikia paramos

Teisėtvarka
2011 m. lapkričio 11 d.
Beveik prieš mėnesį Radviliškyje nelaimingo atsitikimo metu buvo sužalotas 12-metis Aurimas Čepas. Po kelių operacijų berniukas pamažu sveiksta Kauno klinikose, o mokykla, kurioje jis mokosi, paskelbė iniciatyvą — padėti moksleiviui įsigyti tokį pėdos protezą. Spalio 15-oji Gražinos pagrindinės mokyklos penktokui Aurimui buvo įprasta diena mokykloje. Apie pusę dvyliktos berniukas kartu sesute patraukė namo. Jaunesnė sesutė pasuko jau įprastu keliu — per pėsčiųjų tiltą virš geležinkelio bėgių, o Aurimas patraukė tiesiai per bėgius. Kelią vaikui pastojo tuo metu...

Sulaikytas buvęs Šiaulių policijos vadovas

Teisėtvarka
2011 m. lapkričio 11 d.
Tęsdami tyrimą dėl bandymo papirkti Šiaulių apygardos prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorą vakar STT agentai sulaikė buvusį Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininką Vidą Maigį. Ekskomisarui pareikšti įtarimai dėl kurstymo piktnaudžiauti. Analogiški įtarimai vakar pareikšti ir lapkričio 9-ąją sulaikytam statybų bendrovės „Butrema“ vadovui Jonui Kungiui.
„Šiaulių krašto“ šaltinių teigimu, buvęs komisaras V. Maigys, tą dieną reikalus tvarkęs Vilniuje, sulaikytas grįžęs į Šiaulius.
Iki pat vakaro STT Šiaulių valdybos būstinėje vyko jo...

Studentai paminėjo prekybininko dieną

Aktualijos
2011 m. lapkričio 11 d.
Šiaulių valstybinės kolegijos Prekybos vadybos studentai vakar pėsčiųjų bulvare dalijo saldainius. Tiksliau — pardavinėjo už šypsena. Tokią atrakciją studentai sugalvojo minėdami prekybininko dieną.
Studentai ėjo prie kiekvieno praeivio, sveikinosi ir dalijo saldainius. Dauguma praeivių šypsojosi dar prieš gaudami saldainį. Kai kurie žiūrėjo įtartinai. Faktas, jog šypsenų gauta daugiau nei išdalyta saldainių.
Šiaulių valstybinės kolegijos Prekybos vadybos studijų programos studentai švenčia Prekybininko dieną, kuri oficialiai dar nėra pripažinta. Jokiame...

Į Seimą siūlomas susvyravęs meras

Aktualijos
2011 m. lapkričio 11 d.
Pakruojo rajono merui socialdemokratui Sauliui Gegieckui bandoma atverti kelią į Seimą. Partijos bičiuliai jį „rekomenduoja“ į kandidatus, nors meras pagarsėjo skandalais dėl alkoholio ir meilės reikalų. Tik partijos vadovybė dar nėra galutinai apsisprendusi.
S. Gegiecko kandidatūra partijos tarybai jau pateikta. Jis siūlomas partijos kandidatu Pakruojo-Joniškio vienmandatėje apygardoje. Čia rinkimus vis laimėdavęs socialdemokratas Seimo narys Jonas Juozapaitis toliau kandidatuoti nebeketina.
„Dar nesame S. Gegiecko...

Sveikuoliai išsidalijo apdovanojimus

Sportas
2011 m. lapkričio 11 d.
Trečiadienį Šiaulių miesto savivaldybėje apdovanoti konkurso „Šiaulių sveikuolis-2011“ prizininkai. Geriausia komanda tapo ir mero taurę iškovojo Šiaulių valstybinės kolegijos (ŠVK) sportininkai. Jauniausiųjų amžiaus grupėje pirmąsias vietas iškovojo Šiaulių „Romuvos“ gimnazijos bendraklasiai — 15-mečiai Gintarė Žarytė ir Augustas Pampikas.
„Laimėti nebuvo sudėtinga“, — sakė tris kartus per savaitę šokių treniruotes lankanti G. Žarytė.
A. Pampikas laisvalaikiu žaidžia krepšinį. „Dalyvauti pastūmėjo kūno kultūros mokytoja“, — sakė vaikinas.
II amžiaus grupės...

