(detali)

Orai Šiauliuose

Konkursai

Jus­ti­nos ŪSAI­TĖS
Gamink ir balsuok
Jus­ti­nos ŪSAI­TĖS
Visi dalyviai

Savaitės populiariausi

lankomiausikomentuojamiausi

Reklama

Festivaliai ir didžiosios šventes
Ieškoti

Facebook

 

PDF laikraščiai

Norėdami skaityti PDF failą, įveskite įsigytus prisijungimo duomenis
 
Vartotojas:
 
Slaptažodis:

 
 
PDF archyvas

Prenumerata

Popierinių laikraščių prenumerata internetu
Prenumeruoti
PDF laikraščių prenumerata
Prenumeruoti
Asmeniniai skelbimai mūsų žiniatinklyje
Skelbimai

Medicinos grimasos: nuo langelio — prie langelio

2010 m. kovo 29 d.
Rūtą Daukantaitę, į Šiaulių apskrities ligoninę atgabenusią savo sunkiai sergančią mamą, papiktino medicinos personalo abejingumas ir nenoras atlikti savo pareigas. Pagalbos nuo langelio prie langelio invalido vežimėlyje stumdomai jos mamai teko laukti kone keturias valandas. Medikai sujudę tik tuomet, kai ligoninėje apsilankė „Šiaulių kraštas“.
77-erių kuršėniškė Irena Stankuvienė buvo ne sykį operuota, serga širdies, inkstų ligomis ir į išsėtinę pereinančia skleroze, yra patyrusi kelis insultus.
Visiškai nuo ją prižiūrinčių asmenų priklausomą ir tik neįgaliojo...

Optimistams jokios reformos nebaisios

2010 m. kovo 27 d.
„Jei mokaisi, esi motyvuotas, turi gyvenimo tikslą, jokios švietimo reformos nebaisios. Jokia krizė iš Lietuvos neišvarys“, — tokiomis mintimis dalijosi Šiaulių gimnazistai. Išsilavinę, optimistiški, nusiteikę dirbti sau ir Lietuvai — tokie gimnazistai susirinko į „Šiaulių krašto“ redakciją prie apskritojo stalo. Pokalbyje dalyvavo J. Janonio gimnazijos 4b klasės gimnazistė Austėja TAMULAITYTĖ, Šiaulių universiteto gimnazijos 3a klasės gimnazistė Viktorija RIMAITĖ ir 4a klasės gimnazistė Silvija DAMBRAUSKAITĖ, S. Šalkauskio gimnazijos 4a klasės gimnazistė...

Nauji pensijų spąstai

2010 m. kovo 26 d.
Nors Šiaulių rajono gyventojas nebedirba nuo sausio vidurio, pensija jam, tarsi dirbančiam pensininkui, sumažinta ir už vasarį. Pakeisdama įstatymą ir taikydama jį atgaline tvarka, kartą jau nurėžusi pensijas, valdžia rado būdą susišluoti papildomų pensininkų pinigų. Žmonės negalėjo ir neturėjo, kada nuspręsti, kas jiems naudingiau: dirbti ar darbo atsisakyti?

Buvęs pareigūnas Pranas Balčiūnas, kovo mėnesį gavęs senatvės pensiją, nepatikėjo savo akimis. Vyras nuo sausio vidurio nebedirba, bet pensija jam, kaip dirbančiam pensininkui, buvo sumažinta...

Komentarai, nuomonėsDaugiau

Seimo agonija [60869]

Patikslinu — Seimo, tai yra valdžios, bet ne valstybės agonija, ir dėl to nereikia rautis plaukų nuo galvos — nurauti jie juk...

Be pastarųjų, taip pat egzistuoja bendros, žmones kaip vienos tautos narius vienijančios nacionalinės vertybės: kalba, vėliava...

Anoniminis skaitytojas šitą mano pamąstymą pakomentavo šitaip: „Tai kas nukariavo? Norint aiškiai įvardinti, reikia drąsos. Visiems...

imestamp]" border="0" alt="" />

Mugėje pristatyta pusšimtis profesijų

Įvykiai, aktualijos
2010 m. kovo 29 d.
Šiaulių profesinio rengimo centre (ŠPRC) dvi dienas vyko profesijų mugė. Sulaukta didelio moksleivių susidomėjimo. Tačiau daugiau lankytojų plūdo iš aplinkinių rajonų, nei miesto mokyklų.
Vakar, paskutinę mugės dieną, ŠPRC Technologijų skyriaus salė dūzgė lyg bičių avilys. Centras pristatė 47 specialybes, stojimo ir mokymosi sąlygas. Surengta moksleivių darbų paroda.
Gausus lankytojų ratas stebėjo kirpėjų profesiją demonstruojančias centro moksleives. Jaunuoliai traukė prie auotelektrikų stendo. Barmenų kampe siūlyta ragauti kepinių ir kokteilių.
Būtent šios specialybės, anot ŠPRC...

