(detali)

Orai Šiauliuose

Konkursai

Al­do­na BART­KIE­NĖ
Gamink ir Balsuok
Al­do­na BART­KIE­NĖ
Visi dalyviai

Savaitės populiariausi

lankomiausikomentuojamiausi

Reklama

Festivaliai ir didžiosios šventes
Ieškoti

Facebook

Teisėtvarka

Pievos ir laukai vėl skendi dūmuose

2010 m. balandžio 10 d.
Spausdinti Komentarai (0) daugiausiai komentuotas

Kaip ir kiekvieną pavasarį, sušilus orams, prapliupo pernykštės žolės gaisrai. Nuo kovo 25-osios Šiaulių apskrities ugniagesiams teko gesinti jau daugiau nei dvi dešimtis tokių gaisrų.

Šiaulių apskrities priešgaisrinių gelbėjimo tarnybų darbuotojai dar kartą primena, kad deganti žolė gali greitai apimti didesnius plotus, persimesti į krūmokšnius, medžius ar ugnies kelyje esančius pastatus.

Problemų dėl sukeliamų tyčinių gaisrų turi ir patys ugniagesiai: sunaudojama daug kuro, dėvisi priešgaisrinė technika ir įranga. Vienas išvažiavimas į tokį gaisrą mokesčių mokėtojams kainuoja šimtus litų.

Ugniagesiai visus žemės savininkus ir jos naudotojus prašo nedeginti sausos žolės, saugiai elgtis su ugnimi atvirose teritorijose.

„Norime atkreipti tėvelių ir pedagogų dėmesį į išdykaujančius su ugnimi vaikus, — sakė Gintaras Zonis, Šiaulių apskrities PGV Valstybinio priešgaisrinės priežiūros skyriaus vyriausiasis specialistas. — Derėtų jiems paaiškinti apie skaudžias tokių žaidimų pasekmes, sudrausminti pastebėjus juos deginant žolę.“

Pernai gesinti degančios žolės plotų Šiaulių mieste ir rajone vykta 550 kartų, išdegė 552 hektarai. Šiaulių apskrityje žolė gesinta 955 kartus, išdegė 864 hektarai

Už žolės deginimą gresia bauda nuo šimto iki penkių šimtų litų. Be to, kaltininkams gali tekti atlyginti ir gamtai padarytą žalą. Už nepilnamečių nusikaltimus baudžiami jų tėvai.

Dienos populiariausi

Akibrokštas Amerikai

2010 m. balandžio 10 d.
lankomiausias

Pievos ir laukai vėl skendi dūmuose

2010 m. balandžio 10 d.
daugiausiai komentuotas

Komentuoti

Vardas:  El.paštas:  Komentavo: 0
Liko raidžių: 1500
Įspėjame: www.skrastas.lt neatsako už komentatorių paskleistos informacijos turinį. Už „komentaruose“ paskelbtą nuomonę, faktus ir kitokią informaciją atsako ją paskleidę asmenys. Redakcija pašalins šmeižiančius, žmogaus garbę ir orumą žeminančius ir Lietuvos Respublikos įstatymus pažeidžiančius komentarus. Įstatymų numatyta tvarka, komentatorių identifikaciniai duomenys bus perduoti teisėtvarkos institucijoms.

Prašome informuoti redakcija apie netinkamą komentarą ar pastebėtas klaidas