Pakruojo valdžia dialogo su žemdirbiais nenori

Krašto žinios
2011 m. lapkričio 11 d.
Spalio pabaigoje Pakruojo rajono savivaldybė surengė rajono gyvulininkystės plėtros studijos viešą pristatymą. Po jo rajono savivaldybės Žemės ūkio skyriaus vedėjas skelbiasi pasigedęs dialogo, o kitaip manančius viešai vadina “ veikėjais“ . Apie šios studijos svarstymą ir viešą pristatymą man, kaip ir dar keliems ūkininkams bei žemės ūkio specialistams, susižinoti teko vienas per kitą. Nei Ūkininkų sąjungos rajono skyrius, nei kitos su rajono žemės ūkio veikla susijusios organizacijos negavo Savivaldybės pranešimų, kad rajono gyvulininkystės plėtros studiją rengę...

Socialiniame name — statybininkų paliktas brokas

Krašto žinios
2011 m. lapkričio 11 d.
Neseniai priduotas naudoti ir jau apgyvendintas dvidešimties butų socialinis namas Pakruojyje. Iškilmingas įkurtuves ne kartą žadėję valdininkai butų raktus nuomininkams išdalijo patyliukais. Nes naujutėliame name jau ima lįsti į paviršių statybininkų paliktas brokas.
Ilgai lauktas vieno kambario butas jaunam neįgaliam vyrui suteikė ne tik džiaugsmą, pagaliau įsikūrus kad ir nuomojamame, bet savame būste. Nes nuomininkas pamatė, jog pakeitus pradinį buto planavimą ir virtuvę atskyrus siena, pastarojoje patalpoje neliko radiatoriaus. Tad virtuvė ir...

Europos parama su kirmėlėmis ir sparneliais

Budintis reporteris
2011 m. lapkričio 10 d.
Į redakciją kreipėsi moterys, nešinos trimis maišeliais kruopų, gautų iš Europos Sąjungos paramos maisto produktais nepasiturintiems. Jos atėjo tiesiai iš Šiaulių valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos, ten nesulaukusios atsakymų.
Moterys atsinešė du ryžių maišelius, kurių kilmės šalis nurodyta Kambodža. Ryžiai galioja iki 2012-05-06. Trečiame maišelyje — dribsniai su džiovintais vaisiais (kilmės šalis nurodyta Lietuva, galiojimas iki 2012-01-17).
Ir ant maišelių, ir jų viduje raitėsi maždaug centimetro ilgio rusvos kirmėlės. Maišelių viduje matėsi besiritantys iš...

Senosiose nuotraukose — Šiaulių katedra

Budintis reporteris
2011 m. lapkričio 10 d.
Verdant diskusijoms dėl statybų prie Šiaulių katedros, šiaulietis kolekcininkas Petras Kaminskas siūlo žvilgtelėti, kaip tarpukariu ir pirmaisiais pokario metais atrodė Šiaulių katedra ir jos prieigos.

Pergalė suteikė kelialapį į pasaulio čempionatą

Sportas
2011 m. lapkričio 10 d.
15-metė šiaulietė Ana Merdenova laimėjo šeštadienį Raseiniuose rengtas Lietuvos kultūrizmo ir fitneso atvirosios XXI taurės varžybas jaunimo (iki 21-erių metų) merginų kūno fitneso kategorijoje. Pergalė Šiaulių sporto klubo „Gylys“ sportininkei garantavo kelialapį į IFBB pasaulio čempionatą Ispanijoje. A. Merdenova (7 taškai) artimiausią varžovę aplenkė dvigubai (marijampolietė Laura Lingytė — 14 tšk.).
Didžiausią karjeros pergalę pasiekusi A. Merdenova praėjusiais metais tose pačiose varžybose buvo paskutinė.
Jas laimėjo šiemet nedalyvavusi kita sporto...