Paskutinės kelionės kaina

Budintis reporteris
2010 m. kovo 29 d.
Kelmės rajine gavę laidojimo pašalpą mirusiojo artimieji kartais sužino, kad turi nueiti į Socialinių paslaugų tarnybą ir sumokėti kelis šimtus litų už kūno nuvežimą į Šiaulius ekspertams. Kol žmogus atgula amžino poilsio vieton, mokėti reikia ne tik čia. Minimali laidotuvių kaina — apie pora tūkstančių litų. Jeigu žmonės kviečiami gedulingų pietų, dar daugiau. Socialinių paslaugų tarnybos direktorė Aldona Kvintufelienė sako neretai pajaučianti žmonių nepasitenkinimą, kai jiems tenka sumokėti už mirusiojo kūno pervežimą į Šiaulius — teismo medicinos ekepertams.
Ekspertizei kūnas...

Teatro dieną šventė profesionalai ir būsimieji aktoriai

Aktualijos
2010 m. kovo 29 d.
Tarptautinės teatro dienos išvakarėse, penktadienį, Šiaulių dramos teatre išdalytos tradicinės nominacijos ir pagerbti aktoriai. Šeštadienį profesinę dieną šventė Šiaulių universiteto Teatro katedros studentai.
„Viščiukus priimta skaičiuoti rudenį. Pas mus kitaip — UNESCO sprendimu Teatro diena švenčiama kovo 27 dieną“, — šventę pradėjo Antanas Venckus, Šiaulių dramos teatro vadovas.
Prieš paskelbiant nominacijas, gražaus jubiliejaus proga pagerbta Genovaitė Vaiginytė, teatro primadona.
Specialus Lietuvos radijo ir televizijos centro...

Juda pirmyn futbolo maniežo reikalai

Įvykiai, aktualijos
2010 m. kovo 27 d.
Šiaulių Dainų parke šalia arenos numatomas statyti sporto kompleksas su futbolo maniežu jau domina investuotojus. Savivaldybė pradės rengti statybos galimybių studiją. Savivaldybė komplekso statybos projektą sieks įgyvendinti viešos ir privačios partnerystės pagrindu. Šios partnerystės esmė — investuotojas objektą stato už savo lėšas, o Savivaldybė jį išsiperka per keletą ar net 25 metus.
Ketvirtadienį miesto Taryba priėmė sprendimą rengti komplekso statybos ir eksploatavimo galimybių studiją. Pagal Vyriausybės nustatytas taisykles tokia studija yra būtina...

O kas, jeigu dabar?

Šeimos puslapis
2010 m. kovo 27 d.
Ir dar tas pavasaris eina, eina ir niekaip neateina, ir nieko naujo ničniekučio ant to pilko purvino svieto su šunų išmatom ir iš po nutirpusio sniego išlindusiom pernykštėm šiukšlėm.
Man net pačiai baisu klausytis savęs, bet, matyt, tikrai priėjau viskasašdaugiaunebegaliu ribą.
Vieną popietę darbe, kai reikėjo užbaigti susikaupusių reikalų krūvą, aš staiga atsistojau ir lėtai ištariau tokiam rimtam, doram, visokeriopai pozityviam kolegai, koks tik begali būti vyras šiais laikais: „Žinai ką, imkim mes ir iškrėskim ką nors tokio netikėto, kad išsiplėštume iš tos...

Seimo agonija

Nuomonės
2010 m. kovo 27 d.
Patikslinu — Seimo, tai yra valdžios, bet ne valstybės agonija, ir dėl to nereikia rautis plaukų nuo galvos — nurauti jie juk neatžels...

Beje, mūsų parlamente yra buvę ir daug sudėtingesnių dienų, nei šiandien: sakysime, oficialus parlamento perskėlimas ir parlamentinės rezistencijos sukūrimas. Tai pašiurpino Lietuvą ir privertė suklusti, tačiau, kita vertus, tai suteikė savotiško įdomumo ir žingeidaus laukimo — o kas bus po to, tai yra po tos parlamentinės rezistencijos, ir kažkodėl atrodė, kad po viso šito politinio išsitaškymo bus geriau, kad...

Trys savaitės pasaulio pakraštyje

Gyvenimo spalvos
2010 m. kovo 27 d.
Keturios paros lėktuvuose, oro uostuose ir viešbučiuose, beveik 20 tūkstančių kilometrų nuo Lietuvos ir trys savaitės bei beveik penki tūkstančiai kilometrų namelyje ant ratų. Tokios buvo šiųmetinės kelmiškės Nijolės Stamburienės atostogos pasaulio pakraštyje, Naujojoje Zelandijoje, prieš keletą metų oficialiai pripažintoje gražiausia pasaulio valstybe.
Kelionę pasaulio pakraštyje kelmiškė Nijolė Stamburienė su Naujoje Zelandijoje gyvenančiais draugais buvo suplanavę iki smulkmenų.
„Norėjau kuo daugiau pamatyti, todėl nusprendėme išsinuomoti namelį ant ratų ir...