Dieta viršija sveiko proto ribas

Sportas
2011 m. lapkričio 10 d.
Šiaulių miesto mokyklų vadovų asociacijos pasiūlymai dėl taupymo programos Savivaldybėje įvertinti kaip pasipriešinimas, nuo kurio „šiaušiasi plaukai“. Zina Žuklijienė, asociacijos pirmininkė ir Stasio Šalkauskio gimnazijos direktorė, sako, jog kitais metais pinigų užteks tik septynių mėnesių atlyginimams. Atleidimo lapeliai mokyklose jau dalijami. ruta@skrastas
— Ką pasiūlėte, kad sukėlėte tokią reakciją? — Savivaldybės reakcija nėra adekvati. Mes suprantame sudėtingą finansinę situaciją ir suprantame, kad reikia ieškoti išeičių. Tą ir siūlome. Tik bandome paaiškinti, kad kai...

Briuselio klopūstas — vienas garsiausių pasaulio kopūstų

Keturi kampai
2011 m. lapkričio 10 d.
Briuselio kopūstas labai ištvermingas, nebijo net kelių laipsnių šalčio, tad kai kuriuose kraštuose auginamas ir žiemą.
Briuselio kopūsto stiebas užauga iki pusmetrio. Ant stiebo — lapai, o jų pažastyse užauga nedidelės kopūstų galvutės — mažos baltojo gūžinio kopūsto galvos kopijos.
Vienas augalas užaugina kelias dešimtis, net iki šimto maždaug 10 gramų sveriančių gūželių, kurios būna nuo graikinio riešuto iki vištos kiaušinio dydžio.
Liaudies medikai gydymui naudoja šviežių kopūstų lapus ir sultis. Išsiaiškinta, kad kopūstai turi antibakterinių savybių.
Valgių žinovai sako, jog...

Šiluma — iš natūralių šaltinių

Keturi kampai
2011 m. lapkričio 10 d.
Brangstant dujoms ir malkoms, ieškoma alternatyvų tradiciniam šildymui. Pažangios technologijos leidžia efektyviai naudoti šilumą iš natūralių šaltinių — žemės, oro ar saulės — ir iki 70 procentų sumažinti išlaidas būstui šildyti. Taip šildantis neteršiamas oras. „Žmonės pamažu nusigręžia nuo prabanga tapusio dujinio šildymo, bet ir pečkuriais dirbti nenori“, — sako „Vilpra“ pardavimų vadybininkas Nerijus Keniausis.
Vis daugiau drąsuolių pasiryžta investuoti į geoterminį šildymą.
„Grunto temperatūra bet kuriuo metų laiku būna apie 7— 12 laipsnių šilumos, kurią ir naudoja...

Bandos — gerėja, pieno — daugėja

Krašto žinios
2011 m. lapkričio 10 d.
Neseniai pasibaigusiais gyvulių produktyvumo kontrolės metais vidutinis karvių produktyvumas Šiaulių rajono ūkininkų, žemės ūkio bendrovių fermose buvo 252 kilogramais didesnis nei pernai ir pasiekė 6390 kilogramų pieno per metus.
Praėjusieji produktyvumo kontrolės metai sėkmingiausi buvo Šiupylių ūkininkui Vitoldui Norkui, turinčiam 185 karvių bandą. Vidutinis primilžis iš vienos karvės joje pasiekė 8218 kilogramų 4,3 procento riebumo pieno per metus. Tai — geriausias vieno pieno ūkio rezultatas per visą rajono istoriją.
V. Norkaus pieninių karvių banda per metus...

Ūkininkai imasi melioruoti laukus

Krašto žinios
2011 m. lapkričio 10 d.
Valstybė nesiima tvarkyti jai priklausančių melioracijos įrenginių. Dėl to prarasdami dalį derliaus, Gruzdžių seniūnijos (Šiaulių rajonas) ūkininkai Edas Sasnauskas ir Darius Znutas ryžosi laukus melioruoti savo lėšomis.
Stambiausiojo Šiaulių krašte bulvininkystės ūkio savininkas Edas Sasnauskas neseniai ūkyje įdarbino melioracijos specialistą. Tris darbuotojų, vasarą dirbusių mechanizatoriais, brigadas, pasibaigus rudens darbams laukuose, jis pasiuntė valyti melioracijos griovius. Ūkininko kieme stovi ką tik nusipirktas naudotas ekskavatorius —...

Tvarkyta būsimo Pagonybės dievų skulptūrų muziejaus teritorija

Krašto žinios
2011 m. lapkričio 10 d.
Talkoje dalyvavo Naisių kaimo bendruomenė, Naisių vaikų teatro studija, Naisių vasaros teatro trupė. Darbų organizatorius — būsimo muziejaus sumanytojas ir mecenatas — Ramūnas Karbauskis.
Pagonybės dievų skulptūrų muziejaus Alkos kalne, saulės ir mėnulio aikštėse, numatyta pastatyti 50 ąžuolinių skulptūrų pažintinį taką.
Pirmosios 10 skulptūrų jau pagamintos medžio skulptorių plenere „Pagonių dievai“ praėjusią vasarą. Pats Pagonybės dievų skulptūrų muziejus bus atidarytas per numatomą ,,Naisių vasaros festivalį 2012“ ateinančią vasarą. Šio projekto konsultantas — profesorius Libertas...

Dienos populiariausi

„Krikšto“ tėvas susipainiojo

2011 m. lapkričio 11 d.
lankomiausias

Pėdos netekusiam berniukui reikia paramos

2011 m. lapkričio 11 d.
daugiausiai komentuotas

Akmenės rajoneAkmenės rajone


Joniškio rajoneJoniškio rajone


Kelmės rajoneKelmės rajone


Pakruojo rajonePakruojo rajone


Radviliškio rajoneRadviliškio rajone


Šiaulių rajoneŠiaulių rajone

Sportas

Daugiausia taškų surinko ir taurę iškovojo jauniausias lyderis — dvylikametis Ignas Ambrazas („S-sportas“) — 1076 taškai. Jis...

Centas prie cento

Nors sumanūs pieno ūkių šeimininkai iš kailio nerdamiesi rūpinasi fermų higiena, gyvulių šėrimu, jų priežiūra ir selekcija, pienininkystė vis dar netapo...

Atolankos

2010 metais dailininkas apdovanotas Lietuvos Respublikos kultūros ir meno premija „Už meistriškai atliktus, modernius ir...

imestamp]" border="0" alt="" />
keywords=" border='0' alt='' />

Gyvenimo spalvosDaugiau

Į Akmenės rajono sporto klubo „Energija“ prezidentą Vladimirą Silvašką jo auklėtiniai kreipdavosi „sensei“ (“mokytojau“), o nuo šiolei...

Šiais metais minimos skulptoriaus Antano Raudonio 140-osios gimimo metinės. Kalvio ir skulptoriaus atminimas nutiesė kultūrinius...

Kaulinių kaime (Radviliškio rajonas, Aukštelkų seniūnija) gyvenantys Veronika ir Jonas Štarai neseniai atšventė smaragdinę — 55 metų bendro gyvenimo...

Pirmą kartą 2012 metais vyksiančiose Žiemos jaunimo olimpinėse žaidynėse Insbruke (Austrija) skambės Šiauliuose gimusios 14-metės Emos...

Visi straipsniai