Darbščios rankos sukuria grožį

Gyvenimo spalvos
2010 m. kovo 27 d.
Lygudų kaimo (Šiaulių raj.) gyventoja Kazimiera Satkauskienė žiemos vakarais lipdo originalius gėlių vazonus, o gėlių priaugina visiems Gruzdžių miestelio želdynams.
Apskritais ir kampuotais akmenukais, jūros kriauklėmis, įvairiaspalviais karoliukais, spalvotomis sagutėmis, kitomis detalėmis aplipdytų vazonų, kuriuose auga įvairiausios gėlės, gausu Gruzdžių seniūnijos kabinetuose, salėje.
Kazimiera Satkauskienė juos daryti ėmėsi prieš kelerius metus, panaudodama įvairią plastikinę maisto produktų tarą.
„Užtepu vieną sluoksnį parduotuvėje pirktu sausuoju mišiniu...

Apie Lietuvą, kuriai daugiau nei tūkstantis metų

Gyvenimo spalvos
2010 m. kovo 27 d.
Kražių kolegijoje apie keturias valandas kalbėjo Londono Metropolitano universiteto lektorius Aivaras Lileika. Pranešėjas, universitete skaitantis paskaitas apie informacines technologijas, Kražiuose pasakojo tų technologijų pagalba rastą ir sukauptą informaciją apie Lietuvą, kuriai kur kas daugiau negu tūkstantis metų ir kuriai iš tikrųjų reikėtų vadintis garbingu Sarmatijos vardu.
Pasak paskaitininko, yra mažoji ir didžioji tikrovė. Didžiausia bėda, kad mes gyvename mažosiose tikrovėse.
Kas yra istorija? Tiesė, datos, skaičiai...

Pradėti dalinti maisto paketai

Budintis reporteris
2010 m. kovo 26 d.
Trylikoje Šiaulių miesto prekybos centrų „Kubas“ šiomis dienomis pradėti dalinti maisto paketai iš Europos bendrijos intervencinio fondo nepasiturintiems gyventojams. Dalybos ilgai neužtruks, nes žmonės noriai eina atsiimti šių paketų, nors ir ne visi patenkinti jų turiniu.
„Šiaulių kraštas“ lankėsi keliuose prekybos centruose ir domėjosi produktų dalybų eiga. Paketus daugiausia dalija parduotuvių apsaugos darbuotojai. Tačiau fotografuoti šias dalybas ir pačių centrų viduje uždrausta.
Kovą 12 tūkstančių šiauliečių bus išdalinta beveik 67 tonos birių produktų: miltų, ryžių...

Trys Lapėnų kartos medžioja drauge

Aktualijos
2010 m. kovo 26 d.
Akmenės rajone buvusio Papilės paukštininkystės tarybinio ūkio direktorius, o dabar pensininkas Vytautas Lapėnas skaičiuoja 45 metų medžiotojo stažą. Miškininku dirbančiam sūnui Arūnui ši patirtis artėja prie 20 metų. Kariškio profesiją pasirinkęs anūkas Vytautas tokiu pat pomėgiu mėgaujasi pirmieji metai. Ir visi trijų kartų Lapėnai dažnai į medžiokles traukia drauge, kaip Papilės medžiotojų būrelio nariai.
Papilės paukštininkystės tarybinio ūkio direktoriumi dirbti Vytautas Lapėnas pradėjo 1962 — aisiais, o po trejų metų tapo medžiotoju. Nuo tada sezono metu dažną savaitgalį su užkabintu...

Nuo arkliuko iki šiuolaikinio traktoriaus

Aktualijos
2010 m. kovo 26 d.
Blauzdžiūnų kaimo (Joniškio rajonas) ūkininkas Egidijus Kriščiūnas ūkį prieš 14 metų perėmė iš savo tėvų Vidos ir Vytauto Kriščiūnų, o šie tėvelių valdytus 32 hektarus, dėl kurių šeimai teko pasisvečiuoti pas baltąsias meškas, pasiėmė 1991-ais metais. Ūkininkų dinastiją galbūt pratęs kažkuris iš vaikų, juolab, kad 11-metis sūnus Rokas jau turi 10 hektarų nuosavos žemės ir yra vientintelis tokį turtą valdantis vaikas Kriukų seniūnijoje.
38-erių metų Egidijus Kriščiūnas į tėvų ūkį iš Joniškio sugrįžo būdamas 24-erių metų. Nusižiūrėjo per langą keliuku vaikščiojančią penkeriais metais jaunesnę Ingą, kuri — miestietė iš Mažeikių — vasaras praleisdavo pas...

Keturios muzikantų Rukų kartos

Aktualijos
2010 m. kovo 26 d.
Iš Kelmės rajono kilę Kazimieras, Stanislovas ir Gerimantas Rukai — senelis, tėvas ir sūnus — muzikantai. Muzikuoja ir Gerimanto Ruko dukros Kristina ir Vita. Todėl galima sakyti, kad su muzika draugauja keturios Rukų kartos.
Kelmiškis muzikantas Gerimantas Rukas pasakojo, jog jo giminėje — daugybė muzikantų.
G. Ruko senelis Kazimieras Rukas buvo stalius, tačiau gražiai grojo akordeonu. Kaimynystėje gyvenęs siuvėjas Lekavičius mokėjo neprasčiau smuikelį virkdyti. Dažnai kaimynai ir duetu pagrodavo.
Ruko šeimynos gyvenimą...

Giminėje — vien geležinkelininkai

Aktualijos
2010 m. kovo 26 d.
46-erius metus geležinkeliams atidavęs Eduardas Chodosovskis giminėje — ne vienintelis geležinkelininkas. Šios profesijos atstovų radviliškietis ir jo žmona tarp artimųjų priskaičiuoja bemaž dvi dešimtis. Dvidešimt metų Radviliškio lokomotyvų depui vadovavusio Eduardo Chodosovskio darbo biografijoje kitų darbų nėra — nuo pat pirmos iki paskutinės darbo dienos jis dirbo tik geležinkelių sistemoje: kūriku, mašinisto padėjėju bei mašinistu, viršininku, darbų saugos inspektoriumi, eismo saugumo revizoriumi.
„Dar vaikas būdamas, ant sumintų takelių vinimi piešdavau garvežius...

Gricevičių dinastija

Aktualijos
2010 m. kovo 26 d.
Antano Gricevičiaus saldainių fabrikas „Rūta“, po trejų metų švęsiantis šimtmečio jubiliejų, ko gero, yra vienintelis fabrikas Lietuvoje, kurį po istorinės pertraukos susigrąžino ir valdo fabriko įkūrėjo palikuonys. O garsiausias Šiaulių konditeris, „Rūtos“ įkūrėjas Antanas Gricevičius, tiksliau, jo portretas, kabo ant sienos fabriko pasitarimų kambaryje ir, regis, viską stebi, kontroliuoja, įpareigoja, o gal ir padeda. Šis pasakojimas apie fabrikantų Gricevičių dinastiją, apie Antanų plejadą ir karo išblaškytus likimus.
Kuklus dviejų kambarių butas Kaune, netoli Neries. Mus...

„Aukso paukštė“ atskrido į Šiaulius

Aktualijos
2010 m. kovo 26 d.
Per Lietuvą šiemet išdalintos 22 nominacijos. Pirmą kartą per dešimt metų „Aukso paukštės“ į savivaldybes atskrenda pačios.
Pasak Juozo Mikutavičiaus, Liaudies kultūros centro direktoriaus pavaduotojo, sunkmečiu šis sprendimas naudingams abiems pusėms: centras sutaupo apie 30 tūkstančių litų renginiui, o pagerbtuosius turi progą pasveikinti miesto valdžia ir gausus draugų būrys.

Dienos populiariausi

Medicinos grimasos: nuo langelio — prie langelio

2010 m. kovo 29 d.
lankomiausias

Mugėje pristatyta pusšimtis profesijų

2010 m. kovo 29 d.
daugiausiai komentuotas

Sportas

Keturi kampai

Praėjusį savaitgalį Kaune tris dienas vyko didžiausia Lietuvoje tradicinė tarptautinė sendaikčių mugė „Laiko ratu“, į kurią suvažiavo...

Centas prie cento

Jau septyniolika metų gyvuojanti Kerkasių žemės ūkio bendrovė Kelmės rajone atlaikė ne vieną sunkmetį. Atlaiko ir pastarąją krizę. Jos vadovas...

imestamp]" border="0" alt="" />

Gyvenimo spalvosDaugiau

Keturios paros lėktuvuose, oro uostuose ir viešbučiuose, beveik 20 tūkstančių kilometrų nuo Lietuvos ir trys savaitės bei beveik penki...

Lygudų kaimo (Šiaulių raj.) gyventoja Kazimiera Satkauskienė žiemos vakarais lipdo originalius gėlių vazonus, o gėlių priaugina visiems...

Kražių kolegijoje apie keturias valandas kalbėjo Londono Metropolitano universiteto lektorius Aivaras Lileika. Pranešėjas...

Vieną vakarą Ingrida į namus iš mokyklos parsivedė keturiolikmetį Justiną. Po savaitės su vyru Albinu aplankė berniuko seseris, gyvenančias...

Visi straipsniai